Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Tamamm cok tesekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kız arkadaşınızdan ayrılmak istiyorsanız mesela çok iyi motordur MT07. Bir kaç geziye gidersiniz birlikte, o da sizi terk eder
    Benimki sattiriyo bana 07yi bu yuzden. Vakit 09 Tracer vakti

Bi gun zengin olursam tekrar 07yi ikinci motor olarak cekicem gene garaja. Onunla 11 bin kmdir aldigim hazzi ve sehir ici yaptigim terorun tadini tracerla falan alamayacagimi biliyorum. Kizlarin bile seklen bayildigi bir motor olmasi da cabasi. Tracer aldigim gun yaslilar klubune giris yapmis olacagim :(

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Artçı meselesi üzdü Ben benim motor çok rahatsız zannederken MT07'nin yanında enduro konforu sunuyormuş meğer. Tepkilerden bunu anlıyorum

VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Arkadaşlar merhaba,

ben de bu ay sonuna doğru MT-07 ailesine katılıyorum inşallah. Sorum şu ki, 2015 modellerde bir değişiklik var mı? Bir de mevzuatı bilmediğimden soruyorum; örneğin 2014 ortasında bayinin elinde duran MT-07, Şubat 2015 de satılınca modeli 2014 mü oluyor 2015 mi?

Garip bir soru olabilir fakat gerçekten merak ediyorum

Alıntı VESPERA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

ben de bu ay sonuna doğru MT-07 ailesine katılıyorum inşallah. Sorum şu ki, 2015 modellerde bir değişiklik var mı? Bir de mevzuatı bilmediğimden soruyorum; örneğin 2014 ortasında bayinin elinde duran MT-07, Şubat 2015 de satılınca modeli 2014 mü oluyor 2015 mi?

Garip bir soru olabilir fakat gerçekten merak ediyorum

- 2014 ortasinda bayinin elinde kalan MT-07 2015de satilirsa 2015 model olur mu?: HAYIR. Motorun modeli 2014 olur, ruhsatta trafige cikis 2015 gorunur ama model hala 2014tur.
    - 2015 modellerde degisiklik var mi?: 2014te Kirmizi olarak uretilen renk kaldirilip yerine Sari renk gelmesi disinda hic bir degisiklik yok

Sevgiler

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - 2014 ortasinda bayinin elinde kalan MT-07 2015de satilirsa 2015 model olur mu?: HAYIR. Motorun modeli 2014 olur, ruhsatta trafige cikis 2015 gorunur ama model hala 2014tur.
    - 2015 modellerde degisiklik var mi?: 2014te Kirmizi olarak uretilen renk kaldirilip yerine Sari renk gelmesi disinda hic bir degisiklik yok

Sevgiler
    normalde sarı motosiklet severim baya, hatta o doğrultuda bazı planlarım vardı geleceğe dair ama MT'de hiç olmamış gibi duruyordu ya yeni race blu da çok hitabetmedi bana. renkleri o kadar mıncıklamak yerine farı biraz daha tehditkar-saldırgan hale getirseler iyiymiş
    Heil Spellcheck

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    https://www.youtube.com/watch?v=tgSojwNsshA

Sarı yakışmamış diyemem hatta baya iyi olmuş. Ama kırmızı ile hiç biri yarışamaz. Kaldı ki sarıyı çıkardın tamam da niye kırmızıyı iptal ediyosun amerika!!

Antalya-Antakya sahil yolu raporu(31/01-01/02):
    1504 km'de ortalama tüketim 5.23lt/100km
    Dörtyol-Mersin otoyolu: max hız 203km/s ortalama tüketim 7.2 lt/100km (menzil 179 km, son hızda yol bilgisayarı 12.8 lt/100 km tüketim gösteriyordu)
    Gazipaşa-Mersin virajlı dağ yolları: tüketim 4.5 lt/100km

Gidiş boyunca neredeyse tüm yol yoğun yağmurluydu. Lastikleri kuru ve ıslak yol tutuş konusunda çok başarılı buldum.
    Syanur bunu beğendi.

Motosikleti
    2019 Yamaha İron Max 250
    Merhaba arkadaşlar ,

Bende 2014 Model 1100 KM de X-Max 400 Momo var. Açıkcası MT-07 alacağım . İlk tercihim takas etmek ancak olmaz ise yaza kadar eğer satıp üzerine ekleyerek sıfır bir MT alma yönündedir. İlgilenen arkadaşlar olur ise bana dönsünler lütfen. Motorum daha sıfır çizik bile bulunmamaktadır.

Herkese saygılar

delibursali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R (1) / DUKE 200 (2) / XMAX 250 ABS (3)
    herkese merhaba, 2012 yılından beri CBR125 R kullanıcısıyım. Uzun yol ve şehir içi tecrübem 14bin km civarında. Uzun yol tecrübelerim Bursa-Çanakkale, Bursa-Eskişehir, Bursa-İzmir (kymco xciting) gibi kısa mesafeli yerlerde oldu. Bu sene içinde de motorumu değiştirmeyi düşünüyorum. Kullanacağım motor, Nisan ayının başından Ekim'in sonuna kadar her gün işe git-gel toplamda 12 km arasında ve her hafta olmasa da 2 ya da 3 haftada bir yakın şehirdışı turları için olmalı. Açıkçası MT07'yi geçen sene fuarda incelemiştim bu sene de gidersem tekrar incelemeyi düşünüyorum. Fakat, kafamda birkaç tane soru işareti var:

- 80-90 km/h'nin üzerine çıkıldığında rüzgar ile çok boğuşulduğu söyleniyor, uzun yolda sıkıntı olur mu?
    - Artçı ile rahat binilebilecek bir makina mıdır?
    - Arkaya takılan çanta dışında yanlara da çanta takmak mümkün müdür?

Yardımcı olursanız sevinirim

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oku,lütfen az yukarıyı ve bir önceki sayfayı oku.
    TEKNECI bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oku,lütfen az yukarıyı ve bir önceki sayfayı oku.
    katiliyorum!!!

"Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı" tam tamina 239 sayfa olmus.
    ilginctir ki(!) cogu sorunun yaniti bu sayfalarda olabilir.

MT-07 almadan once tum bu sayfalari print ettirip sagda solda okumustum.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı delibursali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba, 2012 yılından beri CBR125 R kullanıcısıyım. Uzun yol ve şehir içi tecrübem 14bin km civarında. Uzun yol tecrübelerim Bursa-Çanakkale, Bursa-Eskişehir, Bursa-İzmir (kymco xciting) gibi kısa mesafeli yerlerde oldu. Bu sene içinde de motorumu değiştirmeyi düşünüyorum. Kullanacağım motor, Nisan ayının başından Ekim'in sonuna kadar her gün işe git-gel toplamda 12 km arasında ve her hafta olmasa da 2 ya da 3 haftada bir yakın şehirdışı turları için olmalı. Açıkçası MT07'yi geçen sene fuarda incelemiştim bu sene de gidersem tekrar incelemeyi düşünüyorum. Fakat, kafamda birkaç tane soru işareti var:

- 80-90 km/h'nin üzerine çıkıldığında rüzgar ile çok boğuşulduğu söyleniyor, uzun yolda sıkıntı olur mu?

Rüzgar sıkıntı olur mu diye bir endişeniz varsa naked motordan uzak durun. Sıkıntı olur.
    Artçı konforu kötü
    Arkaya çanta takarsan çok çok çirkin olur, yana çanta takanı zaten hiç görmedim.

Bence yanlış modelin peşindesiniz.
    Nc700 gibi bir model size daha uygun olabilir mesela.
    ergün1968 bunu beğendi.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    arkadaslar motora egsoz almayı dusunuyorum 1500-2000 tl arası bizim motora uygun ıyı ses verecek bi egsoz onerebilirmisiniz?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı delibursali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Siz TAMAMEN yanlış motorun peşindesiniz
    ergün1968 ve xismailaydin bunu beğendiler.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bencede YANLIS motor inceliyorsunuz

Sonra diyolar ki but MT-07ler neden 1000 km bitmeden satiliyo bi problem mi var. Problem ciplak motor ne demek bilmeyen adam, sikinti o anlamiyo kimse.
    ergün1968 bunu beğendi.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra diyolar ki but MT-07ler neden 1000 km bitmeden satiliyo bi problem mi var. Problem ciplak motor ne demek bilmeyen adam, sikinti o anlamiyo kimse.
    Geçen sezon "ooo bu fiyata 700'lik makine" diye atlayanların yarıdan çoğu rüzgarı yiyince ayıklandı
    Bu sene o motorlar, artık kıymetini bilecek, hakkını verecek, keyfini alacak adamların ellerine geçer yavaş yavaş.
    Naked konusunda bir bilinçlenme oldu.
    ergün1968 ve ogaakkaya bunu beğendiler.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sarı rengine bayıldım ben yaaa

Bence de güzel.

Jantlara da aynı tondan sarı bir şerit çekilirse tamamdır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler