Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Arkadaşlar mt07'lerinizi güle güle kullanın abs'siz olanlar fazlaca dikkat etsinler özellikle İzmir'li arkadaşlar face'den sdkylmz olarak ekleyin İzmir Mt'ye bekleriz hepinizi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu konuyu fren muhabbeti ile daha fazla karıştırmasak... Fideo bekliyorduk noldu ?
    Polat Cumartesi gelsene dostum benimle bayiye. Ne işin var videoyla filan? Çil çil canlısını alacağız bayiden ;)

Beyler, motosikleti alınca sağlam fotoğraflar ve 720p video çekeceğim. Gaz tepkisini, sinyalini, selektörünü, frenini videoda test edip tüm soru işaretlerini sileceğim. Tabi bunları yapmam için bir an önce motosikleti teslim almam lazım Geceleri uyuyamıyorum
    SULH bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

OFG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polat Cumartesi gelsene dostum benimle bayiye. Ne işin var videoyla filan? Çil çil canlısını alacağız bayiden ;)

Beyler, motosikleti alınca sağlam fotoğraflar ve 720p video çekeceğim. Gaz tepkisini, sinyalini, selektörünü, frenini videoda test edip tüm soru işaretlerini sileceğim. Tabi bunları yapmam için bir an önce motosikleti teslim almam lazım Geceleri uyuyamıyorum
    Motoru alınca unutma ama bunları ^^
    Cidden bekliyoruz foto video , Bu sezondan sonra alacağım ben de. O yüzden kullanıcı yorumları,fotoğraflar,videolar oldukça önemli benim için
    Diğer alan arkadaşlar da ''LÜTFEN FORUMU İHMAL ETMEYİN'' ^^
    xismailaydin bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı OFG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru alınca unutma ama bunları ^^
    Cidden bekliyoruz foto video , Bu sezondan sonra alacağım ben de. O yüzden kullanıcı yorumları,fotoğraflar,videolar oldukça önemli benim için
    Diğer alan arkadaşlar da ''LÜTFEN FORUMU İHMAL ETMEYİN'' ^^
    Merak etme dostum, motosikleti almaya Sony HX1 fotoğraf makinesiyle gideceğim.

MT-07'yi almadan önce test edecektim. Ancak forum üyelerinden "deryali" rumuzlu arkadaş benden önce test etmişti ve ben de onun görüşlerine dayanarak aldım motosikleti.

O arkadaş da Cbr 250 kullanmıştı ve benim Cbr 250 ile kıyaslama noktasında birkaç sorum oldu kendisine, beklediğim cevapları alınca test etmeye ihtiyaç bile duymadan aldım motosikleti ;)

O yüzden kullanıcı görüşlerinin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Şu yoklukta merak eden arkadaşlara yardımcı olabilecek detaylı bir fotoğraf + video çalışması faydalı olacaktır.

Mesela gavur resimlerini çok görmemize rağmen Antalya'daki @No_MerCy_ arkadaşın fotoğrafları daha bir yakın, güzel geldi gözüme. Sonuçta Anadolu yollarında ;)

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    fren konusununda paylaşım yapanlar için teşekkür ederim. bilgim yoktu sadece fikrim vardı ve söyledikleriniz aydınlatıcı oldu.

acaba honda gibi fiyatını ay geçtikçe arttırır mı?

işin ucunda bi kaç ay sonra abssiz modelini absli fiyata almakta var

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    ruhsat plaka masrafı için merak edenler . biraz önce gittim emniyete. 15,25 dosya doldurtma ve 168 de ruhsat için verdim. pazartesi öğleden sonra teslim alcam . ozaman da plaka ücretini de yazarım. toplam 15 dakika bile sürmedi .. eğer imkanınız varsa kendiniz gidin. boş yere fazladan 150 lira masraf vermeyin.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    gönül dostlarım sizden bir fikir alayım. bende 2010 model scarabeo var 200 lük. çok iyi bir scooter. 20 tl ye 110 km giden (lt yi hesap edin) ve sınıfına göre de çok performanslı bir alet. daha 8.000 km de. ben kışın motora binen insan değilim sezonum 7 ay maks. daha önce scarabeo yu mt 07 gelince satma taraftarı değildim ama 280 TL trafik sigortası çok koydu, satayım dedim. bayideki arkadaş da sakın satma abi scooterın yeri çok ayrı her zaman lazım oluyor dedi kafamı karıştırdı. zaten satsam 5.5 falan derim. şu an bir maddi ihtiyaç da yok. ama elde tutarsam modeli geçiyor diye son sahibi olur muyum?

sizin görüşleriniz nedir satayım mı, elde tutayım mı?

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gönül dostlarım sizden bir fikir alayım. bende 2010 model scarabeo var 200 lük. çok iyi bir scooter. 20 tl ye 110 km giden (lt yi hesap edin) ve sınıfına göre de çok performanslı bir alet. daha 8.000 km de. ben kışın motora binen insan değilim sezonum 7 ay maks. daha önce scarabeo yu mt 07 gelince satma taraftarı değildim ama 280 TL trafik sigortası çok koydu, satayım dedim. bayideki arkadaş da sakın satma abi scooterın yeri çok ayrı her zaman lazım oluyor dedi kafamı karıştırdı. zaten satsam 5.5 falan derim. şu an bir maddi ihtiyaç da yok. ama elde tutarsam modeli geçiyor diye son sahibi olur muyum?

sizin görüşleriniz nedir satayım mı, elde tutayım mı?
    Dostum, yıllık 280 TL sigorta + 90 TL vergi az para değil. Ancak ben olsam makinenin sağlamlığından eminsem satmazdım. El altında dursun, çünkü eskimeyen bir motosiklet.

Açıkçası Çin, Kore, Tayland markaları olsa aynı şeyi söylemezdim ancak bir Yamaha, Honda, Vespa, Aprilia motosiklet zamanla teknik olarak sıkıntı çıkarmaz. Bu da her zaman el altında bir alternatif olarak avantaja dönüşür.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Dostum, yıllık 280 TL sigorta + 90 TL vergi az para değil. Ancak ben olsam makinenin sağlamlığından eminsem satmazdım. El altında dursun, çünkü eskimeyen bir motosiklet.

Açıkçası Çin, Kore, Tayland markaları olsa aynı şeyi söylemezdim ancak bir Yamaha, Honda, Vespa, Aprilia motosiklet zamanla teknik olarak sıkıntı çıkarmaz. Bu da her zaman el altında bir alternatif olarak avantaja dönüşür.
    vergi 90 bile değil 78 TL. aslında eminim sigortayı ergodan yaptırsam onu da 200 altına bitirirdim. ama arabanın bakımı vergisi masrafı + mt 07 vergi bakım masraf + scarabeo üçlemesi korkutuyor.

yalnız scooterın arkasında çanta olması ve koltuk altında bagajı olması çok cazip yav. lastikler de metzeller on numara. uff kararsızım
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

merhaba arkadaşlar.. mt-07 alan arkadaşlara hayırlı olsun kazası belasız sürüşler yaparlar inş.. ben mt-07 mi 11 nisan cuma günü akşam faturasız olarak aldım. caddeye çıkmadan 50 km yol yaptım.. faturasınıda 15 nisanda aldım "delta kızıltopraktan" 16 sında da ruhsat plaka vs. işlerini bitirdim.. şu an 110 km de.. otobana bir iki defa çıktım " altunizadeden ikea meydana gittim yol bitti zaten.. duble yolda inanılmaz bir gidişi var.. şehir içinde çok çok dikkat edin. gaz çok hassas yüksek viteste çok yavaş giderken gazı açında mermi gibi fırlaması mükemmel. gidona çok sıkı yapışın) master of tork "tork un efendisi" deniliyo mt ye. gerçekten öyle..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

ruhsattaki plaka ve isime dikkat
    ulubatlı ve SULH bunu beğendiler.

Blackjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym fiddle II-Bajaj Pulsar 200 NS
    tüm mt-07 alanalara hayırlı olsun haki bey tekeriniz düz bassın maşallah ...

[/COLOR]
    Alıntı Blackjet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm mt-07 alanalara hayırlı olsun haki bey tekeriniz düz bassın maşallah ...
    sağol kardeş..

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı haki bal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.. mt-07 alan arkadaşlara hayırlı olsun kazası belasız sürüşler yaparlar inş.. ben mt-07 mi 11 nisan cuma günü akşam faturasız olarak aldım. caddeye çıkmadan 50 km yol yaptım.. faturasınıda 15 nisanda aldım "delta kızıltopraktan" 16 sında da ruhsat plaka vs. işlerini bitirdim.. şu an 110 km de.. otobana bir iki defa çıktım " altunizadeden ikea meydana gittim yol bitti zaten.. duble yolda inanılmaz bir gidişi var.. şehir içinde çok çok dikkat edin. gaz çok hassas yüksek viteste çok yavaş giderken gazı açında mermi gibi fırlaması mükemmel. gidona çok sıkı yapışın) master of tork "tork un efendisi" deniliyo mt ye. gerçekten öyle..[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------
    http://i.hizliresim.com/XWBz6k.jpg

ruhsattaki plaka ve isime dikkat
    gülele güle kazasız belasız kullan hocam. çok güzel duruyor

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı numan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sigortayı uygun yaptırmışsınız. ben 25 yaşındayım bakalım bize kaç diyecekler
    30 yaş altına sigorta yaklaşık X2 oluyor malesef :/ 18 den sonra gitgide düşürme falanda yok nasıl bi kategorizeyse artık +30 / -30 diye ayırmışlar resmen :/
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 yaş altına sigorta yaklaşık X2 oluyor malesef :/ 18 den sonra gitgide düşürme falanda yok nasıl bi kategorizeyse artık +30 / -30 diye ayırmışlar resmen :/
    evet benim de yaş 27 sigorta 270 lira çıktı. ve dediklerine göre baya iyi çıkmış yani.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Ankara'dasınız sanırım. İstanbul faktörünü de katarsak ben 350 civarı tahminde bulunuyorum kendi adıma. Bakalım ne çıkacak

Alıntı asomuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet benim de yaş 27 sigorta 270 lira çıktı. ve dediklerine göre baya iyi çıkmış yani.

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Herkese kazasız belasız bol zevkli sürüşler.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Ben de bu Cuma'dan önce teslim alacağım Ankara bayisinden.

Ankara'da yaşıyorum ama plaka 41 çıkacak. O yüzden sigorta daha uygun olabilir benim ;)

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    İkametgaha göre belirleniyor diye biliyorum.

Ben de bu Cuma'dan önce teslim alacağım Ankara bayisinden.

Ankara'da yaşıyorum ama plaka 41 çıkacak. O yüzden sigorta daha uygun olabilir benim ;)

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı numan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'dasınız sanırım. İstanbul faktörünü de katarsak ben 350 civarı tahminde bulunuyorum kendi adıma. Bakalım ne çıkacak
    evet ankaradayım ben de ruhsat bugun biter sanıyordum yarın bayiden çıkarcaktım motoru ama kaldık yine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler