Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogaakkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-09 TRACER
    merhaba MT-07 kullanan ve gönül veren arkadaşlar. Bugün itibari ile 2. el 750km de motorumu aldım. Çok uygun fiyata yakaladım diyebilirim. Herkese sağlıklı ve güvenli sürüşler diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Hayirli olsun. Gule gule kullan.
    Egitim almadiysan egitim almani tavsiye ederim.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Selamlar,

Hayırlı olsun, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim. MT07'ye alıştıktan sonra CBR250'den geçiş yapan biri olarak deneyiminizi duymak isteriz.

Hayırlı olsun tekrardan

ogaakkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-09 TRACER
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun. Gule gule kullan.
    Egitim almadiysan egitim almani tavsiye ederim.
    CBR250 kullanırken eğitim almayı düşünüyordum. Şimdi kesin eğitim alacağım. MT 07 nin gaz tepkimesi çok daha agresif fakat frenleri 1000 kat daha iyi. Herkes gazlamak için mt 07 alıyor ben daha fazla güvenlik için aldım. (bardağın diğer tarafı )

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Hayırlı olsun, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim. MT07'ye alıştıktan sonra CBR250'den geçiş yapan biri olarak deneyiminizi duymak isteriz.

Hayırlı olsun tekrardan
    MT 07 cbr250 den sonraki motorum. CBR250 başlangıç olarak güzel bir motor, bisiklet gibi. Fakat MT 07 çok farklı! Az önce belirttiğim gibi fren olayı ilk gözüme çarpan. CBR250 de panik fren yapınca başına neler geleceği belli olmuyordu.. İkinci olarak, motor sürerken korumalı hava, su geçirmeyen kıyafetler giydiğim için CBR de ne hissettiysem bunda da aynısını hissettim. sıfırı 21000tl vergi, plaka falan derken 22000lere geliyor. Ben motoru 750km de piyasasının çok altına aldığım için biraz altın bulmuş gibi oldum diyebilirim. Şu bahsi geçen kar geçsin daha çok kullanma şansım olacak.
    Nathan bunu beğendi.

Yolcu koltuğunun yerinden çıkacakmış gibi oynaması normal midir? Birde ilk bakımda neler yapılıyor? kullanılabilecek en iyi yağ nedir? normal yağ filtresinin haricinde çapak filtresi var mıdır? Bakım tecrübelerine rastlamadım, bilgi verirseniz memnun olurum.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Koltuk oynuyor evet. Bakımda neler yapıldığını servise sor derim. Zaten Yamalube dışında yağ koymuyorlar, yani senin yapabileceğin bişey yok. Normalde kullanım kitapçığında yazıyor ama her servis ustası kadar iş yapıyor ve kafasına göre para alıyor. Satış sonrası hizmet...

Çapak filtresi ney yav?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sezon "ooo bu fiyata 700'lik makine" diye atlayanların yarıdan çoğu rüzgarı yiyince ayıklandı
    Bu sene o motorlar, artık kıymetini bilecek, hakkını verecek, keyfini alacak adamların ellerine geçer yavaş yavaş.
    Naked konusunda bir bilinçlenme oldu.
    Yine de mt-07 tracer isterik. Şöyle vites göstergeli, yol bilgisayarlı, ABS'li olanından

Torkun ve rüzgarın efendisi, uzun yolun efendi adamı olsun

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Fiyatı da 28 olsun

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koltuk oynuyor evet. Bakımda neler yapıldığını servise sor derim. Zaten Yamalube dışında yağ koymuyorlar, yani senin yapabileceğin bişey yok. Normalde kullanım kitapçığında yazıyor ama her servis ustası kadar iş yapıyor ve kafasına göre para alıyor. Satış sonrası hizmet...

Çapak filtresi ney yav?
    Malatyadaki Yamaha servisi Honda bayisi olduğu için bi standartları olduğunu sanmıyorum.

Daha önce kullandığım pulsarda çapak filtresi mevcuttu. Mıknatislı ince ucun süzgeç gibi birşeydi.

Güncel motor üretiminde özellikle iyi bilinen markaların ürünlerinde büyük çapak olma olasılığı düşüktür. Yine de bu ihtimale karşı ilk bin km de yağ ve filtre değişimi yapılır. Temel neden bu tip çapakların yağ ve filtre ile motordan arındırılmasıdır. Ayrı bir manyetik filtre ilk kez kullanıldıktan sonra gereksiz olur.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    alman firmalardan koskoca porsche nin kopacak demirli metalleri toplasın diye kartere mıknatıs koyduğunu biliyorum.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı astbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malatyadaki Yamaha servisi Honda bayisi olduğu için bi standartları olduğunu sanmıyorum.

Daha önce kullandığım pulsarda çapak filtresi mevcuttu. Mıknatislı ince ucun süzgeç gibi birşeydi.http://i4.minus.com/i8GUbvUd31Shq.jpg
    Hocam kullandığını pulsarda bundan başka yağ filtresi var mıydı? Motorun tek filtresi bu muydu yoksa?
    #sürenadam

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kullandığını pulsarda bundan başka yağ filtresi var mıydı? Motorun tek filtresi bu muydu yoksa?
    Pulsar sahibi ve sıkı bir MT07 hayranı olarak bu soruya ben cevap vereyim; astbiker in dediği gibi fotoğraftaki çapak filtresi.
    Pulsar yağ filtresinin fotoğrafları:

(Bu filtre Bajaj da 12 tl. Duke 200 le aynı, KTM de 25 tl.)
    Syanur bunu beğendi.
    Efeler Diyarı EDREMİT

sinetra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Arkadaşlar iyi günler. Cumartesi bayiye gelen motorumu dün itibariyle MT 07 race blue teslim aldım. fakat kafamı kurcalayan bir durum söz konusu oldu. Malum 2015 yılındayız ama satıcı motorun renginin 2015 ama motorun 2014 olduğunu söyledi. Ben modelinin 2015 olduğunu sanıyordum. Bu durum normal mıdır.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Gayet normaldir, 2015 model olması için fabrika üretiminin 2015 senesinde olması lazım.. Yani Mart-Nisan gibi teslim olacak 2015 modeller... Cbr 250'nin de 2012 model olup 2013 modellerle aynı görünümlü olanları var piyasada.... MT-07 2015 model olarak henüz teslimat yapılmadı ülkemizde... Çok da takılmayın konuya....

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı sinetra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi günler. Cumartesi bayiye gelen motorumu dün itibariyle MT 07 race blue teslim aldım. fakat kafamı kurcalayan bir durum söz konusu oldu. Malum 2015 yılındayız ama satıcı motorun renginin 2015 ama motorun 2014 olduğunu söyledi. Ben modelinin 2015 olduğunu sanıyordum. Bu durum normal mıdır.
    "...motorun renginin 2015 ama motorun 2014 olduğunu söyledi"
    bu da iyiymis!!!
    evrakda/ruhsatta (D.4)MODEL YILI kisminda ne yaziyoosa odur.

RENK YILIdiye bi sey varsa, ben bi daha dikkatlice bakayim

Motosikleti
    MT 07
    Renk yılından kastı, 2014 model race blue depo rengi koyu griymiş. 2015 model race blue depo rengi açık gri. Bahsettiği renk olayı bu sanırım. Yada ben öyle anladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Makineyi dün teslim aldım. Garaja çektim. Ankara kar altında. Plaka ruhsat evrak işleri duruyor. Bir kaç güne kadar evrakları alıp işleri haftaya yapmayı planlıyorum.

Motosikleti
    V STROM DL 650
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı selami olgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.
    Teşekkür ederim.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    MODEL YILI, RENK YILI derken hayirli olsun dememisiz...!!!
    kusura bakmayasin kardesim.

hayirli olsun, kazasiz belasiz insallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler