Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı storm35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce hondanın sitesine göz attım onlarda tüm ürünlerinin fiyatlarını artırarak güncellemiş.!
    Tahminimce kuralkan piyasayı takip ederek haraket ediyor.cbr 125 8800 olmuş. hondanın bu zamlı güncellemeside bu hafta oldu.
    Kendi düşüncem olarak belirtmek isterimki: fiyat olarak pulsar 200ns ile cbr125 aynı gidiyor.
    Honda cbr125 2014 dün eylül ayı başlarında tüm stoklarını tüketti.! kasım ayında ben almaya niyetlenmişken, izmir ve çevre illerinde emin olun bulamadım ve pulsar aldım.
    Pulsar aldığımada hiç pişman değilim, eski ybr kullanıcısıyım cbr 125 de kullandım, pulsar piyasaya hakim ve kendini kanıtlamış bir motor artık.
    Pulsar varken 125 cc lik bir makinaya o para verilmez.!
    pulsarda en büyük sorun servis hizmet sorunu, servisler enjeksiyonlu sistem ile ilk pulsar sayesinde tanıştı.! ve motor ful+ ful eletronik.! e artık deneme yanılma yöntemi le yavaş yavaş ustalaşıyorlar :D birde serviste yedek parça sıkıntısı var, inşallah ilerki zamanlarda tük aksaklıkları çözerler.
    zamdan etkilenip vaz geçen arkadaşlara önerim: pulsar verdiğiniz paranın hakkını verecektir.!
    En önemlisi Mevlam kaza bela vermesin.!
    Pulsara selam yola dewam....

saygılar
    kendi ağzınla söylemişsin, pulsar varken 125'lik cbr'a o para verilmez, evet verilmez.
    Pulsarın rakibini görmüş olduk böylece.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç kimsenin iplemediği konumdan bi mesajı paylaşayım

Şu an bajajın getireceği 200 RS yi inceliyorum.ABS siz 130000 rupi,ABS li 132000...Bunlar müşteriye satılan fiyat,firmalara değil. Pulsar 200 NS 91533 Rupi yani 3705 TL 4000 de.Neden bukadar çok fark dediğimde en son enjeksiyon için çok para harcandı gibi söylemler olmuştu.Şu an 200 RS 5450 TL ye geliyor bizim paramızlan ve ENJEKSİYONLU. Biz de 10000 TL ye satılacak.Buyrun kdv belli,ötv belli gerisini siz hesab edin.Eğer dolar falan diyecekseniz o da 2107 dolara denk geliyor...Bence vergilerden çok firmalara dikkatinizi vermeniz gerekiyor.Sonuçta hiç bir hükümet vergiyi kaldırmaz.

Bu arada daha önceden neden bu kadar taktın almazsan alma diyenler oldu çok.Ben müşteriyim ve basit bir soruyla fiyatını sorguluyorum.Sadece Bajaj değil,ilgimi çeken bütün motosikletlerde.

RX3 lede ilgileniyorum ve yakından takip ediyorum.Flipinler,malezya,ispanya,californiya gruplarına girdim.Oralarda fiyatlar 3700-3800-3850-4500 dolar.Bizden pahalıya bile alanlar var.Ben bu Bajajın fiyat politikası işini çözemedim gitti.Bajajda ikna olamadığım tek şey ''muadillerine göre güçlü ve gösterişli,o yüzden size bunu o fiyatlara yedirmeyiz usta'' anlıyışıdır.Bu düşüncemi çürütecek tek mantıklı ve ikna edici cümle duyamadım.Bu firma Ekrem ATA sayesinde biyerlere geldi,kötü imajını unutturdu.En başından da dedim,fiyat politikanız yanlış,halâ da diyorum çok yanlış.7 yıldır takip ettiğim ve hayranı olduğum motosikletin en büyük tutkununu bu motordan soğuttunuz ve kaybettiniz.Tebrik koyuyorum.Bazı şeylerin Ekram Babanın elinde olmadığını tahmin ediyorum.Ekrem abinin emeklerine yazık.[COLOR="Silver"]
    Onu bırak da dün KTM 250 başlığını okurken bir araştırayım dedim, Hindistan'da Duke 390'ın 190000 Rupi olduğunu gördüm, şok oldum. 8000 TL yapıyor.

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel ülkemde motosiklet piyasaya çıkacağı zaman ilk fiyattan almak için hemen sıraya yazılmak lazım. Bu durum motosiklet sektöründe bir gelenek gibi bir şey olmuş. Örneğin yamaha MT serisi, honda NC serisi. Tüm şuç motor firmalarında değil, devletin eli vatandaşın cebinde. Tüm vergiyi motorlu taşıtlar, yakıt, ücretli çalışandan topluyor. Örneğin yaşadığım ilçede benden daha fazla vergi veren kuyumcu, doktor, avukat, dolmuşçu, restoran vb. yok. Ama hepsinin altında 2000-3000 cc araçlar, lüks villalar var. Verdiğim vergiye göre bu araçlar evler benim olması lazım, ama sadece pulsarım var.
    LASTROMANTIC ve _kaan_ bunu beğendiler.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Arkadaşlar tekrar yazıyorum:

Pulsar almayı düşünen arkadaş varsa osmaniye bayii 2014 model 0km pulsar ı 7500 e verecek. 2 taneydi 1 ini arkadaşa aldık son 1 tane kaldı.

Almayi düşünen varsa elini çabuk tutsun
    LASTROMANTIC ve flyblackbird bunu beğendiler.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    HONDA CBF 150 İDİ 2011
    arkadaşlar bu motosiklete aşık olmuştum temmuz ayında kısmetse düğünüm var düğünden sonra almayı düşünüyordum ama artık pulsar olayı benim için bitmiştir sen motosikletteki sorunları çözemeden art arda fiyat artışı yapıp durursan insanları soğutursun yeter artık kimse şımartmasın bu pulsarı satış yapamasınlar ekrem beyde diyor ki dolar arttı eğer dolar artıyor diye 3 günde bir fiyat artışı yapacaksan ürününü dolar la sat olsun bitsin saygılar...

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli FalconX;

Döviz üzerinden yapılan ticarette yaşanan durum maalesef budur.

Siz bir ay önce o günkü kurdan yapmış olduğunuz ürün ithalatını TL ile satışa sunuyorsunuz. Bunun tahsilatını piyasadan örnek olarak 2 ay sonra TL ile yapıyorsunuz. Bu bedeli gene aynı döviz tutarını ödeyerek tekrar ithalat yapıyorsunuz. Sizin ödediğiniz döviz tutarı değişmiyor. Yoksa örnek olarak 2.500 usd bedel ödeyerek yapmış olduğunuz ithalatı tekrar aynı bedel ödeyerek yapma şansınız kalmaz. Elinizdeki bedel 2.300 usd olmuştur. Bu kadar basit olmayan bu maliyet hesabını anlaşılması için bu şekilde izah getirmeye çalıştım. Lütfen arkadaşlarım yanlış anlamasınlar. Maalesef son yıllarda yaşanmayan döviz hareketliliği var. Bir çok marka aynı şeyi yapmak zorunda kalıyor, kalacak.

Kaldı ki maliyetlerin bir bölümü de yerli unsurlardır. Bunlar da ayrı bir konu...

Saygılarımla...
    Merhabalar ekrem bey
    bir şey sormak istiyorum sitenize neden dolar bazında fiyat yazıp insanların günlük kur oranında hesaplamasına olanak vermiyorsunuz ? bir çok ithal ürün satan firma bu sistemi kullanır örnek vermek gerekirsek http://www.eksenbilgisayar.com/store...oductid=104619buradaki döviz sabittir tl ise günlük kura göre yükselir yada düşer bu sistem yanlış bir şey değil sonuçta z-moto'da bunu kullanıyor.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Nasil bir ekonomidir ki bu aliciyida saticiyida birbirine dusuruyor... Yazik yazik..
    dyavol-77 bunu beğendi.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Merhaba Pulsar arka çamurluk stickerı isteyen varsa 3 renk seçeneği ile buradan temin edebilir...
    http://www.sanalpazar.com/Bajaj-Puls...z__isp41716308

fortunesv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Winton Too-Ybr 125-Ktm Duke 200
    Arkadaşlar. Ürünün Hindistan'dan 4000 TL rayiç bedel üzerinden ithal edildiğini varsayarsak;
    Asya kıtasından ithal edildiği için %10 Gümrük vergisine
    200 cc olduğundan ötürü %8 ötv ödeniyor
    Toplam bedel üzerinden de %18 kdv ödeniyor.
    Nakliye giderleri, İşçi giderleri vs. falan hesaba katsanız bile toplam bedel 6000 TL'yi geçmiyor.
    Tabi firmaların bu tutumuna da çanak tutan biziz açıkçası.

Ben fuar zamanında 11500 TL'ye Duke 200 Abssiz modelini aldım. Aldığım fiyata göre aracımdan çok da memnunum açıkçası. Özellikle 2015 modellerin 13500-14000 dolaylarında piyasaya gireceğini düşünecek olursak. Aynı şekilde fuar döneminde 7500 lira üzerinden 2014 model pulsar alan arkadaşlar da aynı hislere sahiptir. Alanlara hayırlı olsun, kazasız sürüşler olsun. Ancak almayanlar da almasın. Firmaların bu kar güdümlü çalışma sistemine çanak tutmasınlar.

Edit: Tabi şunu da belirtmek lazım. Şirket Ceo'ları, Müdürler, Müdür Yardımcıları, Pazarlamacılar vs. maaşlarını, Arge çalışmalarını, bayi teşviklerini falan bu elde ettikleri kar üzerinden veriyor. Bunu açıklayabilecek de bir babayiğit yok nedense. Diyemiyorlar arkadaşım motosikletin sade giderleri bunlar bunun dışında sen benim nasıl maaş aldığımı sanıyorsun. Benim anlattığım kadar zor olmasa gerek.
    İdareci abilerimden anlayış bekliyorum.

Bu ulkede hicbir zaman bir urun maliyet ve kar rasyosuyla satilmaz.Her zaman rakip goruldugu referans bir yada bir kac urun baz alinir.

Orn.CBR 250 varken 12.000 e Pulsar almazsin.Ana CBR 125 yerine Pulsar alirsin.

Hesap tamamen budur.CBR 125 7 bin TL olsa isterse dolar 2.80 olsun pulsar 8 bin TL olmazdi..

Z Moto burada euro ile gayet stabil durdu ve diger japonlardan daha uygun fiyatlar sunuyor suan.

Yamaha dolari baz alamaz cunku Yamaha Turki yeye motor girisi euro bazinda Avrupaya bagli.

Acikcasi pazar daralacak gibi gorunuyor.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBF 150 İDİ 2011
    Bugün bayi ile görüştüm abi diyor bizde iade edecez heralde motosikletleri sürekli zam geldiği için

rebel_punto bey msj attım

Sonuçta daha kaliteli diye buna sessiz kalıp sadece Bajaj à yüklenmek saçma olur. Aradaki neredeyse 10000 tl fark nereye gidiyor acaba.. şu milletimiz bir akıllansa almasa sıfır motor hersey daha güzel olacak resmen..
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bırak da dün KTM 250 başlığını okurken bir araştırayım dedim, Hindistan'da Duke 390'ın 190000 Rupi olduğunu gördüm, şok oldum. 8000 TL yapıyor.

Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tekrar yazıyorum:

Pulsar almayı düşünen arkadaş varsa osmaniye bayii 2014 model 0km pulsar ı 7500 e verecek. 2 taneydi 1 ini arkadaşa aldık son 1 tane kaldı.

Almayi düşünen varsa elini çabuk tutsun
    yada atamadım :D kalan motor hangi renk acaba

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    19 Şubat 2015 tarihli girimden başka bir söyleyeceğim yoktur. Arz ederim.

"Parası olan arkadaşlara bir sözüm yok. Allah onlara daha çok versin ama benim gibi kıt kanaat geçinip motoru aslında ekmek parasının kayığı olarak kullananların tek hesabı piyasadaki en ekonomik ve güçlü motora en uygun koşulda sahip olmak.

Bir de; Lütfen saygısızlık olarak algılamayın ama burası Türkiye. Ne döviz yerinde durur, ne de kapitalist insana acır. Hızla bankadan kredi bulup bu motora bir an evvel sahip olmaya çalışmamın ve insanları buradan uyarmamın nedeni neydi sanıyorsunuz! Doğrusu dövizin yükselmesi çok akla yakındı ve motor tutulunca kapitalist şansını zorlayacaktı. Hayatın olağan akışına çok uygun olanlar sonuçta.

Gelelim sonuca;
    Bir daha; Parası olan arkadaşlara sözüm yok. Onlar dilediğini yapabilir.
    Kıt kanaat iyi güçlü ve ekonomik bir motor sahibi olmak isteyen için hala bu motorun altenatifi yok. Umarım olur ama malesef yok. "

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3548929

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

2 Mart 2015'te de şöyle demişim. Onu da arz ederim.

"tüketicinin yapacağı en doğru davranış hızlı düşünüp çabuk karar verme yetisini geliştirerek kesesine en uygun mala bir an evvel en uygun koşullarda sahip olmaya çalışmaktır. Gecikilen her gün tüketicinin zararına işler.

Bu yazdıklarımın sizi kızdıracağını ve beni kapitalist yandaşı gibi göstereceğini biliyorum ama bir mala illa sahip olmak isteyenin yapacağı başka bir şey yoktur."

"Sadece tüketici arkadaşları uyanık kılmayı ve korumayı amaçlıyorum. Mesela bir çok arkadaş fuarı bekledi sezonu bekledi vs vs vs bekledi oğlu bekledi ve gelinen durum ile fiyatlar ortada. BU ilk defa da olmuyor. Bu iş yıllardır böyle. Sonuçta yaşanan "tüketici zararı". Bak işte bu çok önemli. İlla bir malı gidin alın demiyorum. İlla ki alacaksanız beklemeniz size zarar ettirir diyorum. Ya o malı almayın ve başka seçeneklere yönelin ya da kararınızı mümkün olduğunca çabuk verip hayata geçirin. Yoksa kapitalistlerle baş edemezsiniz uyanık olun diyorum. "

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3557517
    flyblackbird, AydınOğlu09 ve tekoklava bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    geçmiş olsun

Bugün E-5 Yenibosna yokuşunda bir pulsar kaza yapmiştı,ambulans'a konuldu durup bilgi alamadık :( biraz daha dikkatli olalim

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Bende bu zamdan önce alma konusunda bayaa şanslıyım zannedersem . gecen hafta 2015 modeli 8000 bine 9 ay taksitle aldım söylemesi ayıp daha plaka cikartmadim yatıyor dükkanda . Attila abi dahil Bicok büyüğümüzü arkadaşımızı aradım almadan evvel herkeste zam geleceği konusunda hemfikirdi ve maalesef beklenen oldu motor 9 bine dayandı .
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı MrJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun

Bugün E-5 Yenibosna yokuşunda bir pulsar kaza yapmiştı,ambulans'a konuldu durup bilgi alamadık :( biraz daha dikkatli olalim

http://s15.postimg.org/5ygbf28aj/P_2...3_142359_2.jpg
    Arkadaşa büyük geçmiş olsun-umarım tez zamanda eski sağlığına kavuşur.
    Pulsarın ön amortisör kovanları(her ikiside)de kopmuş..Daha evvel, amotrisör iç borularının koptuğunu gördüm ama ilk defa bboruların değil dış kovanların koptuğunu/kırıldığını gördüm...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    HONDA CBF 150 İDİ 2011
    Geçmiş olsun Allah yardımcısı olsun

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Alıntı MrJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun

http://s15.postimg.org/5ygbf28aj/P_2...3_142359_2.jpg
    Geçmiş olsun çok kötü duruyor
    Ya susmak ya da suskunluktan daha kıymetli bir söz söylemek gerekir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)