Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selamlar, konunun hemen hemen hepsini okudum. Boxer alacağım hayırlısıyla. İstanbul içi nakit düşünüyorum. Fiyat olarak ne seviyelere bulabilirim acaba. Şu anda taksitli 3200 seviyelerinde. Aynı zamanda tavsiye edebileceğiniz bayi var mıdır?
    İyi geceler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Evet o vidayı gevşetip akıtınca düzeldi.fakat bu işlemi 3-4 kere tekrarladım tıkanıklık gelince kenara çekip tahliye ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba benzincideki pis benzinden mi , yoksa depo bir yerlerden pislik mi alıyor ?
    Yağmura maruz kalmıştım sel şiddetinde. Depoya girdiğini varsayıyorum
    ayazankara bunu beğendi.
    Mondial 150 rs, ramzey qm125t, mondial 150 zat, asya 150t1, mondial 150rf, kymco gran dink 250

Çalinti. BOXER

İstanbul okmeydanin dan 34 FJ 764 plakalı. Siyah boxerim çalınmıştır. Goren , duyan arkadaslarin. 536 336 66 55 nolu telefona bildirmesi rica olunur. Duyarlı olacaginiza inaniyorum. İhbarı sonuçlanan arkadaşa 1000 TL helali vardır.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı oguzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar, konunun hemen hemen hepsini okudum. Boxer alacağım hayırlısıyla. İstanbul içi nakit düşünüyorum. Fiyat olarak ne seviyelere bulabilirim acaba. Şu anda taksitli 3200 seviyelerinde. Aynı zamanda tavsiye edebileceğiniz bayi var mıdır?
    İyi geceler dilerim.
    Tuzla üçerlerden çok memnun kaldım. Bonusa 9 taksit 3190tl ye aldım boxxerı. Nakitte bişey yaparlar mı bilemiyorum.
    Alıntı Asper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet o vidayı gevşetip akıtınca düzeldi.fakat bu işlemi 3-4 kere tekrarladım tıkanıklık gelince kenara çekip tahliye ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

Yağmura maruz kalmıştım sel şiddetinde. Depoya girdiğini varsayıyorum
    Devamlı yağmurda motor süren biri olarak konunu takipteyim, gelişmelerden haberdar et bizi.
    Alıntı zaralı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul okmeydanin dan 34 FJ 764 plakalı. Siyah boxerim çalınmıştır. Goren , duyan arkadaslarin. 536 336 66 55 nolu telefona bildirmesi rica olunur. Duyarlı olacaginiza inaniyorum. İhbarı sonuçlanan arkadaşa 1000 TL helali vardır.
    Parçalayıp satmaya kalksa satamaz motor kolay kolay arıza vermiyor. Binip hava atacak desem boxerla neyin havası? 3 liralık motoru çalacak kadar düşmüş alçaklar.
    Yakında bulunur inşallah kardeşim merak etme.
    oguzy ve İlker41 bunu beğendiler.

Alıntı oguzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler dilerim.
    oktay motoru tavsiye ederim. bende ordan aldım memnun kaldım.
    oguzy bunu beğendi.

Alıntı samsunspor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar Temmuz 20 2015 satın aldığım bajaj boxer marka motorum 18.300 km gelmiş bulunmaktadır. Eylül aynın sonlarında forumda bayağı bi çatışma olmuştu malum ilk motorumla Türkiye turuna çıkmış ve motor elimde kalmıştı.

Şu an boxer içler acısı durumda evet o bir çilekeş Hintli ama benim elimde maffoldu garibim

Motoru 3.030 TL satın aldım. Ruhsatla birlikte 3400 TL geldi Sağlam Ticaret Samsun
    Kıpkırmızı bakire bir kız gibiydi eline el değmemişti ancak ne bilebilirdi ki bir aceminin elinde çile çekeceğini. Ben bu motoru bu sitenin balon yorumlarına göre aldım anladım ki sitede bayağı bir fake kuralkan çalışanı meğersem yorum yapıyormuş tam şirkete düştük

100 TL 500 Km Ödedim
    125 TL 1000 km Ödedim
    200 TL Lastikleri dubleks yaptım ama dikiş tutmadı sağolsun Samsun Sağlam ticaret sattı motorun lastiğini bilmedi için mal satmak için ve para kazanmak için kakaladı Hüseyin usta sağolsun içine köpük sıkarak lastikleri düzeltti onunla bodruma gittim meğer jantlar ile lastik uyumlu değilmiş Sağlam motor nerden bilebilir diki bajaj boxer lastiğinin dubleks olmadığını şu an arka şamyel ön dubleks
    125 TL 4000 KM bakıma verdim

200 TL 6300 KM Binbir Surat Bay Moto Baybars verdim sağolsun kankitom acemi motorcusuna bu motora güvenme 1000 km bir yağ değişimi yaptır demedi için aldığı her param haram olsun diyorum illa biyerden çıkaracak baybars geceleri nasıl uyuyorsun dört göz

80 TL Bodrumda dubleks zortingen oldu ayna ve lastik değişimi bodrumda hemde arife günü hacılar motor yapılmasa suriyelilerle bende bu ülkeyi terkedecektim neyseki bodrumdan bir keltoş usta yaptı

150 tl MOTOR YAĞSIZ KALINCA ankaraya soluğu aldık pos bıyıklı Saygıdeğer Cumhur Başkanımıza Küfürü bini bin para yapan aksi mi aksi pos bıyıklı ustayla 200 tl motoru ballışeyhin kaza yaparak gelmişine geçmişine küfür ederek ve kaza yaparak kanıtlamıştı naapsın ihtiyar Ankara bajaj bayiği cemil ipekçi bıtıklı Tolganınam parça vermemesi sonucu adam tüm hünerini gösterdi Ankara ulusta iki gece 200 tl konaklama masrafı gündüz vakti dolaşan tinerciler bayramın son günü motorumu almaları için yalvardığım otobüs firmaları anıları ile kaldı ha bide büyük millet meclisinin kapısına motorumu zincirledim aslında üstüne pankart asıp KURALKAN SENDEN NEFRET EDİYORUM yazsaydım ama derdim turu bitirmekti

900 TL zekeriya usta ve ekrem beye motor parçaları için verildi ekrem beyin hakkı ödenmez bayide bulunan parçayı müdürlük gücünü kullanarak aldırdı yoksa başbakan gelse üçkağatçı bajaj bayileri parça vermiyor sen ertesi gün işe başlicakmışın umurundamı kanka

120 TL yağ değişimi bakım 12.000 km de

baktım servis baya alıyor engin usta şeker gibi bir abimiz bu bajaj tek sevdim kişi o gerisini salla

25 TL 15.000 km gelince ATakumda yağ değişimi yaptırdım
    20 TL 17.000 km gelince Atakumda yağ değişimi yaptırdım

50 TL 15.000 km gaz telim koptu

60 TL kontağımı merdivenlerde unuttum sağolsun komşuluk öldü için komşumuz bir hafta evinde saklamış sonra üst katın gaz saatine asmış

yaklaşık 5 kere dikiz aynası kırdım

Ancak aldığım keyif pahabiçilemez çok manita taşıdı selesi balıketlisi zayıfı esmeri sarışını yerine mondialin endurosunu alacam nasipse oda taşıyacak yazın :-)

Alınan arkadaşlar admine ricada bulunurlar banlanırım baybars öbür dünyada iki elim yakanda olacak bakalım ne yapacan kul hakkı yemekten
    -Hocam yaşınız kaç bilemiyorum , yazdıklarınızdan biraz sinirli bir insan olduğunuzu anlıyorum ,motorlar mekanik parçalardır kullanıma bağlı yıpranırlar , siz sorunlar yaşamışsınız , bende hiç sorun yaşamadım mesela , 48 saat içinde 23 saat tapagaz gittim 40 derece sıcakta . ne yağsız kaldı nede yolda kaldım .he yolda kalsam bile buraya girip sizin yazdığınız tavırda yazmazdım . Bir ustaya keltoş demişsiniz , baybars beyi tanımam , hakkınızı ona helal etmiyorsanız yada size yanlış yapmışsa bir şekilde telefon numarasını bulun suratına söyleyin .Motorun yağını 1000 kmde bir değişmene gerek yok , 5000 de değiştirsende olur ben 2500 de bir değiştiriyorum . Bir adam motosiklet kullanmayı biliyorsa boxerla kolayca 100.000 km yi devirebilir . kimileri de daha 10.000 de blok patlatabilir tamamen kullanma ile ilgili motorun huyunu suyunu bilmek ile alakalı .uzun yollarda yokuş tırmanırken 4. vites motorun yiyebileceği gazdan fazla verirseniz içi kurum bağlar buji kararır çekiş düşebilir .144 cc silindire pistona çok yüksek devir çevirttirirsen çizilebilir kırılabilir .motordur herşey olur . Maksat burda aile gibi kimseyi üzmeden anlaşalım saygılar ,geçmiş olsun .
    delibaşşş bunu beğendi.

Yeni aldığım boxerın arka teker bariz bir şekilde sola yatık, servise bıraktım. Yaklaşık iki cm. Tüm hevesim kaçtı, inşallah sorun çıkarmadan hallederler.

Sol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Merhaba dostlar, yaklaşık 3 aydır bu topic'i takip ediyorum ve 6 aydır boxer sahibi ve aktif kullanıcısıyım.
    Şuan 5000 e ramak kalan motosikletim hakkında izlenimlerimi aktarmak için üye olmuş bulunmaktayım, ve aktarıyorum.
    Aldığımdan ve bu km'ye kadar yaşadığım sorunları anlatmak gerekirse, ben motor ve Elektrik anlamında her hangi bir sorunla karşılaşmadım.
    Motorun lastikleri yağmur ilk yağdığında ve kurumaya yüz tutmuş yolda kesinlikle berbat, çok dikkatli olunması gerek bahsettiğim durumlarda lastiklerin verdiği güven ve yol tutuşu %30 kuru havalarda gayret yeterli ve güven veriyor rahat olun.
    Arkadaşlar bazıları gibi motoru yağmurda evinin salonunda saklayan biri değilim şu ana kadar ne yağmurlar ne fırtınalar gördüm bu motorla ve hepsinde de üstündeydim, burada yazdıklarım tecrübelerim dir.
    Frenlere gelirsek bence bu segmentte ki bir Motor için gayet yeterli.
    Aynalar gayet yeterli.
    Far dağ başında yaşıyorsak eğer ışık açısından zayıf olabilir ama İstanbul gibi yolları ışıklı şehirler için gayet yeterli.
    Motor gayret ekonomik ve güçlü.
    Ben genelde 60 ila 80 km hızla seyrediyorum ve yakıt açısından çok memnunum 30 tl benzin 350-400 km aradı yol gidiyorum.
    Vibrasyon evet var ama rahatsız etmiyor, ediyor diyenler 3000 tl verip Goldwing performansı bekleyenler.
    Üzerine çadır çekip 20 gün binmediğim de oldu ama 20 günün sonunda tek marşta çalıştı.
    Bu motorla 80 km hızı geçmeyin ve vites değiştirme aralarını düzgün ayarlayın zerre sorun yaşamazsınız.
    Oynamayın abi dişlisiyle filan bunların fabrikasında çalışan onlarca mühendisten daha mı akıllısınız? daha mı iyi sizin matematiğiniz?
    Birde şans meselesi belki, ben hiç bir sorun yaşamadım, akü, Motor, mekanik,vs vs
    Bunlar benim Motor hakkında tecrübem ve kişisel yorumum dur niyetim kimseye b..k atmak veya reklam yapmak değil..
    oguzy bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    10.4 lt benzinle 464 km yol yapmisim. Bence cok iyi
    benhasan bunu beğendi.

Motosikleti
    arkadaşlar bugün motorumu teslim aldım. 70km kadar yol aldım. ilk izlenimlerim.

+motor çok torklu. hele birinci viteste kendini ileri atıyor. hemen hemen her viteste ileri atıyor. sanki performans debriyaj ve modifiyeli gibi.
    +yakıt 20tl aldım. bitiremedim.
    +frenler çok yeterli. ön kampana dozajlaması yeterli. arkada keza aynı.
    +küçümsenen 4 vites aslında çok büyük avantaj. gittiğim yol hafif rampalı bir yoldu. kendi motorumla yol boyu 50 kez vites atmışımdır. 5. ve 4. vitesler arasında. ama boxerda bir kez 4. vitese atıyorsun. geri kalan tüm yolu aynı vitesle gidiyorsun motor rampalarda çok az çekişten düşüyor.
    +konforu yeterli. amortisör azıcık sert gibi. tam istediğim gibi

- evet motorda kesinlikle titreşim var. selesinde, ayak peglerinde, gidonunda, hemen hemen her yerinde titreşim var. bunu daha önce benim gibi balansörlü motora binenler hemen anlar. ama yoracak yada motoru sattıracak mertebede bir titreşim değil. titreşim konusunda psikopatça hassasiyetiniz yoksa kabul edilebilir düzeyde.
    - şanzıman düzeni çok sesli.
    - şanzıman vites geçişleri çok sesli. aslında aldığımda kemikliydide. ama debriyajı yükseltince kemikliliği azaldı. fakat 1. vitese geçişte ses var.
    - n1234 vites düzeni ve özellikle topuk vitesine alışması, benim gibi uzun süre 1n2345 vites kullandıysanız oldukça zor. ama alışınca çok kolay olacak gibi. bilemiyorum zaman gösterir.

iyi forumlar
    trcn bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Vites geçişleri zamanla yumuşar. Rodaj bittikten sonra iyi bir yağ koyun şak şak diye geçer.

Topuk vitesi başlı başına sıkıntı zaten. Benim gibi 45 numara ayağınız varsa ve bot giyiyorsanız istem dışı vites düşürebiliyorsunuz. O kısmı kesip atsak güzel olacak.

Motosikleti
    Benimde ayak 45 numara. Alışamazsam Vites pedalını söküp topuk kısmını kesip %20 derece kadar aşağıdan kaynatacağım.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Hocam benimde 46 numara ben artık sol ayağı tam tutmuyorum peglerin üsünde bi tuhaf duruyor ama normal koyduğumda zırt pırt düşüyorum vitesi

Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN UH 200
    En çok beğendiğim yanı orjinal dişli ile her viteste öne atilmasiydi ama son sürat düşük olduğundan 38 dişli yaptım baya rahatladı aslında 39 ile 40 disliyide denemek isterdim.buarada motorun 10 ooo yaklasti ben memnunum güzel motor ekrem ata ya ve Bajaj a emeği geçen herkese teşekkürler iyiki getirmişsiniz bu motorları gerçekten beni şaşırtan bir motor birde 200 luk enduro tipi gelse peg ler ve gidon oturuş pozisyonu olarak birtane alım yapmak isterim ama makul bir fiyattan gelsin isterim

Motosikleti
    ibreyi ölçen oldu mu ? bence %10-%12 fazla gösteriyor.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Dişli değişimini ben de düşünmeye başladım. Uzun yolculukta rahat da şehir içi dur kalk yaparken vites aralıkları çok kısa kalıyor.

ayazankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün motorumu teslim aldım. 70km kadar yol aldım. ilk izlenimlerim.
    Hayırlı olsun. Sorunsuz, kazasız, belasız sürmeniz temennisiyle.

Benimkinde 2.vitese geçiş de çok gürültülü. Bu derece bir gürültü sadece motor yağından kaynaklı olamaz diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı ayazankara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Sorunsuz, kazasız, belasız sürmeniz temennisiyle.

Benimkinde 2.vitese geçiş de çok gürültülü. Bu derece bir gürültü sadece motor yağından kaynaklı olamaz diye düşünüyorum.
    Teşekkürler.. Büyük cc motorlar gibi şanzıman. Kemikli vitesler. Ben debriyajı yükselttim birazda aragazı vitesler sessiz geçiyor. Eski sistem sanırım

trcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer bm 150
    Bende oktay motordan aldım arka stop lambası arka frene basınca yanmıyordu evde kendim ayarladım en önemliside farıda ayarlanmasını söylediğim halde uzunlar hala göge bakıyor arnavutköyden ta güneşliye gittim oktay motor diye türkiyenin esnafının adam olmasına hala zaman var demekki

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Farı ayarlaması çok basit. Kafa kısmının yanındaki 4 vidayı gevşetip biraz aşağı bastırın farın yuvarlağını. Hemen iner zaten. Sonra sıkarsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)