Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aydıner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Abs
    Fransadan geldi Ermax ın yaptıgı cam bu ermax.fr den bakabilirsin

Alıntı nisa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asomuncu kardeşim gecmış olsun ınşallah bır dahakı sefere yorgun vazıyette bınmezsın makınaya

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

ısmını bılmıyorum ama muğladakı gorduğum cam cok hoşuma gıttı sana bıseey sorucam bu camınn başka versıyonları varmı yanı başka cızım olarak senınkı bıraz ufak geldı bana dıkkat ettıysen aydıner arkadaşımızın camı hem şeffaf hemde bayağı bı uzundu bılgı ıcın teşekkür ederım bu arada sakaryadakı festıvale geleceksen mutlaka görüşüp tanısalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

aydıner arkadaşın makına ben burdayım dıyor bu arada cam cok fena hoşuma gıttı tez vakıt o camdan bende taktırmak ıstıyorum o camın nerden aldıysan bızımle paylaşırmsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    selam arkadaşlar,
    dün mt07 yi ilk defa yağmurda sürme fırsatım oldu ve michelin lastiklerle
    kusursuz bir şekilde 300km yol yaptım. gidişte yağmur üstümüze yağmadı
    ama yerler ıslaktı fakat dönüş yolu tamamen sağanak altında gerçekleştirdik.
    tabi ki riskten uzak pür dikkat kullandık. fakat ben yağmurda yine de bu kadar
    iyi performans beklemiyordum şaşırdım. kötü olan kısım oturma şeklinizden dolayı
    yerler ıslaksa tamamen ıslanıyorsunuz arkadaşlar. alttan gelen su bilekten kasıklara kadar
    çıkıyor, daha ilginci motor yapısı gereği seleye de çok su atıyor. herşeye rağmen zor
    aynı zamanda eğlenceliydi.

bu da yeni taktığım koruma takozları baya şık durdu.

peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    Otomatik zincir yağlama sistemi kullanan arkadaşlar, bu konuyla ilgili yorumlarınız nedir? Bugün zincir temizliği, yağlama yaptım,orta sehpa olmadığı için hem çok uzun sürdü hemde istediğim gibi olmadı. Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı peace74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomatik zincir yağlama sistemi kullanan arkadaşlar, bu konuyla ilgili yorumlarınız nedir? Bugün zincir temizliği, yağlama yaptım,orta sehpa olmadığı için hem çok uzun sürdü hemde istediğim gibi olmadı. Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Yağlayıcı süper oluyor. Zincire dokunuyorsun, kuruysa yola çıkmadan pompalıyorsun, sonra zincir yağlanmış oluyor

Ayrıca dişli yağı kullanıldığı için, sprey yağlarda olduğu gibi ön dişlinin olduğu kutu içinde yağ topakları oluşmuyor.

Yine dişli yağı, zincirin kirlenmesini engelliyor, zincir hep temiz kalıyor. Sprey yağ kullanıldığında zincirin üzerinde çamur gibi bir kir tabakası olurdu ve sürekli gaz yağı/mazot ile temizlemek gerekirdi. Ayrıca temizlik işlemi de zorlu olurdu. Ancak şimdi zincir kirlenmediği için temizleme aralıkları uzadığı gibi, temizlik işlemi de çok zahmetsiz gerçekleşiyor.

Kesinlikle tavsiye ederim. Bkz: Yamaha MT-07 Zincir Yağlama Sistemi
    peace74 ve RmMuR bunu beğendiler.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Şimdi arkadaşlarım kardeşlerim bir kısmımız koruma takozlarından sase motor kısmına zarar veririmi seklinde takıntılıyız bugun barkın bayoglunun bikaç hafa önceki programını izledim koruma takozlarıyla alakalı bu delrin denilen malzemeyi fln anlatıyor buyrun linki

http://www.youtube.com/watch?v=IOgGd7n4XQU&index=6&list=UUef-j9u0IYllBZ955fCfa9A

1 saat 3. dkkadan sonrasını izlemenizi tavsiye ederim her marka model her takoz cokta iyi degil gibi anlatıyor fikir sizin ben ikna oldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağlayıcı süper oluyor. Zincire dokunuyorsun, kuruysa yola çıkmadan pompalıyorsun, sonra zincir yağlanmış oluyor

Ayrıca dişli yağı kullanıldığı için, sprey yağlarda olduğu gibi ön dişlinin olduğu kutu içinde yağ topakları oluşmuyor.

Yine dişli yağı, zincirin kirlenmesini engelliyor, zincir hep temiz kalıyor. Sprey yağ kullanıldığında zincirin üzerinde çamur gibi bir kir tabakası olurdu ve sürekli gaz yağı/mazot ile temizlemek gerekirdi. Ayrıca temizlik işlemi de zorlu olurdu. Ancak şimdi zincir kirlenmediği için temizleme aralıkları uzadığı gibi, temizlik işlemi de çok zahmetsiz gerçekleşiyor.

Kesinlikle tavsiye ederim. Bkz: Yamaha MT-07 Zincir Yağlama Sistemi
    Kardeşlik zincir temizligi yaglamasını asla ihmal etmem Zafer motor serhat sıkma abi şu yagı bukadar desede ben sıkıyorum hatta :D gecen haftasonki gezimden sonra dönüşte vitesler sertleşti üstü başı cıkarttım biraz uyuduktan sonra indim bi bakayım zincir yagı durumuna diye resmen yag kalmamıstı.. Gecen istbula gittigimde şirinevlerdeki motoplus magazasında scottoiller in Vsystem modelini incelemiştim universal oldugunu mt07 de sıkıntısız kullanabilicegimi yine senin dedigin gibi kir pas olayından bahsetti bazı seyleri yasamadan anlasılmıyor.. motoru degiştirsem bile ilk işim o aletten edinmek olucak

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi arkadaşlarım kardeşlerim bir kısmımız koruma takozlarından sase motor kısmına zarar veririmi seklinde takıntılıyız bugun barkın bayoglunun bikaç hafa önceki programını izledim koruma takozlarıyla alakalı bu delrin denilen malzemeyi fln anlatıyor buyrun linki

http://www.youtube.com/watch?v=IOgGd7n4XQU&index=6&list=UUef-j9u0IYllBZ955fCfa9A

1 saat 3. dkkadan sonrasını izlemenizi tavsiye ederim her marka model her takoz cokta iyi degil gibi anlatıyor fikir sizin ben ikna oldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Kardeşlik zincir temizligi yaglamasını asla ihmal etmem Zafer motor serhat sıkma abi şu yagı bukadar desede ben sıkıyorum hatta :D gecen haftasonki gezimden sonra dönüşte vitesler sertleşti üstü başı cıkarttım biraz uyuduktan sonra indim bi bakayım zincir yagı durumuna diye resmen yag kalmamıstı.. Gecen istbula gittigimde şirinevlerdeki motoplus magazasında scottoiller in Vsystem modelini incelemiştim universal oldugunu mt07 de sıkıntısız kullanabilicegimi yine senin dedigin gibi kir pas olayından bahsetti bazı seyleri yasamadan anlasılmıyor.. motoru degiştirsem bile ilk işim o aletten edinmek olucak
    Scottoiler'ın MT-07'ye takılması için, kutu içinden çıkmayan küçük bir bağlantı aparatına ihtiyaç oluyor. Parça kodu : SKU-0176 Adı da Dispenser Adapter diye geçer. (ama kendiniz de mutlaka bir alternatif uydurabilirsiniz kendi imkanlarınızla)

Ya da Scottoiler'ın opsiyonel çift nozüllü olanı var, direkt onu kullanabilirsiniz.

Satıcılar ve Türkiye distribütörü bu durumlardan pek haberdar değil.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scottoiler'ın MT-07'ye takılması için, kutu içinden çıkmayan küçük bir bağlantı aparatına ihtiyaç oluyor. Parça kodu : SKU-0176 Adı da Dispenser Adapter diye geçer. (ama kendiniz de mutlaka bir alternatif uydurabilirsiniz kendi imkanlarınızla)

Ya da Scottoiler'ın opsiyonel çift nozüllü olanı var, direkt onu kullanabilirsiniz.

son ucta sabitlemek adına elektrik tellerinin ıclarını bir yere baglamak icin kullanılan metal pabuclar gibi bir zımbırtı sanırım bu dediginiz kurcaladım biraz olsa olsa anca budur dedim dogrumudur üstadım ? birde diger cözm önerinizin linkini yada görselini paylasabilirmisiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

son ucta yag borusunu sabitlemek adına elektrik tellerinin uclarını bir yere baglamak icin kullanılan metal pabuclar gibi bir zımbırtı sanırım bu dediginiz kurcaladım biraz olsa olsa anca budur dedim dogrumudur üstadım ? birde diger cözm önerinizin linkini yada görselini paylasabilirmisiniz

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Zincir yağlamak herkeste olduğu gibi benim içinde baş belası bir durum.
    Geçen hafta sonu IPON un incir temizleme ve Yağlama spreylerini yanıma alıp önce temizledim. Bu arada hakkaten prıl prıl oldu.
    Sonra sprey ile bir güzel yağladım, öyle yağladım ki tam bir beyaz katman oluştu. Üstten alttan yandan, her yandan yağladım )

Akşam yapmıştım zaten, ertesi gün işe gittim. Geri dönüş sırasında bir de baktım motor blokunun altında bir kaç damla yeşil renkte yağ damlası var. Allah Alah buda nesi diye iceledim ama bir türlü kaynağını bulamadım.
    Bu benden değil o zaman arkadaş, sabah motoru kaldırırken de olduğu yerde bir ağ yoktu diye düşündüm.
    Sonra bir aşka yerde bıraktım, döndüm geldim, yine aynı yeşil renkte çok kıvamlı bir kaç tane yağ damlası.
    İşte o zaman anladım. O derce yağlama yapmışım ki ön dişlinin olduğu muhafazalı alanda merkez kaç kuvvetinden biriken yağlar sanırım ısının da etkisi ile süzülüp dökülmüşler. Bu arada beyaz gördüğüm yağ katmanı nasıl yeşile döndü bunu anlayamadım.

Şu otomatik sisteme ben de bir bakayım ozaman.

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Merhaba,
    İstanbul da ABS li MT-07 yi nereden alacağım , Delta dan sordum yok ABS siz var sipariş vereyim kapora vereyim diyorum yok almam diyor gelince bakarsın.
    İstanbul yakın illere de bakacağım ama zor iş git gel vs .
    Bana bu konuda bilgi verebilecek yol gösterecek bir arkadaş var ise mesaj atabilir mi ?

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Paketin fotoğraf aşağıda, ortası delik plastik bir parça, ufak bir plastik halka var.
    Ek olarak plastik kelepçe ve birkaç civata ve somun. En uçtaki tekli nozülü swingarm'a bağlamaya yarıyor.

Çift nozüllü bağlantıda buna ihtiyaç yokmuş.
    Onun linki de şurada : http://www.motoplus.com.tr/urun/7044.../Dual-Injector

utk_trn bunu beğendi.

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Benim motor hazırmış,yarın iş çıkışı gidip alacağım kısmetse.Lastikler Bridgestone bt023 çıktı!
    Var mı bu lastiği kullanan? Yorumları alalım. +sı -si nedir?

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı rummenigge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor hazırmış,yarın iş çıkışı gidip alacağım kısmetse.Lastikler Bridgestone bt023 çıktı!
    Benimki bu lastikten. Bendeki ABS li model. Ama lastik Bridgetone. Super kayiyor abi. Iyice isinmadan gaz acma. Iyice isininsa da viraj cikisina dogru yine de gaz acma. Gaz acacagin yerleri iyi tani. Tanimadigin yolda virajlarda cok guvenme. Beni bi kac kere salladi.

Yakin zamanda bi Prelli cekerim gibi gorunuyor.
    copycat ve rummenigge bunu beğendiler.

Motosikleti
    mt 07 deep armor
    Alıntı rummenigge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BATLAX son gelenlerde hep aynı lastik
    michelin isterdim ama olmadı maalesef...
    rummenigge bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 07
    Paketin fotoğraf aşağıda, ortası delik plastik bir parça, ufak bir plastik halka var.
    Ek olarak plastik kelepçe ve birkaç civata ve somun. En uçtaki tekli nozülü swingarm'a bağlamaya yarıyor.

Çift nozüllü bağlantıda buna ihtiyaç yokmuş.
    Onun linki de şurada : http://www.motoplus.com.tr/urun/7044.../Dual-Injector

http://i.hizliresim.com/5p88gR.jpg
    kardeşlik sen uyguladınmı yada uygulayan tanıdıgın varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Orijinal yan canta demirlerine alternatif bulan varmı ? orijinal alan veya canlı gören varmı ? ürünle alakalı yorum hic bulamadım sipariş geçicem görmeden almak icime sinmiyor ucuz degil gibi sonra arka koltugumuzda patlamasın

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Alıntı starblazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    İstanbul da ABS li MT-07 yi nereden alacağım , Delta dan sordum yok ABS siz var sipariş vereyim kapora vereyim diyorum yok almam diyor gelince bakarsın.
    İstanbul yakın illere de bakacağım ama zor iş git gel vs .
    Bana bu konuda bilgi verebilecek yol gösterecek bir arkadaş var ise mesaj atabilir mi ?
    arkadşım motor ıstıyorsan uzak ıllere gıtmetyı katlanacaksın bak ben gecen hafta taaaaaaaaaaaa ıskenderuna gıttım taşyurek yamaha bayısıne ordan aldım otobüse koyalım fılan dedıler ben ıstemedım bıne bıne geldım hem rodajını tamamladım ıyıkıde bıne bıne gelmısım bır günde 950 km yol yaptım gerçekten zevklı motor tam bır tork delısı suan da bır tane beyazı mevcut yatır parasını sana otobüsle gondersınler sıkıntı olmaz

Motosikleti
    MT 07
    hey yafrum heeyyy fiyatlara gel

http://shop.dadasmotor.com.tr/index.php?route=product/category&path=72&manufacturer=96

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hey yafrum heeyyy fiyatlara gel

http://shop.dadasmotor.com.tr/index.php?route=product/category&path=72&manufacturer=96
    cok pahalı dımı maşallahı var :)

Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    arkadaşlar eskişehir esmoto da bir adet abs siz race blue var.
    ilgilenen arasın 0 (222) 226 39 01
    benim siparişimdi geç gelince başka yerden aldım.

doziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Kısa sürede hatırı sayılır adette 2. elinin olmasının sebebini neye bağlıyorsunuz? Ben 2000 km'dir kullanıyorum 3. motorum ER-5 DL650 ve şimdi MT-07 çok da memnunum satıştaki sebep ne ki? Bilmediğimiz bir şey mi var acaba?

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Ben memnundum gayet, askerlik sebebiyle sattım.

Alıntı doziz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa sürede hatırı sayılır adette 2. elinin olmasının sebebini neye bağlıyorsunuz? Ben 2000 km'dir kullanıyorum 3. motorum ER-5 DL650 ve şimdi MT-07 çok da memnunum satıştaki sebep ne ki? Bilmediğimiz bir şey mi var acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler