Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende fan kısmını merak edıyorum.

2 defa tam durma noktasına geldım, 2 metre kala fan actı motosıklet.

zaten inecektim, beklmeden kapattım motoru :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ---
    Arka dişli kaç kullanıyorsunuz arkadaşlar?

Benim 17500 de 41T ile değişmişti, 35000de 41T ile vites aralığı çok düştüğü için 37T ye geçiş yaptım.
    Vites aralığı arttı,
    41T ile gaz kesince ciddi kompresyona düşüyodu, o geçti
    6.vites 95km hız civarı 41T de 8000 devir bandındaydı, 37T de 6000 devir bandında
    tek eksi tork azaldı.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı skucukyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim 17500 de 41T ile değişmişti, 35000de 41T ile vites aralığı çok düştüğü için 37T ye geçiş yaptım.
    Vites aralığı arttı,
    6.vites 95km hız civarı 41T de 8000 devir bandındaydı, 37T de 6000 devir bandında
    tek eksi tork azaldı.
    Hadi 39 anlarım da 37 nedir motoru elinle taşı daha iyi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim orjinal dişli. 5. vites 95 km hız 8000. 6. viteste kullansam tahminen 6 bin olur.

Dişlilerle cok oynama taraftarı değilim acıkcası.

Motosikleti
    ---
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi 39 anlarım da 37 nedir motoru elinle taşı daha iyi.
    41 çok gelmişti vur deyince öldürmüşüm sanırım :D çok geçmedi değişim yapılalı, dişli değiştirsem mi diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim orjinal dişli. 5. vites 95 km hız 8000. 6. viteste kullansam tahminen 6 bin olur.

Dişlilerle cok oynama taraftarı değilim acıkcası.
    orjinali 41T değil onu biliyorum da 39 mu 40 mı kaçtı onu bulamadım.

Motosikleti
    41 çok gelmişti vur deyince öldürmüşüm sanırım :D çok geçmedi değişim yapılalı, dişli değiştirsem mi diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

orjinali 41T değil onu biliyorum da 39 mu 40 mı kaçtı onu bulamadım.
    Orijinali 40t dir,en az 39 yada orijinal 40 kullanın.
    skucukyazici bunu beğendi.

iyi günler herkese. ön fren hidrolik pistonu hakkında sorun yaşamıştım balata değiştirdikten sonra, benim hatam olabilir kabul. parçanın ülkede olmaması nasıl oluyor? pandemi 6 ay önce başladı. herkesin motoru aynı anda mı arıza verdi? neden kuralkanın elinde yeterli yedek parça stoğu yok? hiç dokunmama rağmen arka fren neden aynı parçadan hidrolik kaçağı verir anlamıyorum. (demek ki benim hatam yokmuş.) makine daha 32,215 km'de, 2014 model. 6 yıl, 32,000 km de böyle omurga parçalar, güneşten bile sakınırken nasıl arıza verir, eskir? internetten araştırdığım kadarıyla tamir takımı yine yok. komple bütün parça biri 300 biri 390 lira! nedir bu şimdi? ikisini toplam yaklaşık 200'e kapatabilecekken 700'lük olduk paranın yokluğunda. 20 gündür yatıyor makine. okul zamanı zaten çok uzaklara gittiğimden hasreti yakıyor, elinin altında olup da binememek ayrı bi koyuyor. kuralkanın yaptığı distribütörlüğe de yedek parçacılığa da... yapamıyorsanız yapmayın ya!. Mersin'de 2 bayi birçok ustaya sordum parçada ki contalar bile yok. hatta Mersin Merkezdeki yetkili servis gördüğüm kadarıyla işyerine bile gelmiyor. telefona da çoğu zaman cevap vermiyor. verdiği zaman da ileri tarihe atıyor sürekli. yardımcısı orada oluyor, malzeme deposunun anahtarını da ona vermiyormuş. güvenmediği adama neden iş verir hiç anlamış değilim. ya işinin başında ol ya da işyerini hiç açma. kuralkan yedek parça hattı da "sipariş verirseniz yurtdışından gelecek, ne zaman olur tarih veremiyoruz." dedi. daha ne kadar yatacak Allah bilir yani.

yetkililere en içten selamlarımı iletiyorum.
    crxforever ve yasinreis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Herkese merhaba, ben de 1 ay kadar önce motorumla aranıza katıldım. 600 küsür kmde rodaj bakımı yapıldı. Bundan sonra nelere dikkat etmem gerekir sizce ?

Motosikleti
    ARIYOR
    Merhaba arkadaşlar ön cam siperlik aparatı arıyorum acaba bukabileceğim birger varmı cam var sadece bağlantı aparatı ihtiyacım var

Arkadaşlar merhaba 2020 model 2200 km de 200ns pulsarım var arkadaşımla birlikte farklı bayilerden aldik,öncelikle güzel bir motor aksesuar çok yakışıyor 250 lik olsa tadından yenmezdi, yıl 2020 olmuş güvenlik açısından söylüyorum aynaları berbat,lastikler ikimizinki de farklı benimki kabak gibi kayıyor ön freni tümseklerde birkaç kez kullandım direksiyon gevşedi halledilecek şeyler tabiki bunlar ağır bir sorun değil ama fiyatlarında iyice arttirdilar biraz daha geliştirmeleri gerekiyor, dominardada ayna problemi vardı bu sene düzeltirler,ayrıca pandemi geceli 6 ay oldu 1 aydır ön çamurluk çatlak geldi hala fabrikadan gelmedi diyorlar kuralkan ın biraz daha duyarlı olması gerekiyor bu konulara parça sıkıntısı var yetkililer bu konuya biraz daha özen gösterirse çok sevinirim.

Motosikleti
    ---
    Alıntı Oktay77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba 2020 model 2200 km de 200ns pulsarım var arkadaşımla birlikte farklı bayilerden aldik,öncelikle güzel bir motor aksesuar çok yakışıyor 250 lik olsa tadından yenmezdi, yıl 2020 olmuş güvenlik açısından söylüyorum aynaları berbat,lastikler ikimizinki de farklı benimki kabak gibi kayıyor ön freni tümseklerde birkaç kez kullandım direksiyon gevşedi halledilecek şeyler tabiki bunlar ağır bir sorun değil ama fiyatlarında iyice arttirdilar biraz daha geliştirmeleri gerekiyor, dominardada ayna problemi vardı bu sene düzeltirler,ayrıca pandemi geceli 6 ay oldu 1 aydır ön çamurluk çatlak geldi hala fabrikadan gelmedi diyorlar kuralkan ın biraz daha duyarlı olması gerekiyor bu konulara parça sıkıntısı var yetkililer bu konuya biraz daha özen gösterirse çok sevinirim.
    Direksiyon değil gidon desek
    Tümseklerde fren kullanılmaz, gelmeden frenlemeni yapmak tümseğe öyle girmek gerekir,
    Aynaları ya tvs apache ya da discover 125 aynası ile değişirebilirsin.
    Lastik konusunda pilot street takmak çok keyif verecektir, orjinal lastik, anlas tournee ve son olarak pilot street kullandım, pilot street ile motor sürdüğümü daha iyi hissettim

merhaba arkadaşlar. 2016 model ns 200 kullanıyorum. motosiklette ara ara start problemi yaşıyorum. marş düğmesine basınca hiç bir tepki vermiyor. çalışmasında falan hiç bir sorun yok fakat dediğim gibi bazen düğmeye basınca tepki vermiyor 6-7 kez deniyorum. sağ kütüğü komple değiştirsem sorun çözülür mü yoksa müşürlerde vs problem olabilir mi? vites müşürü,ayaklık müşürü gibi. daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

ersinkecis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 model Bajaj Dominar 400 UG
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarın üst buji nasıl bilmiyorum ama Dominarın depo sökülmeden bujisi sökülmüyor.Buji,balata ve filitreleri dışarıdan almadım.Hepsi servisde mevcuttu.Alanya servisinin fiyatları makul.Diğer yerlerde öyledir umarım.
    pulsarda da depo altındaymış 3.buji

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

Vites aralığı arttı,
    tek eksi tork azaldı.
    yakıt tüketimi de azalmıştır ama.
    https://ersinkecis.blogspot.com

Motosikleti
    ---
    Alıntı ersinkecis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsarda da depo altındaymış 3.buji

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

yakıt tüketimi de azalmıştır ama.
    Yakıtta pek bi fark yok gibi ama 37T tam bir pişmanlık oldu rampalarda baya eşek sürüyorum

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar 5500km 2017 ns motorda şanzıman geçişi çok kemikli. Bazen vites takılı kalıyor atmıyor. Bunun sebebi şanzıman da. Bulunan yay mıdır yoksa başka birşey mi? Yağ yeni sayılır

Motosikleti
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar 5500km 2017 ns motorda şanzıman geçişi çok kemikli. Bazen vites takılı kalıyor atmıyor. Bunun sebebi şanzıman da. Bulunan yay mıdır yoksa başka birşey mi? Yağ yeni sayılır
    Yağın işlevi bitiyor olabilir, debriyaj ayarında sıkıntı olabilir birde biraz daha sert vites pedalına basmayı deneyin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandığınız yağın markası nedir ?

Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandığınız yağın markası nedir ?
    Servisin koyduğu Castrol

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağın işlevi bitiyor olabilir, debriyaj ayarında sıkıntı olabilir birde biraz daha sert vites pedalına basmayı deneyin.
    Zaten sert basmayınca vites oturmuyor yani şanzıman kemikli geçiyor.
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    TIGERSHARK;4585783]Servisin koyduğu Castrol

Bende Motul 10 40 kullanıyordum bir şikayetim yoktu ama servis Castrol 10 40 koyduktan sonra vites geçişleri sertleşti daha sesli kemikli olmaya başladı hatta 1 2 defa 1. Vitesten 2 ye ara gazı vermeden atamadım.

Yağ yağdır diyeceğim ama galiba değil

Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TIGERSHARK;4585783]Servisin koyduğu Castrol

Bende Motul 10 40 kullanıyordum bir şikayetim yoktu ama servis Castrol 10 40 koyduktan sonra vites geçişleri sertleşti daha sesli kemikli olmaya başladı hatta 1 2 defa 1. Vitesten 2 ye ara gazı vermeden atamadım.

Yağ yağdır diyeceğim ama galiba değil
    Bak ihtimal vermiyordum ama yağdan olabilir. Benimde asıl problem 1-2 ve boş arası. Kemikli çalışması
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)