Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Merhaba millet MT-07 için kasko yaptıran biri var mı,varsa hangi sigorta en uygun ,teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    echtsasori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 / Keeway Superlight 150
    Ben yaptırdım.

Şair sigorta. 1.520 TL Full+full Kasko.

Daha uygununu bulamadım.

merman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max İron max
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topcase takma aparatının fiyatını bilen varmı aramızdan 1 tane taktıran vardı hatırladıgım kadarıyla
    sadece topcase aparatını taktırıp sosis cantamı boyluboyunca uzatmak istiyorum belkiuyku tulumu vs de baglarım topcase olmadan sadece o parca pek sırıtmıyor gibi geldi
    Guzel olur bu arada balçovadan yazıyorum biraz turlayayım dedim. Mt buraya kadar getirdi yarın iftardan sonra görüşelim
    utk_trn bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı peace74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07'nin,belki de Yamahanın tanıtım stratejisi sebebiyle belkide iyi sentez yapılmamış olması nedeniyle, motosiklet kullanıcıları arasında iyi tanınamamış bir motosiklet olduğunu görüyoruz. Lütfen kimse incinmesin sözlerim kimseyi hedef almıyor veya hepimizi hedef alıyor. Kaza duyumlarını aldıkça üzülüyoruz hemde kazaların oluş biçimini öğrendikçe çoğunun önlenebilir olması hepimizi daha da üzüyor. Neden bizi hakimiyeti altına alan motorları seçiyoruz bunu bende çok iyi bilmiyorum. Çok duyduğum bir söz var, MT-07 de biraz tecrübe kazanıp MT-09 alacağım diyor birçok kişi. MT-07 tecrübe kazanılacak bir motosiklet değil tecrübelilerin kullanması gereken bir motosiklet. Gerek fiyatı gerekse boyutuna kanıp ilk motor olarak (daha önce 125cc motor kullananlar da dahil) alınıp da kullanamayan çok kişi var. Tecrübe limitlerin öğrenilmesidir. Nasıl fren yapılır nasıl viraj dönülür nasıl gaz açılır bunlar hep eğitimle öğrenilebilecek beceriler. Kendi limitlerimizi artırdığımız zaman daha güvenli süreceğimiz aşikar. Bence gezi organizasyonu yerine eğitim organizasyonu yapılıp katılımın sağlanmasıyla çok da mutlu geziler yapılabileceğini düşünüyorum.
    Gecenlerde bende dusundum egitim amacli bir gezi yuksek ccli motorlar ile herkes tecrube kazanir hatalardan ve dogrulardan yada dogru bildigimiz yanlislardan yada yanlis bildigimiz dogrulardan.
    Acikcasi suana kadar hep tek gezdim.hic 600 cc uzeri motorlarla bir arkadasim haric hic gezmedim. Daha tecrubeli kisilerden beni marangoz gibi yontmalarini egrilerimi duzeltmelerini isterdim acikcasi.
    Honda g1 den sonra gis akademi 2 ye gitmeye karar verdim. Sanirim kendi motorumuzla hakimiyet egitimi veriyorlarmis.
    Cok sukurki xj6 ile 11000 km oldu hic kazam yok ancak kilpayi kurtuldugum kazalar olmadi deyil.
    Insallah 30000 km yapip .(senede 11000 km yapiyorum yani allah izin verirse 3 sene sonunda z1000 sx i alip motor hayatima ulasabilecegim en yuksek amaca hayalime kavusurum.
    Z1000 i aldigimda ise honda g3 e gidicem cbf 1000 ile ileri surus egitimini almak icin.
    Peki sizlerin plani nedir? yamaha kardesligi..

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı merman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel olur bu arada balçovadan yazıyorum biraz turlayayım dedim. Mt buraya kadar getirdi yarın iftardan sonra görüşelim
    yarın saat 7 ve sonrasında musaitiz 2 mt sahile inicez erken haberleşelim gün batmadan bikaç kare fotografta alırız

bugun alaçatı dönüşü eski çeşme yolunda bir adet racered..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecenlerde bende dusundum egitim amacli bir gezi yuksek ccli motorlar ile herkes tecrube kazanir hatalardan ve dogrulardan yada dogru bildigimiz yanlislardan yada yanlis bildigimiz dogrulardan.
    Acikcasi suana kadar hep tek gezdim.hic 600 cc uzeri motorlarla bir arkadasim haric hic gezmedim. Daha tecrubeli kisilerden beni marangoz gibi yontmalarini egrilerimi duzeltmelerini isterdim acikcasi.
    Honda g1 den sonra gis akademi 2 ye gitmeye karar verdim. Sanirim kendi motorumuzla hakimiyet egitimi veriyorlarmis.
    Cok sukurki xj6 ile 11000 km oldu hic kazam yok ancak kilpayi kurtuldugum kazalar olmadi deyil.
    Insallah 30000 km yapip .(senede 11000 km yapiyorum yani allah izin verirse 3 sene sonunda z1000 sx i alip motor hayatima ulasabilecegim en yuksek amaca hayalime kavusurum.
    Z1000 i aldigimda ise honda g3 e gidicem cbf 1000 ile ileri surus egitimini almak icin.
    Peki sizlerin plani nedir? yamaha kardesligi..
    istanbula gidip hondadan egitim almak istiyorum fakat hondanın boş günleri benim dolu günlerim benim benim boş günlerim hondanın dolu günleri.. izmirde art akademi var benim bildigim full ekipmansız yol egitimi vermiyorlar diye okumuştum eksikleri halledip sanırım bir telefon edicem eğitim şart
    RmMuR, gokocan92 ve merman bunu beğendiler.

Motosikleti
    yarın saat 7 ve sonrasında musaitiz 2 mt sahile inicez erken haberleşelim gün batmadan bikaç kare fotografta alırız

bugun alaçatı dönüşü eski çeşme yolunda bir adet racered..

http://www.hizliresimyukle.com/image...36403298_n.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

istanbula gidip hondadan egitim almak istiyorum fakat hondanın boş günleri benim dolu günlerim benim benim boş günlerim hondanın dolu günleri.. izmirde art akademi var benim bildigim full ekipmansız yol egitimi vermiyorlar diye okumuştum eksikleri halledip sanırım bir telefon edicem eğitim şart
    Kardeş bu resim fena olmuş.tel.mi çektin merak ettim

Motosikleti
    MT 07
    evet xperia kullanıyorm sony çekim kalitesi güzel ve fotografla oynamak icin gelişmiş özellikleri var dayanıklılıgı cabası sony reklamı gibi oldu ama senelerce iphone üstüne samsung kullandım sony bu defa turnayı gözünden vurmuş çok memnunum

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    topcase ve çanta ikisi beraber 500 600 lira paraydı sanırım,sadece demiri de 250 300 lira idi yanlış hatırlamıyorsam,ben taktırmadım ama fiyat araştırması yapmıştım çok önce

edit:hay anasını ya,5 gündür izmirdeydim alaçatıda,keşke baksaydım foruma tanışırdıkk
    utk_trn bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topcase ve çanta ikisi beraber 500 600 lira paraydı sanırım,sadece demiri de 250 300 lira idi yanlış hatırlamıyorsam,ben taktırmadım ama fiyat araştırması yapmıştım çok önce

edit:hay anasını ya,5 gündür izmirdeydim alaçatıda,keşke baksaydım foruma tanışırdıkk
    bidahaki gelişe ses ver biz hep buralardayız

Motosikleti
    MT 07
    Arkadaşlar geçen hafta yaşadığım ufak bir sorun hakkında çözüm arıyorum. Geçen hafta motoru 4 gün çıkaramadım ve hafta sonu gelince makina tek seferde marş almamaya başladı. 2-3 defa da anca çalışır haldeydi. Sorun için servise gittiğimde namussuz düzeldi tek seferde marş aldı . Servisteki adam bana 2 günde bir 15 dk çalışması gerektiğini söyledi. Daha önce 2 günde aküsü biten motor duymadım sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir_? Servis aküyü tam dolumunu yapmadan vermiş olması mümkün mü _?

Motosikleti
    MT 07
    Gunesın altında uzun sure kalıyorsa akuye bazen zarar gelebılıyor bır arabamda basıma gelmıstı kıbrıs gunesıne dayanamamıs aku arabada sıfır sayılırdı aku degıstı sıkıntı kalmadı.. 2 gn sarz dıye bır dalga yok sehırddısına cıkıyorum 1 hfta mars yapmadıgım oluyo şu servıslerı bı denetleseler ne kadar bılgısız ve ılgısız adamlarla calısıyor yamaha bır bılse..
    atakandemir bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 07
    Branda altında günde maksimim 1,5 saat kadar, saat 5 sularında güneş görüyor...

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bana bugün gelen fiyatlar şöyle

Yapı Kredi 1135
    Allianz 1140
    Mapfre 3050
    Axa 3120
    Ak sigorta 6558
    Ego 5210

Fiyata etki eden faktörler, daha önceki sigorta geçmişiniz, yaşınız, ikamet ettiğiniz şehir vs.
    Ayrıca bazı şirketler, motosiklet ile ilgili aldığım eğitimlerin sertifikaları sebebi ile ekstra indirim yaptılar.

Yapı Kredi ile Allianz'ın poliçe içeriklerini karşılaştırıp birinden yaptıracağım bugün.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Motosikleti
    [QUOTE=tuzsuzdeli;3392080]Bana bugün gelen fiyatlar şöyle

Yapı Kredi 1135
    Allianz 1140
    Mapfre 3050
    Axa 3120
    Ak sigorta 6558
    Ego 5210

Fiyata etki eden faktörler, daha önceki sigorta geçmişiniz, yaşınız, ikamet ettiğiniz şehir vs.
    Ayrıca bazı şirketler, motosiklet ile ilgili aldığım eğitimlerin sertifikaları sebebi ile ekstra indirim yaptılar.

Yapı Kredi ile Allianz'ın poliçe içeriklerini karşılaştırıp birinden yaptıracağım bugün.[/QUO Kardeş bu yazdıkların kasko mu,ve nekadara kadar taksit yapılıyor?

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı echtsasori adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam.

Bu bilgiyi nasıl edindin yada nasıl öğrendin bilmiyorum ama böyle önemli bir konuda bu kadar emin konuşma bence dostum.Eğer yatırılacak bir sürüş düşünüyorsan elbetteki tatlı tatlı yatışlarla lastik kenarlarını da ısıtırsın. Önce azar azar ardından yatışları artırarak devam edersin. Bence tabiki. Onca yarışçı pist turu atarken boşuna mı sağ sol yapıyorlar. O zaman onlar yanlış biliyor mu demeliyiz ????
    Dostum, onlar değil ama siz yanlış biliyorsunuz.

Böyle bilgiler, televizyondan yarış izlemek ya da sağdan soldan kulaktan dolma bilgilerle edinilmez ki Türkiye'de motosiklet kullanıcısı profilinin bilgi düzeyi zaten malumunuz, şurada bir elin parmakları kadar "aklına, bilgisine" güvenilecek insan var, her duyduğunuza inanmayın.
    Hayatınızın söz konusu olduğu bir iş yapıyorsanız, biraz okumanızı araştırmanızı öneririm.

Öncelikle lastiğin ısınması, lastik hamurunun sıkışması ve gevşemesi sonucu olur. Bu sıkışma ve gevşeme sonucu oluşan iç sürtünme sonucu bir enerji açığa çıkar ve bunu ısı enerjisi olarak görürsünüz.

Lastik ısıtmak amacı ile zigzag yaptığınızda, normalden fazla bir içsel harekete sebep olmazsınız. Sadece lastik üzerindeki ağırlık transferini sağdan sola almış olursunuz. O yolda düz gitmekle zigzaglı gitmek arasında lastiğe verdiğiniz ek bir yük olmaz.
    Ancak hızlanma ve yavaşlamalar, lastik karkası(iskeleti diyelim) üzerinde daha fazla iç sürtünme yaratır.

Amortisör gibi düşünün. Sağa sola yatarken mi amortisörleriniz daha çok hareket eder yoksa hızlanıp yavaşlarken mi. Amortisörler de çalıştıkça aynı bu şekilde ısınırlar.

Bu konuda Türkçe kaynak çok fazla yok, pek huyum değildir ama bir kaç forumda, internet sitesinde bu durumu yazmışlar.
    Şurada en sonda var : http://www.motosikletaksesuarlari.co...kleri-Hakkinda
    şurada bir iki bilgi var : http://www.motordelisi.com/forum/mot...-dertte-3.html
    burada da biraz gaz ve frenden bahsediliyor : http://www.enduroist.com/forum/showt...esi-Gerekenler

Neyse, kendimle çelişip forumlardan link vermeyeyim.
    Sizin dediğiniz harekete ecnebiler, weaving ya da swerving derler, meraklısı, konuyu bunun üzerinden araştırabilir.

Adamlar ölçmüşler, diyor ki ne kadar agresif zigzag yaparsan yap ve bu esnada motoru ne kadar yatırırsan yatır, ısınmaya faydası yok
    http://www.tlzone.net/forums/suzuki-...-up-tires.html

Burada biraz daha teknik açıklama var :
    http://www.sportrider.com/how-to-pro...arm-your-tires

Motosiklet yarışları öncesi yapılan zigzaglar, lastik yanağındaki fabrika çıkış yüzeyindeki ince yağlı tabakayı kaldırmak içindir.
    Formula yarış arabalarının zigzag yapması ise normaldir, çünkü araba lastiklerinin çalışma mantığı farklıdır, onlar yatay düzlemde çalışır ve orada en çok esnetilebilen yer yanak olduğundan zigzag yapmak hızlı ısıtır.

Özetle; gereksiz yere zigzag yaparken(hem de lastik soğukken) ya da zigzag yaptım lastikleri ısıttım hadi biraz yatırayım diye devam ederseniz, önünde sonunda başınıza iş alırsınız.
    RmMuR, HCMT07, karakan68 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah

izmir - urla
    tuzsuzdeli, RmMuR, oerdogan007 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı blackode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana bugün gelen fiyatlar şöyle

Yapı Kredi 1135
    Allianz 1140
    Mapfre 3050
    Axa 3120
    Ak sigorta 6558
    Ego 5210

Yapı Kredi ile Allianz'ın poliçe içeriklerini karşılaştırıp birinden yaptıracağım bugün.
    Kardeş bu yazdıkların kasko mu,ve nekadara kadar taksit yapılıyor?
    Evet kasko. Sanırım kredi kartına 6 taksit yapıyorlar. Öğleden sonra gelecekler bitireceğiz işi. Son durumu aktarırım.

Motosikleti
    Yamaha MT07
    Suzukiyi tavsiye edenler olmuştu ama deneme fırsatım olmadı. Kawasakinin tasarımı çok çirkin geliyor. Aslında benım ıhtıyacım olan çok yönlü bi motosıklet o yuzden F700gs uygun gibi, test sürüşüde yapma ımkanım oldu ve begendım ama fiyatı 13.300€ olunca insan bi düşünüyo tabiki.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı SiriusBLACK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzukiyi tavsiye edenler olmuştu ama deneme fırsatım olmadı. Kawasakinin tasarımı çok çirkin geliyor. Aslında benım ıhtıyacım olan çok yönlü bi motosıklet o yuzden F700gs uygun gibi, test sürüşüde yapma ımkanım oldu ve begendım ama fiyatı 13.300€ olunca insan bi düşünüyo tabiki.
    Benım gonlum bu ara xt660z tenerede.. Lakin gazı acınca mt gıbı yurumuyo ne yapsam bılemedım :/ topcase taksam guzel olmuyo takmasam uzuna gıdemıyorum artcı uzunda rahatsız olucak ımkan olsada yanına alabılsem bak depreştim yine :/

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Arazide kullanılmayacaksa mt09 tavsiye ederim. Fiyat farkı az ve performansı daha iyidir.

Benım gonlum bu ara xt660z tenerede.. Lakin gazı acınca mt gıbı yurumuyo ne yapsam bılemedım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler