Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Alıntı 1mustafatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhablar yeni aldıgım bajaj discover 125 st motorum yaklasık 500 km dir kulanmaktayım motorda bazen bogulma oluyor ve geri marş basınca hemen almıyor ayrıca sabit gaz verirken tekleme yapıyor bu durum beni iyice rahatsız etti ve ilk motorum oldugu içinde fazla bi bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar
    karbüratör hava ayarı muhtemelen, basit bir işlem, önce oradan başla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende geç de olsa bir discover 125 st aldım iki hafta önce şu ana kadar genel olarak memnunum arada bir stop etmeye başladı birkaç gündür müsait olunca servise gideceğim ama benim şöyle bir sorum olacaktı sizler bu motor için hangi viskozite de yağ kullanıyorsunuz benden önceki sahibi 10 40 kullanıyormus servis 20 50 diyor bu konudaki tavsiyeniz nedir yakında yağ değiştirmem gerekecek
    Ben castrol 10w40 koyuyorum tavsiye ederim vitesler çok yumaşak şekilde geçiyor yaz aylarında 15w50 de kullana bilirsin
    cgs35 bunu beğendi.

Memo84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial sfc ve bajaj discover
    Bir tane discover 125st bulduk temiz gözüküyor kaparoyu verdik yarın alıyoruz. Motoru alınca ön lastik değişecek ve bakıma girecek. Piyasaya baktım parçaları pahalı. Mesela bujiyi hangi marka alıyorsunuz? Yağ olarak 15-50 düşünüyorum. Daha da birçok şey yapılacak. Arka çanta demiri falan alınacak.
    Merak ettiğim şey bu parçaları internetten mi alıyorsunuz yoksa piyasada parça bulunuyor mu? Lastiği buluruz da diğerlerinde yanlış parçalar vermesinler. İnternette de parça fiyatları sitelere göre çok farklı.
    Bir de direksiyon hafif oynuyor. Bunların orjinali mi böyle yoksa arıza mı var? Daha önce bir motora daha bakmıştık onunda oynuyordu.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Yag olarak 20-50 monero kullaniyorum parcalari pahalli evet orjinal al sitesinden en iyisi

Motosikleti
    Motorda lastik sorunu yaşıyorum.
    Ön lastik 80/90/17 orjinali. Biz piyasada 90/90/17 lastik bulabildik. Lastiği takınca 2 gün sonra inmiş olduğunu gördüm.
    Bizim tamircide keşke 2.75 17 lastik alsaydınız dedi takarken.
    Motor 17 jant olduğu için düzgün lastik bulmakta zorlanıyorum.

Merhabalar herkese. İlk motorum olarak 125 st bakıyorum fakat aklımda 1-2 soru var.

Kamp yapmayı seven birisiyim, o yüzden planlarım içinde artçılı yüklü tur da var. Yavaş yavaş gideriz zatne sıkıntı o değil, ama internette yan bagaj demiri bulamadım. Videolarda gördüm 1-2 tane fakat ürünün kendisini bulmaya gelince sıfır. Yan bagaj demiri nerden nasıl temin edebiliriz?

Diğeri de parça fiyatları. Ybr 125 ya da z one s 180 ile karşılaştırınca fiyatlar nasıl?

Motosikleti
    Alıntı edemirbas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese. İlk motorum olarak 125 st bakıyorum fakat aklımda 1-2 soru var.

Kamp yapmayı seven birisiyim, o yüzden planlarım içinde artçılı yüklü tur da var. Yavaş yavaş gideriz zatne sıkıntı o değil, ama internette yan bagaj demiri bulamadım. Videolarda gördüm 1-2 tane fakat ürünün kendisini bulmaya gelince sıfır. Yan bagaj demiri nerden nasıl temin edebiliriz?

Diğeri de parça fiyatları. Ybr 125 ya da z one s 180 ile karşılaştırınca fiyatlar nasıl?
    hacım sana şöyle söylim parça fiyatları pahalı kim ne derse desin pahalı ön çamurluk 200tl burdan yola çıkabilrsin ama sağlamlığına bişey diyemem taş gibi motor 35binde benim motor banamısın demiyor sıka sıka gidiyorum gram yağ yakma duman atma yok

Motosikleti
    bajaj discovery 125 st
    Alıntı figodayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratör hava ayarı muhtemelen, basit bir işlem, önce oradan başla.
    evet hava ayarındanmış suanda 13binde motorum ama çukura girince çat diye bir ses geliyor arka dişli zincir dedi ustam siz nedersiniz

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    S.a arkadaşlar bi tane st bende şehir içi kullanıyorum20000 de.benim motor şarj ışıgı yanmaya başladı ölçüm yaptım startörden voltaj çok düşük servis manuelini netten aradım sadece yutopda az bi video var pdf servis manueli olan varmı acil linkini rica ediyorum

Motosikleti
    Bu motorda kalkış yaparken 2. viteste deneyince stop ediyor. Bazen 1. vitese almayı unutuyorum ama motorun 2 hatta 3. viteste kalkması gerekmez mi?
    Bir de yolda giderken hafif bir uğultu var şanzımandan mı yoksa tekerleklerden mi geliyor anlamadım.

Motosikleti
    debriyajı güzel ayarlarsan 3.viteste bile kalkabilirsin motordan uğultu sesi benim başıma hiç gelmedi bi ustaya veya servise göster derim ileride daha büyük sıkıntılara yol açabilir

Motosikleti
    Alıntı Halilyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyajı güzel ayarlarsan 3.viteste bile kalkabilirsin motordan uğultu sesi benim başıma hiç gelmedi bi ustaya veya servise göster derim ileride daha büyük sıkıntılara yol açabilir
    Debriyaj yukarıdan kavrıyor. Tabi benim gibi vitesli motorda acemi olan biri için başta güzeldi. Ancak Trafik ışıklarında 1. vites yerine 2. viteste kaldırmaya çalışırken 2-3 kere kaza atlattım. Cup motorda alışmışım tabi 2-3 fark etmezdi. Ayrıca göstergelerde hangi viteste olduğu yazıyordu.
    Ugultu lastiklerden geliyor dedi motorda tecrübeli arkadaşlar. Yeni lastik taktık belkide ondandır.

Motosikleti
    yokmu bu motoru kullanan sayımızı bilelim

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    yokmu bu motoru kullanan sayımızı bilelim
    Var halilyildiz. Ama sayiyi bulmak zor

Motosikleti
    Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var halilyildiz. Ama sayiyi bulmak zor
    2 olduk bakalım arttıran olucakmı

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    2 olduk bakalım arttıran olucakmı
    Bizide ekleyin

Motosikleti
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizide ekleyin
    3 olduk varmı arttıran arkadaşlar

Motosikleti
    Kullanıyorum ama statör yanık öylece yatıyor. Ayrıca ön frende sorun var.
    Parçaları pahalı. Statörü yan sanayi aldık hint üretimi sargı sayısı tutmuyor tamirci parçaya güvenip takmadı bile.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Alıntı Memo84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanıyorum ama statör yanık öylece yatıyor. Ayrıca ön frende sorun var.
    Parçaları pahalı. Statörü yan sanayi aldık hint üretimi sargı sayısı tutmuyor tamirci parçaya güvenip takmadı bile.
    Servisinde parça bulmuyorlar mi

Motosikleti
    stil motorda statör 100tl ordan alabilirsin ama fazla güvenme çabuk bozula bilir her zaman orjinal al derim ön frenide üst merkezdemi sorun yoksa alt kaliperdemi üst merkezde ise ybr 125'in fren kolu uyuyor alt kaliper uyumlu model varmı bilmiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler