Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Alıntı rafetgoral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankaradaki serüvenim sürüyor Motoru hakan usta çalışır duruma getirdi bajajın başaramadını onlar yaptı sağolsun

Tam olarak sorun neymiş usta ne dedi acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Alıntı Ygz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olarak sorun neymiş usta ne dedi acaba
    valla bende merak ettim tam olarak sorun neymiş

burak1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125 - Bajaj Boxer 150
    "motorun içine vermesi(nasıl oluyosa)" sorununu nasıl çözdü usta

Değerli rafetgoral;

Siz bu şekilde yazınca hiç adetim olmadığı halde polemik yapıyor gibi cevap vermek zorunda kalıyorum. Bizim görevimiz sizlerle inatlaşmak, iddialaşmak değil, sorunlarınızı çözmektir. Ama eksik yazıyorsunuz.

Keşke Ankara bayimiz Tolga Bey’in (4.44) de tamircinin yanına geldiğini, beraberce konuştuğunuzu, yaptığınız hataları beraberce paylaştığınızı, motorunuzda devamlı sıkıştırmalardan kaynaklanan bazı sorunlar yaşadığınızı ve uygun olmayan bazı sesler geldiğini, buna rağmen ısrarla yola devam edildiğini, yağ eksiltmeye başladığı halde, beyaz duman attığı halde bu şekilde yola devam ettiğinizi, sonunda krank sarması dediğimiz hadiseyi yaşadığınızı da yazsaydınız.

Tüm bunlara karşın bu şekilde yola devam edilmemesi gerektiği, en iyi çarenin pazartesi gününün beklenmesi, ya da ürünün bir araçla gönderilip kendinizin de otobüsle gitmenizin hayırlı olacağı size söylenmesine karşılık ben bu şekilde gideceğim konusunda ısrarcı olduğunuzu, üründe geçici olarak kalın yağ ve katkı konularak belirli bir kompresyon sağlanarak limitleri zorlamadan giderseniz belki mümkün olabilir denilerek yola çıktığınızı söylese idiniz.

Bayimizin Ustanıza gerekli parça var ise hemen teslim edebileceğimizi söylediğini de keşke ifade etseydiniz.

Ama tüm bunlar olmadan suçu Bajaj üzerine yıkmak etik değil. Tekrar ediyorum bu şekilde yazışmak hoşuma gitmiyor. Ama siz tek taraflı yazınca ve itham edince mecburen cevap yazıyorum.

Sizi takip ediyor olacağım. İnşallah sağlıklı bir şekilde yuvanıza kavuşursunuz.

Eğer halen yola çıkmadı iseniz size tavsiyem ürünü servisimize bırakmanız, kendinizin memleketinize gitmeniz ve önümüzdeki hafta sonu da ürününüzü sağlam şekilde teslim almanızdır. Ama elbette karar sizin.

Saygılarımla….
    ahmetunuver, peacetrain ve Asper bunu beğendiler.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Alıntı rafetgoral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen burak 7 shoot içtim kafam iyi masal anlatıyom bak forumda gez benim geziler kosmında konum var fotolar var ama dikkat et internet kotan bitmesin biri ağlıyordu

Ya arkadaşlar bajajın patronuna yalakalık niye yapıyorsunuz deplastmandasınız motorunuz bozulmuş adamdan yardım istiyorsunuz adam yapamam diyor bırakın bu ayskları yavrum bu bi gün senin başıbada gelir bu motorun limitinde kullandım 100 km bastım ender 60 80 km işte bu yağcılık oldu sürece müşteri yolda kalır ekrembey cebine paramı koyuyor 5000 km bakımını bedavayamı getirecen adama yalakalık yapıyon normal zamanda bajaj motoruba sahip çıkmadı bodrumda yapılmadı derdin ne senin övmeyin markayı bakın lap diye karşınıDa motor öldü ankarada geberdi yemişim dünya markasını
    konuşmayı ve derdini anlatmayı beceremediğine öre motoru kullanmasınıda bilmiyorsundur.Gavur malı olsa bir motor senin yaptığın gibi kullanılmaz.
    benhasan bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Abi motoru sürekli sıkıştırmışsın ama bari yağını kontrol edeydin arada yağ ekleyeydin. Honda, Yamaha bile alsan bu olay başına gelirdi. Bajajın suçu yok bence de. Arızalı motorla gidicem diye inat etmeniz de hoş değil insanlara karşı.
    benhasan bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli rafetgoral;

Siz bu şekilde yazınca hiç adetim olmadığı halde polemik yapıyor gibi cevap vermek zorunda kalıyorum. Bizim görevimiz sizlerle inatlaşmak, iddialaşmak değil, sorunlarınızı çözmektir. Ama eksik yazıyorsunuz.

Keşke Ankara bayimiz Tolga Bey’in (4.44) de tamircinin yanına geldiğini, beraberce konuştuğunuzu, yaptığınız hataları beraberce paylaştığınızı, motorunuzda devamlı sıkıştırmalardan kaynaklanan bazı sorunlar yaşadığınızı ve uygun olmayan bazı sesler geldiğini, buna rağmen ısrarla yola devam edildiğini, yağ eksiltmeye başladığı halde, beyaz duman attığı halde bu şekilde yola devam ettiğinizi, sonunda krank sarması dediğimiz hadiseyi yaşadığınızı da yazsaydınız.

Tüm bunlara karşın bu şekilde yola devam edilmemesi gerektiği, en iyi çarenin pazartesi gününün beklenmesi, ya da ürünün bir araçla gönderilip kendinizin de otobüsle gitmenizin hayırlı olacağı size söylenmesine karşılık ben bu şekilde gideceğim konusunda ısrarcı olduğunuzu, üründe geçici olarak kalın yağ ve katkı konularak belirli bir kompresyon sağlanarak limitleri zorlamadan giderseniz belki mümkün olabilir denilerek yola çıktığınızı söylese idiniz.

Bayimizin Ustanıza gerekli parça var ise hemen teslim edebileceğimizi söylediğini de keşke ifade etseydiniz.

Ama tüm bunlar olmadan suçu Bajaj üzerine yıkmak etik değil. Tekrar ediyorum bu şekilde yazışmak hoşuma gitmiyor. Ama siz tek taraflı yazınca ve itham edince mecburen cevap yazıyorum.

Sizi takip ediyor olacağım. İnşallah sağlıklı bir şekilde yuvanıza kavuşursunuz.

Eğer halen yola çıkmadı iseniz size tavsiyem ürünü servisimize bırakmanız, kendinizin memleketinize gitmeniz ve önümüzdeki hafta sonu da ürününüzü sağlam şekilde teslim almanızdır. Ama elbette karar sizin.

Saygılarımla….
    Var mıdır yukarıdaki yazılanlara bir cevabınız? Yoksa sonsuza dek susma hakkınızı mı kullanmak istersiniz?
    benhasan bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Wee-Strom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    “sorunlu” Boxer.

Merhaba, ben Ankara Bajaj / 4-44Motor’dan Tolga.

Sabah Rafet Bey ve motorunu götürdüğü Hakan Usta ile telefonda görüştüm, Hakan usta bir parça ihtiyaçları olursa arayacaklarını söyledi. Ancak içim rahat etmedi, öğlene doğru çıkıp elimden ne gelir diye yanlarına gittim. Rafet Bey ile tanıştım ve motorun arızasını hem kendisinden hem de Hakan Usta’dan birlikte dinledim. Buraya aktarıyorum, yanlışım varsa düzeltiniz:

1. Motor aşırı yüklü
    2. Afyon civarı dağ geçişlerinde yanlış vites / devir kullanılmış.
    3. Motor hararet yapmaya başlamış / yola devam edilmiş
    4. Çekişten düşmeye başlamış / yola devam edilmiş
    5. Motorun sesi değişmeye başlamış / yola devam edilmiş
    6. Bu noktada segman silindir iç yüzeyini çizmeye başlamış / yola devam edilmiş
    7. Çizilen yüzeyden yanma odasına yağ kaçağı başlamış / yola devam edilmiş.
    8. Motor yağ yakmaya başlamış / yola devam edilmiş
    9. Polatlı’ya varmış, motor mavi beyaz duman atıyor / yola devam edilmiş
    10. Motor yanarak azalan yağdan dolayı vuruntulu çalışıyor / yola devam edilmiş
    11. Ankara’ya varmış, yağsız kalan motor krank sıkıştırmış ve stop etmiş.
    12. Toplam kat edilen mesafe 300km civarı.

Hakan usta motora yeni yağ ve segmandan kaçağı önleyecek bir yağ-katkısı koydu, motor şu an çalışıyor. (Bence bu bir Boxer mucizesi) Ancak piston-segman-silindir-üst kapak-sübaplar komple değişim gerekiyor. Rafet Bey’e de durum izah edildi, ya otobüse yükle ya da burada servise bırak haftaya gel al dedik ama kendisi uyarılarımıza rağmen binip gitmeyi tercih etti. Yolu açık olsun...

Bu arada Bajaj’ın ilgisizliğinden yakınan Rafet Bey, Ankara Bajaj bayisinin bayram gününde, şahsen ayağına kadar geldiğini ve kendisiyle ilgilendiğini de bahsetmeye değer görmemiş. Olsun, Canı sağolsun.

Son bir not: Rafet bey motorun başka bir arızası olarak birinci viteste stop ettiğini söyledi. Durumu izah etmesini istedik; “birinci viteste ışıkta duruyorum sol elimde kamera sağ elimle direksiyonu tutuyorum ama stop ediyor” dedi. Hakan Usta üçüncü elin mi var debriyajı neyle tutuyorsun diye sorunca Rafet Bey “viteste duruken debriyaja mı basmam lazım bu arıza değil mi?” diye sordu. Yorum yapmayacağım..

Bilmemek veya tecrübesizlik suç değildir, kimse motor kullanmayı bilerek doğmadı. Ancak bir markayı / bir modeli karalamadan önce “Acaba bende de hata var mı?” diye sormak gerekmez mi?

Rafet Bey, inşallah evinize sağ salim varırsınız, bizim gönlümüz sizinle...

Saygılarımla...
    ahmetunuver, TOTEMONS, burak1990 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Abimiz resmen motorun canını çıkarmak için zorlamış. Abi bu motor senin canını taşıyo sonuçta motora saygı göstermek iyi davranmak zorundasın. Ben mesela motor kullanırken motor sesini sürekli dikkatle dinlerim, duyduğum en ufak anormal seste motoru kontrol etmek için dururum. Çin malı motorum egzantrik dişlisini bozduğunda 1 dakika içinde stop ettim ve az masrafla motoru sağlıklı haline döndürdüm. Motor sesi konusunda aşırı takıntılıyım, bu nedenle mesela Pulsarın sensör zırıltısı rahatsız ediyo çünkü ben motora garantisi var gittiği kadar gider diye binmiyorum. En ufak anormalliği hemen fark edip motoru az masrafla kurtarmak için çalışıyorum. Zaten motor yağının eksik olmadığını takip etmek de kullanıcının sorumluluğundadır mesela garantiden yaptıramazsın yağsız kalırsa.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sayın mod kardeşim ben sizin gibi evimden internete girmiyorum ankaradayım otellerin neti malum yavaş şu an 3G bağlanıyorum

Şimdi bazı eleştiren arkadaşlara afkurmayın diyorum ve beni forumda rezil edemezsiniz ben boxer ile 36 vilayet gezdim ve şu an sorun yaşıyorum paramı koydum cebime bajaj tek kuruş katkı almadan buralara kadar geldim o nedenle gidin eksoz patlatın caddelerde ben tam motorcu ruhuyla yollara çıktım zorunuza gitmesin

Şimdi internete girme fırsatım oldu. Otelde yatıyorum. Yola çıkayımmı çıkmayayımmı kişilik olarak atılgan biriyim karadenizliyim üstelik + bir fark koyuyor motoru sağlam ticaretten 3030 TL aldım motoru aldım gün motosiklet kullanmayı bilmiyordum bajaj samsun servisinden sezgin usta geldi beni 10 TL karşılı evime getirdi ben 50 TL daha verip okul bahçesinde bana motoru öğretti ben ağustos 20 kadar motoru kaçak kulllandım hedefim gürcistana gitmekti. ehliyetimi aldım yıllık izne çıktım. Eylül 5 cuma gecesi sevgilimle vedalaştıktan sonra yola çıktım. Üzerimde durt kıyafetleri hjc kaskı eldivenlerim ve azmim vardı. Tabiki paramda var

Motor 3800 km iken ikinci bakımını yaptırdım 120 TL ödedim

Samsun gürcistan arasını batum diyelim şimdi bajajın godomanları burada kılı kırk yarıyorlar 3 günde gidip geldim cuma gecesi uykum geldi için ünyede cumartesi trabzonda pazar ise batum öğretmen evinde kaldım pazartesi ise batumdan yola çıkıp akşamı ünyede konakladım sabahı yola çıktım öğle vakti samsun bajaj gittim bakım yaptırdım istanbula gidecemi söyledim hüseyin usta ok abi sorun yok gidebilirsin dedi ben yağmurda Alaçama kadar geldim sonra üst yağmurlum olmadı için Alaçam geyikkoşan öğretmen evinde kaldım aslında amacım kıyı şeridinden ülkemi karadenizi gezmekti ancak acemiyim harita yok kastamonudan bartına sonra zonguldağa falan kafamdaki fikir oydu sonra sinop boyobat yoluna akşam karanlığında girdim tuğla fabrikalarında perişan şekilde çalışan işçilerin fotosunu çekiyordum yollarda ölmüş hayvan leşleri görüyordum aşırı bir hayvan leşi vardı önceleri bu hayvanların karşıdan geçerken öldüklerini sanıyordum ki üç orta boy köpek bana saldırdı ikisini def ettim ancak biri saldırıya devam etti ve ben artık eceline susadın be itoğlu it deyip köpeğe yandan çarpmamla köpek acı haykırışları yolu inletti ve ben sağıma düştüm pardon soluma yol mıcırlı oldu için yağmurluklarım yırtıldı ellerim yaralandı kollarım bacaklarım kanadı ben haraketsiz köpeğin yerde can çekişirken bakarken bir yandanda serüvenimin bittiğine üzülüyordum ileriden bir tırcı beni farkedip durdu ve bişim olup olmadını sordu bende elim elim çok acıyor dedim 112 arandı ambulans geldi taşköprü devlet hastanesine intikal edildi filim çekildi motorda hastanenin bahçesine tırcı ile geldi ben iyi olunca boxer baktım ve yola çıkarmıyım diye düşündüm yanına gittim kontağı çevirdim motorum çalışıyor ilk motorum ve ilk kazamı yaptım sonra sabah kastamonun bozuk ve yapılan yollarında yamuk gidonla merkeze gittim kastamonu bajaj buldum servise ulaştım suat usta yardımcı oldu bakın bajaj servisi ve adam benden para almadı zincirime baktı yağıma baktı gidonu düzeltti ve sonra istanbulda gidonu düzelttir elimde gidon yok dedi güzel sohbetten sonra metro turizmin deli şöförleri ile cebelleşe cebelleşe ben boluya tırcıların dinlenme tesine girdim bende bir huy var gece olunca uyurum motoru park yaptım ve otele girdim sabah bolu tünelinden geçmeyip wski yoldan indim motorda aşırı öne inme durumu vardı istanbula kadar gittim avrupa yakasında sabaha kadar ucuz otel aradım ortaköyde bira içenlerle dost olup kadınlar ve onların bize çektirdiklerinden bahsettik sonra konu siyasete girdiydi ki orta köyün cami kenarında boğazdan geçen gemilerin etkisiyle dalga oldu ve herkezi ve beni biraz ısladı sonra ben şansımı avrupada bulamayınca asyaya indim kadıköye gelmişim kız kulesi tüm endamı ile beni selamlıyordu bende bu gezide motorumla gezdim her yerin önemli yerlerinde foto çekmek kız kulesindede çektim türk bayrağımla tabiki sonra harem otelde iki gün kaldım bu esnada unuttum bir şey var boluda tır garajında kaldım otelde bajaj sabah aradım bajaj boxer ile tur yaptımı istanbula gelip çaylarını içmek istedimi söylerdim bir bay beni telefonda dinledi ancak dönüş yapacaz dedi sonra bir daha dönen olmadı sonra internetten vampir baybars buldum para için her şeyi yapacak karakterde biri motoru aldım motoru servise soktum sorunları anlattım kaza sonucu parçaları değiştirttim bay moto kendisininde boxer sahibi olduğu bir çocuk gözlerimin önünde motor yağını değişti zaten baybars ustaları hepsi çocuk işçi baybars bay moto motoru aldı denedi gitti geldi baktı dedimki samsuna geri dönecem edirne öncesi güzelce yap 3800 km iken motor yağım değişmiş size şimdi resim olarak servis fişini gösterecem ve

benden 185 falan alındı ben selimiye kışlası arkasında bulunan otelime gelirken baybars bay moto aradım çekişte sorun var dedim zor bela oteli buldum girdim uyudum sonra edirneye gitmek için yola çıkmışken bir başka boxerci ile yolda karşılaştım beni forumdan takip ediyormuş beni oktay motor getirdi oktay abiyle tanıştık sağolsun hemşerimiz çıktı stop sorununu gösterttim samsun bafralı motor ustamda baktı sonra ben edirne yoluna çıktım gece çorlu tehlikeli ve rüzgarlı olur dediler bende bir dinlenme tesinde sabahladım yani öyle saatlerce motor kullanma durumu yok zaten 80 60 40 basıyorum motoru zorlamayı bırak motora iyi davranıyorum

edirne dönüşü gölcüğe ulaştım orada çadır kurdum yattım uyudum sabah baktım ki tatil 9 gün olmuş bu süperdi ben güney marmara ve ege yapıp hedefim akdenizdi sonra erdekten bir kampingte kaldım gerçekten güzel bir yerdi sonra bursaya giderken alman motorcu yorkle tanıştım benim 150 yolculuk ettimi görünce büyük başarı dedi ve fotomu çekti sonra balıkesirin uzun domates tarlarında çalışan kobanili ve suruyeli göçmenleri domates toplamalarını izledim hatta bir çocuktan iki domates alıp melemen yapacaktım ki abi seni o kıyafetle görünce kawasaki ile geldin sandık dedi evet bu bajaj hint motoru bu yolda kalmaz dedim sonra geliboluya geçtim şehitlikleri ziyaret ettikten sonra ecebat çanakkaleye geçerken vapur görevlisi ile kavga ettim motoruma bisiklet muamelesi yapıyordu tekme tokat soluğu çanakkale emniyetinde aldım sonra vatandaştan şikayetçi oldum ben geceyi çanakkalede mangal yapılan bir yerde akşamcılarla bira içerek geçirdim ve sabahı izmire doğru yola çıktım yolda motrumda sorun yoktu sonra sığacık yakınlarında bir astsubay ile tanıştım beni kamp kuracak bir yere getirdi motorcu dayanışması kendiside duk kullanıyordu oradan çıkıp urlaya geçtim gece çeşmede takıldım sonra urlaya gittim sonra sabah seferi hisarda kaldım ertesi gün yoldan çıkıp önce yağmurda söke kuşadası ve bodruma geldim ki bodrumda sel aldı motorum yağmur yedi ancak sel alıp getirmedi baktım ki lastik inmiş petrolleri denedim o esnada lastik dubleks oldu için özellini yitirmiş sabaha kadar çekici bekledim ancak onlarca araba selden dolayı çekiciler onları alıyordu sabahın bir bölümünü otobüs durağında bir bölü
    münü ise bp istasyonunda geçirdim hatta motor üstünde uyumayı bile öğrendim sonra sabah bodrum bajaj aradım tur yaptımı lastiğimin patladını yardım etmelerini söyledim ancak bodrum bajaj başımın çaresine bakmam gerektini söyledi bende burada yabancı oldumu eve dönemk istedimi söyledim ancak yardım edemiceklerini ve suratıma telefonu kapattılar teşekkür ediyorum bajajın bodrum bayisine sonra bodrum sanayisine gittim yalvar yakar lastiği yaptırdım usta 80 tl aldı bu ustalar kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanıyolar ee doğru sen bilmiyorsun adam sanki motoru kendi üretmiş samsuna dönünce ilk iş motor tamirini öğrenmek çünkü malum ustalar hiç biri beşpara etmez neyse artist bodrum motor ustasından 80 tl tokadı yedikten sonra yoluma devam ettim yatağan üzerinden denizliye girdim gerçekten muğla yolu çok güzeldi sonra afyona girdim motorumla şehri gezdim ve ankara yoluna geldim ama önce dinarda kaldım tabi ve bir öncesindede milasta kaldım bunları unuttum sorun polatlıda başladı şimdi ekrem bey diyor ki motorun arıza yapınca niye kenara çekmedin buda benim acemiliğim bakın orada bay moto 6337 km yağ değişimi yapmış değilmi

hatta yağ değişiminden 35 TL almış sonra şu an moto 9800 km falan kısa matematik hesabı yapalım 3463 km falan yapıyor yağni bajajın iddağa ettiği bakım aralığının yanına bile yaklaşmamış motorumuz artık servis burada suçlu ben zaten dava açacağım bajaj garantiledikleri motor yolda bıraktı

dün ankara bajaj aradım beyfendi yardım edermisiniz dedim tolga bey sonra bu gün tanıştık ekmek teknesini kapatıp bana koştunu söylüyor sonra olay ekrem beyin talimatıyla geldiğini gösteriyor malum neyse kendisinin mercedes kullanıcısı oldunu ben daha mercedes yaptıramıyorumda sen bajaj nasıl yaptıracaksın dedi yani bajajın bayisi bu bajajdan çok fazla bir şey bekleme dedi gibi bu gün olduğunda bitane usta buldum usta şehir dışındaymış çocuğunu kayıt ettirmesi gerekiyormuş falan adamın dertlerini dinledikten sonra bajaj servisi olmayan hakan ustayı buldum böyle bıyıklı akp düşmanı bir abimiz motoru arabasıyla gelip aldı çocukları baktı çalışır duruma getirdi şimdi orada iken ben bajaj bayisini bidaha aradım elinde parça varmı dedi sonra bana var dedi sonra ustanın istedi parçları yok dedi meğersem bu motorun o parçaları bulunmuyormuş koskoca ankara bajaj bayimizde ben inanmıyorum çünkü ben motoru yaptırsam bakın motoru yaptırdım gidiyorum diye yazacaktım ekrem beyden zaten talimatla gelmiş beyfendi yoksa kara kaşıma kara gözüme gelecek değil değil mi malum bilgileride ekrem beye benden önce ulaştırmış tolga beyin samimiyetine inanmıyorum burada senbajajınana bayisisin ve elinde motor parçası bulundurmicasn hocam dalga geçmeyin ne olur bakın motorunuz yolda kaldı üç bin küsürlerde yağını bitirmiş buna rağmen kullanıcı hatası derseniz burayı yalakalarınız hariç okuyanlar takkesini önüne koyup düşünür motorunuz sorunlu ve ben bunu yaşayarak gördüm vites geçişlerini stop problemini saymıyorum bile sonra hakan ustama 150 tl verdim ve otelime geldim

Eyvallah hocam ben daha bajaj almam hem servisi servis değil hem elinde parçası varken sırf motoru yaptırmamak için beni buralarda mağdur ettiniz hemde yaklaşım direkt kullanıcı hatası ile kullanıcıyı nerden sıkıştırsakta saf dışı etsek ben tüketici mahkemesine gidecem dava açıp hakkımı arayacam siz bu motora belli periyotlarda km olarak garanti verdiyseniz beni 3000 km yağ sorunundan dolayı sorun yaşaması bağlamaz ki servis harici yağ değişimi garantiden çıkma sebebidir bunuda hatırlatmam gerekiyor bilginize herşey ortada ve siz hala malınıza sahip çıkamyın müşteriniz mağdur olaun ve bu motorla yola çıkmasın yani istanbul dışında iseniz motor parçası için 2 gün beklemeniz gerekiyor ne acı bir durum övdümüz bajaj türkiyenin başkentinde motor kapağı elinde yok neyse olaya mod devreye girmiş banlanmadan konuyu bitirim

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    inzell resmen bulunduğum mekanda birtek et yığını bedenim kalıyor. Tüm benliğim, ruhum, zihnim edebi anlatımınla harmanladığın gezi fotolarıyla birlikte seninle geziyor. Sahile yakın kurduğun çadırına vuran su damlaları sanki beni ıslatıyor. Issız yağmurlu gecede senin yerine ben korkuyorum sanki. Harikasın kardeşim yam bir terapi.. Emeğinde şevkin kırılmasın inşallah.
    inzell bunu beğendi.

Değerli rafetgoral;

Uzun yazınızda bir noktaya takıldım. Dönüş için tereddüt gösteriyorsunuz. Yazınızdan anladığım ilk motorunuz, ilk uzun yolunuz. Yani her şey yeni. Bence şansınızı zorlamayın. Hakikaten her yönü ile ilginç bir hikaye olmuş. Ama her şey bir tarafa emniyeti bırakmadan sağ salim dönmek hedef olmalı. O yolları hiç tecrübe olmadan nasıl ilk seferde cesaretle aldınız bilemiyorum. Karadenizlilik herhalde. Dediğim gibi ilginç bir hikaye olmuş.

Mesele parçayı verseydiniz takıp gitseydim değil. Motor yeniden yapılacak.

Eğer beni dinlerseniz bence siz Samsun’a otobüsle gidiniz. Haftaya da inşallah motorunuzu yapılmış olarak teslim alınız. İsterseniz dönüşü gene Boxer ile yaparsınız.
    En yakın süreçte görüşmek isterim.

Selamlar…

Motosikleti
    hatalı mesaj

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Sen malı zorla, sıkıştı, canına oku sonra da tü kaka. En basitinden elinizdeki telefonu yere atın, kırın. Sonra gidin bakalım servis size ne diyor. Tolga bey'in yazdıklarına tek bir cevap vermediniz. 3000 liralık kara düzen hava soğutmalı motordan bmw 1200gs performansı bekleyip hayal kırıklığına uğramışsınız belliki. Motor çekişten düştüyse, hararet yaptıysa kenara çekip dinlendireceksiniz bu kadar basit. Bu markanın değil maddenin kusuru. Siz bu mantıkla cbf alırsanız herhalde bu kadar bile gidemeden motoru elinize alırsınız. Yazık günah. Ayrıca 1. Viteste debriyajı sıkmayınca durduğunu yazmışlar; ne olur şaka diyin bu kadarda olmaz.

Ayrıca kraldan çok kralcılardan nefret ederim ama dayanamadım ve bu duruma düştüm şu anda sizin yüzünüzden. Neymiş efendim bakım yapmışmış yağına niye bakaymış. Bazı markalar 1000km de uyarı verir yağı kontrol et diye göstergede, bazılari da kullanma kılavuzuna yazar (cbf 2000 idi sanırım). Bajaj da aynı şekilde 2500 de kontrol edin, eksikse tamamlayın diyor. Siz malı hor kullanırsanız mal da sizi yolda bırakır. Neredeyse niye benzin koyuyorum buna, kendi gitsin diyeceksiniz.

İki motoruda sıfır alıp titreşimden dolayı sattığım markayı bu kadar savunacağım aklıma bile gelmezdi. Balansörlü getirmedikleri sürece ben de bajaj almam.
    benhasan bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bajaj Boxer sahibiyim. Ucuz olsun, yolda bırakmasın, çok yakmasın, bakımı pahalı olmasın dedim, hem de vitesliyi öğreneyim diye aldım. Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. 900 km oldu. 60'ı sadece 2 kere geçtim, arabamla da 100'ü geçmem zaten. Sadece şehir içinde kullandım. Aküyü düzgün şarj etmemişler, kendim şarj ettim. 700 km olunca servise götürdüm, ilk bakımına 50 TL verdim. Memnun muyum? Evet. Beklentimi karşıladı mı? Evet. Fanatiği miyim? Hayır. 2700 tl'lik bir motor işte, fazla bir şey beklemeye gerek yok. Yağsız, benzinsiz gitmez. Benim yaşadığım yerde bu tip düşük hacimli commuter motor kullananlar motoru çok hor kullandıklarından 2. el motor almayacaktım. YBR 5000 TL civarı, ben bunu 9 taksit 2700 TL'ye aldım. Aklımda geldikçe yağ kontrol camından yağına bakarım, benzincide arada bir lastik havasını kontrol ederim. Sağı solu paslanırsa WD40larım. Kışın kömürlüğe koyarım, brandasını örterim. Parçası, servisi olduğu sürece, daha büyük bir motor alana kadar Allah izin verdiği müddetçe binmeyi düşünüyorum. Yarı paraya aldım, 2300 tl cepte kaldı. Neyse ben fazla uzatmayayım da gidip eksoz patlatayım Valla hayat kısa, şurada birbirimizi kırdığımıza değmez. Burak kardeş sen de kızma boş ver. Allah herkesin gönlüne göre versin, herkesin yolunu açık etsin.
    burak1990 ve benhasan bunu beğendiler.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Bu kadar eziyete bu motor dayanmişya ben ilk fırsatta boxser alacağım helal olsun boxser e bu arada faceden takip ettiğim başka uzun yol yapanlar var onların motorunda tık yok neden acaba
    benhasan bunu beğendi.

Motosikleti
    rafet.. sabırla son kez yazıyorum.
    1. Batum öğretmenevini hopa öğretmenevine çevirdin şimdi. Arada koca sınır kapısı var. Daha derdini anlatacak kapasitede değilsin beni sorguluyosun
    2. 2008'de Ktü'ye girdim, 2012de trabzon merkeze atandım.. branşım ihtiyaç olan bir alan olduğundan puanım da yüksekti bitirir bitirmez atandım..
    3. karadenize laf edince c.başkanına da laf gidiyorsa hiç sıkıntı yok ama aynı lafları pensilvanyaya da yolluyorum yorma o güzel beynini
    4. 4.44 servisinin yazdığı kullanım hatalarına cevap veremedin. Demek ki motor kullanmayı daha öğrenmemişsin. Evet karadenizli kafası öyledir. önce yapar sonra düşünür.. motor viteste dururken debriyajı bırakan adamdan motor mu öğrenicez burda..
    5. marka fanatiği falan değilim. 3bin liram vardı bunu aldım. 5 binliram olsa honda vs. alırdım.
    Neyse ortalığı kirletme daha fazla cahil herif..
    benhasan bunu beğendi.

benhasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Joyride+wolf 250
    182 sayfadır şu forumu takip ediyorum şu son iki gündür seviye yerlere düştü.
    tabi kötüsünü de yazalım iyisini de yazalım ama iyi niyet çerçevesinde.

Motosikleti
    rafet'in yazdıkları boxer almayı düşünenlere iyi bir yol gösterici olacaktır. Bu motor ki böylesine cahil ve bilinçsiz bir sürücüyü artvin istanbul bodrum sırtınta taşımış. Polatlıda da sırtından atmış artık. rafet'in turu tam bir drop testtir, crash testtir. motorun en berbat koşullarda gideceği yolı ölçmüş oldu sağolsun. ve bu motor 5binkm böyle bşr herifi taşımış. boxer aldığıma bir kez daha memnun oldum. cidden sağlam motor.
    benhasan ve Alper_tim bunu beğendiler.

Sayın Rafetgoral, kusura bakmayın ve beni affedin: motoru eğer yazdığınız gibi kullanıyorsanız size hiç bir makine dayanmaz. İfadelerinizi anlamak çok zor. Başınıza talihsiz şeyler gelmiş olabilir. Benim de geldi mesela, daha plakasını takamadan motoru çaldılar. Üsluba, dilimize dikkat edelim. Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:04 ----------

Yazılanların tamamını okudum da, pek kibar kaçmış söylediklerim. Bence kul yapısı hiç bir şeye binmeyiniz. Hatta Allah'ın yarattığına da, örneğin eşeğe de binmemelisiniz. Karadenizliymişsiniz, ben de Karadenizliyim yeter bizi rezil ettiğiniz. Cumhurbaşkanını da karıştırmışsınız, sizin cumhurbaşkanınız o, biz her şeyin farkındayız.
    benhasan ve burak1990 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)