Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Superlight 200 - CBR 250R
    merhabalar. sissy bar ile sele arasındaki boşluğu nasıl yok edebiliriz oturan insanın poposu kaçıyor oraya ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba, bir döşemeciye gidip seleye kadar aynı yastıktan yaptırabilirsin

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Bugün Ereğliye gitmek üzere avcılardan anayola bağlandığimda zincirim koptu. İlkte şanzıman bozuldu boşta kaldı sandım. Sonra kenara çekince zinciri yerdr görünce içime bir ateş düştü zaten. 50 km önce yağlamistimda. 11000 km de koptu. Zincire olağan üstü özen gostermem ama uç yağlamada bir tinerle tüm kirini alır temizler daha sonra da yağlarım. Bütün bu işlemleri akşam yapıp sabaha motoru kullanıyorum.
    Merak ettiğim şu. Firuzkoy servisi aradım servise götürdük. Zinciri garantiden değişirler diye düşündüm ama öyle olmadı. Kuba yı arayıp soracağım ama aramadan sizlere sormak istedim.
    .bu arada fiyatlar
    Motoru çekme git gel 15 km :30
    İşçilik:30
    Zincir:80

Did takmanı tavsiye ederim. Superlight için uygun olan zincir 458, dikkat et yanlış takılmasın. Ben burada 165TL vermiştim 3gün önce değiştirdim. Fazla bakmadım zincire ve baya eskimişti. Türkiyede fiyatı max 100 liradır. Takmadıysan did öneririm. Bu arada zincir değişimi ciddi tork farkı yarattı benim motorda. Eski zincirin eskimiş olmasından mıdır bilmiyorum. Garanti konusuna gelince, benim motorum yanıyordu yine garantiye girmedi anca motor bloğunun falan çatlaması lazım pistonların kırılması lazım garanti karşılasın...

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    Alıntı birol08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buda benim evlat Resimde de görüldüğü gibi camın önüne koyuyorum. Resimdede anlaşılıyor bazen araçlar sıkışık koyuyor o yüzden koymam sıkıntı oluyor. Bu yüzden sağ ayaklığı birkaç kere camın demirine sürttüm ve sağ ayaklığın boyaları kalktı. Birgün ayaklıkları komple boyayacağım. Birde sağ kapaktaki iki vidayı şimdilik bu şekilde yaptım. bu haftaiçi servisten parçaları isteyeceğim.

http://s33.postimg.org/vf26rdn1n/IMG...601_101709.jpg http://s33.postimg.org/nyybru9yj/IMG...601_105348.jpg http://s33.postimg.org/6kioxb27f/IMG...601_114611.jpg http://s33.postimg.org/gtoy8cuej/IMG...601_114624.jpg
    Çok yakışıklı meret

Kazasız, belasız keyifli sürüşler.

haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    motosikletime demircide sisyy bar yaptırmak istiyorum..daha önce yaptıranlar için maliyet ne kadar çıkıyo ? ölçüler nedir ?

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    bende bu tarz bir sisy bar almak veya yaptırmak istiyorum tavsiyeniz var mı acaba ?

[IMG][/IMG]

Carew1928 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben İzmir'de 140 liraya yaptırdım toplam. Epey sağlam oldu ama fiyat düşük değil tabiki.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı Carew1928 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben İzmir'de 140 liraya yaptırdım toplam. Epey sağlam oldu ama fiyat düşük değil tabiki.
    fotoğraf atabilir misiniz belki bizde sizin yaptırdığınız yerle iletişime geçip kargo ile vs alabiliriz.

oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Selamlar;

Geçtiğimiz hafta alarak aranıza katıldığım motorumu bu gün biraz temizledim. Bu motoru benim gibi yeni alacak arkadaşlara da önerim bakımlarını kendiniz yapın ve haftada bir gün temizleyin. Bakım ve temizlik esnasında motorun görmediğiniz kısımlarını görüyorsunuz. Bir hata ve ya kusur var ise anında müdahele edebiliyorsunuz. Motoru almadan önce başlığı baştan sona kadar birçok kez okumus olmam bana bu motoru almadan önce çok şey öğretti. Motorun bakım isteyen nazlı bir motor olduğunu baştan öğrendim ve gardımı da ona göre aldım.

bu da benim yeni oyuncağım =)

http://i.hizliresim.com/db3q9X.jpg

İlk müsait zamanda zincir bakımı hava filtresi temizliği buji değişimi yapacağım.Haftaya da genel bir check-up için servise gideceğim. Değiştirmek ekleyip çıkartmak istediğim yerler aksamlar var.Bir iki küçük de problemi var onları göstereceğim.

saygılar

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @oakley ; tekrar hayırlı olsun, en doğrusu da budur

oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Tesekkür ederim shadowmaster. Senin emeğin büyük üzerimde. Bir nargile sözüm olsun =)

yine daha önce bahsi geçtimi yada böyle birşey konuşuldumu hatırlayamadım ancak şuradaki parça dikkatimi çekti. Kilometre sayacı ve hız göstergesine giden kabloyu sabit tutmak için sanırım.

http://i.hizliresim.com/qBM3YB.jpg

bu motora sonradan mı eklenmiş yoksa orjinalinde mi var bilemedim ancak, bu parça kablo üzerinde sallanır vaziyetteydi. bende bir süre inceledikten sonra gevşek duran bir vidaya "herhalde buraya sabitlenmeli" diyerek sabitledim. doğru mu yaptım bilmediğim için de sorarım diye fotosunu çektim.bu kablonun yürür aksamdan uzak kalmasını sağlıyor diye tahmin yürüttüm kendimce =)

haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    sissy bar yaptırmak isteyenler için böyle birşey çizdim..ölçülerini alıp demirci de yaptırabilrler

tlghnzcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süperlight 200
    motorun temizliği konusunda bi kaç fikre ihtiyacım var. Tazzikli su kullanmıyorum ama elin girmediği alanlar var silmeklede olmuyor . Bide elektronik tesisata hasar verirmi bilemedim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @oakley ; o parça hem km sayacını hem ön fren hortumunu konumlandırmak için, doğru yapmışsın ...

@tlghnzcn ; az miktarda zincir temizleme sprayi ile yağlı bölgelere uygulama yap, organik yağ çözücüler de var bu iş için, sonrasında bir spray şişesini boşaltıp içine sıvı arap sabunu koy, 2 numara boya fırçası ve diş fırçası ile sabırlı bir işlem yapmak gerek, sonra aynı yöntemle ya da musluk suyu basıncı ile bir hortumla durulayabilirsin, ya da pet şişe kapağını delip fırçaladığın bölgelere uygulayabilirsin. (Motor soğuk olsun)

Motosikleti
    Kuba Superlight 200 - 2015
    Merhabalar, bugün arkamdan bir araba ittirdi o an inip baktım kırık vs bir şey yoktu ancak eve geldiğimden tamponun esneme sırasında yanlardan şiştiğini farkettim. Kask kameram kayıttaydı ve adamın plaka belliyse ne yapmam gerekir ulaşabilirmiyiz? Arka çamurluk 170 TL ve bunu kendim değiştirme durumum yok şuan. O an adama bir şey yok demiştim sonradan elimde görüntü varsa arkası aranır mı bu işin?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı bay mechanic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, bugün arkamdan bir araba ittirdi o an inip baktım kırık vs bir şey yoktu ancak eve geldiğimden tamponun esneme sırasında yanlardan şiştiğini farkettim. Kask kameram kayıttaydı ve adamın plaka belliyse ne yapmam gerekir ulaşabilirmiyiz? Arka çamurluk 170 TL ve bunu kendim değiştirme durumum yok şuan. O an adama bir şey yok demiştim sonradan elimde görüntü varsa arkası aranır mı bu işin?
    Geçmiş olsun... Kaza anında tespit edip tutanak tutmadığın için hukuki olarak bir sonuç alamazsın maalesef. Çünkü adam "bana bir şey yok dedi, gitti, ben nereden bileyim sonradan olmadığını" diyecek ve elbette sigorta şirketi ona hak verecek ...

Beyler bu motorun sıfırına 8bin verilir mi 2. El mi almalıyım

tlghnzcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süperlight 200
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @oakley ; o parça hem km sayacını hem ön fren hortumunu konumlandırmak için, doğru yapmışsın ...

@tlghnzcn ; az miktarda zincir temizleme sprayi ile yağlı bölgelere uygulama yap, organik yağ çözücüler de var bu iş için, sonrasında bir spray şişesini boşaltıp içine sıvı arap sabunu koy, 2 numara boya fırçası ve diş fırçası ile sabırlı bir işlem yapmak gerek, sonra aynı yöntemle ya da musluk suyu basıncı ile bir hortumla durulayabilirsin, ya da pet şişe kapağını delip fırçaladığın bölgelere uygulayabilirsin. (Motor soğuk olsun)
    tamamdır bu şekilde yapıcam umarım becerebilirim

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Motorum 11.500 km'de. Egzozu deldiğimden beri motor 5. vitesteki gücünü kaybetti 100 km hıza zor çıkıyor. Yokuş aşağı 135 gördüğüm motorla artık 115 e çok zor çıkıyorum. Ayrıca eskisine göre çok yakmaya başladı. Egzoz deliklerini kaynakla kapattırıp iki hafta içinde servise bırakıp karbüratör temizliği hava ayarı sübap senkron ayarı arka fren balata değişimi zincir gergi ayarı motor yağı ve fren hidroliği değişimi yaptırmak istiyorum. yağ motul 10w40 5100. Hidrolikte motul dot3 veya dot4. Bunların dışında yaklaşık 12 bin km de olan motor için önerilerinize açığım.
    Birde far ampulü mavi camlı bir ampul çok ısındığı için hem ampulün + - başları eridi hemde duy plastiği eridi karardı. Bu yüzden kısa far temassızlıktan dolayı devamlı sönüyor ikide bir açıp düzeltmek zorunda kalıyorum. Araba ampulü gibi ampuller için yada led ampuller için motorla uyumlu duyu nasıl bulabilirim. Teşekkürler. Tekeriniz düz bassın..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)