Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir önceki pulsarın rodajında 5000-6000 devir aralığında yapmıştım 17-18 yakıyordu şuan 4000-5000 devir aralığında sadece 6 viteste 55 km yı gecmeden kullanmaya özen gösteriyorum 52km olunca takur tukur ses geliyor 55 de sıkıntı olmadan gidiyorum ama buna etki olarak düşük devir ve devri yakalamak için fazla yakıyor olmasının yanı sıra benzine yapılan zammıda göz önüne alırsak 18 kuruş bence gayet makul.Bu arada rodaj bittiğinde yakıt tuketimi düşüyor şöyle örnek vereyim depoyu fullediğimde 72-78 km aralıgında 1 çizgi gidiyordu ama şuan 1 cizgi 42 km de gitti ama rodajdan sonra düşecek
    4-5 bin devir aralığında sürmek bence motora da kendinize de eziyet Enjeksiyon sistemi o devir aralığında çok kararsız çalışıyo, ayrıca düşük devirde bol gaz verip motoru kastırınca çok fazla titreşim yapıyo.
    ayzek bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlatmak istediğim 200cc bi motor 250 cc başka bi motordan fazla yakıyo,
    3 buji falan hikaye, yakıt püskürtme sistemlerimiz başka gardaaaş :D
    Başkası ne yakıyor nasıl gidiyor bilemem.
    Ben 90km/h ort ile 100 km de 2,5 lt
    110km/h ort ile 2,7 lt yaptım. Hemde defalarca.

Bana 110km ort hız yetmez diyen adam 200 - 250cc lik motor ile rahat edemez, mutlu olamaz.

En azından ben öyle düşünüyorum. Saygılar.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sürekli 7.000 devirde giderim şehir dışı genelde son gaz olur düşük devirde gidince bi şey anlamıyorum ilerde 4 cilindire geçme planım var

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    ilk pulsarımda 200 km kadar anca dayanmıştım rodaja ondan sonra ver allah gitsin yapmıştım, sanki bu pulsarımdan çok daha iyi gidiyordu gibi geliyor.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4-5 bin devir aralığında sürmek bence motora da kendinize de eziyet Enjeksiyon sistemi o devir aralığında çok kararsız çalışıyo, ayrıca düşük devirde bol gaz verip motoru kastırınca çok fazla titreşim yapıyo.
    Sorma valla dostum yol bitmek bilmiyor titreşim evet var ama malum rodaja çok özen gösteriyorum ileriye dönük bir yatırım bu ilk bakımı atlatalım 1000km ye kadar 60-70 km aralığında devam edicem ozaman biraz daha rahatlar sonrasında ara ara açarım motoru 2500 den sonrada can olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk pulsarımda 200 km kadar anca dayanmıştım rodaja ondan sonra ver allah gitsin yapmıştım, sanki bu pulsarımdan çok daha iyi gidiyordu gibi geliyor.
    kaç km de 2 el mi ? belki iyi açamamışlardır motoru bu arada motoru kompresöre sokmanın da buyuk avantajı oluyor benim kendi düşüncem parçalar daha iyi alışıyor birbirine
    agrasiwe bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorma valla dostum yol bitmek bilmiyor titreşim evet var ama malum rodaja çok özen gösteriyorum ileriye dönük bir yatırım bu ilk bakımı atlatalım 1000km ye kadar 60-70 km aralığında devam edicem ozaman biraz daha rahatlar sonrasında ara ara açarım motoru 2500 den sonrada can olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

kaç km de 2 el mi ? belki iyi açamamışlardır motoru bu arada motoru kompresöre sokmanın da buyuk avantajı oluyor benim kendi düşüncem parçalar daha iyi alışıyor birbirine
    2000 km de kardeşim ikinci el aldım, ama ben açarım bunu :D
    ayzek bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba.Güncel yakıt tüketimleriniz ne alemde acaba?Bazı arkadaşlar 2.5litre yatığını söylerken bazıları 4 litre yaktığını söylüyoR.Bu aradaki farkın sadece kullanımdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.Şuan bende 3.5 litre civarı yakıyorum ve sert kullanmıyorum.Bunun açıklaması nedir yardımcı olabiliecek var mı ?

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Ramazan AK buralarda mi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Deathghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.Güncel yakıt tüketimleriniz ne alemde acaba?Bazı arkadaşlar 2.5litre yatığını söylerken bazıları 4 litre yaktığını söylüyoR.Bu aradaki farkın sadece kullanımdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.Şuan bende 3.5 litre civarı yakıyorum ve sert kullanmıyorum.Bunun açıklaması nedir yardımcı olabiliecek var mı ?
    Kesinlikle kullanımla alakalı örneğin rodajda olduğum için düşük devirde devirsiz kullanıyorum arçımda var üstelik şöyle söyleyebilirim kullanım,ağırlık,yol ve trafik şartları(dur,kalk,yokuş vs),hava koşulları,hatta lastik hava basıncı bile etkiler bunların bilincinde olarak 100 km 4 litre yakması gayet normal bir öceki motorumda 2.5 litreyi görmesemde 3,3 lt gibi değere ulaşmıştım
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Arkadaşlar iyi aksamlar 2014 mavi bajaj pulsarımı ikinci el olarak 2 bin km de 1 hafta önce aldım ankarada yaşyorum ilk motorum bakım falan hiç bu konulardan anlamam aldıgım kisi bakımını 5000 km de yaptırmamı söyledi ama benim için rahat etmiyor kendim yağını filtresini degistirmek istiyorum hem ôgrenme amaçlı hemde içimrahat etsin peki ben bu yağı filtreyi nerden alıcam servise mi gôtüreyim kendim mi degistireyim bana biraz yardmcı olun birde motor çalıştgnda boşta iken ara ara motor sesi degisiyor bu normal mi ?

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı ak.emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi aksamlar 2014 mavi bajaj pulsarımı ikinci el olarak 2 bin km de 1 hafta önce aldım ankarada yaşyorum ilk motorum bakım falan hiç bu konulardan anlamam aldıgım kisi bakımını 5000 km de yaptırmamı söyledi ama benim için rahat etmiyor kendim yağını filtresini degistirmek istiyorum hem ôgrenme amaçlı hemde içimrahat etsin peki ben bu yağı filtreyi nerden alıcam servise mi gôtüreyim kendim mi degistireyim bana biraz yardmcı olun birde motor çalıştgnda boşta iken ara ara motor sesi degisiyor bu normal mi ?
    Mengu16 ya yanaş çekirge olarak yetiştirsin seni ama bunaltmadan
    ibrahimkcmz bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşi var o bu cekirgeyle hiç bisey bilmiyom :-)

Motosikleti
    Servise götür. Motor tamir tecrüben yoksa bu motoru hiç kurcalama yazık edersin

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise götür. Motor tamir tecrüben yoksa bu motoru hiç kurcalama yazık edersin
    Tamam götürüyüm ama hangi servise yani ankara da 4.44 motorun 3 tane bayisi var sanırsam hangisini tavsiye edersiniz :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

Tamam götürüyüm ama hangi servise yani ankara da 4.44 motorun 3 tane bayisi var sanırsam hangisini tavsiye edersiniz :-)
    5000 ne kadar bekleyeyim mi yoksa bi servise gitmelimiyim

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    alırken servise göstermedenmi aldın ? cevap yazarken diğer alıntı sekmelerini kapat sayfayı kaplıyor yazdıkların.

Motosikleti
    Emekteki 4.44'e getir, uzun saçlı gözlüklü bi tane usta var kafası iyi çalışıyo bence

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Elbette götürdüm hatta keçeden yağ sızıyor bi dahaki gelişinde hallederiz demişti

ridefree45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Cümleten Selamun Aleyküm abilerim.

Ramazan boyunca sahurdan sonraki tek eğlencem bu konuyu okumaktı ve neredeyse 367 sayfanın tamamını okudum(biraz psikopatça olabilir ama işsizlik işte :D)

Kısacası saygıdeğer pazarlama müdürümüz Ekrem abimizden, onu sinir edenlerden :D ve Ayzek abimizin kazasına kadar olan her şeyi biliyorum.

Ramazanın 1.günü malum motoru aldım. Motor konusunda çok acemiyim yaşım henüz 19. Şimdi benim merak ettiğim ve siz değerli abilerime danışmak istediğim bir kaç konu var.

1. Rodaj konusunda herkes farklı bir şey söyledi ve benim kafa allak bullak oldu. Yüksek devirli kullanacaksın diyeni de var, düşük devirli kullanacaksın diyeni de. Üstüne yük alma diyeni de var, ağırlık koy diyeni de. Motor şu an 650 km'de ve öyle böyle bi rodaj yaptık ama nasıl yaptık inanın bilmiyorum. Bu yüzden siz abilerim bu konuyu hem bana hem de merak edenler varsa diğer kullanıcılara şöyle en ayrıntısına kadar anlatabilirseniz çok çok çok mutlu olurum. (Umarım iş işten geçmemiştir)

2. Motor 0 km iken 12 lt=60 tl benzin doldurdum ve yanlış hatırlamıyorsam 240 kmde benzin bitti. O zaman bunu 22-23-24 kuruş olarak hesapladığımıı hatırlıyorum doğru mu hesapladım bilemiyorum ancak, burda bazı abilerimiz benzin tüketimlerini paylaşmışlar ve gördüm ki benim tüketim onlarınkinden 5-6 kuruş yukarda. Bunun sebebi sizce ne olabilir?

3. Motorun görüntüsü çok hoş ancak alt sakal muhabbeti olursa çok daha hoş duracağını düşünüyorum. https://www.youtube.com/watch?v=IqFz-Dk9zWE Bu videoda adamların motora yaptıklarını görünce motorumu daha çok sevdim ancak bizim ülkemizde bu tarz şeyleri yapabilen insanlar mevcut mu?

Saygılarımla..

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Facebook sayfasında yazmıştım, buraya da yazayım. Alt sakal ve yan grenaj olayını bi polyestercide halledebilirsiniz. Modifiye tutkunları buralara giderek arabalarına modifiye tampon, spoyler vs şeyler yaptırıyorlar. Bi bakmanizda fayda var. motoru bir süre oraya bırakırsanız onlar ölçer biçer, sizde istediğiniz şekli söylersiniz, olur biter. Plastige göre ağırdır ve daha kirilgandir diye biliyorum.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı victorhugo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar öncelikle lütfen anlayan veya anlayan birinden yardım alabilecek arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ciddi bir konu yanlış yönlendirilmeyelim. Olay şu; daha 4 gün öncesinde pulsar 200 motor aldım takas ile 22.000 km de. Motor aldığımda yürüründe bir sıkıntı yok yağı felan yerindeydi herşeyi tam fakat dün gece 120 km hızla giderken bir anda motorun sesi değişti ve yavaş yavaş stop etti. Dahada çalışmadı marş almıyor. Motoru çekerek eve getirdim ve bugün yakınımda bildiğim bir ustaya götürdüm. Usta marşa bastı direk motorun sesini dinleyerek sorunun motorda olduğunu söyledi. Ya egzantrik zinciri yada kranklarda sorun var diyor. En aşağı 600 700 Tl masraf çıkacağını krankda sorun varsada 1000 tl yi geçebileceğini söylüyor. O kadar para veremeyeceğim için motoru aldım yokuş aşağı eve geldim Motorun sorunu aşağıdaki videodaki gibidir. Sizden ricam birde sizin bakmanız anlayan bilen varsa sorun sizcede motordamı ? Şayet motordaysa bu kadar masrafı olurmu ? Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olurmusunuz ?

https://www.facebook.com/zafersevilkaya/videos/402466113275642/?ref=notif¬if_t=video_processed
    Zafer Yerlikaya kardeşimizin de motorunu garanti kapsamında halletmişler. Ayzek başta olmak üzere tüm kardeşlerimiz için yaptıklarınıza Teşekkürler Bajaj, Teşekkürler Ekrem abi.

agrasiwe, tozluklu, meki 60 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)