Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motoliz parca parca aksesuar satmaz. Takim olan birseyi bozacagini sanmiyorum. Bence telefon ile yada balmumcudaki yerlerine ugrayarak net bilgi alin. Ara boru nedir ya. Niye eksik olsun. Eksiksede dukkanin icinde biryerlerde kayip olmustur. Bu fiyata alin akrepi sonra girin dukkana eksik parcayi siz arayin bulun
    major24 ve Nathan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SİYAH İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    arkadaşlar görünürlük artırmak için ekstra çakar gündüz farı stop vs takan var mı ?
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

Alıntı SİYAH İNCİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar görünürlük artırmak için ekstra çakar gündüz farı stop vs takan var mı ?
    orijinal led plus sinyal taktırdım. sürekli açık duran gündüz ledleri hem görünürlüğü hemde dış güzelliği arttırıyor. Çakar konusunu düşünüyorum ama bu aralar onunla uğraşamayacak kadar yoğunum.

Led plus sinyalleri düşünürseniz şunu söylemeliyim ki muhtemelen gündüz farları sebebiyle 4 lüleri açıp seyir edemiyorsunuz.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orijinal led plus sinyal taktırdım. sürekli açık duran gündüz ledleri hem görünürlüğü hemde dış güzelliği arttırıyor. Çakar konusunu düşünüyorum ama bu aralar onunla uğraşamayacak kadar yoğunum.

Led plus sinyalleri düşünürseniz şunu söylemeliyim ki muhtemelen gündüz farları sebebiyle 4 lüleri açıp seyir edemiyorsunuz.
    Varsa bi foto atabilir misin ? ben de gündüz farı ve farklı bir stop yaptıracağım motorun görünümünü görmek istiyorum .

Alıntı SİYAH İNCİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Varsa bi foto atabilir misin ? ben de gündüz farı ve farklı bir stop yaptıracağım motorun görünümünü görmek istiyorum .
    Birazdan yemeğe çıkacağım. foto çeker atarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

yoğun ışık altında pek belli olmuyor ama akşama doğru özellikle de akşam çok güzeller. Hele hele arkalar ışıkta dururken fren lambası ile arkana yanaşana projektör gibi patlatıyor stoplari

Ledleri ,sarı gündüz farı ve stoplarin ışık siddetleri ile kiyaslarsaniz yaklaşık bir fikir oluşur kafanızda

Motosikleti
    YAMAHA MT-07

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

yoğun ışık altında pek belli olmuyor ama akşama doğru özellikle de akşam çok güzeller. Hele hele arkalar ışıkta dururken fren lambası ile arkana yanaşana projektör gibi patlatıyor stoplari

Ledleri ,sarı gündüz farı ve stoplarin ışık siddetleri ile kiyaslarsaniz yaklaşık bir fikir oluşur kafanızda

http://i.hizliresim.com/BPJroV.jpg
    http://i.hizliresim.com/ZkvZ1g.jpg
    sinyallerin inceliği iyi bir görüntü katmış. Gece flaşör gibi çakacağından şüphem yok ben aküden kablo alıp ön tarafa bi gündüz farı arkaya frene basınca hızlı hızlı yanıp sönen değişik bi stop takmayı düşünüyorum ama motorun garantisi var acaba sorun olurmu bilmiyorum

Arkadaslar motorda duraan trafikte hararet 109 a kadar cikiyor. Tedirgin oldum. Kontrolleri yapiyorum su seviyesi vs normal. Bu 07 lerde sinirin kac oldugunu bilen arkadas varsa bana yardimci olabilirmi. Siniri asmis olsam motor kendini korumaya alip stop edermi acaba ?

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    600 cc ve üzerindeki makinalar şehir içi 2-3. vitesler day day dolaşmaktan pek haz etmezler ve ateşleri yüxelir.
    Hava sıcaklığına göre hızınızı artırmanız gerekir.
    700 lük MT nin hiç haz etmediği şey 50-60 km/h ile seyir halidir.
    80 nin üzerine çıkınca hayvanın teri soğur ve rahatlar.

Şehir içinde trafikte sıkışırsan dur kalk vs derken hararet artar fan devreye girer (bugüne kadar 2 kere devreye girdi bende) gerekeni yapar.
    Motor kendini korumaya almaz (i yok dikkat edelim) stop etmez.

Aklıma gelmişken :

(i)stetme değil STEPNE
    (i)spatula değil SPATULA
    (i)spiral değil SPIRAL
    (i)stop değil STOP

Nedir bu bizim milletteki İ takıntısı arkadaş..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Yabancı dillerden giren kelimeleri ağız yapımıza daha uygun hale getirip kolay telaffuz edebilmek için yapısını değiştiririz. Steam'in istim olması (istim üstünde gitmek), stanpouli'nin İstanbul olması ve sizin yazdığınız kelimeler gibi. Yani mesele takıntı değil, kaide.
    tinerci bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar selamlar, 0km MT-07 ABS almayı planlıyorum. Sizlere bir sorum olacak;

Motorun egzozunu aldığım anda mı değiştirmeliyim yoksa rodaj bitene kadar beklemem gerekir mi? Bunun motor üstündeki etkileri ne olur?

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Selamlar,

Hayırlısıyla kavuşursun inşallah motosikletine.

Ben birkaç yerde rodajdan sonra değiştirmek gerektiğini okumuştum. Arkadaşlar daha iyi cevap verirler sanıyorum.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Videolardan gördüğüm kadarıyla bu leo wince egzozdan çok iyi ses alabiliyoruz.
    2.el bulabilirsem düşüneceğim.

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 cc ve üzerindeki makinalar şehir içi 2-3. vitesler day day dolaşmaktan pek haz etmezler ve ateşleri yüxelir.

Şehir içinde trafikte sıkışırsan dur kalk vs derken hararet artar fan devreye girer (bugüne kadar 2 kere devreye girdi bende) gerekeni yapar.

Aklıma gelmişken :

(i)stetme değil STEPNE
    (i)spatula değil SPATULA
    (i)spiral değil SPIRAL
    (i)stop değil STOP

Üstadım istanbul'da yaşamıyorsun galiba Benim canavar 1085 km oldu, bazen öyle bir trafik oluyorki motosiklet bile yetersiz kalabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aklıma gelmişken :

(i)stetme değil STEPNE
    (i)spatula değil SPATULA
    (i)spiral değil SPIRAL
    (i)stop değil STOP

Üstadım istanbul'da yaşamıyorsun galiba Benim canavar 1085 km oldu, bazen öyle bir trafik oluyorki motosiklet bile yetersiz kalabiliyor.

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    mt 07 ile uzun yolculuk yapan oldu mu ?

varsa link atarsanız sevinirim

Alıntı EQULIBRIUM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar, 0km MT-07 ABS almayı planlıyorum. Sizlere bir sorum olacak;

Motorun egzozunu aldığım anda mı değiştirmeliyim yoksa rodaj bitene kadar beklemem gerekir mi? Bunun motor üstündeki etkileri ne olur?
    Ana merkeze bu soruyu sordum ve bu motora özel üretilen Orijinal akrep için rodaj bitimini beklememize gerek olmadığıni söylediler.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı EQULIBRIUM adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bekle ve tracer al derim
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı DamienRice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt 07 ile uzun yolculuk yapan oldu mu ?

varsa link atarsanız sevinirim
    ben arada geziye çıkıyorum ama çok da uzun sayılmaz max 200 km sitedeki etkinlik fotolarına bakabilirsin daha uzunu totoda sıkıntı bırakır

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Alıntı enes doğru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu çantaları kaça taktırabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Şu çantaları :D
    ben şuan bu çantalar ve çanta demiri ile ilgili yoğun araştırma içerisindeydim.

Yamaha orjinal çanta taşıyıcı demiri : 460 tl

yamaha orjinal çanta 39lt : 490 tl

Çantanın şifrelemesi : 88 tl (kontak ve çanta aynı anahtar olma özelliği)

işçilik : 120 tl

artçı sırt dayama : 160 tl (tamamen sana bağlı)

total : 1318 tl tutuyor %10 indirim uyguluyorlar işçilik hariç = 1318 - 120 1198 tl

irf mt-07 çanta taşıyıcı ve shad sh39 carbon çantanın bana maliyeti 550 tl ye gelecek ürünü taktırdığım zaman foto atarım

doziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Herkese selamlar, zaman zaman bazı aksesuarları içimizden birileri imal edip satıyorlar. (radyatör koruma, koruma demiri, ön cam vb.)Acaba Splash Guard imal eden oldu mu? ya da yurt dışından alıp takan yorumlayabilir mi performansı nasıl? Yaz kış binenler için gerekli ve şık bir aksesuar diye düşünüyorum...

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı doziz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar, zaman zaman bazı aksesuarları içimizden birileri imal edip satıyorlar. (radyatör koruma, koruma demiri, ön cam vb.)Acaba Splash Guard imal eden oldu mu? ya da yurt dışından alıp takan yorumlayabilir mi performansı nasıl? Yaz kış binenler için gerekli ve şık bir aksesuar diye düşünüyorum...
    http://**********.com/%C3%9Cr%C3%BCn...arka-camurluk/

böyle bir şey var. İşini görür heralde.

Linki bir türlü düzgün gönderemedim. GP kompozit'in sitesinde

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://**********.com/%C3%9Cr%C3%BCn...arka-camurluk/

böyle bir şey var. İşini görür heralde.

Linki bir türlü düzgün gönderemedim. GP kompozit'in sitesinde
    gpkom_pozit._com/%C3%9Cr%C3%BCnler/mt-07-arka-camurluk/

(forum otomatik engelliyor sanırım bazı linkleri, altçizgileri silin)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler