Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar biliyorum pek yeri değil ama burdan biri tavsiye etmişti istanbulda MT marka kask satan yer bulamıyorum avrupa yakasında deneyip almak istiyorum internetten almak istemedim bilgisi olan varsa iyi olur şimdiden saolun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Opie Winston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv250
    Alıntı lK0zm4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar biliyorum pek yeri değil ama burdan biri tavsiye etmişti istanbulda MT marka kask satan yer bulamıyorum avrupa yakasında deneyip almak istiyorum internetten almak istemedim bilgisi olan varsa iyi olur şimdiden saolun
    Avrupa değil ama bostancı köprüsünde motosikletaksesuarlari.com sitesinin dükkanı var.Ben de bu haftasonu oradan almayı düşünüyorum mt revenge.

ogeday35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200 2014
    Selamün Aleyküm arkadaşlar. Ben geldim :D Bugün 0-100 km/s deneme yaptım çok hantal bizim motorlar yaw :D pulsarla ayrı dünyaların motoru ama o 8-9 saniyede 100 km'ye çıkarken bizim ağır abi 17-18 saniyede çıkıyor. ikisi de 200 cc. Uçurum var arada. Deneyen oldu mu merak ediyorum diğer SL lerde sonuç ne olacak.
    Ayrıca kanalımı da takip etmiyorsunuz neden edilmiyor he?!!
    Bugün ki deneme yaptığım link de bu https://www.youtube.com/watch?v=uqXhgFph-k0 sağlıcakla

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı ogeday35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen eldivensiz 0-100 denemesi yap biz de takip edelim öyle mi ? ( ben huysuz ihtiyarım ekipma konusunda böyleyim )
    SL 200, 0-100 performası yapacak motor değil, bu sıcaklarda zorlama fazla ...

Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200 2014
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen eldivensiz 0-100 denemesi yap biz de takip edelim öyle mi ? ( ben huysuz ihtiyarım ekipma konusunda böyleyim )
    SL 200, 0-100 performası yapacak motor değil, bu sıcaklarda zorlama fazla ...
    Abi eldivenli kullanıyorum genelde

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Opie Winston adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa değil ama bostancı köprüsünde motosikletaksesuarlari.com sitesinin dükkanı var.Ben de bu haftasonu oradan almayı düşünüyorum mt revenge.
    Alıntı lK0zm4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şirinevler hudson motor. mt revenge kullanıyorum.

joviden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    Shadowmaster sis farı ve led far aliexpressde satılanlardan mı olacak? Ben de bir alışveriş hazırlığı içindeyim. Linklere bir bakarsan...

http://www.aliexpress.com/item/one-piece-DC8-80V-S1-B35-BA20D-Aluminium-LED-lamp-Headlight-lights-Super-Bright-Motorcycle-motorbike/2025169889.html

http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Lighting-headlight-BA20D-50W-SMD-10LED-CREE-Fog-light-H6-Motorcycle-Tail-Light-12-24V/32403645810.html

http://www.aliexpress.com/item/2pcs-LED-Eagle-Eye-Car-Motorcycle-Waterproof-Tail-Fog-Reverse-Backup-Parking-Signal-Daytime-Running-Lights/32370540034.html. Bunu farın altındaki duysuz ampül ün yerine düşündüm.

http://www.aliexpress.com/item/2014-New-Moto-30W-Cree-U2-Motorcycle-led-Driving-Light-fog-lamp-with-lens-Headlight-Offroad/32376068788.html

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Günaydın, daha önce ön farı açıp içini temizleyen var mı? Benim farın içi sararmış durumda hem camını hem içini temizlemek istiyorum.
    Söküm işlemi kolay mıdır?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Selamün Aleyküm arkadaşlar. Ben geldim :D Bugün 0-100 km/s deneme yaptım çok hantal bizim motorlar yaw :D pulsarla ayrı dünyaların motoru ama o 8-9 saniyede 100 km'ye çıkarken bizim ağır abi 17-18 saniyede çıkıyor. ikisi de 200 cc. Uçurum var arada. Deneyen oldu mu merak ediyorum diğer SL lerde sonuç ne olacak.
    Bugün ki deneme yaptığım link de bu https://www.youtube.com/watch?v=uqXhgFph-k0 sağlıcakla
    Videonu izledim,işin gerçeği sl200 makineyi hangi kullanım için aldın,amacın neydi kavrayamadım..bu motoru keyif için mi aldın yoksa yolda hızlı ve seri gidebilmek içinmi? kanalına ilgi çekmek istiyorsun ama kullandığın motoru yeriyorsun,doğru değil.O zaman içine sinen bir makine al,kullan sonra vlog olayına gir.0-100 km 18 saniyede çıkıyor,ben motorumu bu yüzden satıyorum diyorsan bekleme bence,sezon ortası güzel fiyata satarsın.

Bence sen tarzını belirleyememişsin arkadaşım,sen naked-sport tarzı bir makine al benim tavsiyem zira sl200 kullanıcıları daha sakin ve limitlerinde kullanım yapan arkadaşlar.Senin videodaki kullanımın gibi bir sürüşse aşırı benzin sarfiyatıda olacakdır.Bizler bu makinenin 0-100 km hızlanmasını değil,yolda gidişini seviyoruz,zaten diğer tarzlardan bizi ayıranda bu.

izlediğim videoda sl200 motora ,teknik verilerine göre aşırı yüklenmişsin ve alacak arkadaşlarında önünü tıkadığını düşünüyorum.Bİr motor testi yapılırken özgün ve yorumsuz olmalı ,motorun teknik verileri ,çalışma yapısı iyice ezberlenmeli,diğer testler ile karşılaştırma yapılmalı dolayısı ile bu şekilde de vlog yapmanda zor çünkü kendi makineni beğenmiyorsun arkadaşım,etrafına bir bak hangi vlog kendi motorunu yerecek kadar yorum yapıyor?eksiklikler ayrıdır,ama şurası kötüymüş ben motoru satıyorum kafası daha yanlışdır.

Benim düşüncemde motorunu satıp daha seri ve chopper olmayan bir makine almandır çünkü ilerleyen zamanlarda sl200 senin gözüne dahada batmaya başlayacak,sezon ortasında iken iyi fiyata sat derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Alıntı joviden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shadowmaster sis farı ve led far aliexpressde satılanlardan mı olacak? Ben de bir alışveriş hazırlığı içindeyim. Linklere bir bakarsan...

http://www.aliexpress.com/item/one-p...025169889.html

http://www.aliexpress.com/item/Motor...403645810.html

http://www.aliexpress.com/item/2pcs-...370540034.html. Bunu farın altındaki duysuz ampül ün yerine düşündüm.

http://www.aliexpress.com/item/2014-...376068788.html
    sis farı hariç diğer ürünler tatmin edici değil,komple far içi led lamba alman lazım,onunda ülkemizdeki fiyatı 60 tl dir.orjinal farın iç lambası sökülüp yerine takılmakdadır ve tek parçadır.

Sis farında ise sigorta bağlama konusunda dikkatli montaj yapılması gerekiyor.

duysuz ampül ürünü güzele benziyor,uyar sanıyorum.

Alıntı ilkker_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın, daha önce ön farı açıp içini temizleyen var mı? Benim farın içi sararmış durumda hem camını hem içini temizlemek istiyorum.
    Söküm işlemi kolay mıdır?
    farın sökümü kolaydır,kolayca farı arka kısmından sökebilir,temizliğini yapabilirsiniz.

Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200 2014
    Black Ghost espiriyi anlayamamış olman beni üzdü. Motosikleti sattığım falan yok. Yerdiğim de yok. Ön yargıyla izlemişsin anladığım kadarıyla. Keyifle kullanıyorum. Sınırlarını zorlamaktan kasıt ne onu da çözemedim. Yakıt olaylarına falan giriyorsun. Ben her gün 0 100 denemiyorum. Ya da 120 yle kullanmıyorum. Izlediklerinden elde ettiklerin çok yanlış. Ve ölçmek istediğim değer bu motosiklette ölçülemez diye de bi kaide yok.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Abi eldivenli kullanıyorum genelde
    Her zaman kullan Vlog'ları aynı zamanda bu işe başlamaya hevesli genç arkadaşlar da seyrediyor, bir yandan seyir keyfi verirken diğer yandan da bilinçlenme meselesine destek vermek / rol model olmak önemli ...

@joviden ; ben daha önce Çin üretimi bir sis farı aldım ve 1 ayda çöpe attım. İçindeki devreler titreşimden koptu 2 kere. Şimdi aldığım ürün biraz daha pahalı ama motor değiştiğimde de kullanırım diye düşündüm. Montaj yapılınca paylaşacağım sizlerle ...

@ilkker ; farklı nedenlerle söküldü benim farım da, sökümü kolay yalnızca camı paralel takmak biraz zaman ve emek istiyor, bu arada muhtemel nem alıyor senin far, açınca kapanan kenarları kontrol edip eğer bir boşluk varsa tıkamanda fayda var, kışın ciddi buhar oluşabilir içinde...

Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200 2014
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman kullan
    Daha da dikkat ederim.

joviden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    Arkadaşlar venim motorda bir şingirti sesi var. Iyi dinledim gazı hızlı bir şekilde açınca ortaya çıkıyor... Kaporta uzerinde elle kontrol yaptım gevşemiş birşey bulamadım. Zincirden şüpheleniyorum bugün götürebilirsem usta bakacak... Tahmini olan var mı?

Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200 2014
    Alıntı joviden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar venim motorda bir şingirti sesi var. Iyi dinledim gazı hızlı bir şekilde açınca ortaya çıkıyor... Kaporta uzerinde elle kontrol yaptım gevşemiş birşey bulamadım. Zincirden şüpheleniyorum bugün götürebilirsem usta bakacak... Tahmini olan var mı?
    Ön kısımdan geliyorsa egzoz koruma demiri var o gevşemiş olabilir. Arka taraftan geliyorsa onu ben de bulamadım aynı sorun bende de oldu. Dün plakayı falan söktüm bütün vidaları elden geçirdim ses gitmedi.

Motosikleti
    ses nerden geliyor tam olarak?

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Merhaba, ben şimdi servisteyim de yağ Değişimi icin motul alsam onu koysanız olur mu dedim garantiden çıkar dediler. Saçma değil mi? Bi de bu mantıkla buji de çıkarır garantiden diye düşünüyorum? Bırak egzoz açtırmayı falan yağın iyisini bile koyamıyorsak ben ne anladım bu bakımdan. Velhasıl kelam bunlar beni yiyor olabilir mi yoksa gerçekten çıkar mı garantiden?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Asir ; bu servislerin yeni yöntemi. Yurt dışından gelen parçayı da takmak istemiyorlar

Motosikleti
    alakası yok,motorun 10-40w tipinde yağı var,markası farklı olunca garantşden çıkmamı olur? para kazanmak için yapılan ucuz işler kısaca.

garanti olayında işlem yapılan her şey ustanın insiyatifinde olan şeyler,bujide egsozda öyledir.Adamlar kafasına göre takılıyor çinli malı diye.
    En nihayetinde motorda patlasa cebindne çıkan para motor bloğu için 500 tl dir.Ben şahsi zevkim için gidipde ustanın saçma sapan yorumlarını dinlemem açıkçası.elinde japon olur yada harley olur hadi dersin ama çinli motorlarda yağ değişimi garantiyi bozar mantığı çok mantıksız bi durum yani.

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @Shadowmaster "ben daha önce Çin üretimi bir sis farı aldım ve 1 ayda çöpe attım. İçindeki devreler titreşimden koptu 2 kere" dediğin sis farı, şu fotoğraflarını yayınladığın farın sağında ve solunda olmak üzere iki tane üzerlerinde de kaş olan farlar mı? Ben de sipariş geçtim onlardan. Umarım onlar değildir eğer bu sisler ise keşke bu bilgiyi daha önce paylaşsaydın diyeceğim üzülerek. Benim siparişini verdiğim sisler de şunlar:

http://tr.aliexpress.com/item/Universal-Motorcycle-Headlight-Passing-Light-Bar-Bullet-Turn-Signal-for-Suzuki-VZ-800X-Marauder-VS-700GLEPG/32273252898.html

@Shadowmaster geçenlerde feyzioğluna uğradım, farın üzerine kaş almak için. Bir tanesini beğendim de ama nasıl takılacağını bilmediğimden uyar mı uymaz mı olmazsa elimde kalır diye kaygılandığımdan vazgeçtim. Siz daha önce bu işlemi yapmıştınız. Acaba far kaşı nasıl takılıyor? Yardımcı olur musunuz?

Bir de arkadaşlar şunu sormak istiyorum bu konuda herhangi bir bilgim olmadığı için; ben de farın ampülünü değiştirmmek istiyorum. Farda herhangi bir işlem yapmadan, sadece farı açıp mevcut ampülünü atıp daha güzel beyaz ışık verecek normal veya led ampül takmak mümkün mü? Mümkünse nereden alabiliriz? Daha önceden bu işlemi yapan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim. (@blackghost senin led ampülle değiştirdiğini biliçyorum ama duy yerinde oynama yapmıştınız sanırım. Ben direk yuvasına oturacak orjinal ama daha kaliteli bir ampül bulabilir miyim?)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Öyle birşey olabilir mi @AsirMahfi. 10w40 yağ olduktan sonra markasının ne önemi var? Senin serviste motul yoktur ve elindeki yağı sana satmak istediğinden bunu söylemiştir. Ben serviste ipone hem de 20w50 yağ koydurtuyordum motora. Son bakımda motul 5100 10w40 olsun dedim "bizde şuan yok abi alırsan onunla değişiriz yağı dediler" gidip alıp geldim. 60tl verdiğim bakım ücretini yağı ben aldığım için 20tl şeklinde ödeyip çıkmıştım.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Haktan ;
    Tüm sorularının cevaplarını yarın gece yazacağım, montajdan sonra
    Bu arada çöpe attığım ürün şu an benim ana farın yanında olanlar değil elbette, öyle olsa çoktan yazmıştım sakın almayın diye. Ali express'de 10-15 Dolara satılan ama burada 50 - 60 TL'ye bize çaktıkları farlardı onlar, senin siparişlerinde problem yok. Bu arada sen de montaj öncesinde benim montaj yorumlarımı oku mutlaka, gidon sökülüp oraya vidalanmazsa taşıyıcı parçanın sağlam olması mümkün değil, altta kalırsa esneme ile çarpma riski var. Bir de mutlaka sisteme bir röle taktırmakta fayda var, ampüllerin watt'ları düşük de olsa açık unutulursa ilk startta aküyü ve konjektörü cortlatabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)