Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Ayzek kamerayı biraz daha yukarı kaldır, eldivenin varsa kullanırsan sevinirim yoksa en kısa zamanda almanı tavsiye ederim.
    Agv filtre dahil 1,3 litre yağ koydurun fazla koydurmayın servise söyleyin bunlara dikkat etsin.
    ayzek bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayzek kamerayı biraz daha yukarı kaldır, eldivenin varsa kullanırsan sevinirim yoksa en kısa zamanda almanı tavsiye ederim.
    kamerayı ayarladım ilk deneyim öyle oldu bu arada eldıvenlerım var sadece kursun motorunun lastıgı patlayınca usta getirip götürdüm o ara diğer motorda kaldı normalde kullanıyorum
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Okey, bizleri asfalttan kazımasınlar, kafadan sonra ellerde yerde sürünüyor.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Anahtarlıkta başka anahtar var mı? 😅

Agv filtre dahil 1,3 litre yağ koydurun fazla koydurmayın servise söyleyin bunlara dikkat etsin.

Teşekkür ederim hocam yorum için. Kayalar Motosiklet'te servise girdi ilk. Peki neden 1.3 litre hocam? Bir de şey, filtreye ekstra yağ falan eklenmiyor dimi? Yani temiz şekilde filtreyi takıyoruz ve normal kartere yağ girişinden dolum yapıyoruz sadece sanırım. 1.2 ve 1.4 olayını anlamadım ben.

Bu arada arkadaşlar servis ısrarla 2500 km'de bir yağ değişimi için gelmen gerek diyor. Yahu MOTUL'un sitesinde bile 5.000 km yazıyor motosikletin yağ değişimi. Tamam, Bajaj'ın kullanıcı kılavuzunda da 2500 km civarında kontrol edilmesi ve GEREKLİ GÖRÜLÜRSE değiştirilmesi söyleniyor fakat para kazanma olayı gözetilerek direkt gel yağ değişimi yapalım kafasında adamlar. Ayrıca 10-50 yağ kullanılıyor. Ekrem Ata Türkiye şartları için 15-50'nin uygun olduğu fikrini söylemişti. Yahut kılavuza göre bir seçim yapabiliriz. Stokta 10-50 yağdan başka yağ göremedim ben Castrol Ayrıca arkadaşlar yağı ben kendim değiştirmek istiyorum. 500-750 km arası olan ilk bakıma soktum 530 km civarında. Fakat 1.000 kilometrede kendi fikrime göre yağ değişimi yapmak istiyorum servise götürmeden filtre dahil. Bu garanti durumuyla ilgili sıkıntı yaratır mı? Eğer yaratıyorsa da neden Honda, Yamaha hatta kullandığımız Bajaj da dahil yağ değişimi nasıl yapılır şeklinde bilgi vermiş. Son olarak, servisin istediği gibi 2500 km'de kendimiz değiştirsek yağı ve 5.000 kilometrede bir servise gitsek garanti dışı kalır mı araç? Garanti belgesinde de aslında olması gerektiği gibi 5.000/10.000/15.000 şeklinde gidiyor bakım aralıkları. Biraz uzun oldu arkadaşlar, hepimiz bilinçlenelim diye yazdım, pek bilgim olmadığı için bu yazdığım konularda topu bilen arkadaşlara attım.

Motosikleti
    1000 km de yag degiamene gerek yok 2500 de degistir derim ben garanti surecinde mumkun mertebe servise gotur ileride farkli bir arzan okur basin agrimasin bana gore her 2500 banada mantikli gelmiyor ama yeni motor oldugu icin 500+2500+5000 sonra her 5000 de bir degismek mantikli konulan yaglar ne idugu belirsiz yaglar degil o yuzden cok rahat 5000 goturur ve garanti belgesindede 5000 de bir diyor duruma gore yagin cok kararirsa azalirsa vs erken degisim yaptirabilirsin

Motosikleti
    Agv 1,4 litre yağ koyduğunda üst çizginin üzerinde oluyor buda motorun çekişini ve motor buloğunda terleme tarzı sorun yapabiliyor, yağ filtresine yağ koyarak takmanızda fayda var sonuçta sıfır filtre ve kuru, illa 2500 de bir ara bakım için servise gitmenize gerek yok sizin de dediğiniz gibi gerekli ise ara bakım yapın diyor eğer hissiniz kuvvetli ise yağın değişmesi gerektiğini anlarsınız vites te zor geçme motorda hafif çekiş düşüklüğü bunlar belirtilerdir, Neden 1,3 litre yağ bu oranda yağ eklerseniz iki çizgi arasında olduğunu göreceksiniz. 1000km de çok erken ama para pul sizin tabi bu durum motorun parçalarının bir biri ile birleşmesinde oluşan parçacıkların temizlenmesi demek ve faydası olur, Hani bir litre alsa motor istersen 250km de değiştir sonuçta ucuz bir yağ değilki. Castrol den başka motul var 10/40 kullanabilirsiniz, Hindistan bizim Türkiye şartlarına göre değil Akdeniz bölgesi olabilir ama Karadeniz de 10/50 kışın biraz kalın olabilir. Bakım aralıklarında giderseniz garanti dışı kalmaz sonuçta garanti bölgesinde 2500km bakımı yok.

Agv 1,4 litre yağ koyduğunda üst çizginin üzerinde oluyor buda motorun çekişini ve motor buloğunda terleme tarzı sorun yapabiliyor, yağ filtresine yağ koyarak takmanızda fayda var sonuçta sıfır filtre ve kuru, illa 2500 de bir ara bakım için servise gitmenize gerek yok sizin de dediğiniz gibi gerekli ise ara bakım yapın diyor eğer hissiniz kuvvetli ise yağın değişmesi gerektiğini anlarsınız vites te zor geçme motorda hafif çekiş düşüklüğü bunlar belirtilerdir, Neden 1,3 litre yağ bu oranda yağ eklerseniz iki çizgi arasında olduğunu göreceksiniz. 1000km de çok erken ama para pul sizin tabi bu durum motorun parçalarının bir biri ile birleşmesinde oluşan parçacıkların temizlenmesi demek ve faydası olur, Hani bir litre alsa motor istersen 250km de değiştir sonuçta ucuz bir yağ değilki. Castrol den başka motul var 10/40 kullanabilirsiniz, Hindistan bizim Türkiye şartlarına göre değil Akdeniz bölgesi olabilir ama Karadeniz de 10/50 kışın biraz kalın olabilir. Bakım aralıklarında giderseniz garanti dışı kalmaz sonuçta garanti bölgesinde 2500km bakımı yok.
    Eyvallah hocam teşekkürler. İstanbul için hangi yağı koysak acaba? 10-40 devam mı etsem? Bu arada 1300 net kartere + az miktar filtrenin içine yağ koyuyorum dimi? 50-100 ml yeterli olur sanırım. Ben de çapaklanmayı, metal parçaları daha çabuk atar düşüncesi ile değiştirecektim yağı 1.000 km civarı.

@ayzek

Aynen hocam, gerekli olmadığı durumlarda değiştirmeyeceğim. Sürekli yüksek devirlerde de gezmiyorum.

Motosikleti
    Filtreye koyduğun taktirde dahi 1,3 litre yağ koysunlar, 10/40 devam et, sadece marka değişikliği yapmak isterseniz yaparsınız.

Arkadaslar gecenlerde motordayim yine bi cafe ye girdim 1 saat filan durdu motor sonrasinda calistirdim fakat 30 sn sonra kendiliginden istop etti tekrar calistirdim yine aynisinoldu .. Sebebi nedir ?

Motosikleti
    125 mh drift Megelli 250R monster 696 Ybr 125 esd
    merhaba arkadaşlar ben motorumu 2015 12.ayda aldım fakat debriyaj balatası kalkışta ses yapıyordu değiştirdim,km saate 5500devirde titriyordu değişti,arka discden sürtme sesi geliyordu değişti.km 850 km de değişti şuan 350km deyim yani 1200km yaptım lakin yeni km de saat sürekli sıfırlanıyor kendiliğinden ve motor stop ediyor rampa aşağı tam olrak neden ediyor anlamadım frene sert basıncamı oluyor çözmüş değilim.lakin ben bu sıkıntıları aldığım ilk günden itibaren yaşadım.servise git gel yordu bence sıfır motor verseler daha iyiydi.km sıfırlanma olayını sordum servise soğuktan dediler ama stop neden ediyor?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı tolgaafsar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben motorumu 2015 12.ayda aldım fakat debriyaj balatası kalkışta ses yapıyordu değiştirdim,km saate 5500devirde titriyordu değişti,arka discden sürtme sesi geliyordu değişti.km 850 km de değişti şuan 350km deyim yani 1200km yaptım lakin yeni km de saat sürekli sıfırlanıyor kendiliğinden ve motor stop ediyor rampa aşağı tam olrak neden ediyor anlamadım frene sert basıncamı oluyor çözmüş değilim.lakin ben bu sıkıntıları aldığım ilk günden itibaren yaşadım.servise git gel yordu bence sıfır motor verseler daha iyiydi.km sıfırlanma olayını sordum servise soğuktan dediler ama stop neden ediyor?
    saatin resetlemesi aküden kaynaklı.akünüzün değerlerini kontrol edin.stop etme olayı yeni yazılımda bazı motorlarda çözüldü.yazılım yükletmediyseniz onu güncelleyerek şansınızı deneyin derim.bazılarında bu sorun çözüldü bazıları aynen devam ediyor.ayrıca binmeden 1 dakika önce ısıtın etkisi olucağını düşünüyorum.

knnder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 Ns
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı olmuyo bak böyle kuru kuru müzik üsterüz
    Ruzgar sesi sıkıntı ya hafif müzik atsam altina iyi olcak bidakine deneyeyim hard rock agir olur ama :D

Motosikleti
    Alıntı knnder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruzgar sesi sıkıntı ya hafif müzik atsam altina iyi olcak bidakine deneyeyim hard rock agir olur ama :D
    Çıptas çıptas koy sende bende her telden muzik var ufkum baya genis o konuda uzun yola gidecek cok parca var rock metal daha cok agresif modlara uygun tatli tatli ara ara hizlanmalara genelden fon yada sozu az olan parcalar fena gidio hatta bu parca cok uygun parov stelar homesick
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı tolgaafsar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme sorunu nedeniyle duraklamalarda,dönüşlerde motor 3.000 devirin altına düşmeden debriyajı sıkıyorum mecburen.5.500 devirde çubuğun titremesi bendede var.Şimdi servise gitsem titreme olduğu için çubukta garantiden değiştiriliyormuş desem eminim yok öyle birşey diyecekler.Yeni takılan göstergede devir çubuğu titriyor mu peki ?

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    aydınlı toki konutlarında bi arkadaş pulsarı ittirerek çalıştırmaya çalışıyordu kendisi burdan mı merak ettim nedir sonuç

Motosikleti
    125 mh drift Megelli 250R monster 696 Ybr 125 esd
    km saati değiştiriliyor kimse sana yok öyle birşey diyemez ben gösterdim titrediğini kendileri dediler değişcek diye yok yeni aldığım göstergede sıkıntı yok :D sadece saat sıfırlanıyor:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

bende servis ile konuştum aküyü sipariş ederiz dedi ama zaten eski makine değil ki en son çıkan seri fabrikadan bile 11.ayda geldi :D evet servis yazılımda atılacak dedi.ya zaten sürekli stop etmiyor böyle kafasına eserse ayda 1 yada 2 :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------

Alıntı motodrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme sorunu nedeniyle duraklamalarda,dönüşlerde motor 3.000 devirin altına düşmeden debriyajı sıkıyorum mecburen.5.500 devirde çubuğun titremesi bendede var.Şimdi servise gitsem titreme olduğu için çubukta garantiden değiştiriliyormuş desem eminim yok öyle birşey diyecekler.Yeni takılan göstergede devir çubuğu titriyor mu peki ?
    km saati değiştiriliyor kimse sana yok öyle birşey diyemez ben gösterdim titrediğini kendileri dediler değişcek diye yok yeni aldığım göstergede sıkıntı yok :D sadece saat sıfırlanıyor:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saatin resetlemesi aküden kaynaklı.akünüzün değerlerini kontrol edin.stop etme olayı yeni yazılımda bazı motorlarda çözüldü.yazılım yükletmediyseniz onu güncelleyerek şansınızı deneyin derim.bazılarında bu sorun çözüldü bazıları aynen devam ediyor.ayrıca binmeden 1 dakika önce ısıtın etkisi olucağını düşünüyorum.
    bende servis ile konuştum aküyü sipariş ederiz dedi ama zaten eski makine değil ki en son çıkan seri fabrikadan bile 11.ayda geldi :D evet servis yazılımda atılacak dedi.ya zaten sürekli stop etmiyor böyle kafasına eserse ayda 1 yada 2 :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Arkadaşlar İstanbul da iyi servis isterseniz Anadolu yakası Yeşilyurt motor Avrupa yakası Peker motor tavsiye ederim.

KoLesT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R (2013) Bajaj Pulsar 200NS (2014)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydınlı toki konutlarında bi arkadaş pulsarı ittirerek çalıştırmaya çalışıyordu kendisi burdan mı merak ettim nedir sonuç
    Evet burdayım Biraz zorlandık ama çalıştı, lastikler kötü olduğu için kaydırıyordu. Akünün değişmesi lazım en kısa sürede servise gideceğim

Motosikleti
    2014 ybr esd
    az önc ebi 50km yaptım.300km oldu.70 liralık benzin aldım toplamda 300km oldu ve yarım depoya yeni düştü.200km daha yaparsam çok hoş olurama köpek gibi basıyuorum.o 100 ekadar çıkışı bi acayip tam gaz.lastikler ne iyi ne kötü,idare ediyoruz.bi zırıltı var 4-5 bin devir aralığında,rüzgar bol,bi kere bile istop etmedi bugüne kadar,inşallah nazar değmez,saygılar

kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38
    31/01/2016 Motosiklet gezimiz... Aydın...Selçuk....Tire...Birgi...Ödemiş ve Gölcük Yaylası...Bayındır...

AttilaXtreme, kdiner ve abeciMotoru bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)