Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hayırlı olsun Maric
    Boşa alırken ayaklarınla motoru bir tık öne doğru kaydır, lastikleri ihmal etme, sürüşte bacaklarınla depoyu iki yanından kavrarsan belin daha az ağrıyacaktır, 250 km olana kadar gazı yarımdan fazla açma ama her viteste farklı süratlerde sür motorunu ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Teşekkürler dostum. Depoyu kavramaya özen gösteriyorum.
    Vites değişimi için 5500-6000 devir dedi satıcı.
    Ben de zorlamamak için 4500-5000 civarı fazla bağırtmadan değiştim vitesleri.
    Biraz alışmam için zaman gerekecek sanırım.
    Bir sorum olacak.
    Motoru dinlendirmek için stop edip durduğumda blok kısmından tıkırtı sesleri geldi,
    Notmal midir sence?

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı Maric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar;
    Bugün superlight 200'ümü teslim aldım.
    Temel koruyucu ekipmanlarımı alıp, ilk sürüş için şehirdışında bir yolda biraz sürüş yaptım.
    İlk motorum ve ilk tecrübem olmasına rağmen müthiş keyif aldım.
    Rüzgarı yüzümde hissettim, hem güzel hem de ilgi çekici bir motor bence.
    1. Vitesten boşa zor düşüyor, sanırım bununla ilgili bir ayar yaptırmam lazım.
    80 km civarında yol yaptım. Alışık olmadığım için biraz ağrı yaptı bileğimde ve belimde.(çok sıkıp kasmadığım halde)
    Eve dönüş yolunda virajlı bir yoldan inmem gerekiyordu, orada daima refüj sulamadan dolayı caddeye su sızdığını biliyordum, yavaş geçmeme rağmen arka taraf biraz kaydı, toparladım. Lastiği acilen değişmem gerektiğini tecrübe etmiş oldum bu vesileyle.
    Açıkta bırakmak istemediğim için binanın bodrumuna çizmeden yerleştirmek için yaklaşık 15 dakika uğraştım
    Çok ama çok güzel bir motor almak isteyenlere söylüyorum,
    Hayallerinizi ertelemeyin.
    Keyifli ve eğlenceli sürüşler dilerim.
    Darısı başıma umarım

Motosikleti
    Kuba SL 200
    O ses bloktan değil, blok önündeki egzost manifolt çıkışından gelir, ısı değişimi nedeniyle olur, normaldir problem yok, keyifli sürüşler ... Bir de kısa süre içinde arka fren ayarı düşecektir ilk bakımda ayarlatmayı unutma...

458-25-243 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Egzoz açtırmak yasal bi işlem mi acaba? Kaç delik idealdir güzel tok bi ses alabilmek için? Egzoz açılırsa motor garanti kapsamından çıkar mı? yardımcı olabilirseniz sevinirim bu konularda.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Yasal değil, delik sayısından çok yapılış şekli ve tekniği önemli yoksa çıkacak ses yüzünden motordan nefret edebilirsin dikkat sonuçta tek silindir 200 CC bir makine bu ...

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasal değil, delik sayısından çok yapılış şekli ve tekniği önemli yoksa çıkacak ses yüzünden motordan nefret edebilirsin dikkat sonuçta tek silindir 200 CC bir makine bu ...
    eyvallah yasal değilse hiç bulaşmayayım zaten abi zaten öğrenciyim bi de ceza ödemeyeyim bunun için

gkhn03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    superlight 200
    Arkadaşlar sonunda berk motordan sipariş verdiğim motorum geldi 1hafta surdu teslim almam alırken 2 günde gelir demişlerdi ama olsun geldi sonuçta ve artik bende sl200 sahibiyim ve çok mutluyum
    Arkadaşlar öncelikle bizim burdaki servisin ilk sl200 u toplayisi yani adam hiçbirşey bilmiyordu ben bütün vidalara dikkat et desemde çokta orali olmadi özellikle sikmam gereken yerler varmidir ve belki saçma olacak ama idare edin lütfen motoru park ettigimde benzin acma kapama kelebeğini hangi şekilde birakmaliyim yedektemi yoksa normaldemi saçma bir sorumu bilmiyorum ama merak ettim acemiligime verin artik birde aksam birakirken vitesi bostami bırakmak gerek ve en son olarak motorunuzu neyle silip temizlersiniz sade islak bezlemi sabunlu bezlemi
    Saygilarimla...

Motosikleti
    Superlight 200
    Bu arada unutmadan (düzenleyemedim umarım flood olmaz) Motosikletinde heybe tarzı canta kullanan varsa resimlerini paylaşabilir mi. Aklımda heybe ya da ince çanta takmak var şu şekilde ama genelde selesi yere daha yakın uzun şasi chopperlara takmışlar.(harley,RR daytona vs) Estetik açısından fikir almak için sordum.

http://turkish.alibaba.com/product-g...104921161.html

http://www.hudsonderi.com/?urun-3346...-canta-chopper

Sadece bu biraz superlighta yakın geldi eğer böyle durucaksa bence fena da durmuyor.

http://www.hudsonderi.com/?urun-3050-yan-heybe-canta

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:02 ----------

Alıntı gkhn03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sonunda berk motordan sipariş verdiğim motorum geldi 1hafta surdu teslim almam alırken 2 günde gelir demişlerdi ama olsun geldi sonuçta ve artik bende sl200 sahibiyim ve çok mutluyum
    Arkadaşlar öncelikle bizim burdaki servisin ilk sl200 u toplayisi yani adam hiçbirşey bilmiyordu ben bütün vidalara dikkat et desemde çokta orali olmadi özellikle sikmam gereken yerler varmidir ve belki saçma olacak ama idare edin lütfen motoru park ettigimde benzin acma kapama kelebeğini hangi şekilde birakmaliyim yedektemi yoksa normaldemi saçma bir sorumu bilmiyorum ama merak ettim acemiligime verin artik birde aksam birakirken vitesi bostami bırakmak gerek ve en son olarak motorunuzu neyle silip temizlersiniz sade islak bezlemi sabunlu bezlemi
    Saygilarimla...
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler Facebook sayfasında aradığın bilgilerin çoğu var akıldan ben de tam emin olamadığım için yazamadım ama önceki sayfalarda bütün bu bilgiler var hatta bikaç sayfa önce yanlış hatırlamıyosam resimli paylaşıldı benzin konumu.

facebook sayfası şu https://www.facebook.com/slturkiye

Yıkama konusuna gelince şimdiye kadar ben 1 kere yıkadım onu da bildiğin saç şampuanıyla yaptım. Yalnız suyu üzerine dökerek değil mümkünse bi süngerle şampuanlı suyla sil ve arkasından mutlada duru suyla bikere sil (Şampuan izi mat siyahta kolaylıkla ayırt edilebiliyor kuruyunca)

Eğer benim bıraktığım gibi eğimli bi alandaysan sakın boşta bırakma kayar gider motor 1.viteste bırak yok düz zemindeyim dersen boşa ve orta sehpaya almanda fayda görüyorum.

Açma kelebeğin eğer ki aksi bi durum yoksa (Azalan benzini benzinliğe kadar idareli kullanma gibi) hep normal konumda tut.

gkhn03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    superlight 200
    458 hocam tesekkur ederim saolun
    Evet facebook sayfasına üye oldum biraz daha bakayim.Sampuanli suyla yikayin diyorsunuz yani tamam bende ole bi deneyeyim
    Benzin kelebeği yukardaysa yedekte asagida ise normal depoda oluyor dimi siz hep asagida dursun diyorsunuz yani tamam dir.
    Cantalara gelince benim şahsi fikrim bizim motorlara yanlarda daha sert duran ve daha sade çantalar yakistigini düşünüyorum resimdeki gibi olursa artci ayagini rahat koyamaz gibi geldi bana
    Saygilarimla...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bayram da gezi yok mu, Abant yapsak

Arkadaşlar Falcon Freedom 250 bu motor hakkında bilgisi olan varmı 2 si arasında kaldım kuba superlight 200 - falcon freedom 250

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı lK0zm4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Falcon Freedom 250 bu motor hakkında bilgisi olan varmı 2 si arasında kaldım kuba superlight 200 - falcon freedom 250
    250cc yazdığına bakma aslında 220cclerde olması gerekiyor bu aletin, Sl200den daha ciğerli bi makine onun dışında farkı yağ soğutmalı olması.

Avantajı daha ciğerli daha zor bağıran ve bazı hızlara nispeten daha rahat çıkabileceğin bir makinen olur.

Dezavantajı: Yanlış bilmiyorsam piyasası dar ve yedek parça, servis ağı dar. Sl200 kadar rahat parça ekleyip çıkaramayabilirsin.

Tip olarak Kuba sl200 ile Harley Davidson Blackster arasında bi yerdedir. Bana kalırsa bizim motorlardan daha karizmatik durduğu bi gerçek. Hayırlısı olsun.

exteras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F700 GS
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji piposunu sizmi değiştirmiştiniz bu arada?
    onun performansa etkisi oldumu gerçekten yoksa ekstra ayarlama yapmakmı gerekiyor karbüratöre?
    Pipoyu ben değiştirmiştim hocam, dün gördüm ki piponun üzerinde jelatin kalmış onu sökünce model ortaya çıktı. Yazıcam bugün pipo modelini.

Pipo değiştikten sonra herhangi bir ayar yapmadım ama rölanti yi düşürmeyi düşünüyorum çünkü 1 saat falan sürdükten sonra rölanti 2000 lere çıkıyor.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı exteras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pipoyu ben değiştirmiştim hocam, dün gördüm ki piponun üzerinde jelatin kalmış onu sökünce model ortaya çıktı. Yazıcam bugün pipo modelini.

Pipo değiştikten sonra herhangi bir ayar yapmadım ama rölanti yi düşürmeyi düşünüyorum çünkü 1 saat falan sürdükten sonra rölanti 2000 lere çıkıyor.
    ben haftaya cuma günü,gelen son sipraiş paketimin montajlarını yapacağım ayrıca motorunda genel bakımları ve yağ değişimleri olacak.baya ağır ve uzun işlemlerim var dolayısı ile aradan bu pipo olayınıda halledeyim istiyorum.Piponun verdiği avantaj-performans eskisine göre nasıl? tork ve çekişde hissedilir bir artışmı oldu?bana aldığınız marka ve modeli söylerseniz bu zımbırtıyıda değişeceğim.performans anlamında ben motorumda açık hava filitresi ve kavrama dişlisi değişimleri ile buji değişimi yapmışdım,pipo olayınıda aradan çıkarayım istiyorum.

bu arada yağ olarak motulun 10-40 5200 yağı ile,bormax'ın motosikletlere özel yağ katkısını kullanacağım bu sefer.performansda belirgin bir artış ve stabilite sağlayacağıma inanıyorum.hızı çok sevmem ancak geçnelerde kavacık elmalı köprüsü üzerinde tapa gaz yapıp hayvanı sınayım istedim,gps hızım 115 , motor kadranımda ise 130 km idi lastiklerimin bunda çok büyük etki ettiğini söylemeliyim,genelde 110 km den sonra bende hafif titreme başlıyor.bu tip motorlarda bu normal ama balansör olmasaydı ciddi titreme sıkıntısı yaşardım bu motorda.sl200 o anlamda çok iyi bir motor gereçkten.

gezi olaylarına gelince;
    malum bu hafta bayram olduğundan gezi yapmamıyoruz ancak gelecek haftadan itibaren artık her hafta bir gezi yapmayı düşünüyoruz.farklı rotalar ve mekanlar düşünülerek klasik chopper gezilerimize devam edeceğiz.bunları hem forumumuzdan hemde facebook sayfamızdan takip edebilceksiniz.

son gezimiz olan garipçe rotamızın ardından yaklaşık 1 ay geçdi.ramazan ve tatil dönemi araya girdiğinden gezi tertiplemedik.ayrıca gerek forumdan gerekse özel mesajlar ile gelen "yeni motor aldım " durumlarındna ötürü gelemeyen arkadaşlarımızda oldu.zaten bu son süreçde ciddi bir sl200 alımı yapan arkadaşlar oldu,olmayada devam ediyor.dolayısı ile,gelecek hafta (26 temmuz pazar günü) bir gezi düşüncemiz var.özellikle yeni motor almış,geçetiğimiz gezilere katılmak isteyipde katılamayan tüm arkadaşlarımızın kendilerini bu tarihe göre ayarlamalrını rica ediyoruz.Elbetteki diğer devam eden haftasonlarıda farklı gezi rotalarımız ile bu etkinliklerimizi sıklaştıracağız zira yaz döneminde ne kadar gezi yaparsak o kadar kardır bizler için

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben haftaya cuma günü,gelen son sipraiş paketimin montajlarını yapacağım ayrıca motorunda genel bakımları ve yağ değişimleri olacak.baya ağır ve uzun işlemlerim var dolayısı ile aradan bu pipo olayınıda halledeyim istiyorum.Piponun verdiği avantaj-performans eskisine göre nasıl? tork ve çekişde hissedilir bir artışmı oldu?bana aldığınız marka ve modeli söylerseniz bu zımbırtıyıda değişeceğim.performans anlamında ben motorumda açık hava filitresi ve kavrama dişlisi değişimleri ile buji değişimi yapmışdım,pipo olayınıda aradan çıkarayım istiyorum.

bu arada yağ olarak motulun 10-40 5200 yağı ile,bormax'ın motosikletlere özel yağ katkısını kullanacağım bu sefer.performansda belirgin bir artış ve stabilite sağlayacağıma inanıyorum.hızı çok sevmem ancak geçnelerde kavacık elmalı köprüsü üzerinde tapa gaz yapıp hayvanı sınayım istedim,gps hızım 115 , motor kadranımda ise 130 km idi lastiklerimin bunda çok büyük etki ettiğini söylemeliyim,genelde 110 km den sonra bende hafif titreme başlıyor.bu tip motorlarda bu normal ama balansör olmasaydı ciddi titreme sıkıntısı yaşardım bu motorda.sl200 o anlamda çok iyi bir motor gereçkten.

gezi olaylarına gelince;
    malum bu hafta bayram olduğundan gezi yapmamıyoruz ancak gelecek haftadan itibaren artık her hafta bir gezi yapmayı düşünüyoruz.farklı rotalar ve mekanlar düşünülerek klasik chopper gezilerimize devam edeceğiz.bunları hem forumumuzdan hemde facebook sayfamızdan takip edebilceksiniz.

son gezimiz olan garipçe rotamızın ardından yaklaşık 1 ay geçdi.ramazan ve tatil dönemi araya girdiğinden gezi tertiplemedik.ayrıca gerek forumdan gerekse özel mesajlar ile gelen "yeni motor aldım " durumlarındna ötürü gelemeyen arkadaşlarımızda oldu.zaten bu son süreçde ciddi bir sl200 alımı yapan arkadaşlar oldu,olmayada devam ediyor.dolayısı ile,gelecek hafta (26 temmuz pazar günü) bir gezi düşüncemiz var.özellikle yeni motor almış,geçetiğimiz gezilere katılmak isteyipde katılamayan tüm arkadaşlarımızın kendilerini bu tarihe göre ayarlamalrını rica ediyoruz.Elbetteki diğer devam eden haftasonlarıda farklı gezi rotalarımız ile bu etkinliklerimizi sıklaştıracağız zira yaz döneminde ne kadar gezi yaparsak o kadar kardır bizler için
    Açık hava filtresi ve kavrama dişlisinde yaptığınız değişiklikler ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Bir de buji piposu ne işe yarıyor hocam hali hazırda motorda bulunan bi aksam mıdır yoksa sonradan takılan ekstra bişey mi?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    benim motorla ilgili yaptığım ve yapacağım değişiklikleri hafataya paylaşacağım.yapılmayan eksik olan çok şey var,sonrasında bilgi vereceğim size.

ancak açık hava filitresi ve kavrama dişlisi değişimi ile motorun torku ve çekişi çok arttı.memnunum eskisine göre.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @GKHN03 ; hayırlı olsun

Son bir kez yazıyorum, daha da yazmam arayıp bulun ona göre

Kelebeğin kısa ucunu baz alarak ;
    1-Yukarıda - NORMAL POZİSYON (gezerken, benzin alırken bu şekilde durmalı)
    2-90 derece sağda - KAPALI POZİSYON (motor çalışmaz)
    3-Aşağıda - YEDEK DEPO POZİSYONU (benzin bitince kısa uç aşağıya alınır ve yedek depoya geçilir)

NOT : MECBUR KALMADIKÇA 1/4 DEPONUN ALTINA İNMEYİN ...

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @Maric Hayırlı olsun. İlk 500 km yağ değişimine kadar motoru kullan bu arada hem vites geçişleri biraz daha oturacak hem de sen biraz daha alışmış olacaksın. @shadowmaster'ında dediği gibi boşa almak için parmak uçlarını değilde ayağını biraz daha boşluğa uzatarak boşa al. Daha rahat geçtiğini fark edeceksin.

@gkhn03 hayırlı olsun.

Bu normal depo yedek depo kullanım şeklinden dolayı @shadowmaster en sonunda bizi falakaya yatıracak Ama sanırım her yeni alınan motorda bu konuşmayı yapmaya devam edeceğiz

@IK0zm4 Falcon Freedom'un fotoğraflarda olduğu kadar başarılı bir motor olduğunu düşünmüyorum. Ben aslında o motoru almak için bayiye gitmiştim. Ama o ön farların arasından geçen bir sürü göz zevkini bozan basit kablolamaları ve üzerinde kullanılan malzemelerin basitliğini görünce vazgeçmiştim. Hem bir hafta daha beklemiş hem de sl200 ile Falcon'u iyice araştırmıştım. Falcon kullanıcılarının hemen hemen hepsinin göstergelerinin bozulduğunu ve zincir korumalarının kırıldığını biliyorum. Açıkcası sl200 aldığım için pişman olmadım.

@458-25-243 59. sayfaya bakarsan benim motorun çantaları bu şekilde

Beyler peki bu lastik konusunda en iyi sonucu hangi lastikten aliriz 1 veya 2 hafataya alicam motoru lastik konusunu dusunuyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)