Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı gelebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar pulsar etkinliğinde, motorumun stop sıkıntısı için, bajaj yetkililerinin orada inceleyip not aldırdığı parçaları Bay-motoda değiştirdim ve bir kaç gündür test ettim, ilk önce değişenler 1.Eksoz 2.Km saati komple 3.Rolanti sensörü 4.Debriyaj tası, yayı 5.Sibop ayarı yapıldı. Bazı işlemler başka nedenlerle yapıldı! Ekrem beyin yönlendirmesiyle yapıldı bunca şey ve hiçbir ücret vermedim, servise gelirsek %100 memnun olmasamda geçerli not aldı benden, belki başka arkadaşlar tam memnunda kalabilir, daha önce Honda servislerini kullandığım için olabilir ama Baymoto ve ustalarına teşekkür ediyorum iyi şekilde ağırlandım. Gelelim sonuça, malesefki sabah işe giderken yokuş aşağı tümsekte hızımı düşürüp birinci viteste debriyaj tam çekili şekilde aynı sorun devam ediyor yani stop ediyor. Baymotonunda dediği gibi bu pulsarlar böyle, bu şekilde binicez, debriyaj çekili gitmicez, devamlı gazda olucak elimiz, unutmadan değerli abimiz büyüğümüz Ekrem beye teşşekkür ediyorum, biliyorumki bu sorunun bizden çok onunda canını sıkıyor, Sevgiler..Saygilar..
    Bajajın stop sorunu ile ilgili yaptıkları konu ile ilgili iyi niyetini ve çözmek için uğraş verdiğinin göstergesidir.
    Tabi sorun ile ilgili nasıl bir prosedür işletiliyor bilmiyoruz. Haddin olmayarak çözüm önerilerim.
    1. Bu sorun ile ilgili KTM Duke 390'da da sıkıntılar olduğu dillendirildiğine göre motosikletin beyni, özellikle yazılımı üzerinde durulmalıdır.
    2. Stop sorunu olanların beyin yazılımı ile olmayanların beyin yazılımları arasında versiyon farkı varmıdır. Araştırılmalıdır.
    3. Nadir olarak gerçekleşen stop. Hangi şartlarda gerçekleşmektedir. Hangi devir, motor sıcaklığı, eğim vb. tespit edilmelidir.
    4. Pulsarların beyin yazılımlarında bir bug olabilir. Bug var mı? Tespit edilmeli bu yazılım elden geçirilerek bug'lardan arındırılmalıdır.
    5. Aslında motoru üreten, Bajaj asıl muhatabtır. Kuralkan Bajaj'a baskı yaparak ivedilikle çözüm bulunmasını sağlamalıdır.

Pulsar, fiyat/performans lideridir. Bu can sıkıcı sorunlar bu liderliği gölgelememelidir. Ayrıca Bajaj'ın yeni getireceği modellere pulsar, discovery, boxer referans olacağı için pazarda elde edeceği başarı ile kullanıcı memnuyeti ve sorunsuzluk doğru orantılı olacaktır.
    Gundogdu41, tozluklu ve gelebek bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Geçen yakıt muhabbeti geçti ölçmeden yazmıyim dedim. Daha önceleri benim makinede içiyodu resmen, 3,5 litrenin altına düştüğüm zaman bayram ediyordum. Ama vahşi kullanımda. 4000 kmden sonra bariz bir şekilde düştü yakıt. Dünkü yakıt verisi; 283 km de 40 TL yakıt litresi 4.91den toplam 8.15 Litre. 35 km de bir litre olmuş oluyo.. 2,9 litre gibi bişi oluyor sanırsam. Kullanımım vahşi değil ama sakinde de değil genelde şehir içi. Yakıt tasarruf niyetinde olan dahada az yaktırır eminim. Keyifli kullanımda ortalama 3 lt yakıyor diyeniliriz. Kazasız günler gençler
    tozluklu bunu beğendi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı :bus: adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende stop etme gibi bir olay yok. Şanslıyım sanırım sizin yerinizde olsam soruna herhangi bir çözüm bulunmuyorsa gerekli evraklar ile birlikte kaymakamlık'da bulunan tüketici hakem heyetine gidip sorunun çözümü için ugraşırdım. Az bi para vermedikki yok sayalım bu tür problemleri aracın garantisi varken bu tür sorunlara bi çözüm bulunmuyor garantisi bitince ne yapıcaz muamma
    Bu arada motorumun sigortasını ziraat sigorta da yaptırdım 192 tl'ye yaş:24 İstanbul sigorta yaptıracak arkadaşlar ziraat bankasından teklif almayı unutmayın
    yaş 29 360 tl verdım subatta be ya ulan zıraat e bak gerçi ozaman da en ucuzuydu
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İstanbulda sigorta nası pahalandı böyle 2011'de ilk vitesli motorumu aldığımda bayi 40 liraya yaptırmış sigortayı. 300 lira vermiştim plaka için, bi sürü para kalmış adamlara. Motorda 70 lira indirim vardı plakadan geri aldılar o indirimi Ertesi sene 150 lira oldu aynı motorun sigortası. Sözde yüzde 10 hasarsızlık indirimiyle.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    dün demir sigorta 199 fiyat verdi. ziraatten de fiyat alacağım sanırım 192 çıkacak

:bus: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200NS
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün demir sigorta 199 fiyat verdi. ziraatten de fiyat alacağım sanırım 192 çıkacak
    Demir sigorta banada 199 vermişti. İçime sinmedi diye yaptırmadım
    Yanlız ziraat sigorta'da bizim motorun marka modeli görünmüyormuş sistemlerinde poliçede farklı bi motor yazıyor şase motor no aynı olunca problem olmaz diye biliyorum ben ziraat bankasındaki bireysel müşteri ilişkileri uzmanı düzeltmek için ugraştı birşeyler yapmış aradı gelip çıktınızı alırsınız müsayit olunca dedi ama gidip alamadım ziraat sigortadan poliçe alanlarda ne diye görünüyor motor markası olmadıysa benimki üzerinde duriyimda düzeLttiriyim onu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaş 29 360 tl verdım subatta be ya ulan zıraat e bak gerçi ozaman da en ucuzuydu
    Sizin poliçenizde motor markası ne yazıyor acaba?

Motosikleti
    Alıntı :bus: adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demir sigorta banada 199 vermişti. İçime sinmedi diye yaptırmadım
    Yanlız ziraat sigorta'da bizim motorun marka modeli görünmüyormuş sistemlerinde poliçede farklı bi motor yazıyor şase motor no aynı olunca problem olmaz diye biliyorum ben ziraat bankasındaki bireysel müşteri ilişkileri uzmanı düzeltmek için ugraştı birşeyler yapmış aradı gelip çıktınızı alırsınız müsayit olunca dedi ama gidip alamadım ziraat sigortadan poliçe alanlarda ne diye görünüyor motor markası olmadıysa benimki üzerinde duriyimda düzeLttiriyim onu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Sizin poliçenizde motor markası ne yazıyor acaba?
    İlk yapılanda farklı bir marka sonradan duzeltılıp zeyılname verılıyor onda hepsı ıslı bajaj pulsar 200ns fı dıye gecıyor
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu stop etme olayının nasıl gerçekleştiğini cidden merak ediyorum. Yanlış anlamayın olmadığını falan ima etmiyorum. Ben 11000 kmdir yaşamadım fakat yaşadığını söyleyen varsa buna inanırım ve merak ederim. Anlatılıyor rampa aşağı giderken debriyaj çekiyorum stop ediyor deniliyor. Gerçek anlamda bunu görmek istiyorum merakımdan dolayı. İnşallah bu tür sıkıntılar çözülecektir. Aksi takdirde müşteri potansiyeli olan insanlar çekimser davranacaktır pulsara karşı. Kuralkan da bunun farkındadır diye düşünüyorum. Sorunu olan arkadaşların sorunları inşallah en kısa zamanda düzeltilir
    Face grubunda 2 ay kadar öncekipaylaşımda birkaç ayrı arkadaşın kask kameralarıyla çekilmiş stop etme vidyoları vardı. Zira benim de farklı zamanlarda olmak üzere elimde 2 kayıt var.

Motosikleti
    adamın bir sürü videosu var stop etmeyle ılgılıde baya var şimdi adam karanlıkta virajda olsa ne olacaktı???

tozluklu, fatih., gelebek ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Benim düşük hızda duracak gibiyken ve aşagı hafif eğimli yolda oldu stop olayı.. 3 kere falan heralde. Hepsinde motor soğuktu. Debriyajı çekince gitti.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Bİrkaç videoda benden gelsin

gelebek, tozluklu ve cece89 bunu beğendiler.
    Kendilerine, “Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın“ denildiğinde
    “Bizler sadece düzeltenleriz“ derler.
    Oysa onlardır asıl bozguncu; farkında bile değiller. 2.12

Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul / Bahçelievler. Memleketi: 1. Kastamonu / Abana - 2.Hanımköy (Trabzon)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150 - Bajaj Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar ,
    Facebook, Bajaj pulsar 200 ns Türkiye grubunda bir arkadaş sele döşeme çalışması paylaştı. İlgimi çekti. Sizin de beğeneceğinizi düşündüm.Paylaşmak istedim. Motosiklet üzerinde çekilmiş foto yok ama yakışacağını düşünüyorum.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    tozluklu bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Yazık valla yazık, bi tane ekrem abi diye biri var, hallediyoruz baktırıyoruz, sizi kekliyolar farkında değilsiniz, alıp kafalarına atmanız lazım şu sorunlu motoları. pulsarım olsaydı ve bu sebepten oluşacak bir kazaya karışsaydım napardım bilmeeeem, hayatta kalmamamı isterlerdi bu kadar net!
    hakaninanç, linkinpark20 ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Ben hn33 arkadaşım Yiğidi öldür hakkını yeme bu paraya deger ama sorun malda degil sorun malı satanda sorun olabilir dogal bu dev firmaların sorunlu ürünü olabiliyor önemli olan ürünü geri çağırmak

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    zamanında 2.el almak için teklif vermiştim iyiki olmamış.

Motosikleti
    pulsar
    Alıntı hakaninanç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hn33 arkadaşım Yiğidi öldür hakkını yeme bu paraya deger ama sorun malda degil sorun malı satanda sorun olabilir dogal bu dev firmaların sorunlu ürünü olabiliyor önemli olan ürünü geri çağırmak
    Abicim senin derdin ne?

Fatih rumuzlu arkadaşım; sizin 3 videonuzda da gözlemlediğim yaşanan şey ürünün kavşak ya da kırmızı ışığa gelip hızı sıfır noktasına geldiğinde stop etmesidir. Yani bildiğimiz rolantide iken stop etmesi. Özellikle yakıt ekonomisi açısından rolanti ayarlarının en uygun noktasında tutulması için yazılımları bu şekilde yapılır. Sizde rolantiniz biraz düşük olabilir. Diğer ayarları ile beraber kontrol edilmesi gerekir.

Siz anladığım kadarı ile İzmir’de ikamet ediyorsunuz. Servisinize söyledim, sizi arayacaklar. Önümüzdeki hafta bir gün motosikleti bırakırsanız sorunun çözüleceğini değerlendiriyorum. Şu anda bu durumdan rahatsız olmamanız için ürün rolantide çalışırken çok hafif gaz vermeniz yeterlidir. Ama kesin çözüm için servisimiz ile görüşün lütfen
    .
    Değerli arkadaşlar; videolar izlenince çok daha iyi anlaşılıyor. Ürünün henüz soğuk olması, vites değişiminde debriyajın doğru kullanılmaması gibi birçok farklı faktörler ortaya çıkıyor. Bu sebeple öncelikle servisimize gidin ve gerekli inceleme yapılsın derken sizin sürüş şekliniz de gözden geçiriliyor. Eğer burada bir hata varsa izah ediliyor. Sonrasında daha önceden de ifade ettiği aşamalar gözden geçiriliyor. Bugüne kadar birçok düzeltme kullanıcının ürünü sürüş şekli ile alakalı olarak yapıldı. Yoksa ürün yolda herhangi bir viteste herhangi bir hızla giderken stop etmesi gibi bir durumla karşılaşmadık.

Çağrımız açıktır. Servisiniz ile görüşün. Gerekli düzeltme yapılmadı diyorsanız ürününüzü fabrikaya almaya, sonucunu sizi de misafir ederek paylaşmaya hazırız.

Bu arada İZMİR’de BAJAJ yeni konsepti ile tüp kullanıcıların hizmetinde olacak. İnşallah bir açılışta beraber olacağız. Ayrıntılarını ayrıca duyuracağız. Epeydir İzmir'li motorsever arkadaşlarımıza yerine getirmediğimiz bir sözümüz vardı. En kısa sürede çok daha güçlü bir şekilde İzmir'de var olacağız.

Saygılarımla…
    naug_hty, mgora, kdiner ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Honda PCX 125/150 'deki gibi Start-stop teknolojisi var ama yarım kalmış bir çalışma...(Stop'u var-start'ını eklemeyi unutmuşlar)...
    linkinpark20, ninja h2, sdirer ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    pulsar
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih rumuzlu arkadaşım; sizin 3 videonuzda da gözlemlediğim yaşanan şey ürünün kavşak ya da kırmızı ışığa gelip hızı sıfır noktasına geldiğinde stop etmesidir. Yani bildiğimiz rolantide iken stop etmesi. Özellikle yakıt ekonomisi açısından rolanti ayarlarının en uygun noktasında tutulması için yazılımları bu şekilde yapılır. Sizde rolantiniz biraz düşük olabilir. Diğer ayarları ile beraber kontrol edilmesi gerekir.

Siz anladığım kadarı ile İzmir’de ikamet ediyorsunuz. Servisinize söyledim, sizi arayacaklar. Önümüzdeki hafta bir gün motosikleti bırakırsanız sorunun çözüleceğini değerlendiriyorum. Şu anda bu durumdan rahatsız olmamanız için ürün rolantide çalışırken çok hafif gaz vermeniz yeterlidir. Ama kesin çözüm için servisimiz ile görüşün lütfen
    .
    Değerli arkadaşlar; videolar izlenince çok daha iyi anlaşılıyor. Ürünün henüz soğuk olması, vites değişiminde debriyajın doğru kullanılmaması gibi birçok farklı faktörler ortaya çıkıyor. Bu sebeple öncelikle servisimize gidin ve gerekli inceleme yapılsın derken sizin sürüş şekliniz de gözden geçiriliyor. Eğer burada bir hata varsa izah ediliyor. Sonrasında daha önceden de ifade ettiği aşamalar gözden geçiriliyor. Bugüne kadar birçok düzeltme kullanıcının ürünü sürüş şekli ile alakalı olarak yapıldı. Yoksa ürün yolda herhangi bir viteste herhangi bir hızla giderken stop etmesi gibi bir durumla karşılaşmadık.

Çağrımız açıktır. Servisiniz ile görüşün. Gerekli düzeltme yapılmadı diyorsanız ürününüzü fabrikaya almaya, sonucunu sizi de misafir ederek paylaşmaya hazırız.

Bu arada İZMİR’de BAJAJ yeni konsepti ile tüp kullanıcıların hizmetinde olacak. İnşallah bir açılışta beraber olacağız. Ayrıntılarını ayrıca duyuracağız. Epeydir İzmir'li motorsever arkadaşlarımıza yerine getirmediğimiz bir sözümüz vardı. En kısa sürede çok daha güçlü bir şekilde İzmir'de var olacağız.

Saygılarımla…
    Evet servis aradı biraz önce rolanti sensöründeymiş sorun degişmesi lazım dedi
    önümüzdeki hafta içinde gelcekmiş parça inşallah benim ve diger arkadaşlarımın sorunları giderilir mutlu bir şekilde motorlarımıza bineriz
    Umarım denge sensörüyle ilgili bir çalışmanızda vardır

gky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/149235-3000-km-ege-ve-akdeniz-turu-2-kisi-full-yuklu-bajaj-pulsar-200ns-ile.html#post3664569
    Paksoy, enescanatar, meki 60 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)