Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı omertsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı süper olmuş bu manetler cuk oturmuş parçayı bütün hale getirmiş resmen. O değilde bunlar hangi ara geldide sen taktın resim çektin :D işi gücü bırakıp motorlasın anlaşılan. Şu size söylediğim stopm larda iyi tutmuş anlaşılan tüm mt07 ler aynı olmuş fabrika çıkışı gibi :D
    aynen abi :D mt-07'nin orjinal aksesuarı oldu gripler ama çok hoş duruyor
    manetler dün geldi bende hemen taktım 5 dakka sürdü sürmedi:D diğerlerini zaten biliyorsun :D
    HCMT07 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese iyi günler ve kazasız belasız sürüşler
    Motosikletlere yapılan uygulamalar çok başarılı herkesin eline ve cebine sağlık.
    Şimdi tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak.

- İLK ARIZA - Yakıt Tüketimi;
    Motosikletim ilk arızasını göstergeden verdi. Sıkıntılı olan yakıt göstergesinden (Göstergede bulunan dişler bir anda 1 dişe düşüyor) sonra anlık yakıt tüketimi kafayı yedi ve anlık tüketimimi 20 lt. göstermeye başladı. Bunu servisle paylaştım depoyu tamamen boşalttıktan sonra düzeleceğini en kötü 4000 bakımında tamamen kontrol edeceklerini söylediler.
    Benim kilometre 3500 civarına geldi ve yakıt tüketimim fark edilir bir şekilde arttı.
    Açıkçası ilk günler motosiklete uzun bir aradan sonra geri dönmenin heyecanı ile ne yakıyor ne yapıyor diye hiç bakmadan kullandım.

Yakıt tüketimininde 4000 km'den sonra netleşeceğini de buradan okumuştum.
    Artan tüketiminin esas nedeni benim sürüşümden kaynaklandığına net bir şekilde eminim. Motosiklete alıştıkça daha seri ve üst devirlerde kullanmaya başladım.

Soruma aslında yeni geliyorum. Uzun uzun yazdığım için kusura bakmayın. Şimdi ‘sakin kullanım’ı bana biri açıklayabilir mi? Rodaj sonrası motosikleti kullanırken vites değişimlerini daha üst devirlerde yapmaya başladım. Neden olarak motosiklet daha fazla benim kontrolümde olduğunu hissediyorum ve vites geçişleri daha rahat oluyormuş gibi geliyor.
    Günlük kullanımda İstanbul’da E-5 i kullanıyorum ve ben sizden motosikleti yormadan daha en az zararla yakıt tüketimi nasıl düşürebilirim. Zarar vermekten kastım alt devirlerde kullanırken motosikletin sanki daha fazla zorlandığını hissediyorum.

Size sorum ben 90-110 km arası sürüş yaparken hangi viteste ve hangi devirde gitmeliyim ya da sizin kullanımızda vites aralıkları nelerdir? Bu sürücüye yola havaya ağırlığa rüzgara göre tabiki değişicek ama kabi bir tabirle diyelim…

- Koruma Takozu?
    Şimdi bizim motosikletlerin bildiğimiz üzere şaseleri yarım ve arada motor var. Kullandığımız koruma takozları yan yatmalarda şaseye ya da motora zarar verir mi? Bu benim kafamı açıça başa bir kurcalıyor.
    Bir de bunu yazmam ne kadar doğru bilmiyorum ama servisime arada bir uğrarım her gittiğimde yan yatmış mt-07 lerle karşılaşıyorum (3-4 tane gördüm). Ve onları biraz inceledim takozlu olan ile olmayan arasında baya bir fark oluyor. Takozlu olanlarda hasar çok daha az. Ama dediğim gibi bu takoz şasenin yapısından dolayı şaseye ya da motora zarar verebilir mi?

- Yağ Değişimi
    Şimdi yakın zamanda 4000 bakımına gideceğim servislerde kullanılan orijinal yamaha’nın ürettiği yağlara güvenmeli miyim? Yoksa önerilen iyi bir yağ alıp kendim mi götürmeliyim? Bir de kendi yağını kendi götüren varsa hangi markayı kullanıyor?
    Bir de İstanbul’da bir buluşma gibi bir şey olursa bilgi alış-verişi için kesinlikle varım.
    Şimdiden herkese teşekkürler….

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı sell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    felix_bjk1903 kardeşimden dün radyatör koruma ve takozları alıp taktırdım elemanlarının eline sağlık taktılar. Gayet şık ve güvenli malzemeler. Gerçi kendisi mt07 ailesini terk etti ama neyse artık. Almayı düşünen arkadaşlar hiç tereddüt etmeden sipariş verebilirler bu fiyatlara zor bulursunuz bu kadar kaliteli malzemeleri.
    Sağolasın abi iyi günlerde kullanman dileğiyle. Her ürünü kendimiz kullanacakmışız gibi yapıyoruz, o yüzden kalitede bir sıkıntı olmuyorrrr
    Ben söylemeyi unutmuşum, buradan duyurayım. Benim MT'yi sattım yerine Kawasaki Z 750 aldım, bu da fotosu Two Brothers eksoz canavarrr

HCMT07 bunu beğendi.

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler ve kazasız belasız sürüşler
    Motosikletlere yapılan uygulamalar çok başarılı herkesin eline ve cebine sağlık.
    Şimdi tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak.

- İLK ARIZA - Yakıt Tüketimi;
    Motosikletim ilk arızasını göstergeden verdi. Sıkıntılı olan yakıt göstergesinden (Göstergede bulunan dişler bir anda 1 dişe düşüyor) sonra anlık yakıt tüketimi kafayı yedi ve anlık tüketimimi 20 lt. göstermeye başladı. Bunu servisle paylaştım depoyu tamamen boşalttıktan sonra düzeleceğini en kötü 4000 bakımında tamamen kontrol edeceklerini söylediler.
    Benim kilometre 3500 civarına geldi ve yakıt tüketimim fark edilir bir şekilde arttı.
    Açıkçası ilk günler motosiklete uzun bir aradan sonra geri dönmenin heyecanı ile ne yakıyor ne yapıyor diye hiç bakmadan kullandım.

Yakıt tüketimininde 4000 km'den sonra netleşeceğini de buradan okumuştum.
    Artan tüketiminin esas nedeni benim sürüşümden kaynaklandığına net bir şekilde eminim. Motosiklete alıştıkça daha seri ve üst devirlerde kullanmaya başladım.

Soruma aslında yeni geliyorum. Uzun uzun yazdığım için kusura bakmayın. Şimdi ‘sakin kullanım’ı bana biri açıklayabilir mi? Rodaj sonrası motosikleti kullanırken vites değişimlerini daha üst devirlerde yapmaya başladım. Neden olarak motosiklet daha fazla benim kontrolümde olduğunu hissediyorum ve vites geçişleri daha rahat oluyormuş gibi geliyor.
    Günlük kullanımda İstanbul’da E-5 i kullanıyorum ve ben sizden motosikleti yormadan daha en az zararla yakıt tüketimi nasıl düşürebilirim. Zarar vermekten kastım alt devirlerde kullanırken motosikletin sanki daha fazla zorlandığını hissediyorum.

Size sorum ben 90-110 km arası sürüş yaparken hangi viteste ve hangi devirde gitmeliyim ya da sizin kullanımızda vites aralıkları nelerdir? Bu sürücüye yola havaya ağırlığa rüzgara göre tabiki değişicek ama kabi bir tabirle diyelim…

- Koruma Takozu?
    Şimdi bizim motosikletlerin bildiğimiz üzere şaseleri yarım ve arada motor var. Kullandığımız koruma takozları yan yatmalarda şaseye ya da motora zarar verir mi? Bu benim kafamı açıça başa bir kurcalıyor.
    Bir de bunu yazmam ne kadar doğru bilmiyorum ama servisime arada bir uğrarım her gittiğimde yan yatmış mt-07 lerle karşılaşıyorum (3-4 tane gördüm). Ve onları biraz inceledim takozlu olan ile olmayan arasında baya bir fark oluyor. Takozlu olanlarda hasar çok daha az. Ama dediğim gibi bu takoz şasenin yapısından dolayı şaseye ya da motora zarar verebilir mi?

- Yağ Değişimi
    Şimdi yakın zamanda 4000 bakımına gideceğim servislerde kullanılan orijinal yamaha’nın ürettiği yağlara güvenmeli miyim? Yoksa önerilen iyi bir yağ alıp kendim mi götürmeliyim? Bir de kendi yağını kendi götüren varsa hangi markayı kullanıyor?
    Bir de İstanbul’da bir buluşma gibi bir şey olursa bilgi alış-verişi için kesinlikle varım.
    Şimdiden herkese teşekkürler….
    Bence genel olarak yapılan bır yanlıs 6 vıteste sabıt gıtmektır gazı acınca uzuyor salınca dusuyo oh ne rahat.. bence yakıt tuketımı ve motor saglıgı acısından hızlanma sırasında sadece gazı cevırırsek buyuk vıteste cabuk hızlanmak ıcın gazı daha fazla acmamız gerek fakat vıtes dusurup gaz kolunu daha az cevırerek aynı orada hızlanmak mumkun dolayısıyla daha az gaz daha ekonomık surus dıye dusunuyor gunluk kullanımımı bu srkılde yapıyorum kulandıgım hızlar senınle aynı yokus varsa 5 yol duzse 6 da suruyorm gecen gn cesmeden dondm otobanda yeryer 140 la grldm ortalamam 4.4 boy 183cm 105 kg.. Takoz konusunda ve motor koruma demırı konusunda aynı fıkırdeyım ozellıkle.motor koruma demırı bloga cok yakın yerde baglanıyor korucaz dıye yatırınca daha beter olmasndan korkuyorm sasemızın saglamlıgıyla ılgılı yada bu baglantıların guvenılırlıgıyle ılgılı malzeme kalıtesı vs hakkında bılgısı olan arkaslarımız ozellıkle parca ımal eden demırın celıgın ne oldugunu saglamlıklarını cok ıyı bılenlerımız var bızı bıraz aydınlatırlarsa bıran once bende koruma ısıne gırmek ıstıyorum yazmayı unuttm ben motul goturdum sıkıntı yapmadılar elf yada motul olmasını kendılerı onerdıler yamalube pek begenılmıyor sankı
    araltı bunu beğendi.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Koruma demirleri satışa çıktı haberiniz olsun, yarın bayilere de dağıtıma başlıyoruzzz

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...0344883/detay/

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Arkadaşlar,

İki gün önce arkamda kızım da varken dik bir yokuşta sola u dönüşü ile kalkmak gibi bir aptallık yaptım ve tabi motoru yokuşa dik poziyonda tutamayıp yere devirdim. Daha doğrusu kontrollü olarak bıraktım. Yokuş aşağı yönde sol tarafa yattığımızdan motordan biraz savrulduk. Çok şükür ufak tefek çizik dışında ikimizde de hasar yok. Motora gelince, yere sadece debriyaj kolu, sol elçiğin ucundaki demirde tek bir nokta, sol aynanın arka plastiğinin ortası, sol ayak peginin altındaki viraj limit çubuğu (pegin çubuk bağlantı yuvası kırıldı, çubuk düştü) ve de o esnada açık olduğundan, sol yolcu pegi temas etti. Plastik aksamların hiçbiri yere değmedi. Yani incelenmezse ortada bir şey yok. Ancak ben kıl bir adam olduğumdan ve de bu motorun aksesuarlarını çok beğendiğimden öncelikle pegleri ve elciklerin ucundaki demirleri değiştireyim diyorum. Acaba bunları Ebay'den alsam buradakilerin kalitesi nasıldır ? Mesela şunlar :

http://www.ebay.com/itm/BOBMOTO-Billet-Bar-Ends-Sliders-For-Yamaha-MT-07-2014-/291179091723?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash =item43cba0570b&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/Long-Silver-CNC-Clutch-Brake-Levers-For-YAMAHA-MT-07-MT-09-SR-FZ9-2014-/251530953344?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash =item3a9069c280&vxp=mtr

Olmadı alıp deneyeceğim, güzele benziyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Bu arada bugün Çeşme'den Bursa'ya geldim ve yakıt tüketim rekorumu kırdım. Benzin göstergesinin bir yanıp sönüşünden diğerine kadar 50 TL benzinle (9,8 litre) 288 km gitti. Ortalama 3.4 litre/100 km yapıyor. Tamamı uzun yol ve hız limitlerine uyarak yapıldı. Tabi göstergeye göre hesaplamak çok sağlıklı değil ama böyle çıktı. Ortalama tüketim de karışık kullanımda 4.4 litre. Tabi ben ara sıra limitleri yoklamalar hariç, yumuşak kullanıyorum. Denemek için deli gibi rüzgarlı yolda denemek için 165 yaptım, rüzgar neredeyse boynumu kıracaktı.

Motosikleti
    MT 07
    Canta ısıne boyke bır sekıl yapayım dedım bence ıs gorur oldu 40 ltre sosıs canta fıyatta makul motoplus da 15 euro

Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    temmuz sonu gelecek olan parti de zamli gelebilirmis, er6 larin fiyatina yaklasiyor yavas yavas mt07.

Motosikleti
    mt 07 deep armor
    Alıntı Wolvie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temmuz sonu gelecek olan parti de zamli gelebilirmis, er6 larin fiyatina yaklasiyor yavas yavas mt07.
    20 yi görür diyolar bu gidişle şuan yok satıyor ama o zaman nolur bilinmez bu işden en karlı ilk posta alanlar oldu 17900

Motosikleti
    MT 07
    17900 e aldım bır sene beklesek bınıp ustune kar edıcez heralde 2015 basındada bı guncelleme gelır o fıyatlara abs sız seneye 20 bını gorur gıbıme gelıyor

Motosikleti
    yamaha mt 07
    Dün izmir tirede avcrom egzoz halil ustaya mt 07 motorumun 250 tl ücretle egzoz unu yaptırdım, çok güzel bir ses aldık. Herkeze tavsiye ederim video yarın yüklerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Sterlin çok güzel olmuş nerden nerden alabiliriz bilgi verirmisin

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çanta güzel olmuş

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    HOCAM JANT SERİDİNİ NEREDEN ALDİNİZ.

HCMT07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vulcan S
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

İki gün önce arkamda kızım da varken dik bir yokuşta sola u dönüşü ile kalkmak gibi bir aptallık yaptım ve tabi motoru yokuşa dik poziyonda tutamayıp yere devirdim. Daha doğrusu kontrollü olarak bıraktım. Yokuş aşağı yönde sol tarafa yattığımızdan motordan biraz savrulduk. Çok şükür ufak tefek çizik dışında ikimizde de hasar yok. Motora gelince, yere sadece debriyaj kolu, sol elçiğin ucundaki demirde tek bir nokta, sol aynanın arka plastiğinin ortası, sol ayak peginin altındaki viraj limit çubuğu (pegin çubuk bağlantı yuvası kırıldı, çubuk düştü) ve de o esnada açık olduğundan, sol yolcu pegi temas etti. Plastik aksamların hiçbiri yere değmedi. Yani incelenmezse ortada bir şey yok. Ancak ben kıl bir adam olduğumdan ve de bu motorun aksesuarlarını çok beğendiğimden öncelikle pegleri ve elciklerin ucundaki demirleri değiştireyim diyorum. Acaba bunları Ebay'den alsam buradakilerin kalitesi nasıldır ? Mesela şunlar :

http://www.ebay.com/itm/BOBMOTO-Billet-Bar-Ends-Sliders-For-Yamaha-MT-07-2014-/291179091723?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash =item43cba0570b&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/Long-Silver-CNC-Clutch-Brake-Levers-For-YAMAHA-MT-07-MT-09-SR-FZ9-2014-/251530953344?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash =item3a9069c280&vxp=mtr

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Bu arada bugün Çeşme'den Bursa'ya geldim ve yakıt tüketim rekorumu kırdım. Benzin göstergesinin bir yanıp sönüşünden diğerine kadar 50 TL benzinle (9,8 litre) 288 km gitti. Ortalama 3.4 litre/100 km yapıyor. Tamamı uzun yol ve hız limitlerine uyarak yapıldı. Tabi göstergeye göre hesaplamak çok sağlıklı değil ama böyle çıktı. Ortalama tüketim de karışık kullanımda 4.4 litre. Tabi ben ara sıra limitleri yoklamalar hariç, yumuşak kullanıyorum. Denemek için deli gibi rüzgarlı yolda denemek için 165 yaptım, rüzgar neredeyse boynumu kıracaktı.
    Geçmiş olsun ve en büyük kazanız bu olsun...

ulubatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt 07 Race Blue
    Arkadaşlar,

geçmiş olsun

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sağolun arkadaşlar.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Sağolun arkadaşlar.
    Abi o manetler yerine @asomuncu'nun paylaştığı manetleri tavsiye ederim. Motosikletin rengini bilmiyorum ancak Race Blu değilse siyah+gümüş kombine edilmişini tercih edebilirsin.

Ayrıca denge topuzları için de şöyle bir ürün var, gayet şık duruyor. Bunda da farklı renk seçenekleri var.

Yeni değil bu yalnızlık . . .

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi o manetler yerine @asomuncu'nun paylaştığı manetleri tavsiye ederim. Motosikletin rengini bilmiyorum ancak Race Blu değilse siyah+gümüş kombine edilmişini tercih edebilirsin.

http://i.hizliresim.com/38mVv5.jpg

Ayrıca denge topuzları için de şöyle bir ürün var, gayet şık duruyor. Bunda da farklı renk seçenekleri var.

http://i.hizliresim.com/RyWv1Z.jpg

http://i.hizliresim.com/p4dDXJ.jpg

bu manetin linkini bilen varmı

race blue ya elcik değiştirmeden manet taksak aceba bu kadar güzel durur mu ?

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Linkini geçmiş sayfalarda @asomuncu paylaşmıştı diye hatırlıyorum. Özel Mesaj ile de sorabilirsiniz.

Elcik değiştirmeden de manet takılır, gayet de hoş olur.

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Arkadaşlar,

http://www.ebay.com/itm/171307979149...84.m1497.l2649

http://www.ebay.com/itm/371035434184...84.m1497.l2649

geçmiş olsun hocam. aşağı yukarı sizin baktığınız ürünlerle aynı fiyat olan ürünler . ama hem renk seçeneğiz bol hem de motora güzel de aksesuar olabilir.
    deep_far bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler