Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    abs siz arıyordum. hatayda var bir tane bana çok ters geldi. teşekkürler arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    İzmotonun dedigi her sey palavra
    tuzsuzdeli ve gokocan92 bunu beğendiler.

Gzc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 (Today-Beat-YBR125-CBR250)
    Hayirlisiyla evime geldim. Bundan sonra bilgi paylasim konusunda birbirimize yardimci oluruz fotografini atarim yarin
    motokovic bunu beğendi.

merman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max İron max
    Alıntı Gzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirlisiyla evime geldim. Bundan sonra bilgi paylasim konusunda birbirimize yardimci oluruz fotografini atarim yarin
    Geçmiş olsun fotoları bekliyorum

ulubatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt 07 Race Blue
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben kendimce ufak bir uyarı yaptım ama maalesef kimse ciddiye almadı. zira herkes fiyat teslimat olaylarına kendini kaptırmış.

tecrübesiz binici olmadığım halde maalesef motoru yatırdım ve güvenli şekilde kendimi atarak düştüm (önce can). zira stok gelen bridgestone lastikler ıslakta felaket. iki akşam önce istanbul'da ciddi bir sağanağa yakalandım ve ıssız da bir yoldaydım. hiç olmaması gereken hafif bir frenajda ön teker kilitlendi ve motor düşük süratte yattı. allah'a şükür bende ve motorda hemen hiçbir şey yok. ancak başımda kask olmasa kesinlikle sarsıntı geçirirdim. bu arada ls2 kask da bizzatihi onayımı aldı.

ancak absli motor bekleyen arkadaşlar gerçekten doğru bir karar vermiş. şimdi lastikler söylediğim gibi tehlikeli. ancak motorda şöyle mükemmel bir olay var. mühendisler adeta motorun yatmasını hesap ederek enteresan bir tasarım yapmışlar. eminim avrupada başlangıç motoru olarak tasarlanmasının büyük rolü var. 700 cc ne başlangıcı demeyin birçok ülkede beginner bike olarak geçiyor.

deponun iki yanında yer alan plastik kısımlar motoru ve depoyu koruma amaçlı. ve bu işe çok iyi yarıyorlar.
    egzost altta olduğundan darbe almıyor.
    kuyruk kısa olduğundan darbe almamış.
    motor bloğu kesinlikle darbe almamış.
    fren maneti kaliteli malzemeden yapılmış ufak bir çizik dışında hasar almadı.
    sinyaller ön arka korunaklı pozisyonda yere temas etmemişler.

kısaca şu an motoru görseniz kesinlikle yattığı zor anlaşılır.

gerçi bilenler bilir yüksek suda düşmek avantajlıdır, su sürtünmeyi azalttığından motor pek hasar almaz ama yine de genel tasarım yatarsa masraf çıkarmaması üzerine tasarlanmış.

bir diğer önemli nokta da yeni başlayanlar varsa unutmasınlar motor yatarsa güvenlik gerekçesiyle beyin motoru tekrar çalıştırmıyor. slide gibi bir hata kodu çıkıyor. bu sizi korkutmasın. kontağı anahtardan kapatıp tekrar açın, beyin resetlenince motor çalışıyor.

Allah mecbur etmesin o pozisyona düşürmesin ama düşük süratlerde motor yatarsa hemen hemen hiç hasar almıyor bilginize. eskisi gibi grenajlı motor olsaydı altımda ciddi masraf çıkabilirdi.
    geçmiş olsun inşallah başkazanız olmaz

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    merhabalar,

1000km rodaj bakımını yaptıran arkadaşlar hangi marka yağ kullandılar ve yağın viskozite aralığı nedir?

Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    arkadaşlar ben kendimce ufak bir uyarı yaptım ama maalesef kimse ciddiye almadı. zira herkes fiyat teslimat olaylarına kendini kaptırmış.

tecrübesiz binici olmadığım halde maalesef motoru yatırdım ve güvenli şekilde kendimi atarak düştüm (önce can). zira stok gelen bridgestone lastikler ıslakta felaket. iki akşam önce istanbul'da ciddi bir sağanağa yakalandım ve ıssız da bir yoldaydım. hiç olmaması gereken hafif bir frenajda ön teker kilitlendi ve motor düşük süratte yattı. allah'a şükür bende ve motorda hemen hiçbir şey yok. ancak başımda kask olmasa kesinlikle sarsıntı geçirirdim. bu arada ls2 kask da bizzatihi onayımı aldı.

ancak absli motor bekleyen arkadaşlar gerçekten doğru bir karar vermiş. şimdi lastikler söylediğim gibi tehlikeli. ancak motorda şöyle mükemmel bir olay var. mühendisler adeta motorun yatmasını hesap ederek enteresan bir tasarım yapmışlar. eminim avrupada başlangıç motoru olarak tasarlanmasının büyük rolü var. 700 cc ne başlangıcı demeyin birçok ülkede beginner bike olarak geçiyor.

deponun iki yanında yer alan plastik kısımlar motoru ve depoyu koruma amaçlı. ve bu işe çok iyi yarıyorlar.

gerçi bilenler bilir yüksek suda düşmek avantajlıdır, su sürtünmeyi azalttığından motor pek hasar almaz ama yine de genel tasarım yatarsa masraf çıkarmaması üzerine tasarlanmış.

bir diğer önemli nokta da yeni başlayanlar varsa unutmasınlar motor yatarsa güvenlik gerekçesiyle beyin motoru tekrar çalıştırmıyor. slide gibi bir hata kodu çıkıyor. bu sizi korkutmasın. kontağı anahtardan kapatıp tekrar açın, beyin resetlenince motor çalışıyor.

Allah mecbur etmesin o pozisyona düşürmesin ama düşük süratlerde motor yatarsa hemen hemen hiç hasar almıyor bilginize. eskisi gibi grenajlı motor olsaydı altımda ciddi masraf çıkabilirdi.

DOSTUM çok geçmiş olsun ...
    MeDeNiYeT DediĞiN TeK DiŞi KaLMıŞ CaNaVaR

Motosikleti
    Mt 07
    Arkadaşlar koruma takozu taktıran var mı yardımcı olan herkese teşekkür

Erkutgor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Windscreen taktiran var mi ?

kardeşim ne demek beğenmene gerçektende sevindim.Bende aldığım günden beri çok keyifli vede güzelim,çok eğlenceli bir motor umarım sende en kısa sürede alırsın kardeşim.Hadi hayırlısı.
    ake bunu beğendi.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km

hocam çok geçmiş olsun. kötünün iyisi olmuş :(

Motosikleti
    Motohan'dan cikarken cekilmistik. Fırat ÇALHAN abime cok cok tesekkur ediyorum. Ilgisinden, hosgorusunden, durustlugunden... Kendisi gercekten mukemmel bir insan ve cok sevdigim motorcu bir abim.

Balikesirden cok sukur evime geldim. Plakasiz kaptirdim cok sukur bir sey olmadi. Ve artcidaki poseti cikartmaya kiyamadim hala uzerinde duruyor

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    ARKDAŞLAR BENDE İİZMİRDEN MOTORUMU TESLİM ALDIM

RACEBLUE MT7ABS

İZMİRDEN MT 7 Sİ OLAN ARKDAŞLARLA Bİ BULUŞMA YAPSAK NASIL OLUR HERHANGİBİ BİR YERDE ÇAY İÇME GİBİSİNDEN
    Voodoo Child bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKDAŞLAR BENDE İİZMİRDEN MOTORUMU TESLİM ALDIM

RACEBLUE MT7ABS

İZMİRDEN MT 7 Sİ OLAN ARKDAŞLARLA Bİ BULUŞMA YAPSAK NASIL OLUR HERHANGİBİ BİR YERDE ÇAY İÇME GİBİSİNDEN
    Hayirli olsun kardesim Allah kaza bela gostermesin. Istanbulda olsan toplanabilirdik Izmir uzak
    deep_far bunu beğendi.

madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    Alıntı Gzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun kardesim Allah kaza bela gostermesin. Istanbulda olsan toplanabilirdik Izmir uzak
    istanbulda kaç tane mt7'ci var?
    numan bunu beğendi.

Kosovalī - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    Motorunu benim gibi yeni alan arkdaslara hayirli olsun kazasiz belasiz kullaniriz Inşallah. Benim bi sorum olucak plakasini cikartmis olan arkadaslara Ocak ayinin Tasit pulunu odicekmiyiz

Motosikleti
    Alıntı Kosovalī adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu benim gibi yeni alan arkdaslara hayirli olsun kazasiz belasiz kullaniriz Inşallah. Benim bi sorum olucak plakasini cikartmis olan arkadaslara Ocak ayinin Tasit pulunu odicekmiyiz
    Oduyorsun kardes. Ben o yuzden temmuz1i bekliyorum. Plaka cikartmicam ufak ufal mahallede kullanicam 1 temmuza kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

Alıntı madsky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda kaç tane mt7'ci var?
    Istanbul Umraniyedeyim. Hakan Gozcu adim soyadim facebooktan ekle istersen oradan konusuruz arada.
    madsky bunu beğendi.

Bende motoruma kavustum sonunda marmaristen race blue absli foto atamiyorum cep telefonundan aksam otobuse yukleyip istanbula getirecem burda 2 tane beyaz ve kirmizi var absiz arayan arkadaslar buraya bakabilir cenkaya motor marmaris kucuk dip not:motor degil MERMI

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

Motosikleti
    Allah kaza bela gostermesin. Guzel gunleriniz cok olsun insallah. Istanbulda neredesiniz yazarsaniz iyi olur, istanbullu arkadaslarimizi bilelim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler