Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    benim motora ciddi ciddi nazar değdi ya,

bugün motorum yine çalışmadı bas bas akü boşaldı,ayak marşımda arızalı...mecburen söktüm kafa grenajını,takviye kablosu aldım arkadaştan arabadan akü takviyesi yaptım bir saat bastım marşa malesef çalıştıramadım hava kararınca vazgeçtim uğraşmaktan...yarın yine deneyeceğim, olmazsa kaldırıcam yaza kadar...yaz başı gerekli bakımları yaptırıp binmeye devam edeceğim.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    A86LEVIN kardeş

benim motorumda bu soğuklarda marş motoruyla çalışmıyor, ama kesinlikle marşı 2-3 defadan fazla basmıyorum düğmeden, çünkü marş motoru çabuk yıpranan bir parça, aküyüde bitiriyor. Bu nedenle eğer 2-3 defada çalışmazsa ayak marşıyla bir iki defada çalıştırabiliyorum.

Sanırım sen sürekli marş motorunu kullanmışsın. Ayak marşının bozuk olmasıda şanssızlığın artık. Çok sinir bir durum.

Benimde bütün arkadaşlara tavsiyem "eğer marş motoruyla iki üç defada çalışmıyorsa, ayak marşını kullanın, zorlamayın marş motorunu, kışın idare edecez böyle ne yapalım.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    300 KM

YAĞ ÜCRETİ : 15,00 YTL
    BAKIM SERVİS İŞÇİLİĞİ : ÜCRETSİZ

1000 KM
    YAĞ ÜCRETİ : 15,00 YTL

BAKIM SERVİS İŞÇİLİĞİ : 20,00 YTL

http://www.asyamotor.com.tr/modules....owpage&pid=112

motor fiyatlarıda yazmıyor...almayı düşünenler 26500 kere düşünsün...

Honda cbf 150 ilk bakımı 9 ytl...herkes hata yapar...hatanın 1 kere yapılanı makbuldür...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    AE86LEVIN senin motora hakkaten nazar değdi ya :D Nispet yapar gibi olmasın ama,uzun zaman sonra ilk defa dün yine dayanamayıp çıkarttım motoru.Bekliyorumki 15dakka filan uğrastıracak marş... Anam!!! Tek seferde almazmı Kapadım tekrar bastım marşa,yine çalıştı.Güldüm kendi kendime.Sanki alet anlıyoda yazdıklarımızı,aklınca dalga geçiyo. Pazar günü caddede epey tur attım ama hava acaip soğuk,bugün de işe gelirken eldiven almayı unutmuşum,dondu ellerim.Yollar da sabah kaygan gibi geldi Amman dikkat!
    Ha buarada sabah kurye gelmişti ofise,baktım YBR125i var.Ayak üstü konuştuk biraz.YBR den çok memnun olduğunu,fiyat olarak da işçilik kalitesi olarak da yamaha nın CBF250den daha iyi olduğunu,mutlaka fuarda YBR250 ye bakılması gerektiğini filan anlattı..
    Ha bide şunu anlatacaktım...Şu asyanın servis fiyatları nekadar sağlıklı uygulanıyor bilmiyorum (gerçi günahını da almayalım kimsenin) Ama ilk mesajlarım da anlatmıştım sanırım ayrıntılı olarak,motorum 1000km ye kadar kaç kere servise girdi,ve hiç bi sorunu garantiye girmedi filan.Yani vereceğim 20ytl den daha önemli müşteri memnuniyeti. (ki sanırım tüm kullanıcılar biliyor zaten)

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @titanic, dedğini uygulayacağım.. eğer vida sorunu halletmezse ince bir şekilde yapıştırıcı süreceğim sağolasın..

Bende 1 hafta sonra motoru çalıştırdım tek marşta aldı Sanırım motorlar bizimle dalga geçiyor
    [I]Hiçbirşey imkansız değildir...[/I]

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AE86LEVIN senin motora hakkaten nazar değdi ya :D Nispet yapar gibi olmasın ama,uzun zaman sonra ilk defa dün yine dayanamayıp çıkarttım motoru.Bekliyorumki 15dakka filan uğrastıracak marş... Anam!!! Tek seferde almazmı Kapadım tekrar bastım marşa,yine çalıştı.Güldüm kendi kendime.Sanki alet anlıyoda yazdıklarımızı,aklınca dalga geçiyo. Pazar günü caddede epey tur attım ama hava acaip soğuk,bugün de işe gelirken eldiven almayı unutmuşum,dondu ellerim.Yollar da sabah kaygan gibi geldi Amman dikkat!
    Ha buarada sabah kurye gelmişti ofise,baktım YBR125i var.Ayak üstü konuştuk biraz.YBR den çok memnun olduğunu,fiyat olarak da işçilik kalitesi olarak da yamaha nın CBF250den daha iyi olduğunu,mutlaka fuarda YBR250 ye bakılması gerektiğini filan anlattı..
    Ha bide şunu anlatacaktım...Şu asyanın servis fiyatları nekadar sağlıklı uygulanıyor bilmiyorum (gerçi günahını da almayalım kimsenin) Ama ilk mesajlarım da anlatmıştım sanırım ayrıntılı olarak,motorum 1000km ye kadar kaç kere servise girdi,ve hiç bi sorunu garantiye girmedi filan.Yani vereceğim 20ytl den daha önemli müşteri memnuniyeti. (ki sanırım tüm kullanıcılar biliyor zaten)
    maşallah diyelim sizinkilere dünde uğraştım motorla, sonuçta çalıştı,baya bi gezdim, aküsü dolsun diye...2 saat sonra tekrar bastım marşa çalıştı...ama aradan 1 gün geçti bugün tekrar bastım malesef yine hüsran marj motoru bozulacak basmaktan...beykozdayım ben, burada bir ustaya göstereceyim artık,kalkıp hasanpaşalara gidemem kış günü...

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Merhaba Arkadaslar;

Bende bi 19A kullanıcısı olarak burada bilgilerimi paylaşmak istedim.Motorla ilgili keyif aldiğim yönleri ve sıkıntı duyduğum taraflarıda paylaşmak istiyorum.Yorumları bazılarını atlasamda okudum....

İlk once ben kendi motorumu bi koyayim pek farkı yok ama gösterem işte

,

İşte benim aşkımmmm :D ( kız arkadasım duymasın he hehehe)

bende bu motoru agustos ayında aldım.

Acıkca solemek gerekırse ben bu motoru fazla arastırmadan aldım sebepmı onu gorur gormez ıste aradıgım tarz bu dedım :D kapıldım resmen :D

Ilk aldıgımda motorda ılk 300 km bende bazı sorunlar yasadım ama sonucta bu adı ustunde Rodaj donemı sorunlar cıkacak normal... Ancak bazen servıse en ufak sey ıcın bıle gıttım bır kere bıle gerı cevrıılmedım hemen ılgılenıldım sıra varsa sıraya alındım sunu demek gerekırse benım gördüğüm en ıyı servıs ( tabi Düzce de :D ) Asya. Hıc yedek parca sorunu yok Ustalar gayet ıyı hemen ılgılenıyolar cayın kahven gelıo derdını dınlıyolar tek kelıme ıle super !!!!

Neyse motor ondan sonra 1000km kadar hıc servıse gıtmedım 300 km den sonra tabı orda bı kere goturdum servıse.

Motoru 1000 den sonra acma ıslemıne gectım ılk zamanlar 90 kadar sıkına zorlana gelıodu motor ama yavas yavas acıldı.

1000 km den sonra bı muddet hıc sorun yasamadım ama sonra motorda bogulmalar gaz yememeler stop etmeler basladı. gene servısın yolunu tuttuk sagolsunşar hıc bır ucret odemeden her seferınden en ıyı sekılde ılgılendıler. Sorun yapıldı karburotorden yarım cay bardagı Su cıktı o Benzıncılerı saygıyla selamlıyorum

motor 1000 den sonra 2000 e kadar bır tek yag degıstmeye servıse gıttım ve hemen hemen hergun canına okduum motorun hıc usutnden ınemedımmmm :D

takı 2300. km kadar :(((((((((((((((

Gece eve donuyordum duz yolda onumde bı tane beyaz sahın yavas yavas gıdıyo tahmını 30 km falan gıdıyodu bende arkadan 60km falan gelıodum adam sellektör yaptım sınyal verdım tam gecmeme 2 metre kala adam onume dondu sapaga arka bagajda 60 la falan vurdum ustunden uctum tabı motor on taraf komple yok oldu alt goguse kadar kırıldı anlıcanız bı tek gıdon kaldı sole solıyım alt gosusten tutun dıreksıyona sag sol granajlardan sıperlıge kadar ne varsa kırıldı Allah a sukur mont eldıven kask vs vardı ustumde A2 ım olmadıgı ıcın adam yuzde yuz suclıu oldugu halde ( sınyal vermedı aynaya bakmadı) bısı ıddaa edemedım.... Suan da A2ım var o olaydan sonra hemen aldım. Neyseee...

Motoru servıse goturdum ılk once gecmıs olsun muhabbetlerı sagolsun sonra fıyat cıkardık 330 ytl fıyat tuttu ve bunu gercek soluyorum sabah parayı verdım aksam 6 bucuk gıbı aldım hayran kaldım 2 usta sadece benım motorla ılgılendıler.

Neyse motor suanda 5065 km sadece yag degısımınden degısımıne servıse gıdıyorum bazende cay ıcmeye :D

egzoz cok erken pas tuttu sanırım curuyecek bı onlem almassam.

Motor performansı 150 cc ye gore gayet yeterlı yokus asagım 122 km yaptırdım duz yolda sıperlıgın altına gırerek 110 yaptırıyorum. ama Uzun mesafede pat dıye degıl.

Yakıtından cok memnunum bence 150 cc gore gayet ıyı yakıyo.
    Çekiş super Bolu dagını 65 le hıc durmadan tırmanıyorum Abant a gıdecegımız zaman hemde yuklu.

Plastık aksamında kalıte bır nebzede olsa dusuk.
    Bagak hajmı cok ıdeal benım kaskım XL cene acılıyo bagaja cok rahat gırıyo eldıvenlerımle bırlıkte.

frenlere gelınce on dısk gayet ıyı arka kapmanada cok guclu bıraz ayar yaptırırsanız.

Amortısorler arka bıraz sert geldı bana ama 2 kısıde tam kıvamına gelıo yaylanıyo ama onler super.

On gorunuse dıyecek yok tam bır small racıng gıbı :D

Sımdı motorum gelelım uretım hatalarına ( Bunu servıste kabul etmıstır )

Motorda bobınaj acıkta alt tarafta gayet su almaya uygun.
    Hava fıltresı altta son derce kotu su alıyo cok su bırıkıntısıne gırersenız solyıım ben 3 kere degıstım.

Benım motorda olmasını ıstedıgım bısıde belkı scooterda gereksız vıtes oto dıyeceksınız ama devır saatı o sarj olcana devır olsaymıs benı hasta edıyo ya :D

Suanda servıstekı genc bı arkadasla modıfıye etmeyı dusunuyoruz.
    Egzoz , Buji , Su alma sorununu cozersek hava fıltresı ve Flash ledlerle sıs farı farın altındakı kucuk ucgen bosluklara.

He Kadran ısıgına mavı flash ledler koyduk super oldu tavsıye ederım.

On farlara dıcek yok gayet gusel fakat degısık bı ampul var yuzde 30 daha fazla ısık verıyo onu takdırmayı dusunuyorum hemde beyaz ısık.

Aynlar buyuk sorun ruzgarda one eglıyo ve goremıyorsunuz.

Suan benım motor cok ıyı acıldı cok sevmem ama bazen yapyırum on falan cok rahat kalkıyo ısıklarda yapıyorum bazen arabalara ınat....

Motoru ve Asya markasını tavsıye ederım hıc bı sekılde pısman olmadım...
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    nitrious81 kardeş

kaza için üzgünüm ama bilgilerini bizimle paylaştığın için teşekkür ederim.

Kazada motorun hemen hemen heryeri hasar görmesine rağmen 330 ytl tutmuş, bu çok hesaplı bir rakam. Çin malının avantajıda bu zaten, ne kadar hasar olursa olsun ver parasını değiştir. Hepside ucuz parçalar.

Arkadaşlar

benim eksozdaki zırıltıtı yaptırmak için servise götürdüm ve garanti kapsamında yaptılar. Eski perçinleri söküp, yeni ve daha kalın perçin attılar, ve artık zırıltı yok.

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı titanic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nitrious81 kardeş

kaza için üzgünüm ama bilgilerini bizimle paylaştığın için teşekkür ederim.

Kazada motorun hemen hemen heryeri hasar görmesine rağmen 330 ytl tutmuş, bu çok hesaplı bir rakam. Çin malının avantajıda bu zaten, ne kadar hasar olursa olsun ver parasını değiştir. Hepside ucuz parçalar.

Arkadaşlar

benim eksozdaki zırıltıtı yaptırmak için servise götürdüm ve garanti kapsamında yaptılar. Eski perçinleri söküp, yeni ve daha kalın perçin attılar, ve artık zırıltı yok.
    Sagol titanic kardes tesekkur ederım...

Benımde egzoz zırıltı yapıyodu bende aynı sekılde yaptırdım bı ucret odemeden.. Arkadaslar bazı arkadasların dedıgı gıbı servıs ıyı kotu kazıkcı demek yanlıs bunu markaya ve fırmaya baglamkta yanlıs.Eger o servıstekı adamlar karakterısze ogle olur ama markayı ve servıslerı kotulemek dogru degıl mesela ben hıc olmadıgım kadar memnunum servısınden...

Parca fıyatları cıdden uygun gercı en son yuzde20 zam geldı ama ben gecen hava fıltresını degsıtım gene aynı fıyattan aldılar...

Arkadaslar ben ondekı V catalı ve cantları metalık sıyah yapmayı ve egzozuda degısıp kromoj kaplatmayı dusnuyorum nasıl olur sızce ?
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Arkadaşım yanlız şöyle bişe var. Bir zincir düşün.Ve bu zincirin ortasındaki bir halkanın da kopuk olduğunu.Sonuç zincir ne kadar iyi olsada bi işe yaramaz.Demek istediğim servisin kalitesi heryerde aynı ölçüde olmalı.Ben antalyadayım ve motorumdaki sorunlar için şehir şehir iyi servis arayamam.Eğer kaliteli bi firma ise o zaman servislerindede kalitesini herşehirde aynı ölçüde koruması lazım.

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı ates25251987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım yanlız şöyle bişe var. Bir zincir düşün.Ve bu zincirin ortasındaki bir halkanın da kopuk olduğunu.Sonuç zincir ne kadar iyi olsada bi işe yaramaz.Demek istediğim servisin kalitesi heryerde aynı ölçüde olmalı.Ben antalyadayım ve motorumdaki sorunlar için şehir şehir iyi servis arayamam.Eğer kaliteli bi firma ise o zaman servislerindede kalitesini herşehirde aynı ölçüde koruması lazım.
    Aslında tabıkı ogle her yerde aynı kalıtede hızmet vermesı lazım ama soyle dusun bu motorlar bı evrensel markanın ( atıyorum bu mercedes bı renaullt ) egıtımınde degılkı denetımınde de degıl aslında sorun bu ne bılım Asya motor bı standart getırse egıtım olsun musterıye davranıs olsun servıs ımkanları olsun bu sorun ortadan kalkar dıye dusunuyorum.Kendıne gore sende haklısın tabıkı bu ıs malesef motorda da servıste de sansa donmus. Bazı motor var adam sadece 1000km den 1000km ya yag degısmeye ıste bakımlara gelıo kımısıde servısten cıkamıyoo. BAzı Illerde servıs cok ıyı bazı yertlerde ınsanla ılgılenmıyolar aslında buyuk sehırlerde bu daha cok bole kucuk yerlerde herkeaz bırbırını bılıyo ve tanıyo ıs yapamayacagınıda bılıyo memnunıyetsızlık olursa belkıde ondandır.

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    t19a süren arkadaşlar yağ değişimlerini hangi km aralıklarında yapıyorsunuz?

ewet haklısın küçük şehirler ve ilçeler daha şanslı gibi...

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı AE86LEVIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    t19a süren arkadaşlar yağ değişimlerini hangi km aralıklarında yapıyorsunuz?

Dostum ben 1000km de bır degsıtrıyorum zaten aklım kalıyo cunku o servısın koydugu dandık yaga hıc guvenmıyorum aslında bır dahakı sefere marka bı yag almayı dusunuyorum bazı kullanan arkadaslar var mesela yarı otomatık su vıteslıler varya ondan kullanıyo dedıkı gıttım 22 ytl ye bı yag almıs castrol mu ne dedı tam hatırlamıyorum ucretsızde degısıyolarmıs dedıkı motorun sesı bıle degıstı 2 ıle cıktıgım yerı artık 3 le cıkıyorum tıtresım de azaldı dedı.. Bende denemek ıstıyorum yag degısımıme 200km kaldı bakalım marka bı yag alıcam... Sonucu solerım.

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aldığınız yagın markasını ve modelini yazarsanız bizde deneriz olmazsa.. Benim motorunda yağ zamanı geldi gibi...
    [I]Hiçbirşey imkansız değildir...[/I]

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Arkadaşlar bu yağ konusu anladığım kadarıyla çok önemli

ben servisteki arkadaşlara söyledim, yağ 1000 km de bir değiştirmene gerek yok dedi, sadece her 300-500 km de bir yağ seviyesini kontrol et, eksilmişse tamamla dedi, önemli olan yağın eksilmemesi dedi. Bana mantıklı geldi.

Bende motor yağını 3000 - 4500 - 6000 -7500 - 9000 km periyoduna göre değiştirmeye karar verdim, yani her 1500 km de bir.

Motor yağı motorun ömrüne direkt etki ettiği için çok önemli

arkdşlr benim motor şu anda 6500 km de ve yavaş yavaş dökülmeye başlıyo sanırım.her tarafından pat küt ses geliyo. Sizinkiler ne alemde...?Bu arada dış görünüş yepyeni..görünüşte bi problem yok.

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Alıntı ates25251987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdşlr benim motor şu anda 6500 km de ve yavaş yavaş dökülmeye başlıyo sanırım.her tarafından pat küt ses geliyo. Sizinkiler ne alemde...?Bu arada dış görünüş yepyeni..görünüşte bi problem yok.
    ver 200 - 300 ytl yeni motor taksınlar sıfır gibi kullanırsın

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    benim motorda 3000 oldu arkadaşlar...kaliteli bir yağ alıp kendim değişeceğim...
    servise gitmeyi düşünmüyorum...ama servisinden memnun olan arkadaşlarda var yazılanlara göre.....

bu arada benim motor çalışmıyordu biliyorsunuz,beykozdayım ben, burada iyi bir usta var,ona bıraktım motoru,adam daha sonra aradı bir sürü arıza saydı bütün motorcular soyguncu kardeşim ertesi gün aldım motoru,çalışmama sebebi marş dişlisiymiş,onu değişmişler! ayak marşım sıyırmıştı onu yapmışlar,aküsü boşalmıştı şarj etmişlerbujiyi değişmişler,gaz yemesinde sorun varmış onu ayarlamışlar! motor saat gibi olmuş anlıyacağınız...fakat motoru bırakırken sadece çalıştırın başka bir yerini ellemeyin demiştim adamlara...70 milyon para verdim...yani garantiden yapılacak şeyleri yapmışlar...neyse dedim önemli değil aldım motoru geldim...

Motosikleti
    Octavia
    Benim motor 5300 km de ve aldıgımdan berı hıc garaja kaldırmadım hep bındım ve hıc bı sorunum yok motorun masallahı var. Ilk aldıgımdan farksız hatta daha ıyı ıyıce acıldı performans olarak. Arkadaslar suna dıkkat ettım cok sansa kalmıs sankı bu ıs ya belırlı bı uretım kalıte standardı yok sanırım bazılarımızn motorları cok saglam bazılarımızınkı dokuluyo bu nasıl ıs ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler