Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 182627282930 ... SonuncuSonuncu

Kuba CR1 Supersport

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Cr1
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 km gittim, en uzun... Önceki sayfalarda yazıyor; bulup okumak isterseniz...
    Para ayarlayamıyorum ah bi ayarlasam grenajli motor alacağım da Rs200 aklımda şuanda da..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Rakaful adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motosikletimle ben de aranızdayım. Üye olmadan önce bütün yazılanları okudum. Memnun olmayan kimse yok. Benim de ilk motosikletim olduğu için kıyaslama yapamıyorum ancak şimdilik işimi fazlasıyla görecek gibi görünüyor. Tabi henüz rodaj bitmediği için tam olarak da olayın farkında değilim. Tecrübe kazandıkça daha farklı olacak galiba.
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız sürmen dileğiyle. Motosikleti taksitli mi yoksa peşin mi aldın birde ne kadar ödeme yatın totalde

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    CR1'in titreşimine falan neyim laf etmeyin!

250 cc'lik tek silindirli bir motosiklet bel-böbrek korumasız, hani şu arkası mutant ninja turtles gibi, yanları kuşak gibi olan, hah işte onsuz binilmeyecek gibi!

^#$*k gibi elimize alcaz bödelekleri yoksam... bu ne lan...

Şehir içi CR1 çok daha rahat, hem gidon açısı da daha çok dönüyor! Dar alanda park ettikten sonra döndürüp çıkarması falan daha kolay...

Daha çok sokak arasında kullanıyorsanız, 150 cc yeter de artar bile...

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seyralem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız sürmen dileğiyle. Motosikleti taksitli mi yoksa peşin mi aldın birde ne kadar ödeme yatın totalde
    Çok teşekkür ederim. Ben 3 ay önce sıfır aldım ama 2017 model. 5800 liraya 9 taksit ile aldım. Motosiklet haricinde de ruhsat, plaka, sigorta, ekipman, disk kilidi, halat kilit, branda falan derken 4 bin TL civarında da onlar tuttu.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Rakaful, koruma demiri taktırdınız mı? Hayırlı olsun tekrardan...

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rakaful, koruma demiri taktırdınız mı? Hayırlı olsun tekrardan...
    Teşekkür edrrim. Evet aldığımda taktırmıştım. Şöyle bir şey:

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Bunun yeterince geniş olduğundan emin misiniz?

Genişlik ölçütü şu olmalı: Motor yan yatacak olsa bu demirin derinliği benzin deposunu korur ama ayağınızı bacağınızı korur mu motorun ağırlığının binmesinden?

Ben böyle bir dar tip taktırdıydım, ilk, CR1'e; sağ ayağımı ayaklığa koyduğumda son 2 parmağım dışta kalıyordu... Önemsemedim ama; sonra bir düşünce, acısını baya bir cektim!

Gittim ilk iş daha geniş tipte olanlarıyla değiştirdiydim...

Kuryelerde görürsünüz, YBR'lerde falan, o tarz geniş tipte olanlardan olmalı...

Takılacak yeri olsa şimdiki 250'liğe de taktırcam aynısından, ama denk gelmiyor... Şekil falan umrumda değil, söz konusu ayak-bacak koruma demirleriyse ...

Allah göstermesin ama kaza anında motosiklete tutunmamak gerekiyor galiba.

Motosikleti
    Kuba Cr1
    Ben galiba motosikletimi satacağım. Nedeni ise çok küçük gelmeye başladı bana. Ben biraz da görünüşe önem veren birisiyim o da etkili bayağı. Motor 2017 model henüz 1080 kilometrede.

Motosikleti
    Kuba Cr1
    Hadi dostlar forumu canlandıralım biraz.

zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    Kaca veriyorsunuz acaba?

Bugün benimki ilk bakımına girdi. Motul yağ, buji değişimi, karbüratör temizliği ve ayarı, zincir temizleme yağlama ve gerginlik ayarı gibi birçok işlemden geçti. 150 tl tuttu.

Servisten çıktığında sanki farklı bir makine kullanıyordum. Bunu olumlu anlamda söylüyorum. Kaliteli malzeme kullanmanızı tavsiye ediyorum. Makineyi daha çok severek kullanırsınız.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Bugün benimki ilk bakımına girdi. Motul yağ, buji değişimi, karbüratör temizliği ve ayarı, zincir temizleme yağlama ve gerginlik ayarı gibi birçok işlemden geçti. 150 tl tuttu.

Servisten çıktığında sanki farklı bir makine kullanıyordum. Bunu olumlu anlamda söylüyorum. Kaliteli malzeme kullanmanızı tavsiye ediyorum. Makineyi daha çok severek kullanırsınız.
    Hayırlı olsun hocam nice binler bakımlara ustanız hava ayarı yaptıysa motor düzelmiştir.
    Hocam bu motorda yakıt filtresi var mı bilmiyorum. Yoksa taktırmanızda fayda var. Karbüratörünüz çabuk kirlenmesin.

Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hocam nice binler bakımlara ustanız hava ayarı yaptıysa motor düzelmiştir.
    Hocam bu motorda yakıt filtresi var mı bilmiyorum. Yoksa taktırmanızda fayda var. Karbüratörünüz çabuk kirlenmesin.
    Allah razı olsun düzeldi ki ne düzeldi. Karbüratörün havasını aldı. Ekstra bir ayar yapmadı ama makine kendine geldi. Yakıt filtresi yok galiba Serhat. Fazladan takılıyorsa olabilir. Gerçi ben yakıtı hep bilindik yerlerden alırım ama yine de takılabiliyorsa takmak lazım.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Allah razı olsun düzeldi ki ne düzeldi. Karbüratörün havasını aldı. Ekstra bir ayar yapmadı ama makine kendine geldi. Yakıt filtresi yok galiba Serhat. Fazladan takılıyorsa olabilir. Gerçi ben yakıtı hep bilindik yerlerden alırım ama yine de takılabiliyorsa takmak lazım.
    https://m.n11.com/motosiklet-scooter...SABEgKxW_D_BwE

Hocam linkteki filtre Türkiyede çok pahalı. Çinden toptan alırsanız daha ucuza geliyor

Filtreyi depodan karbüratöre gelen yakıt hortumuna cırt kelepçe ile bağlayabilirsiniz.
    Her nereden yakıt alırsanız alın mutlaka kirleniyor. Hatta depo pas yaparsa karbüratör pas tanecikleri ile tıkanıyor. Tecrübeyle sabittir.
    Rakaful bunu beğendi.

Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://m.n11.com/motosiklet-scooter...SABEgKxW_D_BwE

Hocam linkteki filtre Türkiyede çok pahalı. Çinden toptan alırsanız daha ucuza geliyor

Filtreyi depodan karbüratöre gelen yakıt hortumuna cırt kelepçe ile bağlayabilirsiniz.
    Her nereden yakıt alırsanız alın mutlaka kirleniyor. Hatta depo pas yaparsa karbüratör pas tanecikleri ile tıkanıyor. Tecrübeyle sabittir.
    Önemli bilgiler sağol kardeşim Aklımda olsun da en kısa zamanda taktırayım bir tane.
    06Serhat bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Cr1
    Alıntı zebercet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaca veriyorsunuz acaba?
    5200 tl dusunuyorum. Pazarlik olur. Plaka ruhsatini yaptirmadim. Faturasini kestirmiştim duruyor öyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

500 bakımını bende yaptırdığım da makine aşırı seri hale gelmişti. Yağ çok fark ediyor. Ben 90 tl ye yaptırmıştım her şeyiyle beraber.

Buji değişimi ve bazı ekstralardan benim fiyat biraz fazla galiba. Ama memnun oldum servisten.

Motosikleti
    Kuba Cr1
    Buji değişimi ve bazı ekstralardan benim fiyat biraz fazla galiba. Ama memnun oldum servisten.
    Memnun kaldınız, işiniz görüldüyse sıkıntı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

Resimdeki Cr1 S'i yapanın eline sağlık bence tur camı, elcik koruma filan hoş durmuş. Bende Cr1'e düşünüyorum bunları yapmayı. Ayrıca biraz daha spor hava katmak için gidonu daha düz bir şey ile değiştirmek mümkün müdür ? Onlarin haricinde teker üstü arka çamurluk takmak ve sivri arka çamurluğu da değiştirip daha güzel bir plakalik takmak gibi düşüncelerim de var.

Motosikleti
    Kuba Cr1
    Tur camı olarak bajajın 200ns modelinde kullandığını takabilirsiniz.Gidon olayını cross Gidon diye adlandırılan malzemeden alabilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

06Serhat bunu beğendi.

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 182627282930 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)