Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı haldun_86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben soylemıstım cekıste dusus olacagını acıkca arka dıs degısımınınde kısa vadede olumlu fakat uzun vadede bı ıse yaramayacagı kanaatındeyım

herkese saygılar
    siz söylemeden önce ben zaten belirtmiştim bir miktar çekiş kaybı olcağını, komik olan ne onu anlamadım. çekişin düşeceğini bilmek için mucit olmaya gerek yok, sanki cocacola nın formülünü buldunuz. ben burda iyi kötü deneyimlerimi paylaşıyorum. oturduğum yeren kuru kuruya işkembeden sallamıyorum. yine söylüyorum, bu motora bu dişli oranları çok kısa. bunu bu motoru kullanan herkes anlar zaten. bende deneyimleyerek kullanım tarzıma ve motora en uygun vites oranlarını yakalamaya çalışıyorum. anlamadığım sizin ve bazı arkadaşların bu duruma neden böyle garip tepki verdiğinizdir? dişli değişimini ilk yapan yada icat eden ben değilim. bir çok motorcu arkadaş bu yöntemi bir çok kez kullanmıştır. kişiden kişiyede avantaj yada dezavantajı vardır ve tercih meselesidir...

herkese saygılar... (siz yazınca bende yazayım dedim)
    gurblood bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    lafım sıze degıl dıslı degısımınde cok dusu olmaz dıyen arkadaslarımızaydı kardesım . kardesım dıyorum cunku sıze gercekten saygı duyuyorum yaptıgınızı kımse yapmaz. bu kadar sert tepkı vermenıze de sasırdım dogrusu sonucta kanlı bıcaklı degılız degılmı ama tekrar soyluyorum bu motor ancak sanzıman degısıyle ıstedıgınız gıbı rahatlar 1 numara dıslı degısımı de pek bısey ıfade etmez ınsallah yanılırım

twona kardesıme saygılar ( ılk mesajın bu bolumunden sıze olmadıgını anlayabılırdınız)
    twona bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    twona kardeş denemek te haklı bende çok deneme yanılma yaparım en iyi ye göre ayarlarımı bulana kadar

Haldun arkadaş zaten gerekenleri açıklamış takılmayın yüz yüze olmayınca duygusuz yazılarla duygu anlatılması ima edilmesi zordur

bende dişli değişiminde bulundum, bir yorumda da yazdım, şimdi discover da da yapıcam, bir süre daha geçsin, twona kardeş sizin motorlar 4 vites olduğu için, açıkçası dişli büyütme ya 1 diş büyük yada orijinal kalmalı derim, vites araları muhtemelen uzundur, 4 vites ten dolayı, büyük dişli rampada sorun çıkarır, kaldıki ybr de bile 5 vites motorda ,rampalarda 3 yerine 2 de gitmek zorunda kalıyordum,( motor ısındığı ve dik rampalarda normalde 3 le çıktığı yerleri örnekledim ) daha öncede yazmıştım ama düz yol da iyidir, motor rahatlar, normale göre 1.000 , 1.500 devir, daha az çevirir, genede araştırmaya devam ,zarar vermeden yapılan her ayar iyidir
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    bende bunu anlatmak ıstıyorum bunu yapan muhendıs yapsaydı 5 vıtes yapar yada dıslılerı daha farklı yapardı demekkı olmuyo oluncada boxerın adına yakısmayan surus karakterı cıkıyo bencede orjınal kalınmalı dıye dusunuyorum yoksa gerısı zaman ve para ısrafı ama su da bı gercek twona sayesınde cogu kısının bu motora kanı ısındı bende dahıl

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz söylemeden önce ben zaten belirtmiştim bir miktar çekiş kaybı olcağını, komik olan ne onu anlamadım. çekişin düşeceğini bilmek için mucit olmaya gerek yok, sanki cocacola nın formülünü buldunuz. ben burda iyi kötü deneyimlerimi paylaşıyorum. oturduğum yeren kuru kuruya işkembeden sallamıyorum. yine söylüyorum, bu motora bu dişli oranları çok kısa. bunu bu motoru kullanan herkes anlar zaten. bende deneyimleyerek kullanım tarzıma ve motora en uygun vites oranlarını yakalamaya çalışıyorum. anlamadığım sizin ve bazı arkadaşların bu duruma neden böyle garip tepki verdiğinizdir? dişli değişimini ilk yapan yada icat eden ben değilim. bir çok motorcu arkadaş bu yöntemi bir çok kez kullanmıştır. kişiden kişiyede avantaj yada dezavantajı vardır ve tercih meselesidir...

herkese saygılar... (siz yazınca bende yazayım dedim)
    twona kardeşim sen tecrübelerni yaz biz ilgiyle ve ciddiyetle okuyoruz... Fabrika motor gücüne göre kullanıcı ortalamasına göre dişli koyuyor. Ovada kurulmuş bir şehirde yaşayan ve sürekli tek kişi binen için 15 de olur 16 da şimdi bu adamın tarzına göre bajaj 16 dişmi yapması lazım.Herkes kendi şartlarına göre kişiselleştirebilir motorunu
    okan218, gurblood, twona ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    muhabbeti demleyelim...

Motosikleti
    Alıntı haldun_86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lafım sıze degıl dıslı degısımınde cok dusu olmaz dıyen arkadaslarımızaydı kardesım . kardesım dıyorum cunku sıze gercekten saygı duyuyorum yaptıgınızı kımse yapmaz. bu kadar sert tepkı vermenıze de sasırdım dogrusu sonucta kanlı bıcaklı degılız degılmı ama tekrar soyluyorum bu motor ancak sanzıman degısıyle ıstedıgınız gıbı rahatlar 1 numara dıslı degısımı de pek bısey ıfade etmez ınsallah yanılırım

twona kardesıme saygılar ( ılk mesajın bu bolumunden sıze olmadıgını anlayabılırdınız)
    kusura bakmayın, geçen yine başka bir arkadaş bu dişli mevzusunda beni baya gerdi yoksa bu kadar sert yanıt yazmazdım. kötü niyetli olmadığınızın farkındayım. sadece diğer arkadaşlarda faydalanır diye tecrübe ettiğim şeyleri paylaşıyorum. "altora" nikli arkadaşın dediği gibi düz bir şehirde yaşayan, 60 - 65 kilo olan biri için 16 dişli bile olur. ben 90 kiloyum, eşim 55. neredeyse 150 kilo binmek var, bide 60 kiloluk bir adamın binmesi var benimde söylemek istediğim bu. birde sadece çekiş olarak bakmamak lazım olaya. ben biraz daha az devir çeviren, daha uzun vites aralıklarıyla kullanmayı daha çok seviyorum, kişiden kişiye buda değişir.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Biz hepimiz bu motoru sevdik öyle anlaşılıyor ...Dişli tartışmasından ziyade motor devir göstergesi ve vites göstergesi takılabilir mi onu araştırsak daha iyi olur sanırım... Motor devir göstergesi takılır model ve çeşit çok o kolayda vites göstergesi takılabilir mi onu araştırsak daha iyi olur... Nasip olursa alırsam Türkiyeyi kariş karış gezerim ve gezeceğim İnşaallah...

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Ön kafa grenajı acaba YBR 2006 yuvarlak far modeline uyar mı ? Eğer uyarsa bir tane kafa grenajı siparişi vermeyi düşünüyorum ellerinde varsa bayilerin.
    jackonbir bunu beğendi.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön kafa
    grenajı acaba YBR 2006 yuvarlak far modeline uyar mı ? Eğer uyarsa
    bir tane kafa grenajı siparişi vermeyi düşünüyorum ellerinde varsa
    bayilerin.
    valla far ybrnınken oldukca buyuk fotoda kucuk gozukuyo ama ben olmaz dıye tahmın edıyorum ama yınede bı gıt kendın gor bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Biz
    hepimiz bu motoru sevdik öyle anlaşılıyor ...Dişli tartışmasından ziyade
    motor devir göstergesi ve vites göstergesi takılabilir mi onu
    araştırsak daha iyi olur sanırım... Motor devir göstergesi takılır model
    ve çeşit çok o kolayda vites göstergesi takılabilir mi onu araştırsak
    daha iyi olur... Nasip olursa alırsam Türkiyeyi kariş karış gezerim ve
    gezeceğim İnşaallah...
    sonradan takılır takılmasına da cok da verımlı olmadıgını bılıyorum yanı orjınal olmadıgı ıcın tam net gostermıyo dıye bılıyorum

Motosikleti
    ben orjinal cam yerine bu ön camı takmayı düşünüyorum eğer monte edebilirsem. camı canlı olarakta gördüm çok şık duruyordu. daha uzun olduğu için rüzgarıda kesecektir.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-hyosung-gt-250-gt250-comet-gt-650-comet-on-cam-siperlik-cami-156911329/detay/

Motosikleti
    Şu an yok.
    Şu tanıtım gezisindeki Boxerlardan birinde tur camı vardı sordum cbf için olan tur camıymış. Biraz işçilikle bizim Boxera uyuyor. ( kendi siperliğinin üstüne) 25 liraya falan satılıyor.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu tanıtım
    gezisindeki Boxerlardan birinde tur camı vardı sordum cbf için olan tur
    camıymış. Biraz işçilikle bizim Boxera uyuyor. ( kendi siperliğinin
    üstüne) 25 liraya falan satılıyor.
    O da cok emanet duruyodu be abi. reklamcılarda seffaf plastıkten tabakalar var reklam ıcın acaba onlardan kestırsek olrmu ? cok mu kalın gelır?

Motosikleti
    Şu an yok.
    Bu arada henüz almayanlar veya hala kararsız kalanlar çok şey kaybediyor. Zira biz Boxer sahipleri süper ekonomik bir şekilde vızır vızır geziyor, yazın tadını çıkarıyoruz. Aldığım ilk günden beri her yıkayıp parlatışımda sıfır gibi ışıl ışıl yanıyor, iyi ki almışım diyorum.

Ekonomiyse ekonomi, yolsa yol hepsinin hakından geliyor, hepsinin hakkını veriyor. Bu motoru bize kazandırdığı için başta Ekrem Bey olmak üzere tüm emeği geçen Kuralkan ailesine Teşekkürü bir borç bilirim. Zira yıllarca belli markaların tekelinde fahiş servis ve parça ücretleri ile soyulduk soğana çevrildik. Yeter gari dedik ve çok şükür yetişti Hızır gibi Ekrem Bey.

Artık ne parça derdim var ne çalınır diye korkum. Ne dakikası bilmem kaç yüz euroluk servis ücreti var ne de zırt pırt sanayiye düşen yolum.

Sıkıntıya düşmeden, fıtı fıtı gezin, püfür püfür hissedin rüzgarı.

Bence artık baharın yazın ve en önemlisi Boxer'ın tadını çıkarın...
    fabialife, jackonbir, HeruNolweo ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Bugün gittim baktım artık meraklarıma yenildim Boxer'a

Sadece üstüne oturma şansım oldu sele burada anlatıldığı gibi baya büyük ve rahat o açıdan ve görünüş olarak aklıma yattı.
    Bir de deneme sürüşü yapabilirsem tam fikir sahibi olabileceğim.

Motosikletim satılırsa alternatiflerim iyice azaldı.
    Salcano Wolf - Bajaj Boxer - Bajaj Discover - SYM Fiddle Bunların arasında Fiddle nereden çıktı derseniz eski aşkım bana çok keyif veren bir motosikletti. Discover ve Fiddle bütçeyi bana tam kullandıracak. Boxer alırsam biraz daha rahat olucam.
    Bakalım gelecek günler ne gösterecek aranıza kullanıcı olarak katılacak mıyım
    fabialife ve twona bunu beğendiler.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    Alıntı HeruNolweo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün gittim baktım artık meraklarıma yenildim Boxer'a

Sadece üstüne oturma şansım oldu sele burada anlatıldığı gibi baya büyük ve rahat o açıdan ve görünüş olarak aklıma yattı.
    Bir de deneme sürüşü yapabilirsem tam fikir sahibi olabileceğim.

Motosikletim satılırsa alternatiflerim iyice azaldı.
    Salcano Wolf - Bajaj Boxer - Bajaj Discover - SYM Fiddle Bunların arasında Fiddle nereden çıktı derseniz eski aşkım bana çok keyif veren bir motosikletti. Discover ve Fiddle bütçeyi bana tam kullandıracak. Boxer alırsam biraz daha rahat olucam.
    Bakalım gelecek günler ne gösterecek aranıza kullanıcı olarak katılacak mıyım
    bande de fiddle var yanına bir de boxer alsammı diye ara sıra kaşıntı tutuyor.
    zaten yılda 1.000 km. anca biniyorum, boxere de hasta oldum bakalım ne olacak
    HeruNolweo bunu beğendi.

Motosikleti
    Boxer için yaz sonu planladığım scrambler projemi sizinle paylaşmak istiyorum arkadaşlar.

1- renk beyaz-kırmızı yada beyaz-lacivert olacak,
    2- jantlar ve gidon gold sarı boyanacak (bulabilirsem tel jant takacağım)
    3- ön maşa ve çamurluklar mat siyaha boyanacak,
    4- koltuk kısalacak, alçalıp düz hale getirelecek ve kahverengi tonlarında çift dikiş olarak katlanacak,
    5- ön lastik 100/80-17 arka lastik 130/70-17 sava mc 32 takılacak
    6- ön kafa grenajı sökülüp yerine kappa ka 750 kafa grenajı takılacak,
    7- arka çanta demiri kısaltılıp isteğe göre topcase takılabilecek,
    8- ön fara sarı renk ampul takılacak yada far camı sarı film ile kaplanacak,
    9- orjinal gidon çıkarılıp yerine enduro yada cross tarzı daha geniş gold gidon takılacak (umarım fren ve debriyaj teli kısa gelmez)
    10- ön arka sinyaller daha küçük şeffaf sinyallerle değişecek,
    11- elcikler değişecek,
    12- ön amortisörlere körük takılacak,
    12- aynalar daha kaliteli aynalarla değişecek (marka ve model konusunda kararsızım)
    13- arka stop daha küçük stopla değişecek,
    14- plaka app olacak ve motorun sol yanına takılacak,
    15- orjinal egzos yerine modofiye egzos uygulanacak

eklediğim resim tam olarak tasarladığım motorun aynısı olmasada tarz açısından buna benzer olacağını söyleyebilirim. aslında bu tarz bir custom motorda tam bir tarif yok, önemli olan kişinin kendi zevkine göre motorunu kişiselleştirmesi. mesela scrambler bir motorda kafa grenajı olmaz ama ben kafa grenajı olan bu tarz motorları daha çok beğendiğim için kafa grenajıda kullanacağım. fikir vermek isteyen herkesi seve seve dinlerim...

kafa grenajı

lastikler

koltuk örneği

http://www.motorcycleseatsdirect.com/1979-1980-Kawasaki-kz650-cafe-racer-motorcycle-seat-cover-foam/
    HeruNolweo bunu beğendi.

suor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    @twona inşallah istediğin gibi yapabilirsin. Çok güzel olacağına eminim.

Bende cafe cacer yapmak için aldım motoru. İlk iş tekerlekleri değiştirmek istedim ama elimde patladı Daha önce attığın mesajlarda da görmüştüm bu lastiği. Bizim motorlar için ölçüleri biraz kalın sanki. Sıkıntı çıkarmayacağına emin misin?

Lastikleri sonraya bırakıp boyamaya karar verdim motoru. Plasti dip diye bir madde var. Sprey boya gibi sıkarak boyuyorsun, sıkıldığın zamanda çıkartabiliyorsun. İnternette kullanan herkes çok memnun kaldığını söylüyor. Aklında olsun.2 kutu aldım bende. En yakın zamanda servise gidip demirleri çıkarttırıp başlıyorum bende işlemlere.

Yapılacak çok şey olsa da ilk etapta şu motorlara benzese yeter.Koltuk ve boya yani (:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.671592859532803.1073741830.668268006531955& type=3

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    twona hocam fıkrın mukemmel ama ben olsam kafa granajını takmazdım cunku resımdekı motor harıka ozellıkle on camurluga bayıldım bıde amortısor ıcın koruk bulabılırsen bana da haber verır mısın?

bıde sıze bır sorum olacak lastık olculerını jant la beraber degıstırsek olmazmı mesela komple cg jant lastık taksak ?

Motosikleti
    Alıntı suor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @twona inşallah istediğin gibi yapabilirsin. Çok güzel olacağına eminim.

Bende cafe cacer yapmak için aldım motoru. İlk iş tekerlekleri değiştirmek istedim ama elimde patladı Daha önce attığın mesajlarda da görmüştüm bu lastiği. Bizim motorlar için ölçüleri biraz kalın sanki. Sıkıntı çıkarmayacağına emin misin?

Lastikleri sonraya bırakıp boyamaya karar verdim motoru. Plasti dip diye bir madde var. Sprey boya gibi sıkarak boyuyorsun, sıkıldığın zamanda çıkartabiliyorsun. İnternette kullanan herkes çok memnun kaldığını söylüyor. Aklında olsun.2 kutu aldım bende. En yakın zamanda servise gidip demirleri çıkarttırıp başlıyorum bende işlemlere.

Yapılacak çok şey olsa da ilk etapta şu motorlara benzese yeter.Koltuk ve boya yani (:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.671592859532803.1073741830.668268006531955& type=3
    plastidip hakkında bilgim var fakat ben boyamayı tercih ederim. lastikler evet kalın ama sıkıntı olacağını sanmıyorum hatta jant yanaklarından biraz taşması dahada hoşuma gider. bu söylediklerim hemen olacak şeyler değil zaten yaklaşık 2 ayı bulacak bir çalışma. yaz sonuna ertelememin sebebide sezon bittiğinde motor yatyarken bunları daha kolay yapabilecek olmam. umarım sende istediğin gibi kişiselleştirirsin motorunu. bu arada bajajın cafe racer modelindeki tel jantlar ve gidon çok güzel. keşke bizde bu parçaları getirtebilsek hindistandan.

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada henüz almayanlar veya hala kararsız kalanlar çok şey kaybediyor. Zira biz Boxer sahipleri süper ekonomik bir şekilde vızır vızır geziyor, yazın tadını çıkarıyoruz. Aldığım ilk günden beri her yıkayıp parlatışımda sıfır gibi ışıl ışıl yanıyor, iyi ki almışım diyorum.

Ekonomiyse ekonomi, yolsa yol hepsinin hakından geliyor, hepsinin hakkını veriyor. Bu motoru bize kazandırdığı için başta Ekrem Bey olmak üzere tüm emeği geçen Kuralkan ailesine Teşekkürü bir borç bilirim. Zira yıllarca belli markaların tekelinde fahiş servis ve parça ücretleri ile soyulduk soğana çevrildik. Yeter gari dedik ve çok şükür yetişti Hızır gibi Ekrem Bey.

Artık ne parça derdim var ne çalınır diye korkum. Ne dakikası bilmem kaç yüz euroluk servis ücreti var ne de zırt pırt sanayiye düşen yolum.

Sıkıntıya düşmeden, fıtı fıtı gezin, püfür püfür hissedin rüzgarı.

Bence artık baharın yazın ve en önemlisi Boxer'ın tadını çıkarın...

İlk bakımda neler yapıldı ve ne kadar ödediniz?
    Fight till the end!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)