Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Yalnız ürün koruma takozu değil koruma demiri arkadaşlar
    Evet nc700, crf 250 koruma demiri tarzında olacak ürün. Bakalım iyice ortaya çıksın ürün, fiyatı tekrar gözden geçirir net birşeyler ortaya koyarız. Takoz da olacak o da 180-200 civarlarında olacak muhtemelen. Eklerim resimleri.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    arkadaşlar bişi sorcam kimse alınmasın allah nasip ederse bende mt07 alıcam. ama o çantayı takmak için veya herhangi bişi için grenajınızı kestirmeye değermi ? ayrıca bu motor naked . commuter yada enduro deil amacınız ne anlamış deilim. neden düşündüğümüde sölim : o grenajı kesilmiş motor satsanız ikinci elde ben olsam enaz 1000 tl fiyattan düşüttrürüm çünkü o motor çantaya uygun deil ve tarzıda deil.haliyle o grenajların değişmesi gerekecek. haksız mıyım ?
    tuzsuzdeli bunu beğendi.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bişi sorcam kimse alınmasın allah nasip ederse bende mt07 alıcam. ama o çantayı takmak için veya herhangi bişi için grenajınızı kestirmeye değermi ? ayrıca bu motor naked . commuter yada enduro deil amacınız ne anlamış deilim. neden düşündüğümüde sölim : o grenajı kesilmiş motor satsanız ikinci elde ben olsam enaz 1000 tl fiyattan düşüttrürüm çünkü o motor çantaya uygun deil ve tarzıda deil.haliyle o grenajların değişmesi gerekecek. haksız mıyım ?
    naked motorlara sırt çantalı sürücü çok yakışıyo. top case enduro işi. kimisi sever, ihtiyaçtır yapar eyvallah ama olmuyo hocam naked motorlara uzun yol motoru muamelesi yapmak.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı cocukozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aldığım bayi olan aydın motor şirinevlere götürdüm. 3 litre yağ 100tl, işçilik 40 tl aldı. yağ filtresini değiştirmedi. neden değiştirmiyosun kitpçıkta yazıyor dedim, kitapçığa bakarsak 10000de bir yağ değiştirmek lazım biz 5000de bir değiştirecez, yağ filtresini de 5000de değiştircez dedi. daha sonra benim içim rahat etmedi araştırdım, foruma da yazdım sordum hatta herkes yağ filtreside değişmeli dedi. bende yağ filtresini değiştirtecem başka servise, tabi yağ da değişmek zorunda olacak boşu boşuna...

Bir daha gitmeyin oraya.
    Hangi cesaretle kafalarına göre iş yapabiliyorlar ?
    Yamaha Türkiye, bu bakımları merkezi bir sistemle takip etmiyor mu ?
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    arkdaşlar abs li modeller kombine abs mı ? bizim motorlar ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kombine değil.

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi motoru, kendi zevki illaki ikinci elde topcaseli almak isteyen biri olur 1000 lira fazlaya satar ha ama ben topcase taktırmam şahsen

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı cocukozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tam olarak bunu yazyodum ki siz de bahsetmişsiniz. ctesi günü 1000 bakımını yaptırdım. bugun şileye gittim geldim artçıyla ve vibrasyonda bi artış mı var acaba diye düşünyodum ama tam emin olamadım. 1000 bakımından sonra benzer bişey yaşayan var mı?
    Dün izmir Zafer Motorda 1000 km bakımını yaptırdım tüm vidalar kontrol edildi cogu gevsekti sıkıldı zincir gerildi 36 olması gereken standart teker basıncı 44 psi cıktı fabrikaya güvenip kontrol etmeden 1000 km yol yaptım fabrika nasıl boyle bir iş yapmış anlamıs degilim yag olarak motul tercih ettim ltresi 38 tl den 114 tl 50 tl işcilik 50 tl yag filtresi 214 tl totalde odedim şu an bambaska bir motosiklet kullanıyorm zincirinizi muhakkak kontrol ettirin şu an resmen akıyooo GEcen sayfalarda bahsettigim viteste calısmama sorunumda soketinin takılmamıs olmasından ötürüymüş sıkıntımız derdimiz kalmadı herkeze keyifli sürüşler iyi haftalar izmirden selamlar
    deep_far ve Voodoo Child bunu beğendiler.

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün izmir Zafer Motorda 1000 km bakımını yaptırdım tüm vidalar kontrol edildi cogu gevsekti sıkıldı zincir gerildi 36 olması gereken standart teker basıncı 44 psi cıktı fabrikaya güvenip kontrol etmeden 1000 km yol yaptım fabrika nasıl boyle bir iş yapmış anlamıs degilim yag olarak motul tercih ettim ltresi 38 tl den 114 tl 50 tl işcilik 50 tl yag filtresi 214 tl totalde odedim şu an bambaska bir motosiklet kullanıyorm zincirinizi muhakkak kontrol ettirin şu an resmen akıyooo GEcen sayfalarda bahsettigim viteste calısmama sorunumda soketinin takılmamıs olmasından ötürüymüş sıkıntımız derdimiz kalmadı herkeze keyifli sürüşler iyi haftalar izmirden selamlar
    hocam merhabalar,
    yağı serviste seçenek olarak mı sundular? yoksa siz yağınızı alıp mı gittiniz? ben bu yağı koymanızı istiyorum diyerek?

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    pistonla yatağının arasındaki mikronluk tepecikleri eyeleyerek parçaların birbirine uyumu sağlanır rodajda. o eyelenen mikro metal parçacıklar yağ filtresinde birikir. eğer rodaj sonrası yağ filtresini değiştirmezseniz o metal parçacıklarını motorunuzun içinde bırakmış olursunuz. e ne işe yaradı rodaj modaj hepsi yalan oldu. yağ filtresini mutlaka değiştirin.
    Redneck, felix_bjk1903 ve ukiran35 bunu beğendiler.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rodaj zamanı bu yüzden yüksek devirlere çıkmayın diyor adamlar,o metal parçalar yüksek devirdeyken cart diye kopartabilir,küçük oyuklar oluşabilir,bu da sorunlara yol açar. son sürat denemeleri falan yapmayın yani,teker falan olmasın 1000 km dayanın diyor adamlar.
    dyavol-77 ve ukiran35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS

Motosikleti
    MT-07
    Bayi teslim etmeden lastik basınçlarına bakmadı mı boşver fabrikayı bende 225 tl ye yaptırdım tabi benimkinde yamalube kullandılar Bayinin dediğine göre yamalube ipone yapıyormuş(!)

mesela 2000-3000 km de yağı ve filitreyi kendimiz değiştirsek garanti dışı kalırmıyız?

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Bende izmirdeyim ve 650 km ye geldim bu saydijlarini sanirim bende yaptiracam bu haftalarda denk geliriz belki biyerlerde tanışıriz

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı motokovic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesela 2000-3000 km de yağı ve filitreyi kendimiz değiştirsek garanti dışı kalırmıyız?
    Motosikletin yağını 4000-5000 Km'de bir değiştirmek lazım.

Ben kitapçıkta yazan 1.000-10.000-20.000-30.000 bakımlarında yetkili servise götürmeyi, 5.000, 15.000, 25.000 vs ara bakımları kendim yapmayı planlıyorum.

Kendi yaptığınız bakımları bayiye "ben yaptım" diye söylemezseniz sorun çıkacağını sanmıyorum.

Ayrıca "5.000'de yetkili servise gel" derlerse "kitapçığa uyuyorum" diye cevap verilebilir.

Son olarak motosikletin garantisi 2 Yıl / 30.000 KM. Yani çok çok gezen biri 15 ayda bile bitirebilir garantiyi.
    motokovic bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin yağını 4000-5000 Km'de bir değiştirmek lazım.

Ben kitapçıkta yazan 1.000-10.000-20.000-30.000 bakımlarında yetkili servise götürmeyi, 5.000, 15.000, 25.000 vs ara bakımları kendim yapmayı planlıyorum.

Kendi yaptığınız bakımları bayiye "ben yaptım" diye söylemezseniz sorun çıkacağını sanmıyorum.

Ayrıca "5.000'de yetkili servise gel" derlerse "kitapçığa uyuyorum" diye cevap verilebilir.

Son olarak motosikletin garantisi 2 Yıl / 30.000 KM. Yani çok çok gezen biri 15 ayda bile bitirebilir garantiyi.
    Bayi bana 6000 de gel dedi. bende 10000 de bir gitmekten yanayım...

5000 bakımını yaptığında detaylı ve fotolu yazını bekleriz...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj zamanı bu yüzden yüksek devirlere çıkmayın diyor adamlar,o metal parçalar yüksek devirdeyken cart diye kopartabilir,küçük oyuklar oluşabilir,bu da sorunlara yol açar. son sürat denemeleri falan yapmayın yani,teker falan olmasın 1000 km dayanın diyor adamlar.
    Adam rodaj zamanı 205 görmüş...MT-07'nin 2.eli alınmaz anlaşılmıştır...
    The Power of The Dreams.

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Dunyanin en buyuk motor ureticilerinden birinin tonlarca ar-ge si hikaye , muhendisi de bir sey bilmiyor ama bizim paragoz motor esnafi en iyisini biliyor degil mi??? Adam el kitabinda 10000 yazdiysa emin olun 10000 dir . 5000 degistirilmesinin zarari olur mu ? Hayir olmaz . Ama motorun bakim araligi uretici tarafindan kac ise o dur . Lutfen falanca ustanin filanca ustanin lafina inanmayin. Tam sentetik yagin omru 5000 degil 10000 dir. Size dusen sadece periyodik kontrolleri yapmak . Ha para boldur 5000 de bir 150 lira vermek istersiniz o ayri konu. Dedigim gibi zarari yok. Tercih meselesi. Ama isguzar ustalarin yalanlarina inanmayalim.

Zaten dusun her firsatta garanti kapsami disinda bu diyip is yapmak istemeyen fabrika bile 10000 diyor . Eger 5000 gerekseydi 5000 derdi
    dyavol-77 bunu beğendi.

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    [QUOTE=izmirian;3352451]Dunyanin en buyuk motor ureticilerinden birinin tonlarca ar-ge si hikaye , muhendisi de bir sey bilmiyor ama bizim paragoz motor esnafi en iyisini biliyor degil mi??? Adam el kitabinda 10000 yazdiysa emin olun 10000 dir . 5000 degistirilmesinin zarari olur mu ? Hayir olmaz . Ama motorun bakim araligi uretici tarafindan kac ise o dur . Lutfen falanca ustanin filanca ustanin lafina inanmayin. Tam sentetik yagin omru 5000 degil 10000 dir. Size dusen sadece periyodik kontrolleri yapmak . Ha para boldur 5000 de bir 150 lira vermek istersiniz o ayri konu. Dedigim gibi zarari yok. Tercih meselesi. Ama isguzar ustalarin yalanlarina inanmayalim.
    e haklısın ama,
    benim gibi motoru yaz kış kullanıyorsan daha çabuk kirletiyorsun demektir. yağını filtresini 5-6 bin km de değişmekte fayda var. yok sezonluk kullanıyorsan dediğin gibi paran boldur kimse ses etmez...

No_MerCy_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-R 600 k7 MAVİ-BEYAZ
    Mt-09 ıxil egzoz tam aradığım ses. bizim motorlarda bu sesi alabirmiyizki?
    motokovic, SULH ve merman bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler