Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Mc 25 için pek yorum bulamadım sadece kullanan bir kuryeye sorduğumda ıslakta kayıyor ve çok çabuk bitiyor demişti kullananlar yorum yapsada öğrensek bende ucuz yollu f/p ürünü lastik düşünüyorum hem maddi açıdan hemde artık lastiğe göre sürerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Mc25 ile ilgili cbr125 de kullanan arkadaşın dediğine göre irc lere göre kat kat iyi bir lastik olduğu pulsarda kullanan biri aldığını yazmış ama elle tutulur birşey yok swallow lastiklere hiç bulaşma derim abi mc25 çok daha iyidir 400tl kampanya fiyatı var aslında yazı çıkartırım kışında temkinli sürüyorum zaten ama mc 50 ile de 50 lira oynuyor kararsız kaldım
    asuvara bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mc 25 için pek yorum bulamadım sadece kullanan bir kuryeye sorduğumda ıslakta kayıyor ve çok çabuk bitiyor demişti kullananlar yorum yapsada öğrensek bende ucuz yollu f/p ürünü lastik düşünüyorum hem maddi açıdan hemde artık lastiğe göre sürerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Mc25 ile ilgili cbr125 de kullanan arkadaşın dediğine göre irc lere göre kat kat iyi bir lastik olduğu pulsarda kullanan biri aldığını yazmış ama elle tutulur birşey yok swallow lastiklere hiç bulaşma derim abi mc25 çok daha iyidir 400tl kampanya fiyatı var aslında yazı çıkartırım kışında temkinli sürüyorum zaten ama mc 50 ile de 50 lira oynuyor kararsız kaldım
    mmc25 in altına inmiyeceğiz bu anlaşıldı.MC50 de pist tarzı değilmi.
    YBR SÜVARİSİ

Motosikleti
    Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mmc25 in altına inmiyeceğiz bu anlaşıldı.MC50 de pist tarzı değilmi.
    aslında pist için olanı sport force modeli mc50 soft olanı daha çok virajlar için yumuşak hamur normal mc50 de sert hamurlu daha çok caddeye uygun ama mc25 deki su kanalları daha iyi
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Arkadaşlar motorum 150 ns fakat burası daha aktif kullanıldığı icin buraya da yazmak istedim. Benim ön camurlugumda ve kafa karenajının siyah kısmında boya atması mevcut. Ön camurlugun rengi soldu griye yakın bir hal aldı. Aynı şekilde ön kafa karenajının siyah çerçeveleri de gri ye yakın bir hal aldı. Daha önce böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu acaba ?

Motosikleti
    Lastikdeposundan sordum yeni stok metzelerlar 2014 dolayisila onu da eledim.

HalilSefaköy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 NS Green

İhtiyacı olan varsa ulaşabilir. 325TL

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı HalilSefaköy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi amacli ; İhtiyaci olanlar Aliexpress ten ulasabilirler.Fiyati 75 ₺ ile 95 ₺ arasinda degismekte
    pea bunu beğendi.

gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mitas MC 50 almıştım. Sorunsuz kullanıyorum.Bir sene oldu sabah ve akşam lastik ısınmadan sert frenlerde kayma yapıyor. Ben genelde agresif kullanmadığım için orjinal lastiklerinden çok daha iyi olduğunu gördüm. Ancak Diğer arkadaşların da vereceği markaları değerlendirmende yarar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Öncelikle kazasız sürüşler dilerim. Çok doğru tercih yapmışsınız. Uzun yolda da şehir içinde de çok keyifli bir kullanım sunuyor. Şehir dışında 110-120 arası sabitleyin üzmeden götürür her yere. Parçası bol ve ucuz. Ben 1 litre ile 30-33 km arası gidiyorum. bugünkü benzin fiyatlarıyla 16-17 kuruş yakıyor.Bugün 52 tl benzin aldım toplam 325 km yapmışım hesap km de 16 kuruş. hemen hemen şehir içi ve dışı aynı oranlarda yakıyor.
    Merhabalar,

depoyu fullüyorum ve 250 km gidebiliyorum arkadaş.. Siz yazmışsınız 325 gördükçe deliriyorum ben nerede hata yapıyorum ya da motorda ne var ki bu kadar fark var aramızda

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı gokertutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

depoyu fullüyorum ve 250 km gidebiliyorum arkadaş.. Siz yazmışsınız 325 gördükçe deliriyorum ben nerede hata yapıyorum ya da motorda ne var ki bu kadar fark var aramızda
    Rodajla alakalı bir durum olabilir.
    motorun rodaj döneminde agresif kullanan arkadaşların motorları fazla yakıyor diye okumuştum.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Az yakmak için peygamber sabrı olacak 5.500 devir

fero. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    1100 km uzun yola çıktım geçen hafta yakıt tüketimi 20 krş.ortalama hızım 110-120.ya benim motorda çift turbo filan var yada sizin motorlarda ekonomi modu
    kdiner ve gokertutas bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az yakmak için peygamber sabrı olacak 5.500 devir
    çok titriyor 4,6 bin devirde 7 falan takılıyorum ben benimki az yakıyor allahtan eksoz bile varken normal kullanımda 300 350 arası gidiyordu orjınale döndüm fulledim bakalım ksç gidecek
    asuvara bunu beğendi.

HalilSefaköy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 NS Green
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi amacli ; İhtiyaci olanlar Aliexpress ten ulasabilirler.Fiyati 75 ₺ ile 95 ₺ arasinda degismekte
    Allah aşkına link atsana. O kadar ucuzsa dükkan açıcam.

Motosikleti
    dominar 400
    Merhabalar,

Pulsarı 2,5 senedir kullanıyorum. İnanın 1 litre ile 30-33 km gidiyorum. Uzun yolda 120 km hızı geçmiyorum. İhtiyaç hissettiğimde 125-130 km hıza çıkabiliyorum. Daha fazlası güven vermiyor. Keşke ankara'da olsaydınız. size motoru test edebilmeniz için verebilseydim. Kullanımdan kaynaklanan fark olsa bu kadar farketmez. Bu önemli bir fark 1 depo ile 250 km gidiş bu motorun gerçek performansı değil.
    gokertutas bunu beğendi.

Motosikleti
    Sayin hitit bende Ankara dayim.Servis olarak nereye gidiyorsunuz yavsiye edeceğiniz bir yer varmi?Ayriyetten lastik değiştirmeyi düşünüyorum.Motora lastik takan balans yapan bildiğiniz yer varmi.Ayriyetten lastik ne kullanniyorsunuz.Ben de 275 km civari benzin çizgileri bitiyor.Lastikler ve zincir orjinal.2014 model.Selamlar

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajla alakalı bir durum olabilir.
    motorun rodaj döneminde agresif kullanan arkadaşların motorları fazla yakıyor diye okumuştum.
    Rodaj döneminde sakin kullandım kurallara uygun hareket ettim, şimdi de sakin kullanıyorum rahat gitme taraftarıyım. Gerçi artık ne yaparsam yapayım çok yaktığı için agresif mi kullansam bari keyif alırım diye düşünmüyor değilim

Geçen sene 280-320 km arası gidebiliyordum bu sene bi karın ağrısı var motorun da bakalım ne çıkacak 14 bin bakımında belki bujileri falan değiştiririm

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarı 2,5 senedir kullanıyorum. İnanın 1 litre ile 30-33 km gidiyorum. Uzun yolda 120 km hızı geçmiyorum. İhtiyaç hissettiğimde 125-130 km hıza çıkabiliyorum. Daha fazlası güven vermiyor. Keşke ankara'da olsaydınız. size motoru test edebilmeniz için verebilseydim. Kullanımdan kaynaklanan fark olsa bu kadar farketmez. Bu önemli bir fark 1 depo ile 250 km gidiş bu motorun gerçek performansı değil.
    Motorun normal kullanımda bir depoyla 300 km gitmesi beklentim. sakin kullanımda daha üstü olabilir ama altına razı değilim bence var bi derdi..

tatilde 3.000 km lik bir tur planlıyorum eğer 250 km gidecekse nereden baksanız 600-650 tl benzin masrafım çıkacak. ama 320 km gitse bu tutar 450-500 tl civarlarında düşecek. fark çok fazla malesef.. yola çıkmadan bu sıkıntıyı çözmem gerek.

Neden fazla yaktığı konusunda genel düşünceleriniz varsa (kontrol etmemi ya da değiştirmemi tavsiye ettiğiniz parçalar vb.) yazabilirseniz sevinirim

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Merhabalar,

benim pulsarım da 270-280 ancak gidiyordu. 300ü görmem için benzin ışığı yandıktan sonra hemen benzin almayıp 20 30 km daha kullanmak gerekiyor. o durumda da zaten öncekine göre daha çok benzin alıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Motorun normal kullanımda bir depoyla 300 km gitmesi beklentim. sakin kullanımda daha üstü olabilir ama altına razı değilim bence var bi derdi..

tatilde 3.000 km lik bir tur planlıyorum eğer 250 km gidecekse nereden baksanız 600-650 tl benzin masrafım çıkacak. ama 320 km gitse bu tutar 450-500 tl civarlarında düşecek. fark çok fazla malesef.. yola çıkmadan bu sıkıntıyı çözmem gerek.

Neden fazla yaktığı konusunda genel düşünceleriniz varsa (kontrol etmemi ya da değiştirmemi tavsiye ettiğiniz parçalar vb.) yazabilirseniz sevinirim
    vites atarken sürekli yüksek devirlere çıkıp vites atmamalısınız. mesela ani hızlanmayacaksanız stabil gitmek istiyorsanız vitesi 1 tık yükseltmeniz faydalı olur. devir düşer yakıt sarfiyatı azalır. ben istanbuldan mersine gittim 2,7 lt yaktı 100 kmde. hızım genelde 100-110 du
    gokertutas bunu beğendi.

Dün bir forumda yapılmış güzel bir çalışma gördüm. Konu ile alakalı olduğu için paylaşıyorum. Yakıt konusundaki bir çok soruya cevap veriyor.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Paylaşımlar için çok teşekkürler,

Grafiği yapan arkadaş baya uğraşmış hakikaten helal olsun.

Anlamadığım ve sanırım anlatamadığım nokta şurada:

Motor: aynı motor
    Sürücü: aynı sürücü (ben)
    Kullanım tarzı: aynı (ilk aldığımda nasıl sürüyorsam hala öyle sürüyorum)

Geçen sene 280 km yi çok çok rahat görebiliyorken bu sene 250 yi zor görmem sorun. Bu demek oluyor ki motorda bir şeyler ters gidiyor bende değil.

Yoksa zaten yüksek viteste/orta devirlerde sürüş keyfi de artıyor rahat yolculuk yapıyorsunuz ki ben de öyle yapıyorum.

Artçılı olarak uzun yolda 340 km gittiğimi biliyorum bir depoyla (İstanbul-Kütahya arası tek depoyla gitmiştim)

Şimdi otobüsle gitmek daha avantajlı geliyor ne yalan söyleyeyim

Not: ön cam ve çanta taktırmış olmam 50 km'lik bir fark yaratmaz sanırım??

turkmen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Merhaba arkadaşlar 2015 model 6000 km de 2. el pulsar 200ns le aranıza katılmış bulunmaktayım. Bir kaç küçük sorum olacak.
    Motorumda 37t arka dişli mevcut. Mesela hafif bir yokuşta bayır aşağı inerken gazdan elimi çekiyorum. Motor kendiliğinden salınıp giderken sanki yüksek viteste devirsiz gidiyormuş gibi silkeleme yapıyor. Gaz vermezsem yada debriyaja basmazsam sanki stop edecekmiş gibi oluyor.Düz yolda gazı bırakıncada yapıyor bunu.
    Birde normal hızda yolda giderken özellikle şehir içi kullanımda,helezonları kesik tofaş lar gibi zıplıyor. Lastik havalarını ön 25 arka 28 kullanıyorum. Yolun ne kadar eğimi varsa hissettiriyor. Tamam bi mercedes konforu beklemiyorum ama çok sekiyor. Hepsinde durum böylemi amortisorlerin sertliğinden falanmı kaynaklanıyor anlamadım. Aydınlatırsanız çok sevinirim İyi forumlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)