Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bende bitane servisin 3000 de diğiştiği var
    valla bende merak edyom nerdne çıkartıyorlar onu
    şimdi birazda motor kısmı kavramak lazım parça kısmına çok el attık

elimde yedek kayışta var servisin söktüğü sapa sağlam duruyo hava filtreside bi hava tabancasına tuttukmu o da idare eder..
    bunlar için alet edavat da temin edicem doğru dürüs yolda lazım olur Allah göstermesin
    tabi yolda kalmayı...
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi nerede bu buji,neyi söküyoruz.Elimde tornavida,psikopat oldum sökecek yer arıyorum.Hakkaten ya,neyin altında,nası kolay ulaşılabilir biyerdemi?Daha kalitelisini takınca bi fark olurmu?
    Dostum hıc bı yerını sokmuyorsun motorun elını motorun altından berı uzatıyorsun sanıırım motorun sag ( gaz kolunun oldugu taraftı sanırım) orda boyle metal uzun bısı goreceksın ucunda kablo var onu cek elektırık baglantısını kesmıs oluyorsun ancak Bukı hala ıcerde unutma sonra o dedıgım Bujı anatarını sok ıcıne zaten 2 dondurmeye hemen yerıne oturuyo sonra o bujı anahtarında ust tarafta 2 delık var oraya metal bısı sok (tornavıda olabılır) ve cevır bı yerden sonra tak bırakıyo kendını sonra cek cıkar ve ucunu kontrol et ama sakın arasındakı bosluk ayarı ıle oynama tamam mı ? cok kolay arkadaslar bence herkez yedek bujı bulundursun motorda ben bı kere kaldım bı koyde 15 km ıttım motoru terden sucuk gıbı oldum kıstı bıde sonra hasta olmustum

Arkadaslar bızım servıse Ya Alman ya Japon du tam hatırlayamadım Bujı geldı fıaytı 45 ytl ama Performans ve yakıt tasarufu garantısı verıyo ve 10 yıl garantılı Lazer Bujı sanırım lazer ıle atesleme yapıyo ustam takalım sana bundan dedı ben kalsın dedım 45 ytl abı Bu arada o yamuk yumuk egzoz kac paradı yaw hatırlayamadım

He bu arada lastık hava basıncını dedıgı gıbı 36 pSı yaptım motor kendıne geldı nasıl hızlanıyor anlatamam e5 te bı yattım 117 gordu cok ıyıdı tesekkurler lastık basıncı ıcın
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    nitrious81 eline sağlık bende bi ara bakıyım peki bu bujinin işinin bitip bitmediğini nerden anlıyoruz bilen varmı.. ya o eksoz bizim burda bi mondialde var...çıkardığı sesi bi duysanız ıııyyyyy dersiniz..motorluk karizmasını yerlere atıyor zaten motordada tip yok..çok ince vede cırlak bi ses..yada onun eksozu patlak..ama sanmıyorum patlak olduğunu çünkü ses arka kısımdan geliyoryani o ufak sivri uçtan çıkıyor....yada o eksoz iki kısımdan oluşuyor heralde bir kısmını sökmüş olablir

ARKADAŞLAR NOLDUNUZ..YOKMU YENİ GELİŞMELER FORMDA Bİ SESSİZLİK RÜZGARI ESİYO...
    KIRMIZI BOĞA..

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Arkadaşlar, nerede bu millet? İşten gelince heycanla,mailimden önce forumu açıyorum,hiç yeni haber yok! Ne biri modifiye yapmış,ne biri gezi yapmış,ne kimseye sataşılmış,ne düello teklifleri...Valla hiç hareket yok! Performanstan düştük galiba

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    aynen bestapo yaa
    bende ilk önce burayı açıyom valla
    neyse biz ikimiz idare edelim bari geçen pazar motorla gezdim yine..falza uzak gitmedim ama git gide rahatlamaya başladı motor havalar yaradı heralde..belkide biraz soğuk algınlığı vardı
    yahu benim o direksiyondaki plastik kısım yine zırlamaya başladı havalar biraz daha düzelsin kollukları sökünce halledicem..ya bizim işyerine kuryeler geliyo abi bi motor sürüyorlar mesela motoru 360 derece döndürcekmi iki kenarında araba var bi tarafıda kaldırım ayağın üzerine bi yaslıyo motoru biniyor üzerine bi gazolduğu yerde 360 derece birden birde nasıl ustalıktır o hızla arabaya bir çarpsa ki ihtimali vardı yani dünya hasar çıkaracak ama konuşturdu motoru yahu şaşıp kalıyorum bizim motorla yapamazmıyız onu bugün trafikte bi pati çektirdim ama Allahtan ayağım yerde oluyor yoxa yere doğru şöyle bi uzanabilirdim..bu bide kuru zaminde oldu şaşırdım demekki motor performansı süper

bu arada bujiye bakamadım daha... benim alarm hallolmuş mesutusem geri yollamışlar ama daha elime gelmedi belki yarın gelir..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Alarmını güle güle kullan abal.Pati olayını hiç denemedim,deneyeceğimide sanmam,ama daha güçlü bimakina olduğunda tekteker olayını çözmek isterim.Bazen bizim motorla bile gaza geliyorum,sanki bitur daha gaz kolunu çevirsem kaldırıcam tektekere gibi Gerçi akıllı adamın yapacağı işmi dersen,değil tabi! Ama kardeşim vahşi batıda kovboylararın,yada orta çağda şövalyelerin atlarını şaha kaldırması kadar estetik ve asil bi görüntüsü var motorun da.Görünce ben acayip hırs yapıyorum (niyeyse ) Yine de moto kuryeler ayrı bir motorcu türü.İşin pratikliği ile şovunu birarada yapıyorlar.Ne diyeyim,Allah yollarını açık etsin.
    Ha bide söylemeden edemeyeceğim. MotoGP de pist hakemi olarak görev almak için eğitimlere katılmıştım geçtiğimiz haftalarda.Sonucu gelmiş,seçilmişim.Ama gelgörki gidemeyeceğim,çünkü ÇALIŞIYORUM

Motosikleti
    shanary 110 cup
    ya arkadaşlar size bi sorum olcak bu asya 150 t 19A yı ve kanunii strom mu yakından takip ediyom asya hakkında beni bilgilendirirmisiniz nasıl parçaları servisi iyimi motor hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim yeni alıcam taksitle 2500 e hepinize kazasız sürüşler

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    ewren24 KARDEŞ DAHA ÖNCE YAZDIKLARIMIZI OKUMUYORSUN HERALDE SANA GAYET AÇIK VE NET BİLGİ VERMİŞTİK KANUNİ SONRADAN ÇIKARDI AYNI MOTORU DAHA PAHALIYA SATIYOR..İLK OLARAK ASYA SÜRDÜ PİYASAYA SON DERECE TAVSİYE EDERİZ YEDEK PARÇADA HİÇ Bİ ŞEKİLDE SORUN YAŞAMAZSIN GİT SERVİSTEN AL VEYA TAKTIR OK SIKINTI YOK YEDEKTE...
    SANA TEK BİR ŞEY SÖYLÜYORUM BAK BU BİZİMDE İLK MOTORUMUZ VE ALDIĞINA PİŞMAN OLMASSIN..

Bestapo Sikma Canini Ya Bende Bu Hafta Belki Oralara Gelirim Diye Düşündüm Ama Bir Ihtimal Bakalim Pazar Günü Işim Olmuyor Galiba şöyle Bir Turlamayi Düşünüyorum Da Köprü Işi Bozar Abi Ya çevirme Oluyo Orda..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Geldim arkadaslar yaw sormayın basıma gelenı ben bankaya ADSL ıcın otomatık odeme talımatı vermıstım ancak yatırmıyorlarmıs evde suanda ınternet yok meger 3 aydır yatmıyormus 100 ytl borc olmus suanda o kadar bıden nasıl odıcem bılmıyom bı kac gune kadar ayalar oderım o yuzden yazamıyorum.Havalar burda da guzel bu valla bu hafta sonuda nere gıtsem dıye dusunuyorum he neyse arkadaslar ozellıkle ehlıetsızler bır an once ehlıetlerı alalımda bı organızasyon yapalım ama demı arkadaslar hehehhe
    Arkadaslar kargodan bı urun beklıyorum geldıgınde yenı modıfıkasyonumu gosterecem ama henuz gelmedı beklıyorum
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    ARKADAŞLAR BENİM ALARMI HALLEDEMEMİŞLER PARA İADESİ YAPTILAR..HEPSİ BURADA.COM DAN ALARM FALAN ALMAYIN ÖDEDİĞİNİZ KARGO VEDE TAKTIRMA ÜCRETİ SİZE KALIYOR
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR BENİM ALARMI HALLEDEMEMİŞLER PARA İADESİ YAPTILAR..HEPSİ BURADA.COM DAN ALARM FALAN ALMAYIN ÖDEDİĞİNİZ KARGO VEDE TAKTIRMA ÜCRETİ SİZE KALIYOR
    Sen cıddı mısın yaa bende hatta paketıme ekledım ve sıparus etmeyı dusunuyodum aynı alarmdan bak sımdı kafamı karsıtırdın sen abal ya

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    nitrious81 MALESEF ACI GERÇEK SAKIN ALMA BENCE ALDIYSAN İPTAL ET..AMA YİNEDE SENBİLİRSİN TABİ BELKİ SANA "0" YOLLARLAR
    BEN CİDDİYİM YAA İKŞNCİ EL ALARMI YOLLADILAR SONRA GERİ GÖNDERDİM 1 HAFTA SERVİSTE BEKLEDİ SONRA Bİ ARA BAKTIM ÜRÜN İLE İLGİLİ İŞLEM TAMAMLANDI DEDİ ÜRÜN KULLANICIYA GÖNDERİLDİ DEDİ.. SONRA DÜN YİNE BİR BAKTIM ÜRÜN HALLEDİLEMEMİŞ PARANIZI YA HEDİYE ÇEKİ YADA GERİ İADE ALABİLİRSİNİZ
    TAKTIRMA PARASI VE KARGO PARASI BANA KALDI..
    YANİ GARANTİSİ OLDUĞU HALDE DEĞİŞMEDİLER ALARMI
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Valla hepsıburada.com mu buyuk ayıp etmıs yoksa alarmı satan fırma mı ayıp etmıs anlamadım abal yaw neyse hayırlısı olsun kards valla dusunuyodum ama bıraz carsıda bulmaya calısayım ya ılla vardır.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    EVET NİTRİOUS BENDE BURALARDA BAKICAM OLMADI BENİM MOTOR TAMİRCİSİNDE VAR ONLAR KENDİ SATTIKLARINI TAKIYORMUŞ AMA KUMANDADAN MARŞLI DEĞİLSE TAKTIRMAM..İLERDE BULURUM ALARMI TAKTIRIRIM

BAKIN Bİ HABER

ASYA MOTOR, AS 150T 19A MODEL İLK MOTORSİKLETİNİ NAZİLLİ'DEKİ FABRİKASINDA ÜRETTİ
    27.03.2007 12:01

Asya Motor, AS 150T 19A model ilk motorsikletini Nazilli'deki
    fabrikasında üretti.
    Soysal Grup Yönetim Kurulu Eş Başkanı Ve Asya Motor Yönetim Kurulu
    Başkanı Uysal Soysal konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, grup
    olarak kendilerine yeni bir vizyon çizdiklerini belirterek, bu amaçla
    Asya motoru satın aldıklarını ifade etti.
    Satın almayla birlikte motosiklet sektöründe önemli bir yer
    edindiklerini söyleyen soysal, amaçlarının ihracata ve istihdama katkı
    sağlamak olduğunu belirtti.
    Şirket, bu amaçla üretim ile ilgili tüm prosedürleri tamamlayarak ilk
    üretimi gerçekleştirdi. Soysal, hzarında rekabet edecek kaliteli bir Türk markası haline
    gelmek olduklarını söyledi.
    ıl sonunda
    bu sayıyı 300'e çıkarmayı planlıyor.
    Asya motor yeni ürün yelpazesiyle İstanbul Dünya Ticaret Merkezi
    yeni fuar kompleksinde 29 Mart - 1 Nisan 2007 tarihleri arasında
    gerçekleşecek motor fuarına 4 adet yeni toplam 16 adet motosiklet
    modeliyle katılacak. Ayrıca fuarda yeni kurulan fabrikada üretilen ilk
    motosiklet AS 150T 19A modelini1 numaralı motosiklet olarak sergileyecek.

Foreks Haber Merkezi
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    4 ADET YENİ MODELMİ? Ben fuarda görmedim öyle bişey!Geçen seneki stand çok daha civcivliydi,busene kenara itilmiş,durumu eski bi manken adamla kurtarmaya çalışmışlar.Ha bide bunlar Nazilli'de ki fabrikada sanırım üretim değil montaj yapacaklar.(pek çok firma gibi) Biz seviniyoruz,markamız %100 yerli diye,aslında %100hikaye Oradan bütün parçalar geliyor,biz de burada vidaları sıkınca oldumu sana yerli üretim.
    (Buarada sözüm Asyamotor'a değil,ortaya...Çünkü ne onların fabrikasından,ne yatırımlarından haberim yok) inşallah yeni müşterilerini memnun etmek için engüzel yatırımları yaparlar.Hertarafını kendileri üretir ve tasarlarlar.Ama benim umrumda değil,birdaha da Asya Masya almam! (Motoruma aşkımın sebebi asla üstündeki marka değil,zaten alıralmaz sökmüştüm onları.Aşkımın sebebi onunla güzel anılarım olması,hoşuma giden bi tasarımı olması,ilk motorum olması,BENİM olmasıdır.Yoksa burada dünya kadar yazı yazıyosak kendilerine sAkın pay çıkarmasınlar.Kötünün iyisini aldık,O'nu da en iyi hale getirmeye çalışıyoruz.BİZ ASYA'YI DEĞİL,MOTOSİKLETİMİZİ SEVİYORUZ)
    Asabi bi mesaj oldu...Yazdıklarım sadece benim fikirlerim,muhakkak katılmayanlar da olacaktır.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Bestapo Dediklerine Katiliyorum... O MODELLER AYNI MODELLER YANİ GEÇEN SENEKİ YENİ MODELLERİ YENİ DİYE GÖSTERİYORLAR..(BU MESAJLARDAN YANLIŞ ANLAŞILMA OLMASIN MOTORUMUZ BİR NUMARA.. MARKA YANİ ASYA KONUSUDAKİ GÖRÜŞLERİMİZDİR)
    Bana Soruyorlar Mesela Nasil Bu Motorlar Kaça Aldin Falan Ben Yinede Benim Motorumu Yani 19a Yi Tavsiye Esiyorum çünkü Piyasada Hem En Yakişikli Hemde Cüz-i Fiyatli Motor Bizimkisi..
    Bu Konuda Asya Belki Ilerde Servisleri Biraz Daha GeliştirirSe Iyi Olacaği Kanaatindeyim Her Servis Kendi Kafasina Göre Takiliyor..yoxa Kendi üretim Yapmiş Bilmem Ne Onlar Hikaye Olabilir..

Ya Arkadaşlar Benim Arka Fren Iyice Afalladi Sıkıyorum Hem Boşluğu çoğaldi (zaten Zamaninda Epey Sıkmıştım.. Nerdeyse Vidanin Sonu Gelicek)hemde Sıkınca Bi Yamukluk Olurya öndisk Teki gibi Mesela Ama Bu Arka Fren Bi Tutuyor Bi Birakiyor Havada Kuru Olduğu Halde Yapmaya Başladi Hizliyken Pek Hissettirmiyor Ama Yavaşlayinca Sanki Freni Bir Sıkıp Bir Birakiyormuşsun Gibi Oluyor..nedir Acaba Sorun şimdi Tamirciyede Gitmek Istemiyorum Bu Aralar Para Kalmadi çünkü..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Valla arkadaslar ne dıyim hepınız yazdıklarında haklılık payı var ama ben Asya motoru da sevıyorum sımdı ne yalan soylıyeyım ama ıste dedıgınız gıbı tek sorun bayılerını egıtmemesı her bayı aynı kalıtede aynı presnıpte degıl sahıbının karakterıne gore ıslıyoo neyse.

Bugun bızım asya motora 1 Tır malzeme geldı en az 35-40 motor zaten en az ellerınde de 40 tane falan degısık modelden var duruyo depolarında ve yedek parca geldı yıgınla yok yok cennet gıbıydı gorsenız yaw benım mmotorun sıfırları var yok kardesm sıfır motor bı baska ya boyle yenı kokuyo mıs gıbı neyse.

Abal o kesık kesık fren yapıyo gıbı bazen banada oluyo ama genelde kampana ıslandıgında yapıyo normalde pek degıl.Benımde bıttı arka fren degısmesı lazım balaatanın 15 ytl mıs degısıtıcem bakalım fırsat bulursam bu sıra yedek parca acayıp ucuz bı kac tane parcvayı yedek alıyorum her ay mesela sag sol etek granajları aldım sonra alt dıs granaj aldım sımdı ondekı V catalı alıcam yedek koyucam paketınde depoya dursun zam falan gelır yarın ne olur bılınmez.Fıayatlar cok ıyı sag sol alt granajlar hanı su uzerınde yatay yatay turuncu cızgıler var tanesı 19 ytl o ayak bastıgımız alt kopmle plastık 16 ytl dı sanırım en pahalı olanlar Ön sag sol grajlar far sıperlık falan amam dıkkat on sag sol granajlar tanesı 48 ytl dı sanırım bı yerler surtmetın cızılmeye kırılmaya cok musaıt duvara falan degmede yada yatırmada ılk yere degen yerler.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    nitrious81 evet haklısın aslında yedelemek lazım benimkinin o ön grenajları ufak tefek çizik zaten bir iki yer maceram vardı hatırlarsanız
    ya benim bu ara kafam hondaya acayip takıldı YANİ ALICAMDAN DEĞİLDE BÖYLE BİR İLGMİ ÇEKİYOR BİL HASSA CBF 150 LER BİZİM KURYELERDE VAR BÖÖYYLE BAKAKALIYORUM..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Bugun bızım asya motora 1 Tır malzeme geldı en az 35-40 motor zaten en az ellerınde de 40 tane falan degısık modelden var duruyo depolarında neyse..
    Abi 35-40tane yeni modelmi geldi dedin? Yav asyanın tüm modellerinin tüm renklerini saysan 35-40 edermi ki? Hayır belki eder de ben yanlış biliyorumdur,ama benim tahminimce 10-15modeli vardır bunların taş çatlasa.(Zaten fazla model olması saçma bidurum olurdu,yeterince çeşit var bence) Ama yok yok sen başka bişey kasdettin galiba,ben de lüzumsuz geyik yapıyorum işte

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    nitrious81 evet bestapo haklı yahu o kadar çeşit nasıl yani başka motorlarda mı var ya şu servisi ice merak etmeye başladım ha arkadaşlar bizim motorları yıkamaya versek nolur yahu çok girintisi çıkıntısı var yıkamak zaman alıyo gerçi motorumu başka ellere teslim etmem de şu fırça girmeyen yerleri bi su sıktırsam diyordum

bu arada arkadaşlar scooturk te bı arkadaş yeni almış şu modifiye ye bir bakın bende böyle bişey yapmayı düşünüyordum arkadaş yapmış bile

yakışmış dimi
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler