Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/01ll9V.jpg

şimdi şu bağlantıdaki demiri,
    hiç hoş değil,
    haksız mıyım?
    Bu parça sonradan yapılmış sanırım normalde destek ayağı orada değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tracer700
    Selam arkadaslar birsey sormak istiyorum.Daha ønce mt-07 den akü soküp takan arkadaslar oldumu?herhangi bir sorunla karsilastilarmi merak ediyorum tskler..

Motosikleti
    MT-07
    Evet söküp taktım, hiç bir sorun yaşamadım. Ne gibi bir sorun olmasını bekliyorsunuz akü altı üstü :-)

Motosikleti
    Tracer700
    Tskler,dogru søyledin arkadas ne olacak alti üstü iki tane kutup basi søkecegim demi)beyin yakan arkadaslarim oldu onun icin soruyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Fazerin beynini yedi arkadasim
    _Ed bunu beğendi.

Arkadaşlar, motorun vergi borcu varsa satılması mümkün'müdür ? Sahibinden.com'da plakası açık olan motorlara vergi sorgulaması yaptım ve hepsinin vergi borcu mevcut şimdi bize kitlemesin'ler bunları ?

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PehliOne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, motorun vergi borcu varsa satılması mümkün'müdür ? Sahibinden.com'da plakası açık olan motorlara vergi sorgulaması yaptım ve hepsinin vergi borcu mevcut şimdi bize kitlemesin'ler bunları ?
    Yoo ben daha yeni ödedim yok öyle bişey
    Şaka bi yana vergi borcu trafik cezası vs şeyler varsa devir işlemi yapamazsınız.

Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoo ben daha yeni ödedim yok öyle bişey
    Şaka bi yana vergi borcu trafik cezası vs şeyler varsa devir işlemi yapamazsınız.
    Bir çoğu diyelim o zaman Cevabız için teşekkürler içimi rahatlattı. Özellikle benim gibi parası ucu ucuna yeten fakirler için 300-500tl'nin bile önemi var. :D aleti almakla'da bitmiyor'ki masraflar. Sigortası, vergisi, bakımı bayağı iyi ek masraf çıkarıyor.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PehliOne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çoğu diyelim o zaman Cevabız için teşekkürler içimi rahatlattı. Özellikle benim gibi parası ucu ucuna yeten fakirler için 300-500tl'nin bile önemi var. :D aleti almakla'da bitmiyor'ki masraflar. Sigortası, vergisi, bakımı bayağı iyi ek masraf çıkarıyor.
    Canım ülkemde motorla alakalı herşey pahalı.
    Sadece sigorta ve mtv aylık neredeyse 100 tl ye geliyor benim.
    Bu ne çocuk okutur gibi arkadaş

Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, egzos olarak ne kullanırsınız, memnun musunuz? bir yardım..
    tiger küçük tüpler güzel duruyor, akrep zaten çok iyi ama o fiyata değiyor mu motoru ufak düşürdük yatrdık hemen zarar goruyor ve başka motora gectiginde egzosu kullanmak zor oluyor uyumlu şekilde..
    mivv var.. aşağıda dümdüz sap gibi gorunusu bilemedim.. kararsız kaldım..

kesinlikle tiger alın.Bnede cok kararsızdım fiyat performans ürünü tiger aldım.Mahalleye kontak kapatıp giriyorum.Düşük devirde arabaların alarmları çalışıyor o derece.Videolardan ses belli olmuyor canlı dinlemelisiniz.Herkesin durumu belli bi egzoza 4-5 bin veremem.Verebilsem mt-07 kullanmam zaten

Motosikleti
    Yamaha MT-07 2016
    Alıntı Danmark16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar birsey sormak istiyorum.Daha ønce mt-07 den akü soküp takan arkadaslar oldumu?herhangi bir sorunla karsilastilarmi merak ediyorum tskler..
    Ben de bir çok kere söküp taktım, bir sorun yaşamadım. İlk yapışımda akünün pozisyonuna bakmadığım için az bir zorlanmıştım yerleştirirken.

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı Başar Dimez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir çok kere söküp taktım, bir sorun yaşamadım. İlk yapışımda akünün pozisyonuna bakmadığım için az bir zorlanmıştım yerleştirirken.
    Tskler yardimin icin.

bir avcrom egsoz gp modeli daha Ankara yollarına yolladık.patlamasız ses ayarlı.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı omer_loopus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle tiger alın.Bnede cok kararsızdım fiyat performans ürünü tiger aldım.Mahalleye kontak kapatıp giriyorum.Düşük devirde arabaların alarmları çalışıyor o derece.Videolardan ses belli olmuyor canlı dinlemelisiniz.Herkesin durumu belli bi egzoza 4-5 bin veremem.Verebilsem mt-07 kullanmam zaten
    Kardeş, Allah akıl fikir versin... Ses çıksın istiyorsan Tiger' a da gerek yok, sök egsozu gez.. Mahalleye 5km kala kontak kapatır ite ite gidersin motosikleti. Tiger egsozun sesi gerçekten berbat, egsozu çok ses çıkartsın diye takmıyoruz; fazla gürültü yapmadan belli bir ses akustiği olsun diye takıyoruz. Uzun yola çıkınca beyninin içerisinde helikopter sesi duyma gerektiğinde susturucusunu takıp hem kendini duyurup hem de usul usul ilerle diye takıyoruz. Aklınızı nerelerde bırakıyorsunuz siz de böyle şeyler yazabiliyorsunuz?

çıkış kısmında slencer killer ses açıp kapatma aparatı veriyor üretici firma .sıkıntı yaşamadan sorunsuzca binebilirsiniz.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle düşersem çizilir kısmına çok takılmayın. Motor çizilecek blok çizilecek varsın egzos çizilsin.
    Tiger dinlediğim en kötü egzos bana göre. Uzaktan chooper geliyor sanarsınız. Pat pat pat çalışıyor.
    Chooper seviyosanız beğenirsiniz tabiki. Zevkler ve renkler diyorum.
    Şakamısınız siz? MT7 ye ne takarsan tak alacağın ses pata pata ses,keza mt10 içinde aynı.MT7 lere istersen 10 bin tl lik titanyum altın hiç fark etmez ne takarsanız takın alacağınız ses yırtık pata pata bir ses.Bu tamamen krank sıralamasındaki ateşleme ile alakalı.MT7 lere eksoz takıp güzel ses aldığını düşünen varsa kendini tatmin eder.

dostum.mt07 ve 09 da TR de bu konuda iddialıyım pata pata ses yaptırmıyoruz.çift ve 3 silindir motorun sıralı bir motorun sesiyle bir olmadığının bilincindeyim.orjinal egsozda mevcut olan sıkışma odaları ve kateletik konvektör ses amaçlı üretilen egsozlarda olmadığı için tatmin edici bir ses olmadığı bir gerçek.amma bu konuda uzun yıllardır ders çalıştığımı göz önüne alırsak ve üretdiğimiz egsozlarda desibel killer ve amerikan süper trrap sistemiyle 4 silindire yakın ses aldığımı iddia ediyorum.yapmış olduğum bir çok mt07 kullanıcısın ismini verip referans gösterebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Motosikleti
    MT-07 ABS
    Arkadaslar, rodaj donemindeyim motor suan 600 km de. 5.000 deviri hic gecmedim yalnizca toplasaniz bes kere 6.000 e cikip birakmisligim var sabit devirde hic kullanmadim dikkat ettim. Ancak yakit tuketimim 5.7 en kabadayi 5.6 ya dusuyor ama naptiysam daha fazla dusuremedim. Bunun sebebi icindeki rodaj yagindanmidir nedendir ? Yada sizin motorlarinizdami bu verileri veeiyor ?

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sarfiyatın düşmemesinin bir çok sebebi olabilir,Özellikle kış aylarında.
    Normal şartlarda ,Havalar soğuk iken motoru daha fazla rolantide ısınmasını bekliyoruz. Şehir içinde ve trafikte kalma süresine,sürüş tarzımıza , lastiklerin basıncına ,tek ya da iki kişilik kullanıma vites seçimimize göre sonuçlar değişkenlik gösterebilir. Bunun yanında yolda giderken,göstergede anlık yakıt kullanımını gösteren seçenek var. Onu seçerseniz göreceğiniz bilgi sizi yönlendirebilir.

Alıntı omergurbetci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, rodaj donemindeyim motor suan 600 km de. 5.000 deviri hic gecmedim yalnizca toplasaniz bes kere 6.000 e cikip birakmisligim var sabit devirde hic kullanmadim dikkat ettim. Ancak yakit tuketimim 5.7 en kabadayi 5.6 ya dusuyor ama naptiysam daha fazla dusuremedim. Bunun sebebi icindeki rodaj yagindanmidir nedendir ? Yada sizin motorlarinizdami bu verileri veeiyor ?
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    MT-07 ABS
    İlginiz için teşekkür ederim. Peki rodaj yağının buna etkisi varmıdır? Yani 1000 km bakımında yenilenecek olan yağdan sonra bu etki değişirmi sizce ?

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok fazla teknik bilgim yoktur. ilk motor yağı değişimi ,yakıt sarfiyatına dolaylı etkisi olabilir.

AEA nın rodaj ile ilgili videosu , kısmen sorunuza ışık tutabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=RVAEFFBVrCU

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler