Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    007fare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD.200
    Herkeze Slm Yücel Motor Maslak Oto Sanayi 2. Kısım 27 Sokak üst Katta. + Benim Motor 2000km Oldu Hala Yakıt Olayı Böyle Ama şehir Içi Kullanıyorum Günlük 5.km KARBÜRATÖRÜ GÖSTERECEM OLMAZSA YENİLİYECEM -ilk Bakım 1000km 2. Bakım 4000km Dedi Bana Ondada Sadece Yağ Değişiyor Hava Filitresi Temizleniyor Hava Filitresi 10000km Sonra Değişiyormuş Masraf Yok Anlıyacağınız Sadece Yağ Parası

http://www.sym-tr.com/ BU SİTEDE SERVİSLER YAZIYOR

YÜCEL MOTOR
    İlçe MASLAK
    Yetkili Kişi FEVZİ YÜCEL
    Telefon 0.212.276 21 87
    Faks
    Adres ATATÜRK OTO SANAYİ SİTESİ 2. KISIM 27. SOK. NO:1100

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Burgman 400
    Herkeze merhaba.Arkadaşlar benim gts 18000km. oldu.Kayıştan çok ses geliyo.Servistekiler kayışın durumu iyi dediler,ama ses beni çok rahatsız ediyo.Kayış alt kapaga yani aşaya vuruyo,çok ses yapıyo.Yeni bir kayış takarsam ses kesilirmi acaba.Orjinal kayış 200 lira,sanayide 20 liraya buldum. Takarsam birşey olurmu.Tecrübesi veya bir bilgisi olan varmı acaba, yardımlarınızı bekliyorum.

thelord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i
    Faur oncesı kahvaltıdan fotolar.
    Tek SYM'cı ben vardım. Umarım daha sonrakı programlarda sızlerıde gorme ımkanım olur.

eski motorcu-yeni sym li

merhaba dostlar
    4 ay önce burgman 04 ümle geçirdiğim bir kaza sonrası onu elden çıkartıp,genelin garipsiyeceği bir iş yaparak 2008 4500 km de gts 250 aldım.epeydir gözümün ısırdığı bu motora fuarda da uzun uzun bakma fırsatım oldu.0 ile baya bir fark olunca da bunu tercih ettim.
    Gördüğüm kadarı ile forum pek aktif değil..ama eski yazılanlardan değerli bilgiler edindim.İzninizle 2 soru..
    sisi bar yerine sanırım 52 lik bir çanta ve sırt dayaması var.gayet güzel ancak alttan ve sag-sol 2 yandan paslanmaz-krom vb destek istiyor.bunun belli belirsiz sinyallerini veriyor.Önereceğiniz adres-uzta varmı acaba??(ist beşiktas-zincirlikuyu bölgesindeyim).
    Burgman ile Fevzi Usta ta gidiyordum.önde gelen sıkıntım o makine için bile baya yüksek gelen fiyatlar çekiyordu.
    Bu konuda da fikirlerinizi öğrenebilirsem sevinirim..
    Musti Can (yarım asırlık)

teksavasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym GTS 250 simsiyahh
    musti,öncelikle sym ailesine hoş geldin. bende iki yıllık sym kullanıcısıyım.burgman konforunu sana aratmıyacaktır. suzuki, sym bıraktıktan sonra servis ağı biraz daraldı. ben kartal da bulunan altan motor a gidiyordum,tamer abi senin özel isteklerini en iyi şekilde yardımcı olabileceklerine inanıyorum.
    ^^^ hic bir motorcunun acelesi olamaz...! ^^^
    olcay [COLOR="Red"]sym GTS250[/COLOR]
    [COLOR="Lime"]PY 889[/COLOR]

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    mustitrist, sana altan motor yerine anadolu yakasında isen yenisahra'da bulunan servisi öneririm. ;)

güle güle kullan motosikletini, hayırlı olsun.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

sym hd 200 yada joyride 200 sibop ayarı ne zaman yapılıyor ve sibop boşlukları be olmalı bilgisi olan varmı?

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Motorumu kış uykusundan uyandırmanın vakti yaklaşıyor. Herkese selam. Benim gibi 3 yıl kadar muayenesini yaptırmamış olan bir arkadaş var mı acaba? Ne kadar cezaya tabii kalacağımı merak ediyorum doğrusu. Birde yeni mayene yaptırmış olan arkadaşlardan işin zor kısmıyla ilgili bilgilerini paylaşırlarsa çok sevineceğim. P.S. Kullanıcı adımı değiştirdim, daha evvel mer_can kullanıcı adını kullanıyordum. (Ne kadar gerekli olduğu tartışılacak bir bilgi)

3 sene vizesizlikten 60 ytl nin her ay için %5 i kadar ceza 108 ytl ceza artı muayene ücreti 168 ytl ödüyorsun ve sinyallerin uzun kısa farlarına bakıyorlar firenlerine bakıyorlar şase motor numarasına bakıyorlar bunlar tam ise teker lerinde normal ve üzeri ise korkacak birşey yok boyaya bakmıyorlar korkacak birşey yok yani
    asıl zorlugu araç lar çekiyor.

Motosikleti
    sym hd 200

sym hd 200

arkadaşlar 3 ay kadar önce bende katıldım size sym hd 200 aldım çok harika bir motor yolun hakkını veriyor herkeze bol gezili kazasıs bir 2009 yazı diliyorum

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    ramazan hayırlı olsun yeni motorun.biraz hd200 den bahsetsene bize.ben büyük jantlı bi scooter düşünüyorum.bu people 200 agility city olabilir.ama hd200 de kafamı fena kurcalıyor.biraz bilgi verirsen sevinirim.

hihi
    kesinlikle söylemeliyim ki çok zevk alacagın çok seri 0-100 km reye 12 sn de ulaşan 130 km hızı gören tam bir zevk aracı diyebilirim
    çogu kimse bilmez bu modeli su sogutmalı 4 valfli seramik silindirli yani sıcaklıga çok dayanıklı aşınması çok az ve silindir piston sızdırmazlıgı yüksek olan teknolojik bir silindir dir. uzun yol kısa yol farketmez torklu yokuş çıkarken sanki iniyor gibi hissedecegin güzel bir scooter dir cantları büyük oldugundan güvenli bir viraj yapma kabiliyeti vardır. kymco ile kıyaslanmaz sym 170 cc olmasına ragmen 15,5 hp güç üretiyor. sınıfının en seri ve hızlısıdır.

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Bilgi paylaşımın için teşekkürler Acun. İçimi rahatlattın diyebilirim. Araç için çekilen eziyeti sağolsun babam üstlendi. Tam bir eziyet ve eskisine oranla oldukça küffetli. Hatta arabanın şasi numarasının tek bir harfi ruhsata yanlış işlenmiş. Yeniden ruhsat çıkartılması gerekti ve bunun için yeniden para ödeniyor -ki araba 2000 model ve kaç kere muayeneye gitmişti. Özel Halk Otobüslerinin bir tanesi bile bu muayeneden geçemeyecekken. 200cc lik motor için çile çektiriyorlar.

diversion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtz660 tenere
    [QUOTE=mustitrist;1436428]merhaba dostlar

selamlar çanta ve orjinal aparıtını kadıköy kızıltoprak ta Samura motor var oradan temin edebilirsin, ben gts 250'me takdırdım ve memnunum 0216 3381955-3466881

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    hd 200 benim de hoşuma gitmeye başladı....offff yaaa şu işler açılsın artık para kazanalımda alırız...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    merhabalar
    aşağıdaki ürünlerden kullananların bilgi vermesini rica ederim.
    velomoto isimli bir firmanın gts 250 için hava filtresi var, sipariş verdim kullanacağım. bu hava filtresini kullanan oldu mu ?
    bir de mitsuboshi isimli bir varyatör kayışı, fiyatı uygun (105 ytl).
    bir de gold marka fren balatası .
    kullananların yardımcı olmasını rica ederim.
    hoşçakalın
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    sym hd 200

sym hd 200

Alıntı hihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan hayırlı olsun yeni motorun.biraz hd200 den bahsetsene bize.ben büyük jantlı bi scooter düşünüyorum.bu people 200 agility city olabilir.ama hd200 de kafamı fena kurcalıyor.biraz bilgi verirsen sevinirim.
    kardeşim pardon yeni gördüm motor çok güzel ben çok memnunum uzun yola çıkamadım ama süper tork üretiyor ve virajı çok rahat kesinlikle tevsiye ederim aramıza hoşgeldın derim

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hihi
    kesinlikle söylemeliyim ki çok zevk alacagın çok seri 0-100 km reye 12 sn de ulaşan 130 km hızı gören tam bir zevk aracı diyebilirim
    çogu kimse bilmez bu modeli su sogutmalı 4 valfli seramik silindirli yani sıcaklıga çok dayanıklı aşınması çok az ve silindir piston sızdırmazlıgı yüksek olan teknolojik bir silindir dir. uzun yol kısa yol farketmez torklu yokuş çıkarken sanki iniyor gibi hissedecegin güzel bir scooter dir cantları büyük oldugundan güvenli bir viraj yapma kabiliyeti vardır. kymco ile kıyaslanmaz sym 170 cc olmasına ragmen 15,5 hp güç üretiyor. sınıfının en seri ve hızlısıdır.
    aynen katılıyorum çok güzel bir motor büyük cc motoru aratmıyor

aynı kılasmanda hd 200 ile yarışacak motor göremiyorum.

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı kılasmanda hd 200 ile yarışacak motor göremiyorum.
    Şu an kullandığım motor hd200 ama daha önce kullandığım motor olan honda sh150 ile kıyaslanabilir, çünkü;

Sym hd 200: 171 cc 15,5 hp
    Honda sh 150: 152 cc 15,8 hp

iki motor da seri ve atak olduğundan kıyas konusunda tercih yapmak zor oluyor

ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    Alıntı jada82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Hd 200 kullanıcısıyım, tam dolu 1 depo (8.45 lt) benzin alıyor (max.) 80 km süratle 288 km yol katettim, yolun %60-70 i uzun yol olduğu için bu kadar gitti sanırım lakin şehir içinde çok dur-kalk yapıldığı zaman 240-265 km arası değişiyor. Ayrıca tam dolu depo ile (son gaz) test ettiğim zaman (çerkezköye gitmiştim) 197 km de benzin bitmişti. Sanırım bu iki test Hd 200 kullanıcıları için faydalı olmuştur, makina 37 bin km ye geçti ve üzerinde orjinal kayışı ile sürmekteyim

Hararet kış aylarında yüksek hızla gidilmediği ve sıkışık trafikte çok dur-kalk olmadığı zamanlarda oynamaması çok normal çünkü malum kış ayındayız

Eniştemde sıfır Hd 200 aldı lakin 1000 km bakımından sonra 6000 km de tekrar geleceksin demişler, şimdi 4000 km de mi gidilecek yoksa 6000 km de mi? kim doğru söylüyor acaba

SYM motorlarda bakım aralıkları 3000. km bir olarak yapılır ve her 1500 km kontrol yapılması da saglıklı oluyor (motor yag sevıyesı hava filitresi antifiriz) bu ara kontroller özellikle hava filitresinin temizligi acısından oldukca faydalı..
    cünkü bütün sym modellerinde hava filitreleri arka tekerlegin yanında oldugu
    icin tekerlegin dönüş sırasında kaldırdıgı tozo emmesi oldukca kolay ve cabuk kirleniyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler