Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı
    Dostum bu boy ve kilo ile mio'yu sana pek tavsiye etmiyorum Jet150 veya joyride daha uygun olur senin için.
    Hele iki kişi binecekseniz kesinlikle 150cc ve üstü bir motor almanı öneririm.

evte başkanım haklısın bencede 150 cc üzeri almalı kesinlikle......

Alıntı melik17 adlı üyeden alıntı
    mert gts nin ön kafa kısmının fiyatını sordun mu? Bi de senin parçaların geldi mi?
    bu gün sorucam hafta sonu yoklardı msnde artık işi abartık adamlarla kanka olduk msnden yazışıoz...yakında mektup arkadaşı olursak şaşırmayın ehehhehehe..... bu arada hong kong lu bi arkadaşın resimlerini koymuştum yaa aynı parçalar oradada varmış onlada görüşüom fiyatları.....daha ben kendim için sipariş vermedim... (thai dediki hava alnındaki yangından dolayı gümrük çok karışıkmış çok uğraşırsın biraz bekle dedi..bu gün yarın vercem siparişi o yüsden)

2 kişi hava filitresi 1 kişi arka çanta aparatı istedi....ben ön stabilizatörüde tavsiye ediyorum...( bu arada ben ne varsa alıyorum kendime 1 takım)8-9 parça falan ...sinyalli aynada getirtiom..isteyen beni mesengerdan bulsun mdogrusozlu@hotmail.com

[B]Md[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400

Joyride ile Enduro Turu!

Cumartesi sabah 9:00 suları.. Samsun Kabaceviz şelalelerine gitmek üzere yavaş yavaş toplanıyoruz.

Yola çıktık... Bendeniz Arsel ve yol arkadaşım Erdem, Endurocu ruhlu maxi scooter'ımız SYM ile katılıyoruz geziye

Pırıl pırıl bir havada sürüş gibisi yok. İlk rotamız Tekkeköy mağaralarına.

Scooter'larında endurolara eşlik edebildiği bu güzergahta enduro motoru olanlar avantajlarını kullanıyorlar zaman zaman.

Arsel(ben) TheCool ve Bafradan Özcan abiyi Tekkeköy mağaralarını izlerken görüyorsunuz...

Levent (Cooper) ve Şinasi abi (Okuryazar) önlerindeki mağaraya ilerlerken derin bir sohbete dalmışlar.

Paleoantolojik çağda mağara pencereleri henüz dörtgen değilmiş :D

Daha da yukarılarda keşfedilmemiş birşeyler olmalı.

Keşfedilmemiş birşey bulamadık ama panaromik manzara görülmeye değer.

Tekkeköyden ayrılıp Kabaceviz'e gidiyoruz. Ama önce yolda bir grup fotoğrafı gerekli.

Zaman zaman yol stabilize olsada etrafda bu manzara varken yol kimin umurunda?!

Sizce bu bir tablomu? Böyle bir tablonun içinde bir süre de olsa yaşayabilmek inanılmaz bir duygu.

İşte Samsun Valiliği'nin 1. Kabaceviz şenliklerini düzenlediği alan. Her yıl yapılması planlanıyor. Samsun motosiklet kulübü haricinde bir çok grup ve katılımcı da orada.

Erdem ve bizi oralara getiren SYM'miz birlikte. Burada bir süre dinleneceğiz.

Yaya olarak bir dizi şelale'nin ilkinin döküldüğü vadide ilerliyoruz. Kabaceviz şelaleleri 2004 yılında resmi olarak keşfedildi. Anlatılana göre dünya literatürüne girecek nitelikteki bu şelaleler Türkiye'nin en büyüklerinden.

Kanyon içi zaman zaman daralıyor fakat insan sonrasında ne olduğunu merak edemeden duramıyor.

İlk şelalenin altında hoş bir göl karşılıyor bizi. Köylülerin söylediklerine göre oldukça derinmiş bu küçücük göl.

Sonraki şelaleler için zorlu patikaları geçmemiz gerekti. İtiraf edeyim ben(Arsel) ve Ercan abi (Tornado) bu patikalarda epeyce yorulduk. (Yol boyu motor sürüşü + otuzküsür derece sıcakta ve üstelik öğlenin 1'inde dinlenmeksizin dağcılık bizi biraz aştı)

Sonunda şelalenin döküldüğü teraslardan birine vardık. Şinasi abi (Okuryazar) ayakkabılarını çıkarmamakta kararlı.

Üst terastan bir alttakine bakış. Sadece burada bile 40 metre civarında yükseklik farkı var.

Biraz yorgunluk atıp etrafı izleyelim.

En fazla biz yorulduğumuz için suyla en çok biz oynadık! :D

Şenlik alanına dönüyoruz. Yine sulu bir mola!

Öyle suyu bol bir yer ki burası, şenlik alanının hemen yanıbaşından başka bir dere geçiyor. Öğrendiğimize göre balığı da bolmuş bu suların.

Bu bir balık değil tabi ama arkadaş kendine kabaceviz camışı adını taktı. :D (Yanımızda mayo getirmediğimizden ancak bu şekilde serinliyoruz. Fotoğrafta Erdem'in üstü yarım saat sonra kuruyacak!!)

Bu arada insanlar eğlenmeye devam ediyorlar. Etkinlikler sırasında Cooper'ın da muhteşem akro gösterileri oldu fakat ne yazıkki o sırada dere kenarında serinlemekte olduğumdan bunları görüntüleyemedim.

Dönüş zamanı... Yavaş yavaş toparlanıyoruz.

Dönüş yolu yine muhteşem.

Ana yola çıkmadan Tekkeköy civarında bir köyde çay molası verdik.

Hemen sonrasında vedalaşmak üzere birlikte çaylarımızı yudumluyor ve günü yorumluyoruz. Ben(Arsel) ve sevgili artçım Erdem ilk kez Samsun Motosiklet Kulübü'yle bir geziye katıldık, çok değerli insanlarla harika vakit geçirdik. Geziye katılan ve bu yazıları okuyarak anılarımızı paylaşan herkese sonsuz teşekkürler.
    Arsel Özgürdal / RC PIPER PILOT / SAMSUN

Motosikleti
    SYM GTS
    resimler ve gezi süper paylaşım için teşekkürler... gezide bir sym nin olması bizleri gururlandırdı..

Yakın bir zamanda Motana nın da destek vereceği bir gezi planlıcaz..görüşmeler devam ediyor...bekleyiniz.....

bakın ne buldum millet..... bu güne kadar hep gts için parçalar baktım ama diğer sym ci arkadaşları unuttuğumu sanmayın....hepinize var bişiler...kesinlikle bu na bakın..özellikle hd ve joyride aynaları mütiş...

http://homepage3.nifty.com/autoshop-hirai/
    [B]Md[/B]

apexhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    küçük kasis veya çukurlardan geçerken ön taraftan ses gelyor ,iki kişiyken de ön freni sıktığımda trirrttt trıııttt gibi ses geliyor sanki ön bağlantılarda boşluk varmış gibi baktım birşey göremedim acaba ön süspansiyon'dan mı leliyo normalmi sizce
    SYM GTS250 İST.

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paylaşım için teşekkürler PIPER, enduro taklidi yapan joyride harika, mio ile bile her yere gidilebilir, gerekli olan tek şey motorcu ruhu ve cesaret.

@apexhan
    Ön taraftan nasıl ses geliyor, eğer büyük bir kasis veya çukur ise normal, bunu anlamak için motoru stop edip gidonu aşağı yukarı sallayıp amortisörlerini kontrol etmek. Eğer aynı ses geliyorsa servise götür değiştirsinler.
    Ön frenlerden sürtünme sesi zaman zaman gelebiliyor, çok önemli bir durum değil. Ama yine de şikayetlerini yetkili servise ilet.

joyride 2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman An650
    pıper fotolar gerçekten çok güzel
    doğa en süper
    ama sym ile endurucu arkadaşlarla beraber böyle bir doğa gezisi çok daha süper olmuş.

Scooter bir şehir içi aracı gören arkadaşlara burdan güzel bi örnek
    SCOOTER'IN SYM OLSUN YOLLAR SENDEN KORSUN

feragold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    renkler tartışılmaz derler ama merak ediyorum sizce 250 gts ye en çok yakışan renk hangisidir??
    mehmet arıkök .r6 vale rossi.gaziantep

Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı apexhan adlı üyeden alıntı
    küçük kasis veya çukurlardan geçerken ön taraftan ses gelyor ,iki kişiyken de ön freni sıktığımda trirrttt trıııttt gibi ses geliyor sanki ön bağlantılarda boşluk varmış gibi baktım birşey göremedim acaba ön süspansiyon'dan mı leliyo normalmi sizce

apexhan amortisöeden ses geliyor ise servis kontrol etsin..fabrika 75cc yağ koyuyor içine,bendede ses yaptı yağı 100cc ye çıkarttık sesi kesti....100 cc üzeri koymayın çok sert oluo ...denedikte ehehehhe

Alıntı feragold adlı üyeden alıntı
    renkler tartışılmaz derler ama merak ediyorum sizce 250 gts ye en çok yakışan renk hangisidir??

tabiki siyah ...... tartışmayalım bile........

melik abi ön kafaya 400 dolar dediler singapurda bilgin olsun..aslında şöle demişler 320 dolar boyasız 400 boyalı..... bence değmez.....aslında birleşip getiriliri bitane kalıp yaptırılır ...ehehhe
    [B]Md[/B]

YeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125 fişne rengi
    Teşekkür edrim arkadaşlar yorumlarınız için..
    (biraz geç cevapladı kusura bakmayın)
    Bu arada gezi resimleri süper olmuş içim gitti...
    bende gezmek istiyom
    finaller bitsin yolların benden çekeceği var..
    Deponuzdaki yakıt, yolunuzdaki manzara hiç bitmesin...
    keyifli sürüşler dileğiyle...

SYM'siz bir zuhtupasa dusunemiyoruz.
    Bu sebeple yoğun kulis çalışmaları sonuncunda, SYM belasını zuhtupasa'ya da bulastirmis bulunuyoruz.
    Hayirli olsun efem....

Yon. Kur. Bask

Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı
    SYM'siz bir zuhtupasa dusunemiyoruz.
    Bu sebeple yoğun kulis çalışmaları sonuncunda, SYM belasını zuhtupasa'ya da bulastirmis bulunuyoruz.
    Hayirli olsun efem....

Yon. Kur. Bask

Sayın başkanım niye sölediniz süpriz olacaktı...........
    [B]Md[/B]

Motosikleti
    SYM GTS 250
    teşekkürler arkadaşlar bi servise göstersem iyi olucak kafam rahat olsun 100cc'ye tamamltıyım eksikse bakalım nasıl olucak bu arada nezaman bir araya gelicez arkadaşlar...
    SYM GTS250 İST.

Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı apexhan adlı üyeden alıntı
    teşekkürler arkadaşlar bi servise göstersem iyi olucak kafam rahat olsun 100cc'ye tamamltıyım eksikse bakalım nasıl olucak bu arada nezaman bir araya gelicez arkadaşlar...

100 cc ye tamamlatma yağı boşaltır yeni yağ koydur

En yakın zamanda bir buluşma ayarlayalım.....Eşlerinde katılacağı bişi olsun ne dersiniz????
    [B]Md[/B]

bako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mrb ben sitenizde yeniyim.
    ben de sym 250 almayı düşünüyorum fakat en uygun nereden alabileceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. bu arada ben hysong 250 chopper düşünüyordum fakat halen daha kararsız olmama ragmen sym duşünüyorum görüşlerinizi yazarsanız sevinirim

hunluata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW250 /Mondial 151RS
    slm bende SYM250 de kararsız kalmıştım fakat SYM nin resmi web sitesini inceledikten sonra şimdi kararımı verdim. Hemen gidip siyah bir motor almak istiyorum siz ne dersiniz. Lütfen şu fragmanı inceleyin.selamlar.
    Başkan sanada selam her şey için sağol.
    http://www.sym.com.tw/ad/RV250/index.htm

PIPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Arkadaşlar bu topic'e artık resim falan eklememe kararı almış bulunuyorum. 2-3 arkadaş hariç kimsenin ilgisini GTS'nin rengiydi, hızıydı modifikasyonuydu gibi konuların dışına çekemedik.

Malum bu fotoğrafların hazırlanması, yazılarının eklenmesi parmak şıklatmasıyla olmuyor. Joyride 200 için ayrı topic açalım derim.
    Arsel Özgürdal / RC PIPER PILOT / SAMSUN

Olur mu PIPER sen bu topigin en renkli üyesisin, sana hiç yakıştıramadım ayrımcılığı. Burası SYM kullanıcıları başlığı sadece aktif olan üyeler genellikle GTS 250 sahipleri, ama inan yollarda Joyride'ı daha fazla görüyorum.

Şu an bütün fotografların bilgisayarımda kayıtlı, yakında bir web alanımız bile olacak. Sadece şu an için iş yoğunluğumdan dolayı tasarım vb. işlerle ilgilenemiyorum.

Gezi yazılarını ve fotograflarını dört gözle bekliyoruz. Sevgili arkadaşım

VİRAGORİDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA VİRAGO XV 535--SYM GTS 250 VOYAGER
    hepinize selamlar,
    ben şişli den cenk,80 liyim ve tasarımcıyım.
    emektar virago 535 imi emekliye ayırıp gts 250 sahibi oldum
    tüm gece topiği okudum grup çok iyi oluşmuş ilk gezide görüşmek üzere.
    not: geçen hafta ortaköyde yanyana sürdüğüm ve far açmam için beni uyaran gri gts 250 hanginizindi acaba ?
    YAMAHA VİRAGO XV 535 emekli oldu !
    Yeni bebeğim SYM GTS 250 VOYAGER

Motosikleti
    SYM GTS 250
    BAKO, SYM GTS250 DERİM maslakta MURAT DENİZ kardeşimiz var selamımı söyle sana yardımcı olacağından eminim 0212 286 32 54

HUNLUATA, ben bu motoru ilk fuarda gördüm ,fuara öylesine gitmiştim motorum olduğu halde (ilk görüşte aşk nedeniyle.....) burdaki arkadaşlarında desteğiyle almaya kar verdim ve çok memlunum bir an bile pişmanlık duymadım. kesinlikle tavsiye ederim
    SYM GTS250 İST.

Motosikleti
    SYM GTS
    arkadaşlarımızın bazıları forumda sadece gts hakkında konuşduğunu ima etmiş ancak bmyle birşey yok, performans parçaları ile ilgili doğal olarak bir gts kullanıcısı olarak ağırlık verdim...ama bir önceki sayfaya bakarsanız diğer sym modellerinede bir parça bulduğumda hemen topiğe yazdım.....

Kesinlikle yanlış anlamayın lütfen..arkadaşlar burası SYM topiğidir..ve mio,hd,joyride,gts fark etmez...bence bir araya gelme vakti geldi, yüz yüze görüşüp dostluğumuzu pekiştirelim derim.....11.06.06 tarihinde bir pazar kahvaltısına ne dersiniz?

Feneryolu sabit pazarından yukarı doğru çıkarken Camelya adında harika bir yer var..açık büfe branch....fiyatı 17.5 YTL... beyeneceğinize eminim..

Ordanda biraz turlarız..gelecekler bildirsin pls....eşler cocuklar,akrabalar,komşular herkesi getirebilirsiniz hhehehe

Gelenlerin listesi
    1. mertdg : 3 kişi
    2. Z.Paşa : 2 kişi
    3. Thai : 2 kişi

Alıntı bako adlı üyeden alıntı
    mrb ben sitenizde yeniyim.
    ben de sym 250 almayı düşünüyorum fakat en uygun nereden alabileceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. bu arada ben hysong 250 chopper düşünüyordum fakat halen daha kararsız olmama ragmen sym duşünüyorum görüşlerinizi yazarsanız sevinirim
    slam bence sym iyibir tercih, almaya karar verirsen küçükyalı bayi süper..hatta senle geliriz......yardım ederiz...

Alıntı VİRAGORİDER adlı üyeden alıntı
    hepinize selamlar,
    ben şişli den cenk,80 liyim ve tasarımcıyım.
    emektar virago 535 imi emekliye ayırıp gts 250 sahibi oldum
    tüm gece topiği okudum grup çok iyi oluşmuş ilk gezide görüşmek üzere.
    not: geçen hafta ortaköyde yanyana sürdüğüm ve far açmam için beni uyaran gri gts 250 hanginizindi acaba ?

hoş geldin.... emekliye ayırıp gts ye geçmen bence süper....aramıza hoş geldin..

yakında renk plaka ve isimler listesi yapılacak tüm sym kullanıcılarının olacağı..ozaman gri gts sahibini rahat bulacaksın...THAİ bu konuyu ne zaman halledecez??????
    [B]Md[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler