Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır ben öyle bir şey demedim. Aksine jiklenin bir dakikadan fazla açık bırakılması motora zarar verebilir. Şahsen ben jikleyi sabah yarım dakikadan fazla açık bırakmıyorum. Sonra eski konumuna getirip devam ediyorum. Bir kere bile stop etme sorunu yaşamadım. Zaten şimdilerde sabah soğuk olmuyor jiklesiz de çalışmaya başladı. Rölanti ayarınız düşük olabilir.
    Siz unutsanızda sorun çıkarmıyo demiştiniz heralde öyle kalmış aklımda. Ben jiklesiz hiç yürüyemiyorum desem yeridir ayar şart gibi. Mesela jikle kapalıyken boşta çalışsın far ışığı bile can çekişir gibi solup canlanıyor. Motorda ha durdu ha duracak. Ilk aldığımda satan arkadaş yeni düzelir dedi ama sanki onla alakası yok. Yoksa motoru çok beğendim şu ayarı yaptıkmı sonra canavar.
    savannah bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    savannah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Extreme max/Kanuni Merlins/Bajaj Boxer
    Alıntı centaur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz unutsanızda sorun çıkarmıyo demiştiniz heralde öyle kalmış aklımda. Ben jiklesiz hiç yürüyemiyorum desem yeridir ayar şart gibi. Mesela jikle kapalıyken boşta çalışsın far ışığı bile can çekişir gibi solup canlanıyor. Motorda ha durdu ha duracak. Ilk aldığımda satan arkadaş yeni düzelir dedi ama sanki onla alakası yok. Yoksa motoru çok beğendim şu ayarı yaptıkmı sonra canavar.
    Usta onu ben demiştimde öyle değil o :D ben jikleyi açık unutarak 100 km gittim, bi sıkıntı olmadı ama stop etmeninde jikleyle pek alakası yok boxerda. şahsen ben jikleyi açtığımdada stop ediyordu, belirli bi ısıya ulaşana kadar fıtıfıtı oynamanız gerekiyor gazla. Dediğim gibi ben 2500kmdeyim stop etme olayı geçti.
    Motorcu ruh diye bir şey var. İlla anarşist olmaya gerek yok ammavelakin memurdanda motorcu olmuyor beh.

centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Alıntı savannah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta onu ben demiştimde öyle değil o :D ben jikleyi açık unutarak 100 km gittim, bi sıkıntı olmadı ama stop etmeninde jikleyle pek alakası yok boxerda. şahsen ben jikleyi açtığımdada stop ediyordu, belirli bi ısıya ulaşana kadar fıtıfıtı oynamanız gerekiyor gazla. Dediğim gibi ben 2500kmdeyim stop etme olayı geçti.
    O kadar mesaj içinde yazanları karıştırmış olabilirim öyle kalmış aklımda inş benimkide düzelir zamanla ama ben ufak bi ayara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    boxer olacak arkadaşlar için güzel bir fırsat. bir bayi fiyatı 2900 e çekmiş bilginiz olsun istedim...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...67416034/detay
    atigenze bunu beğendi.

technomix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM150
    walla plakayı beklemeden motoru aldım inş sorun olmaz pazartesi randevu alacam inş..kafama takıldı sele açılmıyomu benmi bulamadım yerini bide anahtar gibi bişeyler çıktıgı söylenmişti sanki neredeydi..

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı technomix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla plakayı beklemeden motoru aldım inş sorun olmaz pazartesi randevu alacam inş..kafama takıldı sele açılmıyomu benmi bulamadım yerini bide anahtar gibi bişeyler çıktıgı söylenmişti sanki neredeydi..
    Hayırlı olsun, kazasız belasız.

Anahtar deliği selenin altında, yanda. Anahtarı oraya takıp çevirince önce yan parça sonra sele çıkıyor ve bir kovuğun altına yanlamasına saplanmış avadanlık torbası göreceksiniz.

Motosikleti
    Bajaj Boxer BM150
    anahtarları buldum akünün oraymış sele kalkıyomu bilen varmı

trcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer bm 150
    Seleyi allen anahtarla sökmen lazım

Motosikleti
    Bajaj Boxer BM150
    Alıntı trcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seleyi allen anahtarla sökmen lazım
    hıı yani açılmıyo ben menteşeli sanıyordum demekki sabit..eywallah..

kuzeyefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan 125 - Honda Cbf 150 - Bajaj Boxer 150
    Alıntı kuzeyefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ben de sonunda Boxer siparişini verdim.
    Cumartesi ya da Pazartesi elimde olacak inşallah.
    Sormak istediğim birşey var.
    Sigorta ücreti ne kadar tutuyor?
    Siz hangi sigortaya ne kadar ödediniz?
    Tabi fiyatlar şehire göre değişir ama yine de fikir olması açısından
    faydalı olacağını düşünüyorum.

Selamlar.
    Arkadaşlar dün yazmıştım, cevap veren olursa mutlu olurum.

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kuzeyefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ben de sonunda Boxer siparişini verdim.
    Cumartesi ya da Pazartesi elimde olacak inşallah.
    Sormak istediğim birşey var.
    Sigorta ücreti ne kadar tutuyor?
    Siz hangi sigortaya ne kadar ödediniz?
    Tabi fiyatlar şehire göre değişir ama yine de fikir olması açısından
    faydalı olacağını düşünüyorum.

Selamlar.
    Ankara 126 tl...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Alıntı technomix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sele sabitlenmiş...Anahtarla değil de somunları açarak seleyi çıkartabilirsiniz...
    Fight till the end!!!

Motosikleti
    benden başka foto paylaşan yok. bugünki gölköy gezimden birkaç kare sizler için...

peacetrain, JAKOBEN, ademx ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Şu an yok.
    Ben sigorta için ayrı para vermedim. Ruhsat plaka sigorta hepsi birlikte 330 lira tuttu. Sigorta kagidina baktım, sigorta sadece 40 lira imiş, Aydın

Motosikleti
    ben ergo sigortadan yaptırdım 50 tl tuttu sigorta...

kuzeyefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan 125 - Honda Cbf 150 - Bajaj Boxer 150
    Merhaba,

Cevap verenlere ayrı ayrı teşekkür ederim.

Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Merhaba,

Gerçekten güzel bir gezi olmuş. Motor doğayla adeta bütünleşmiş.
    Fotoğraflar için de teşekkür ederim.
    Ayrıca çanta çok yakışmış motora, inşallah ben de bir tane taktırmayı düşünüyorum.

Selamlar.
    twona bunu beğendi.
    Honda Titan ile Bismillah,
    Honda Cbf ile Elhamdülillah,
    Bajaj Boxer ile Maşaallah, Triumph Tiger ile İnşallah!

cgrdgryl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 1 ay önce boxer alarak aranıza katıldım.Motorum şuan 1000 km ye yaklaştı güç olarak çok memnunum 2 kişi tek kişi rampada hiç çekiş düşüklüğü gibi bi sorunum olmadı ama otoyola çıktığımda 80 km hızdan sonra çok bağırıyor.Bende bunu arka dişlinin büyüklüğüne bağlıyorum.Orijinal arka dişli boyutu 42T bu dişliyi 40 ile değiştireyim diye düşünüyorum.Nereden nasıl temin edebileceğim konusunda bir bilginiz varsa paylaşmanızı rica ediyorum.Teşekkürler.
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı cgrdgryl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 1 ay önce boxer alarak aranıza katıldım.Motorum şuan 1000 km ye yaklaştı güç olarak çok memnunum 2 kişi tek kişi rampada hiç çekiş düşüklüğü gibi bi sorunum olmadı ama otoyola çıktığımda 80 km hızdan sonra çok bağırıyor.Bende bunu arka dişlinin büyüklüğüne bağlıyorum.Orijinal arka dişli boyutu 42T bu dişliyi 40 ile değiştireyim diye düşünüyorum.Nereden nasıl temin edebileceğim konusunda bir bilginiz varsa paylaşmanızı rica ediyorum.Teşekkürler.
    en doğrusunu yaparsınız. ben şu an arka dişliyi 41 ile değiştirdim ve motor biraz rahatladı. fakat 15 ön dişli, 16 ön dişli, 41 arka dişli hepsini denedim ve moor için en uygun dişlinin 40 arka dişli olduğuna karar verdim. eğer çekiş çok düşmesin ve motor biraz rahatlasın derseniz 41 arka dişlide işiniz görür. ama 14 ön 42 arka dişli ile motor 5 vitesi istiyor ve çok bağırıyor buda motorun ömründen çalıyor malesef.. bu motoru 5 vites yapslaradı kusursuz bir motor olurdu bence...
    cgrdgryl bunu beğendi.

Arkadaşlar öncelikle selamlar herkese affınıza sığınarak sormak isterim ben iki motor arasında kaldım .
    Biri 2 aydır yorumlardan takip etiğim BOXER diğeri ise rakip firma dan HERO GLAMOUR.

İkiside kendi çapında iyi ve performas ı yüksek bir motor . Glamour u düşündüren sebep titreşim in Boxer e göre düşük olması ve sorunsuz yeni bir motor oluşu yada ben öyle düşünüyorum

Deneyen bilen yada iyi anlayan fikrini baylaşırsa sevinirim . Ben aslında boxer diyordum fakat herkes görünüşün den biraz kaçıp ve biraz tipli olan bana Hero yu tavsiye ettiler. yani almışken ben uzun yıllar binmek isterim neredeyse motor ölene kadar . O zevki bu motorlardan hanginde alırım . 1 2 tur atmakla ben anlayamam motor bilgim o kadar iyi değil .

Bu arada fikrim değişirse sebebi Twona arkadaşımız olacak çok güzel paylaşımlarda bulunuyor...
    tekrar SAYGILAR...
    twona bunu beğendi.

savannah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Extreme max/Kanuni Merlins/Bajaj Boxer
    Arkadaşlar biraz önce motorumu az daha çalıyorlardı. kontağı ve kalın zinciri kırmışlar, maşa kilidini görmemişler sanırım onda zorlanma yok. lütfen dikkat edin motorlarınıza birazdan alarm siparişi vericem. hırsızlar iyice azdı. lütfen daha dikkatli olalım.
    twona, windy125 ve atigenze bunu beğendiler.
    Motorcu ruh diye bir şey var. İlla anarşist olmaya gerek yok ammavelakin memurdanda motorcu olmuyor beh.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    geçmiş olsun
    savannah bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)