Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bildiğim kadarıyla bir limiti yok bu forumda 300 de bırakan okudum 1000 de

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Xonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bende birçoğunuz gibi MT 07 almayı planlayanlardanım. Yarın öbürgün İstanbul'daki bayilere bir uğramayı düşünüyorum. Yalnız merak ettiğim bir durum var. Bayilere kapora bırakan arkadaşlar, ne kadar bıraktınız sıraya girmek için? Bu işin bir raconu var mıdır

Herkese kazasız, belasız sürüşler
    Dostum 200 TL bırakan bile vardı. Bayiye sor, "abi ne kadar kapora bırakayım" diye. O da "100-200 ver bişe" diyecektir. Abartıp 500 de isteyebilir ama teknik olarak sakınca yok.

Nakit ödersen makbuz karşılığı ver, bankadan transfer yaparsan açıklamaya bir ibare ekle.

Ben 1000 TL kapora göndermiştim bankadan. Herhangi bir risk görmediğim için, para da varken göndermiştim. Sorun da çıkmadı.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Gzc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 (Today-Beat-YBR125-CBR250)
    Selamun aleykum herkesin mt07'si hayirli ugurlu olsun, Allah kaza bela gostermesin. Istanbulda ikamet ediyorum. Dun babamla oturup mt07ye yazilmaya karar verdik. Forumu takip ettim butce olsun performans olsun kullanmayan bile memnun sorum su olacak. Istanbul olur yakin iller olur memnun kaldiginiz, motorun biraz daha erken gelebilecegini bildiginiz bir bayi var mi? Kirmizi ABS'siz model dusunuyorum. Ve sakarya universitesindr okuyorum. Ornegin balikesirdeki yerden herkes memnun. Orasi onerilirse gidip kapora birakmam gerek mi yoksa bir arkadasim benim adima birakabilir mi? Simdiden tesekkurler. Allah kaza bela gostermesin tekeriniz hep duz bassin.
    xismailaydin bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Gzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum herkesin mt07'si hayirli ugurlu olsun, Allah kaza bela gostermesin. Istanbulda ikamet ediyorum. Dun babamla oturup mt07ye yazilmaya karar verdik. Forumu takip ettim butce olsun performans olsun kullanmayan bile memnun sorum su olacak. Istanbul olur yakin iller olur memnun kaldiginiz, motorun biraz daha erken gelebilecegini bildiginiz bir bayi var mi? Kirmizi ABS'siz model dusunuyorum. Ve sakarya universitesindr okuyorum. Ornegin balikesirdeki yerden herkes memnun. Orasi onerilirse gidip kapora birakmam gerek mi yoksa bir arkadasim benim adima birakabilir mi? Simdiden tesekkurler. Allah kaza bela gostermesin tekeriniz hep duz bassin.
    Dostum Düzce Dadaş Motor da sorunsuz bir bayidir. Sana orası daha yakın. İletişime geçip tarih al, uyarsa tavsiye ederim.

Motosikleti
    Simdi girip telefonunu alip ariyim. Alternatif varsa iyi olur. He birde sen buradan mi almistin. Ayrica sunu da merak ediyorum. Istanbulda yasiyorum ama plakayi sakarya olarak cikarmak istiyorum sigortadan dolayi. Mumkun mu? Sen galiba ikametin oldugu yerden cikiyor demissin ama

doziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Ben de Ankara'da olmama rağmen motoru Dadaştan aldım. Bana söyledikleri teslim tarihinden 4 gün önce motorun hazır olduğunu söylemişlerdi (sanırım ABS'li ilk parti). xismailaydin arkadaşın dediği gibi sorunsuz iyi bir bayi olduğunu düşünüyorum...

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Gzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi girip telefonunu alip ariyim. Alternatif varsa iyi olur. He birde sen buradan mi almistin. Ayrica sunu da merak ediyorum. Istanbulda yasiyorum ama plakayi sakarya olarak cikarmak istiyorum sigortadan dolayi. Mumkun mu? Sen galiba ikametin oldugu yerden cikiyor demissin ama
    Ben Ankara'dan aldım. Adam söylediği tarihte teslim etti.

Plaka ve ruhsatı yalnızca ikametin bulunduğu ilçe trafik tescil müdürlüğünde yaptırabiliyorsun. Yani ikametin Kadıköy'de ise gidip Kartal'dan bile başvuru yapamıyorsun.

İlçe trafik tescil müdürlükleri de ilçe emniyet binalarında zaten. "Karakol" da diyebilirsin

İkametini Sakarya'ya aldırırsan, motosikletin faturasını da ikametini aldığın adrese kestirirsen 54 plakalı çıkarabilirsin. Başka alternatif yok.

Motosikleti
    Dadas motordaki abi hafif yasli babacan bir adama benziyor. Haziran gibi teslim yapilir diyor. Hafta soylemedi belli olmadigi icin. Yapikrediye de 0 faiz 5 ay taksit yapiyorlarmis.

Buraya yeni üye oldum ilk mesajım bende kapora verdim 1000 tl race blue absli ınsalah bu cumaya kadar teslim alıcam marmaristen istanbulda motor kalmamış zar zor buldum 3 tane geliyor kırmızı beyaz 1 tanesıde raceblue abslı kaptım hemen çok şükür dedikleri gibi herkse mayıs sonu diyorlar istanbulda nereyi aradıysam

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    arkadaşlar izmirde teslim alan varmı ??

hala beklıyorum 2. partı diyor gelmedi dıyor

perşembe günü diyor şimdide

eğer gelmezse kaporamı alıp başka bayiye ne kadar bekletirse bekletsin vereceğim

25 gün boyunca oyalayıpp haftaya haftaya diyorlar sözünde durmaz nalet insanlar ...... boyle esnaflık boyle insanlık boyle erkeklik olmaz olsun ya

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Mat Gri
    Alıntı madsky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynalar evet malesef yetersiz. mondial kullanırken bile arkamdakini görebiliyordum, bunda kafamı hareket ettirmem gerekiyor bazen. bizim ceketler mi büyük acaba.

Ben cumartesi günü riva ve şile gezdim, motordan ince bir trrrr'lama geliyor. nasil tarif edeceğimi bilemedim. Yani gaz açıkken ses yok, gazı bıraktığımda geliyor. Zincir değil sanki, çünkü zincirin sesini ayırt edebiliyorum. Servise götürdüm ben de gezdikten sonra, sorayım dedim. O sesler zamanla kaybolur şimdi olur falan dedi, pek sallamadılar gibime geldi.

Hani mesela yakınınızda duvar varsa yol boyunca, duvardan yansıyan sesi duyarsınız ya, o zaman daha net anlaşılıyor sanki, gazı verirken sorun yok, gazı bırakınca bir trrrr'lama. anlamadım gitti. kafama takılıyor sürekli.
    ben 1 mayıs sabahı teslim aldım motosikleti. şu anda 430 km deyim.
    bahsettiğiniz gibi aynalar beni de çok zorladı, hele ki ilk gün tam arkamı görmekte zorluk çektim. şimdi yavaş yavaş alıştım hafif bi baş hareketi ve dirseklerimi hafif aşağı hareket ettirerek görüyorum ama ilerde ufak bi ekle daha iyi olur umarım.

o bahsettiğiniz trrr'lama bendede var. tam olarakta bahsettiğiniz gibi gaz kestiğimde daha belirgin. belkide gaz açtığımızda artan motor sesiyle duyulmuyordur bilemiyorum. biçok kişide olduğuna göre, olabilecek normal bişeydir umarım. aynı seri motorlarda olabilen kronik bi problem olmasa bari.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

bi de arkadaşlar bi sorum olacak. benim yolcu selesinin altından, kitapçıkta bahsedeilen kask tutma kablosu çıkmadı. sizinkilerde mevcut mu?

merman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max İron max
    Sonunda kararımı verdim. ABS li birini kaptım 15 gün sonra elimde inşallah rice blue istemiştim ama ABS siz gelecekmiş, ben de ABS li olsun Deep Armor olsun dedim sonuçla lansman rengi o da güzel...
    Bu arada arkadaşlar beyaz bir ABS li var Nazilli bayisinde boşta elini çabuk tutan gelsin alsın. Bana al götür dedi. Biraz daha bayide kalsam verin beyazı tamam ulan deyip alacaktım. Ben daha fazla dayanamıyorum deyip çıktım gittim. Ne zor arkadaş beklemek biri gri o sahipli yan yana duruyorlar baktıkça içim sızladı. İsteyen benimle de irtibata geçebilir. Yardımcı olurum.

armağan** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt-07 racing red
    buda benim makina

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

hamzarat, No_MerCy_, merman ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

No_MerCy_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-R 600 k7 MAVİ-BEYAZ
    Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun aman dikkat edin.Beyler bu motordan nasıl düzgün ses alabiliriz araştırma yapan varmı? trafikte giderken daha fark edilir olmak istiyorum.

merman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max İron max
    bence farlar hep açık olsun.
    Farım da açık yolum da hesabı ;)
    Ses biraz tırt gibi ama kaynakçının yaptığı işe benzeyen o egzoz ile ses nasıl çıkabilir ki

armağan** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt-07 racing red
    eyvalla hocam.farkedilir olmak istiyorsan 3500tl ye akrapovic alıcan

Erkutgor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    suan piyasada mt 07 ye uygun akrapovic satan bir bayi varmi ?

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı No_MerCy_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun aman dikkat edin.Beyler bu motordan nasıl düzgün ses alabiliriz araştırma yapan varmı? trafikte giderken daha fark edilir olmak istiyorum.
    Kıycan paraya komple(boğazdan)Akrapovic yada boğazdan ARROW eksoz yapacan(e-Bay'da mevcut)...
    The Power of The Dreams.

Erkutgor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Buarada aksesuar vs. arayan arkadaslar, haftasonu istanbulda mt 07 icin koruma takozu, windscreen,plate holder vs akliniza gelebilecek tum aksesuarlari arastirdim. Ne yamaha,ne rizoma,ne puig ne de baska bir markada suan icin TR. ye gelen hicbir aksesuar yok.Sadece delta motorda radyator koruyucu bulunuyor.Anlasilan bu sezon zor...

Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Alıntı Erkutgor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buarada aksesuar vs. arayan arkadaslar, haftasonu istanbulda mt 07 icin koruma takozu, windscreen,plate holder vs akliniza gelebilecek tum aksesuarlari arastirdim. Ne yamaha,ne rizoma,ne puig ne de baska bir markada suan icin TR. ye gelen hicbir aksesuar yok.Sadece delta motorda radyator koruyucu bulunuyor.Anlasilan bu sezon zor...
    Radyotör koruyucunun fiyatı ne kadarmış ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler