Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    death

hadi hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanırsın inşallah..

yarım depoyla 70 km gittiyse çok iyi gerçi göstergeler yanıltıyor ilkten çok yakabilir onu kafana takma ilk önce rodajda fazla basmaman gerekiyor..
    motor km çoğaldıkça yakıtıda azalacaktır..zaten şimdiden yarım depo 70 km çok iyi bence ... sen bide km ile ölç onu 100 km ye gelince bi daha fulle bakalım kaç para yakmış olacak..ama ilkden bu hesapları kafana takma bence daha erken.

bilgin

sağolasın sonunda hallettim alarmda kıyak oldu kornada kıyak oldu..Allaha şükür şuan bi sorun haricinde hepsi tamam arka fren müşürüm bozulmuş stop yanmıyo.. onlada şimdi uğraşamam zaten.. gerekirse kumandadanda çalışıyor zaten ...
    bu arada kadeş cuma günü belki patron izin vermeyebilir daha henüz belli değil tabiki ama neden dersen cumartesi günü eczaneler tatil olduğu için 19 mayıs dolayısı ile.. belki izini cumartesi tatil olduğu için iptal edebilir...olmadı cumartesi yollarım inşallah..

bu arada çarşamba günü inşallah abim askerden geliyor..
    onuda bu forma eklemek lazım çünkü gelince o da kullanacak motoru ilk olarak o başladı ..ama motoru epey değiştim bakalım yorumları ne olacak..o giderken perişandı motor bir iki çiziği arttı ama epey performans ve yakıt tasarruf eklendi inşallah ..

bu arada evren kardeş motoru yine konuşturmuşsun hayırlı olsun eline sağlık sende bu mucidlik oldukça daha farklı 19a görmeye devam edicez heralde

ayın 26 sında direksiyon sınavı var arkadaşlar..
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    http://www.motosiklet.net/forum/tazi...tml#post670202

ZİCO' yA RAĞMEN ŞAMPİYON

AE86LEVIN, kardeşim kuyruğunu güle güle kullan. Ama ben ilk yaptığın ön çamurluktan icadını daha çok sevmiştim yaa.Efsaneydi o ,tasarım harikasıydı, alev alevdi.. Aaah aahhhh

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    OOoOO hosgeldın ahmet yaw ıyıcek kayboldun hee YA bana kısmet olmucak herhalde bu egzoz baksana her hafta bısı cıkıyooo heheheh Nasıp artık.
    Apo hadı tebrık ederım Bursada bıze ıyı yaslamıs haa o ne be :D

Bu aradaa yukardakı resım harıka olmus elıne saglık BJK lıyım ama beyendım yanı bıde motorun o rengı super olmus yaw ben senın yerıne olsam bı dk durmam
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

AS150T19A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı AE86LEVIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgin,çamurluk bizim motorun iç çamurluğu,makasla kesip şekil verdim biraz....çamurluğun otorduğu iç kısımdaki demir 1cm genişliğinde 2mm eninde ince fakat sağlam bir metal,şöyleki o metal parça amortisör diplerine tam oturuyor amortisör vidalarını sıkıncada yerinden kıpırdamıyor...plastik çamurluğu o metale bison marka titreşimden etkilenmeyen esneme payı olan çok kaliteli bir yapıştırıcı ile yapıştırdım...en üstteki siyah bantta bizim arabanın tampon koruma bantlarıdır...

bilgin kuyruğu söktükten sonra plakayı takacak başka alternatif yer kalmıyor malesef...yinede beyenenler daha çok...

tasarladığım bu çamurluğun en önemli özelliği hiç vida kullanılmadan yapılmış olmasıdır,sadece kaliteli yapıştırıcıyla yapıştırılmıştır ve amortisör diplerine kıstırılmıştır...

kanka sağol sanada yaparız rahat ol

gorbon 74 bu çamurluğu yaparken nexusu örnek aldım,ortaya bu çıktı,emin olki yolda giderken daha iyi duruyor resimlerden...

saygılar

kanka hondanın bantlarınımı kullandın? ulan helal olsun be iyi düşünmüşün zaten onlardan 4 tane wardı 2 tanesi gitmiş diğer ikiside bana yeter
    walla şu okul bitsede gelsem istanbula tatil planlarımızı yapmaya başlasak rotamızı falan belirlesek..

bestapo dostum o ön camurluk tasarımı benim fikrimdi ewrenle düşünürken birden gelişti denedik falan cok güsel olmuştu ama o daha klasik kalırdı sanki böle daha iyi olmuş gibi spor spor. bide hayalimdeki motor olan nexus tarzı olduğu için ordan gönlümü fethetti
    Aerials in the sky..

ikinci el düşünen arkadaşlar için gezinirken gözüme takıldı paylaşmak istedim çeşitli modifiyeler yapılmış sahip olan arkadaşlarada fikir olabilir

http://www.motosikletpazari.com/prod...w.jsp?PID=2420

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı gkhnnl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci el düşünen arkadaşlar için gezinirken gözüme takıldı paylaşmak istedim çeşitli modifiyeler yapılmış sahip olan arkadaşlarada fikir olabilir

http://www.motosikletpazari.com/prod...w.jsp?PID=2420
    Sagol dostumdan ben ogle ahaö saham bı modıfıye gormedım Angel eye bende de var bı kılometre tablounu metalık grı yapmıs bıde jantları boyamıs kı bende sıyah yapmıyı dusunuyorum.O gelsınde esas modfıyeleerı burada gorsun
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    gkhnnl eline sağlık güzel 1700 iyi fiyat çekmiş motor temiz görünüyo..

bilgin hoşbulduk yahu özledim formu kardeş inşallah vakit bulursam gönderirim bu hafta sonu ok bu arada benim eksoz çok kıyak bi ses çıkarmaya başladı kullandıkça seside güzelleşiyo. usta karbüratörü ilk takınca 125lik püskürtme memesi mi ne varmış.. o yüzden sonradan afalladı galiba son götürmemde 150 lik takmış şimdi motor canavar gibi maşşşaallaaahh... ama yakıt konusunu takmıycam artık belki zamanla düzelir..belkide bunların karbüratörü değişince yakıtıda tutturamıyorsun..şuan performans çok iyi yakıtıda artık kabullencem napim

AS150T19A bence sen nickini de değiş yahu nickin 19a ama motorun martian olmuyorki

bestapo kıyak olmuş resim yakışır formumuza helaaalll
    bende bi fenerbahçeli olarak kutlamak istedim
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gkhnnl eline sağlık güzel 1700 iyi fiyat çekmiş motor temiz görünüyo..

bilgin hoşbulduk yahu özledim formu kardeş inşallah vakit bulursam gönderirim bu hafta sonu ok bu arada benim eksoz çok kıyak bi ses çıkarmaya başladı kullandıkça seside güzelleşiyo. usta karbüratörü ilk takınca 125lik püskürtme memesi mi ne varmış.. o yüzden sonradan afalladı galiba son götürmemde 150 lik takmış şimdi motor canavar gibi maşşşaallaaahh... ama yakıt konusunu takmıycam artık belki zamanla düzelir..belkide bunların karbüratörü değişince yakıtıda tutturamıyorsun..şuan performans çok iyi yakıtıda artık kabullencem napim

AS150T19A bence sen nickini de değiş yahu nickin 19a ama motorun martian olmuyorki

bestapo kıyak olmuş resim yakışır formumuza helaaalll
    bende bi fenerbahçeli olarak kutlamak istedim
    OoOOO Ahmetcım yaw hosgeldın valla ozlettın kendını ha nerelerdesın yahuuu

Hadı bende kutlayım barı (ıcım kan aglasada saka saka ) sampıyonlugunuzu.

Ahmet sen sey demıstın cuma ogleden sonra ızın alamayabılrım falan dedın o sorund degılde cumarteesı parayı cekemezsın postane kapalı olur sanırsam.Olmadı CUma cekersın Bıde burdan sordum Eger BAgcılar Merkez Postanesı dersem gıdermıs senın alacagın yer merkez postanesı mı

Bıde olurda CUma cekemezsen ben sana telle onay verırım cebınde varsa sen verırsın sonra ıstedgın zaman gıder cekersın ok mu Yoksa gene haftaya kalır

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Bilgin cuma büyük ihtimal çıkamıcam heralde ama sabah bi ara gidip alabilirim heralde problem olmassa parayı.. ama sen perrşembe günüden gönderirsin.Çünkü sabah erkenden çekerim.eğerkibi problem çıkmassa tabi diyorum herzaman.Çünkü sana mahcup olmamak için. ama ilk fırsatta halledicem Bağcılar merkez burası zaten başka bi yerdede olsa gider alırım problem değil..İstanbul/bağcılar
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Bilgin cuma büyük ihtimal çıkamıcam heralde ama sabah bi ara gidip alabilirim heralde problem olmassa parayı.. ama sen perrşembe günüden gönderirsin.Çünkü sabah erkenden çekerim.eğerkibi problem çıkmassa tabi diyorum herzaman.Çünkü sana mahcup olmamak için. ama ilk fırsatta halledicem Bağcılar merkez burası zaten başka bi yerdede olsa gider alırım problem değil..İstanbul/bağcılar
    OK kardesım Allah razı olsun ahmet
    Tamam kardsm ben olmadı yarın gonderırım parayı tamam. BU arada sana olan sey banada oldu bı park ettım alttan yag damlıyo zaten tecrubelıyım hemen anladım debryj onundekı Conta ufacık bısı ama attımı yada yerınden cıktımı basınclı yag gelıo ordan neyse degıstık ıste 5 ytl tuttu

Yaw valla egzoz ısım yılan hıkayesıne dondu ıyıce he Nasıp kısmet artık Cumartesı ızınlısın herhalde cumartesı halledebılrsen sevnırım ama sıkma kendını olacagına varır durum musaıt olursa

AS150T19A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    ahmet bu nik bana özel abi deiştiremem kıskanma nikimi ama satarım müşterisi warsa
    hem benim ilk gözağrım ilk motorumun yeri başka
    ancak bi nexus alırsam bana 19a yı unutturabilir
    Aerials in the sky..

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    arkadaşlar bugün motora son bi ayar yaptırdım inşallah bi daha sorun olmaz bende bıktım çünkü karbüratörü söküp taktırmaktan..daha az yakması için karbüratörün içinde püskürmte memelerini değğişti tekrar..bi de benzin çıkışına bi parça daha taktı valfmıydı neydi..hiç fark almadı

ama bu seferde benzin deposunun bi ayağının kırık olduğunu gördüm..gelirkende çukurlarda ses yapmaya başladı sizce tehlikeli olurmu bir tane vida tutuyor şuan...zaten vaktimde yok bu aralar artık idare edicez.. olmadı kendim bi şekilde hallederim orayı..

bugün bizim buralarda bi 19a daha gördüm farlarını yakmamıştı yavaşladım arkamdan gelirse bi selam çakıyım diye sokağa döndü..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    ahmet benim deponun ön iki ayağı kırık,depo aşağıya bırkamıştı kendini kendim kaldırıp sabitledim bir ekilde öyle idare ediyorum...

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    arkadaşlar neden depo ayağı kırık anlamadım

kendi kendine mi oluyor ?

Motosikleti
    Octavia
    Uzulmeyın arkadaslar benımde 1 ayagı kırık adamlar 6 kilo(dolu) depoya ıncecık ayaklar ypmıslar

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    Alıntı titanic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar neden depo ayağı kırık anlamadım

kendi kendine mi oluyor ?
    evet kendi kendine oluyor,titreşimden kaynaklanıyor bence ...ön iki ayaktan biri kopuyor genelde kaynak yerlerinden,benim ikisi birden koptu mesela..önemli birşey değil ama...

Motosikleti
    asya 150t5a /keeway superlight
    Kardeş bide egzoza neden kelepçe taktın.yoksa senindemi egzoz zırıltı yapıyor.benim egzoz zırlıyodu yeniden perçin taktım ama bi süre sonra yine zırılamaya başladı.eğer sen randıman alıyorsan aynısından bende yapacam.

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Perçin olayı biraz geçici bi çözüm oluyor galiba.Kelepçe daha kesin bi çözüm. Motoru ilk aldığımda taktığım kelepçeler 5000km'dir TIK demedi.Tavsiye ederim

Motosikleti
    Octavia
    Evet servısınde yaptıgı bısı bu tavsıye de edıyolar baska hıc bısı fayda etmıyo ben percınlerın uzerıne vıda attırdım gene olmadı en ıyısı kelepce ama yaptırmıcam Allah ın ıznı ıle gelıcek ıns egzozum

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    by_asya
    kelepçe baya randumanlı oluyor..ben performans taktırdım o daha iyi..

arkadaşlar benimde deponun ön iki ayak birden kopuk. üstündeki demire çarpıp ses yapıyordu. araya bişey sıkıştırdım.şuan gayet iyi ve bitane arkadaki vida tutuyor.bide dün benzin bitti yolda kaldım. daha var zannediyordum depoda. motor çalışıyor benzin geliyor biara, sonra stop ediyor.. ve çektim benzinliğe 12 ytl lik benzinaldı..yani bu deponun bitmediğini gösteriyor sizce neden yapmıştır.
    benim tahminim ustanın o deponun hemen altındaki çıkışa taktığı zımbırtıyı plastik kelepçeyle benzin borusuna tutturmuştu. heralde biraz yukarı falan kaldırdıysa boruyu benzin tam bitmeden stop etmiş olabilir diye düşünüyorum.
    Bu arada abimde dün geldi askerden.
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler