Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı Voodoo Child adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun copycat kardeşim. bundan iki hafta önceki müthiş yağmura çeşmede yakalandım pazar günü. bridgstone lastiklerden ben memnun kaldım. çeşme merkezden dalyana 10 dakika boyunca göl olmuş yollar ( yer yer 5-10 cm su) ve sağanak yağmur altında inişli çıkışlı bir güzergahta ortalama 60-70 km hızlarla gittim. ve ne önde ne arkada bir kayma olmadı. ve o pazar yol tutuşuna hayran kaldım. ama asfaltın kalitesi fena değildi, bunu da belirteyim.
    ben bridgestone ların hem kuru hem yaş performansını beğendim. bence lastikleri kötülemenin pek bir alemi yok. üzerine alınma ama biraz pilotaj hatası kötü bir asfalta denk gelmiş bana kalırsa.
    kardeşim çok sağol. yalnız lastikler bende henüz çok yeni olduğundan da bir açık kapı bırakıyorum. yeterince erimedi daha.
    Kosovalī bunu beğendi.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 honda cbr600rr c-abs
    Çok geçmiş olsun

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    hocam çok geçmiş olsun. ben otoparka koydum motoru bir haftadır çıkarmıyorum yağmur çamur var diye. böyle şeyler başa gelir, cana bir şey olmaması önemli. tekrardan çok geçmiş olsun.

Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben kendimce ufak bir uyarı yaptım ama maalesef kimse ciddiye almadı. zira herkes fiyat teslimat olaylarına kendini kaptırmış.

tecrübesiz binici olmadığım halde maalesef motoru yatırdım ve güvenli şekilde kendimi atarak düştüm (önce can). zira stok gelen bridgestone lastikler ıslakta felaket. iki akşam önce istanbul'da ciddi bir sağanağa yakalandım ve ıssız da bir yoldaydım. hiç olmaması gereken hafif bir frenajda ön teker kilitlendi ve motor düşük süratte yattı. allah'a şükür bende ve motorda hemen hiçbir şey yok. ancak başımda kask olmasa kesinlikle sarsıntı geçirirdim. bu arada ls2 kask da bizzatihi onayımı aldı.

ancak absli motor bekleyen arkadaşlar gerçekten doğru bir karar vermiş. şimdi lastikler söylediğim gibi tehlikeli. ancak motorda şöyle mükemmel bir olay var. mühendisler adeta motorun yatmasını hesap ederek enteresan bir tasarım yapmışlar. eminim avrupada başlangıç motoru olarak tasarlanmasının büyük rolü var. 700 cc ne başlangıcı demeyin birçok ülkede beginner bike olarak geçiyor.

deponun iki yanında yer alan plastik kısımlar motoru ve depoyu koruma amaçlı. ve bu işe çok iyi yarıyorlar.
    egzost altta olduğundan darbe almıyor.
    kuyruk kısa olduğundan darbe almamış.
    motor bloğu kesinlikle darbe almamış.
    fren maneti kaliteli malzemeden yapılmış ufak bir çizik dışında hasar almadı.
    sinyaller ön arka korunaklı pozisyonda yere temas etmemişler.

kısaca şu an motoru görseniz kesinlikle yattığı zor anlaşılır.

gerçi bilenler bilir yüksek suda düşmek avantajlıdır, su sürtünmeyi azalttığından motor pek hasar almaz ama yine de genel tasarım yatarsa masraf çıkarmaması üzerine tasarlanmış.

bir diğer önemli nokta da yeni başlayanlar varsa unutmasınlar motor yatarsa güvenlik gerekçesiyle beyin motoru tekrar çalıştırmıyor. slide gibi bir hata kodu çıkıyor. bu sizi korkutmasın. kontağı anahtardan kapatıp tekrar açın, beyin resetlenince motor çalışıyor.

Allah mecbur etmesin o pozisyona düşürmesin ama düşük süratlerde motor yatarsa hemen hemen hiç hasar almıyor bilginize. eskisi gibi grenajlı motor olsaydı altımda ciddi masraf çıkabilirdi.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    copycat kardeş geçmiş olsun.
    Ben her gün motosiklete biniyorum ve şu son günlerdeki İstanbul yağmurlarına da hep denk geldim.
    Eve giderken geçtiğim bomboş bir yol var. Bu yolda kuru iken yaptığım gibi, yağmurda da lasitkleri test ettim
    Her defasında umduğumdan daha kısa mesafelerde durdum.
    Ön ve arka ayrı ayrı denemelerimde de sonuç çok iyiydi. Bende de Bridgestone var

Belki senin girdiğin suda, ince bir toprak tabakası, yağ vesaire gibi başka birşey de vardı. Lastiklerin performansı gerçekten şaşırtıcı çünkü.

Arka kilitleyen arkadaşlar da frenajı nasıl yapıyor bilmiyorum ama, olması gerektiği gibi ön-arka kombine frende kontrol dışı hiç bir kilitlenme yaşamadım henüz.
    Yol şartları, eğim, o anki hızınız gibi şartlara göre fren yapmak lazım.
    Panik frene verdiği tepki ile değerlendirmek çok doğru değil.
    asomuncu, numan ve Kosovalī bunu beğendiler.

madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    bendeki lastik michelin pilot road 3, memnunum.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    bugün mt-07 yi deneme şansım oldu. tecrübesiz bir motorcuyum. kullandığım motor 17 beygir bi çinli. ne kullansam iyi gelicekti muhtemelen. benim söyleyeceklerim kesinlikle kılavuz olamaz ama yok böyle bi motor motora yaklaşmaya başladığım andan inip uzaktan bakmaya başladığım ana kadar ağzım kulaklarımdaydı. sahip olanlar çok şanslılar. almaya niyetlenip bekleyenler ise umarım biran önce kavuşurlar, beklediklerine değecek. hepiniz güle güle kullanın. özgür , teşekkür ederim...

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    500 km oldu fakat hala alışamadım,motoru stop ettirmeden geçirdiğim güne lanet edicem artık

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    1000 bakimi fiyatlari nedir yaptiran var mi acaba 200 dendi bana ?

merman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max İron max
    İzmirden bir kaç arkadaş far edip özelden mesaj attım ben nazilli den foruma katılıyorum. Burda aksesuar namına bir şey yok İzmirli arkadaşların yardımına ihtiyaç duyuyorum özellikle
    herkese tekrardan selam Copycat geçmiş olsun ucuz atlatmışsın neyseki

Gzc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 (Today-Beat-YBR125-CBR250)
    Evet arkadaslar kirmizi MT'me dogru gidiyorum. Gece saat 3.34 ve bursaya 20 km kaldi,tabelalari takip ediyorum. Balikesire gitmeme sanki gunler var. Kavusamadik bir turlu
    Kosovalī bunu beğendi.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı merman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmirden bir kaç arkadaş far edip özelden mesaj attım ben nazilli den foruma katılıyorum. Burda aksesuar namına bir şey yok İzmirli arkadaşların yardımına ihtiyaç duyuyorum özellikle
    herkese tekrardan selam Copycat geçmiş olsun ucuz atlatmışsın neyseki
    izmirden umudunu kes dostum

burdakiler senden daha mağdur

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 km oldu fakat hala alışamadım,motoru stop ettirmeden geçirdiğim güne lanet edicem artık
    İlk birkaç gün, ben de bir iki kere stop ettirdim.
    Motorun güçlü olması sebebi ile gaz koluna biraz temkinli yaklaşıyorsun büyük ihtimalle.
    Debriyaj ve vites geçişleri de zamanla biraz yumuşar.
    Ben 800km'ye geldim. Açıkçası vites geçişleri daha şu son 100km'de konforlu olmaya başladı.

Kosovalī - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    Alıntı Gzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaslar kirmizi MT'me dogru gidiyorum. Gece saat 3.34 ve bursaya 20 km kaldi,tabelalari takip ediyorum. Balikesire gitmeme sanki gunler var. Kavusamadik bir turlu
    Tekrar hayirli olsun kazasiz belasiz gidip gelirsin inşallah.
    Benden selam söylersen sevinirim Fırat a Bursadan Ahmet Emre

heh mt 125 çıktı bile daha da alternatif motorlar gelecek.resmi bişey olmadığı için burdan yazmam dostlarıma çok ayıp olur.araştıranlar ne çıkacak bilir zaten.
    diversionf bunu beğendi.

Motorumun rodaji bitti şimdi sesi bile bi farklı oldu daha tok çıkıyor. Bu arada rodaj sonra bi er6n ile ışıkları kalktım tam gaz arkadaşımın 2012 er6n i var. Bi motor boyu fark attım. Mt7 daha hızlı tek sıkıntım tekere gele gele bi hal oldum
    merman bunu beğendi.

Motosikleti
    X max İron max
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster

:D Güzel bir koruma takozu istiyorum aslında ilk başta o yetecek bana

ukiran35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Ufuk ben dün sanki motor almamış gibi aradım, motor geldi ama sahibi var falan dedi. Acaba başkalarına mı ait gelen motorlar?
    Birde tam anlamıyla oturmamış izmirdeki bayisi, motoru ben aldıktan bir kaç gün sonra görevli bayan beni arıyor "beyefendi motorlar geldi görmeye gelebilirsiniz" diye...
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    baydı ama ben yine sorayım, elinde mt07 yi olan bayi biliyor musunuz? istanbula gelecek olan önümüzdeki partideki motorlar da satılmış sanırım.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    balıkesir motohanı arayın derim.

Motosikleti
    X max İron max
    nazilli karadayı bayii nde bir tane ABS li vardı Beyaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler