Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    O ampuller çok fazla ısınıyor. Benim duyuda simsiyah yaptı.ampul sağlamsa eğer temassızlik olabilir. Bende kısada çok oliyordu yolda vuruyodum kendine geliyordu. Bazende açmak zorunda kalıyordum farı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    O halojenler özellikle kışın başınıza iş açacak marşa basınca "gıy gıy gıy" ses duyacaksınız, ihtiyar abiniz olarak söylüyorum, demedi demeyin

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Arkadaşlar ; birçok kez hem buradan hem de facebook üzerindeki platformdan yanıtlamama rağmen halen her gün en az 5 modifikasyon sorusu almaktayım. Hepsini derlediğim ve ChaosTurkeyCC, forumunda paylaştığım bilgileri buraya aktarıyorum. Artık, "SL200 orjinal lastik ebatları nedir ? Hangi lastik iyidir ? Kaç litre yağ koymak lazım ? Aynalara ne yapayım ? Citygrip scooter lastiğiymiş neden onu kullanıyorsunuz ? Tubeless lastik patlar mı ? vs vs" gibi onlarca defa anlattığım(ız) soruları yanıtlamayacağım. Şimdi yeni romanımı yazma vakti Anlayışınız için teşekkür ederim ...

burakcvck bunu beğendi.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Alıntı birol08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ampuller çok fazla ısınıyor. Benim duyuda simsiyah yaptı.ampul sağlamsa eğer temassızlik olabilir. Bende kısada çok oliyordu yolda vuruyodum kendine geliyordu. Bazende açmak zorunda kalıyordum farı
    Dün çalışmayan far , bugün akşam çalıştı fakat bir yirmi dk sonra yine söndü. Bir daha da çalışmadı.

Bu şekilde olacaksa pek anlamı yok. Eski armut tipine mi dönsem. Veya var mıdır sıkıntı yapmayacak başka bir ampul?(@shadow) ; (birol08)

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @burak ; LED almalısınız.

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @shadow Araştırdım baya bir, herkes ledin ana far için uygun olmadığını söylüyor. Far tasında yansıma olmadığı için yolu aydınlatmıyormuş.

Benim de sendeki gibi ekstra farlarım olmadığı için tereddüte düştüm.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bende böyle bir problem olmadı, sonuçlar yukarıda zaten. Keşke link verebilsem ama internetten aldığım yer artık satış yapmıyor...

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    @Burakcvck @birol08 arkadaşlar aynısı bende de oldu duy kısmı karardı bende armut ampulu geri taktım ama bir zaman sonra kısalar yanmamaya başladı bazen yanıyo bazen sönüyodu en son hiç yanmadı E5 de sinyalı açtım öyle gittim farkedilmek için ecel terleri döktüm resmen akşam. Bende gittim kendiliğinden fanlı olan bi led aldım duy kısmı uymuyodu bikaç işlemle oturttu usta. şuan fena değil ama uzunları gayet iyi . Yinede ek aydınlatma taraftarıyım bende Shadowmaster gibi sis farı da taktırırsam yeterli olur sanırım. bide sürekli uzunda gitmenin aküye bi zararı olurmu arkadaşlar ?

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @Shadow Bugün iş çıkışı sanayiye bi ugrayıp bakayım o zaman , denemek gerekli.

@Victim Bir adım sonra benim de öyle olacak demekki armut ampul taksam..

Buna sağlıklı bir çözüm bulmak gerek. Acaba duylarımız mı ömrünü tamamladı?

Şahsen kesip biçmeli iş yapmak istemiyorum, düzgün yapacak usta da yok burada.

Ben ek aydınlatma olarak Cree u2 mercekli aisleri kullanıyorum. Her ne kadar iyi de olsa mercekli olduğu için doğrusal aydınlatma yapıyor.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Alıntı burakcvck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Shadow Bugün iş çıkışı sanayiye bi ugrayıp bakayım o zaman , denemek gerekli.

@Victim Bir adım sonra benim de öyle olacak demekki armut ampul taksam..

Buna sağlıklı bir çözüm bulmak gerek. Acaba duylarımız mı ömrünü tamamladı?

Şahsen kesip biçmeli iş yapmak istemiyorum, düzgün yapacak usta da yok burada.

Ben ek aydınlatma olarak Cree u2 mercekli aisleri kullanıyorum. Her ne kadar iyi de olsa mercekli olduğu için doğrusal aydınlatma yapıyor.
    @burakcvck dostum tamamen gitmesini bekleme bence çunkü o duyun olduğu kısmı bulman imkansız anca servisten getirteceksin. ben 15 gün önce söyledim servise daha fabrikadan cevap gelmemiş. Bende vazgeçtim mecburen çünkü yolda birden gitmesi çok sıkıntılı bi durum. Cree u2 doğrusal olsada koruma demirine iyi bi açıyla monte edilirse bence ana farın aydınlatmadığı kısımları onlarla tamamlayabilirsin.

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Alıntı Victim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @burakcvck dostum tamamen gitmesini bekleme bence çunkü o duyun olduğu kısmı bulman imkansız anca servisten getirteceksin. ben 15 gün önce söyledim servise daha fabrikadan cevap gelmemiş. Bende vazgeçtim mecburen çünkü yolda birden gitmesi çok sıkıntılı bi durum. Cree u2 doğrusal olsada koruma demirine iyi bi açıyla monte edilirse bence ana farın aydınlatmadığı kısımları onlarla tamamlayabilirsin.
    Aynen öyle kardeşim, dün akşam tüm far komple gitti benim.

Sislerle yol aldım ve iyiki takmışım dedim öneririm

Arabalar için de gayet uyarıcı oluyor

Fara da bir çözüm bulacağım bakalım..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0593305/detay/

arkadaşlar merhaba. sizce yeni başlayan için uygun bir motosiklet mi bu?
    ikinci olarak en son ne fiyat vereyim bu ilana?

http://m.aliexpress.com/item/32503665621.html
    Bu saat bizim motora olur mu

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    saat uymaz,ölçü tutmaz.25 mm olandan almanız lazım.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @micromotor ; motorun geçmişini iyice öğrenmeden 1 TL bile verme. Benim motorum 2015 Nisan trafiğe çıkışlı 2014 model, 22.500 kilometre oldu. Bu motor salonda süs olarak mı kullanılmış bu kadar zaman ?

@shadowmaster; km düşürdüyse nereden anlayacağız ya da başka bir problem olduğunu. Taşrada yaşayıp da motosiklet almak ayrı bir sıkıntı. Bir kere 2. Elde sıkıntı var. Her motor yok ilanda. Bir iki tane düşerse düşüyor. Ne yapacağıma bir türlü karar veremedim. Sıfır alsak da paraya acıyorum. Yan yatacak, düşecek vs...
    Bilemiyorum Altan :[

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Yeni başlayacaksan elbette sıfır alma. Sahibi ile konuş durumunu sor. Bu kadar düşük kilometrede motor daha 2 kere servise gitmiştir. Kilometre oynaması olduysa da deneyimli bir göz anlar. Adama servis için nereye götürdüğünü sorup o servisi arayabilirsin. Tüm servisler şase ve motor numarasına göre kayıt tutmak zorundadır. Kaçamak cevaplar veriyorsa da anla ki oynanmış kilometresi ile ...

Motor 9500 km oldu beni 10 bin bakımı na götürmem lazım lütfen bana bir yer önerin istanbulun neresinde olursa olsun gelicem gittiğim hiç bir servis ten memnun değilim ya fiyat abartıyorlar yada bakım yapmayı bilmiyorlar ben evde daha iyi bakım yapıyorum resmen

★10 Bin bakımı için tavsiye
    ★istanbul şehir içi kullanmak için chopper tavsiye 600 700 cc lerde

Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Dün far tasını söktüm ampulu değiştirmek için; resmen eritmiş sökmek için yirmi dk uğraştım pense ile.

Sonra duyu temizledim ve LED ampul alıp taktım. Aydınlatması korktuğum gibi olmadı Hatta halojene göre daha bile iyi oldu, beyaz olduğu için göz yormuyor.

Umarım uzun ömürlü olur.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @burak ; yanda soğutma kanalları var ama yine de gündüz sıcak havada çok fazla açık tutma. Güle güle kullan .

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @Shadow Teşekkür ederim üstat. Tavsiyeni dikkate alacağım.

Hazır el atmışken bende bi çakarlı stop taksam diyorum yanlız plaka aydınlatmasında sıkıntı olmuyor mu?
    Malum bizim ayrı bir plaka ışığımız yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)