Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    İşçilik ücreti almamaları lazım, evet, onu biliyorum.

Ben özellikle yağ filtresinin fiyatını merak ediyorum.

Çünkü yağı Yamalube kullanmak istemediğim için Ipone düşünüyorum, yani yağı kendim götüreceğim gibi görünüyor. Bu durumda sadece yağ filtresinin fiyatı muğlak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Teoride almamaları gerek evet keşke de almasalar, ben de sevinirim. Ancak genelde bişekilde alıyorlar yada almaya çalışıyorlar.

Kendin yağ götürürsen büyük ihtimal kabul etmezler. Ben de aynı şeyi yaşadım. Kabul etmemeleri de bence mantıklı. O yüzden sormadan önce boşu boşuna yağ alma, önce bir ara sor derim.

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teoride almamaları gerek evet keşke de almasalar, ben de sevinirim. Ancak genelde bişekilde alıyorlar yada almaya çalışıyorlar.

Kendin yağ götürürsen büyük ihtimal kabul etmezler. Ben de aynı şeyi yaşadım. Kabul etmemeleri de bence mantıklı. O yüzden sormadan önce boşu boşuna yağ alma, önce bir ara sor derim.
    kendin yağ götürürsen motosiklet garantiden çıkar

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı mt09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayı sen hangi Yamaha bayii sin

Korna çalma garantiden çıkar demek gibi bişey olmuş bu

Servis elindeki yağ varili bitince yan Tükkandan alıp, numarası, değerleri tutsun tutmasın senin gözün gibi baktığın motoruna koyuyor. 1lt yerine 1.5lt koyuyor... ne ararsan var sonucunda bi süre sonra servise dönecek hale getiriyor motoru... Sende keçe patlağı bilmemnesi derken tıpış tıpış gidiyorsun, ne oldu garantiden çıkmamış pertingen ştrayze bi motorun oldu

Ben hep kendi yağımı aldım, Honda servislerinden bir tek Anes dır dır etti diğerleri kullanım kılavuzunuzda belirtilen değerlerde ise tabi ki getirebilirsiniz dedi, bende varil marka değil bal gibi Motul kullandım hep. Zaten itiraz etmesi tüketici haklarına aykırı, Yamaha TR ye şikayet edersiniz bunu diyen servisi, onlar gereken bilgiyi bayilere umulmadık bir süratte iletiyorlar

He dışarda 30 lira olan Motul serviste 40 liraya satılıyorsa, ambalaj gözümün önünde açılıp artan yağ teslim ediliyorsa helal olsun servisime derim yani olay para da değil
    deep_far ve xismailaydin bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başkasının artan yağını motora koyup 0 paket motor yağı alıyorlar,ben ninjayı servise götürdüğüm zaman,1.5 litre yağ koydu adam,benden 2 litre yağ parası aldı, benim artan yağımı da başka bir motora koydu,bende orda izliyorum dehşet içinde,daytona motor yine insaflı,indirim yapın bu ne biçim fatura dediğin zaman indirim yapıyor yani adam,ama kendin söylemen lazım.

kardeşler motorun satış kısmında çok işkence çekmeme rağmen,servis kısmının bu kadar sınıntılı olmayacağını düşünüyorum,adamlar bir kurumsallaşma çabasına girmiş(her nekadar inanılmaz acemilik çekselerde adamlar uğraşıyor ),üst katta bekleme odası falan var, 2-3 tane kamerayla motorunuzun bakımını izleyebiliyorsunuz,veya televizyon izleyebiliyorsunuz,bunlar küçük ama hoş şeyler, ben onlara götürüp deniyicem bakalım nasıl olacak,

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jüpiterde mi Neptünde mi ?? Pulüton??

Eğer öyle bişey olursa buradan yazın, kendimle dalga geçicem
    Otomobillerde ve motosikletlerde, rodaj bakımında sadece malzeme parası alınır işçilik alınmaz.
    Servisler bu işçilik ücretini, zaten ithalatçı firmadan tahsil ederler.
    Aksi bir talep varsa hakkınızı arayın.

Ben de 1-2 hafta içinde 1000 bakımına gider, son durumu söylerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Alıntı mt09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur mu öyle şey ?
    Ne otomobilde ne de motosiklette yağ yüzünden garantiden çıkılmaz.
    Senelerdir hep kendi yağımla servise giderim. Bu konuda, çok servis terbiye etmişliğim vardır.
    Servislere kulak asmayın.
    Honda Türkiye'ye yazılı olarak sorduğumda bana verilen cevapta bir tek şöyle bir detay vardı : "Aldığınız yağın faturasını, yağın sahte olma ihtimaline karşı bir dahaki değişime kadar saklamını öneririz".
    Kitapçıkta yazılı standartlara uygun kullandığınız müddetçe sorun yoktur.

Ben hala gittiğimde "napyonuz la, dandik mineral yağı çakıyonuz mu millete hala iki katı fiyattan" diye takılırım
    xismailaydin bunu beğendi.

ulubatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt 07 Race Blue
    vay be millet motorunu almış servis parası komuşuyor biz hala beklemdeyiz

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Evet arkadaşlar, hayırlısıyla plakam ve ruhsatım elime ulaştı.

Plaka ve ruhsat için ikametin bulunduğu ilden başvuru yapmak gerekiyormuş. Bu nedenle biraz gecikti. Kocaeli'deki bir arkadaşım vekalet ile benim adıma işlemleri halletti.

Millet "motosikleti bayiden plakasız çıkarma" diyordu, ben Ankara'da plakasız 815 KM yol yaptım

Neyse, artık plakamız geldiğine göre rahat rahat gezebilirim

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Bu sabah Istanbul Anadolu Adliyesi otoparkina Scorpion kaskli bir arkadas girdi Blue Race mt07 ile buradan mi acep:-)

madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Plaka ve ruhsat için ikametin bulunduğu ilden başvuru yapmak gerekiyormuş. Bu nedenle biraz gecikti. Kocaeli'deki bir arkadaşım vekalet ile benim adıma işlemleri halletti.

Millet "motosikleti bayiden plakasız çıkarma" diyordu, ben Ankara'da plakasız 815 KM yol yaptım

Hayırlı olsun ismail.
    815 mi ? ben 8 km yaptım sonra kapalı garaja çektim. faturayı bekliyorum, plakam çıktıktan sonra içim rahat bi şekilde binebilirim ancak. yok yere motoru bağlamasınlar şimdi.

ruhsat işlemleri ile ilgili bişey sorucam, ikametinin kayıtlı olduğu ilçedeki trafik tescile mi gittin yoksa şehirdeki herhangi bir tescile mi? hangi ilçede kayıtlıysan oranın tesciline mi gitmek zorunlu?
    xismailaydin bunu beğendi.

ukiran35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Evet
    Alıntı madsky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun ismail.
    815 mi ? ben 8 km yaptım sonra kapalı garaja çektim. faturayı bekliyorum, plakam çıktıktan sonra içim rahat bi şekilde binebilirim ancak. yok yere motoru bağlamasınlar şimdi.

ruhsat işlemleri ile ilgili bişey sorucam, ikametinin kayıtlı olduğu ilçedeki trafik tescile mi gittin yoksa şehirdeki herhangi bir tescile mi? hangi ilçede kayıtlıysan oranın tesciline mi gitmek zorunlu?
    evetevet

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Büyük cesaret,hemde çok büyük.
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Geçen hafta gelicek denilen motosiklet,bu haftada gelicek gibi gözükmüyor :/
    bıktım bu bekleyişten Tuna dan sipariş verdim geldi gelecek, bende aramıyorum artık

ulubatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt 07 Race Blue
    ben arama işini onbeş gün evvel bıraktım valla her açtığımda işkembei kübradan konuşuyorlar bıktım valla daha aramıyorum bakalım daha nekadar beklicez

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı madsky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun ismail.

Teşekkür ederim. Bu arada rakamı yanlış yazmışım, 825 KM olacaktı

Ben şu an Ankara'da yaşıyorum. Ancak ikametim hala Kocaeli'de. İkametin bulunduğu ilçeden başvuru yapılması gerekiyormuş.

Kocaeli'ye gidemediğim için oradaki bir arkadaşa vekalet verdim. Geçen hafta müsait olamamış, geçtiğimiz Pazartesi başvurmuş, Salı teslim alıp kargoya vermiş. Çarşamba da bana ulaşmış oldu.

Hacı rodajda bile beni yakalayabilecek babayiğit çıkmadı. Tabi sıkışık olabilecek yerlerde sotelenmiş polis insanlarından da büyük dikkat göstererek uzak durmaya çalıştım

Dün Tandoğan'da gideceğim tarafta ekip vardı. Kırmızıda dururken bildiğin gözümün içine baktı eleman. Hemen ani bir hamle ile Beşevler tarafına yöneldim Beşevler kavşağındaki polisle de 4. ya da 5. karşılaşmam zaten. Adam beni fark ettiğinde her seferinde geç oluyor

Tabi hoş şeyler değil bunlar. Ben de Kızılay'ın ortasına park edeyim, kafamın estiği yere gideyim istiyordum ama plakasız oralara girmek pek akıl mantık işi değildi. Zaten o yüzden Polatlı, Ayaş, Beypazarı, Kızılcahamam vs. güzergahlarda takıldım.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Hayırlı olsun yamaha bayi toplantısında zam kararı aldığını açıklamış,arkadaşım simdi bayiden geliyor! 800TL cik eklemis.

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun yamaha bayi toplantısında zam kararı aldığını açıklamış,arkadaşım simdi bayiden geliyor! 800TL cik eklemis.

Kur dipte gezerken yamaha tr bu kadar ilgiyi görünce fırsatçılık yapmış

merman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max İron max
    Bayin beni de aradı abs siz 1000tl arttı dedi bu nedir ya? Çok kızdım. Daha yılın yarısı gelmedi zam ne yapacaz. Soylediler de inanmadım

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Kim neye göre yaziyor bunu ?

Kapora verenler ne olacak simdi ?

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Ben arkadasimla fuarda gordum ve arkadasim ertesi gun 10bin tl verip sıraya girdi,2 ay oldu! Simdi ne oldu aramislar zam geldi fiyat arttı diye! Kapora vs hikaye yani! Arkadasim yamaha bayisi kendisine lojistik vs sorun mu var dedim,biz parayi bastik 10tane aldik dedi,parayi vermeyen bayilerde 1-2 tane alabilmiş durum bu! Bu arada yamaha 600 adet getirecekmis bir senede,300 tanesi simdiden satilmis.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben arkadasimla fuarda gordum ve arkadasim ertesi gun 10bin tl verip sıraya girdi,2 ay oldu! Simdi ne oldu aramislar zam geldi fiyat arttı diye! Kapora vs hikaye yani! Arkadasim yamaha bayisi kendisine lojistik vs sorun mu var dedim,biz parayi bastik 10tane aldik dedi,parayi vermeyen bayilerde 1-2 tane alabilmiş durum bu! Bu arada yamaha 600 adet getirecekmis bir senede,300 tanesi simdiden satilmis.
    17900 den satış sozlesmesi yapildiysa nasil yüksek fiyattan satacak ki bayi fiyatta anlaşılmış?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler