Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    titanic valla benim akü şimdi normal çalışıyo heralde akü yeni far lambalarını tanıyamadı bir ann şu an güzel şarj ediyo belki bi temassızlıktanda olabilr..km 2800 km çok kullanmıyon galiba motoru..bizim motoru şimdi abim kullanmaya devam etseydi 5000 civarı olmuştu..ama kendisi askerde..bende 3600 deyim bu sabah şerefsizin biri sağ tarafımdan üstüme çıkıyordu adi herif ben yavaş yavaş gidiyorum normal trafik akışında pislik yanımdan bir geçti böyle çarptı çarpacak gittim önünü kestim bi güzel saydım buna... işte tarfikte böle adi insanlara dikkat edin arkadaşlar..ortalık insanlıktan ders almamış mahlükatlarla dolu
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mesutusem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150T 19A

Alarm

Sevgili Abal, bahsettiğim alarm (cyclone) hepsiburada.com'da satılıyor. İstersen sen al onu, ben elimden geldiğince tarif etmeye çalışırım. Benimkini de, Ahmetinkini de ben taktım. Göreceksin hiç zor değil.
    World of MesuTuseM

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    MESUTUSEM BAKALIM BI KAÇ GÜNE KALMAZ BELLİ OLUR..BENDE HABER VERİRİM..TEŞEKKÜRLER.HERALDE YİNE KENDİM TAKACAM ÖLE GÖRÜNÜYO BU AKŞAM İŞİM VAR BİRAZ..
    KIRMIZI BOĞA..

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Bende dusunuyorum ya hepsıburada da var gormustum 55 ytl cıvarıydı pıyasada 40-45 cıvarıda varmıs ama sanırım bu daha kalıtelı bende takmak ıstıyorum.

Neyse motor 1 gun servıste kaldı benım gecen gun yolda gıderken bırden motor gaz versemde devırı yukselmeye ama yavas yavas hızlanmaya basladı sonra baktım alttan yag akıtıyom bı durdum gol gıbı aktı hemen servıse getırdım grank yag kecesı mı dedı bısıyın yag kecesı mı ne onu patlatmısım motorum kayıs kısmı falan oldugu gıbı yag doldu baya bı ugasrtılar temızlemek ıcın ama sımdı ıyı durumda para falan vermedım keceyı garantıden degıstıler tabı dokulen yagıda garantıden koydular bana motoru servısten almak kaldı
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    nitrious81 VALLA TEBRİKLER SENİN BU SERVİSİDE TEBRİK ETMEK LAZIM BİZİM OLSA KAFADAN 60-70 YTL ALIRLAR NE KOPARIRSAK KAR HESABI..

O ALARMDAN BULAMADIM DAHA PİYASADA HERALDE HEPSİ BURDADAN SİPARİŞ ETCEM..
    BU ARADA FLAŞ LAMBA ALDIM MESUTUSEM AYNI SENİNKİNDEN...2 ÇİFTTE LED AMPUL ALDIM BİDE KONJEKTÖR ALICAM BAKALIM DÜN YİNE AKÜ BİTTİ..SABAH IŞIKLAR SÖNÜK GELDİM MOTOR TIK ÇALIŞTI..KONJEKTÖRDENDİR DİYORLAR..

ALARMI SİPARİŞ ETTİM 52 YTL YE ŞU KONJEKTÖRÜDE HALLETTİMMİ TAMAMDIR ONDAN SONRA MONTAJ KALIYOR.
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Hadi Hayirli Olsun Abal Bende Almayi Dusunuyorum Hs.com Dan Cok Gusel Bir Urun Incelemistim Bakalim Ama Acelesi Yok Servise Dedim Alsak Takarmiyiz Dedim Takariz Al Bakalim Dediler Tabi Bos Olurda Is Olmazsa Yoksa Kendim Takarim Bende
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    nitrious81 TEŞEKKÜRLER
    dün akşam gösterge lambalarını değiştim led ampul taktım mavi oldu gösterge ama o ek lambayı takmadım onuda sonra halledicem..çok kıyak oldu farların içine de flash lamba taktım oda manyak oldu bide anahtar koydum..sigortasını değiştim normal 15 lik araba sigortası taktım.. resimleri eklicektim ama dün pc servisten geldi bu sefer hiç çalışmıyo
    KIRMIZI BOĞA..

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Vay vay vaay..Yav anlaşılan standart motor kalmamış burda.Herkes modifiye işine bulaşmış.
    Haftasonu Maslakta iş görüşmem vardı.Buarada İzmit'ten en sıkı dostum gelmiş,misafirimdi.Dedimki hem ona da değişiklik olsun,hem de sezonun ilk şehiriçi uzun yolunu yapmış olayım.Biliyorsunuz Suadiye'de oturuyorum.Bağdat caddesinden keyifli bi başlangıçla yola çıktık.Üsküdar'da arabalı vapurda kuyrukta bekleyen arabalara nispet yapar gibi süzülerek en öne geçtik.Kasklarımızı çıkarıp üst katta biyandan İstanbul'u seyrettik,bi yandan kırmızı boğamıza gururla baktık.Eminönünde indikten sonra,Karaköy,Beşiktaş hattında ilerledik.Ortaköyde biraz mola verdik.Mondial'i olan bi abi geldi,çok güzelmiş,yenimi bu model filan dedi.Ayaküstü muhabbet ettik.Ama sorunlar hep aynı,sadece markalar farklı,bikere daha gördüm.Ortaköy'de güneşi içimize çektik,Bebek istikametinde devam ettik.Hava zaten mis gibiydi.Baltalimanında balıkekmek organizasyonundan sonra toplantı saatinin geldiğini farkettim.Yukarı Maslak'a devam ettik.Toplantım bittiğinde hava biraz kapamıştı.Rüzgar yavaş yavaş şiddetlenmeye başlamıştı.Tekrar eminönü tarafına gitmeyi gözüm kesmedi.2.köprüden ufak ufak geçeriz dedim.Çok sert rüzgar yoktu köprü üstünde.Fakat akşam saatleri yaklaştıkça,ben de Erenköy'e yaklaştıkça hava epey zorlamaya başladı.Epey yorucu oldu TEM. Motordan indiğimizde sarhoş gibiydik.Yanlış hatırlamıyorsam 70küsur km yapmışız.Maalesef fotoğraf makinam yanımda değildi.Bir sonraki sefere resimde çekmeye çalışacağım.
    Buda dönüşte caddebostan sahilden eve geçerken başka biarkadaşın makinasından...

Bu da kısa günün özeti..

Motosikleti
    AS 150T 19A

T19 Modifiye

oooo maşallah, bakıorum bi seferberliktir gidiyor.
    Alarm alan arkadaşlar gerçekten doğru seçim yapmışlar, takınca anlayacaklar bunu. Montaj sırasında zorlanan olursa, seve seve yardımcı olurum. Hayırlı olsun şimdiden.

Arkadaşlar tüm yaptıklarım bir yana, son eklediğim özellik bir yana. Bana şimdi bir de buzdolabı lazım

World of MesuTuseM

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Mesutusem... 2 sorum olacak ;

Uzun kısa farların sagındaki düğme nedir? (anlattıysan kaçırmış olabilirim)
    Bide aynaların şekilli duruyo,kaça aldın?

Motosikleti
    AS 150T 19A
    Uzun kısa düğmesinin sağındaki düğme selektör düğmesi (diğer far düğmelerinden bağımsız direkt çalışıyor)

Bardaklığın da hemen sağında beyaz bir düğme var, o da dörtlü sinyal.

Aynalar AS150-12 nin aynısı, aldığımda üzerindeydi, fiyatı 30-35 ytl civarı
    World of MesuTuseM

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Ben de motoaktuel dergisinde okumustum.Sis lambalarını kornaya bağlamış.DİİiT yapınca selektör de yapıyor alet.Bizim motora baktım neresine sis takılır diye.Bulamadım uygun biyer. Buarada senin motoru satacağın zaman(bigün satacaksan yani) alacak arkadaşa herşey hazır gelecek valla

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    BESTAPO geziyon hee yakışıır... gez tabi millet motor görsün..
    yahu ben bu lambaları taktım manyak oldu ya bu kadar güzel olcanı tahmin etmiyodum bide gösterge ışıklarıda mavi olunca çok egzotik bişey oldu..ama bi eksik var buna bide sis farı takmak laazım..ya bide mesutusem bu göstergede ek olarak taktığın lambanın soketini satarlarmı hazır oraya göre..alarmı sipariş ettim daha temin sürecinde..adamlar mal ellrinde yok sattıktan sonra temin ediyor..bide ben bugün konjektör alıcaktım ama soketini çıkartamadım baktım hepsi hemen hemen aynı sadece soketleri değişik bizim konjektörün soketi kaç girişli bileniniz varmı..

bestapo sis farı farın alt kısmına güzel gider incelerinden olcak şöyle ben ilerde folyoyla şekilde yapmayı düşünüyorum
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    AS 150T 19A
    Ben o soketi, arabadan artan sinyal soketinden ayarlamıştım, uyuyor yerine. Oto elektrikçilerinde yada aksesuarcılarda lambayı gösterek alabilirsin.

Lambaya bağlı selektöre gelince, tavsiye etmem çünkü her selektör yapışınızda bir de korna sesi hoş olmayabilir, özellikle geceleri. Zaten selektör gece kornası değil midir.

Bu arada biz de Ahmet ile çarşamba günü Beypazarı ilçesine turlayıp geldik. gidiş- geliş toplam 200km, 90-110km/h aralığında gittik sürekli. Depoyu fulleyip yola çıktık, dönüşte ankaraya vardığımız noktada bitti benzin ve stop etti. Tam olarak 6lt aldı depo ve195 km götürdü. 80,85 bin yakmış oluyo km'ye gayet iyi. Resimleri sonra eklerim. iyi akşamlar herkese
    World of MesuTuseM

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Yarın öbürgün mesutusem motora LCD takarsa şaşırmam arkadaşlar
    mesutusem,bu yatıgınız benzini tek kişi ile kullanarak yaktın dogrumu.Ya ben hiç hesap yapmadım aslında ama..Tahminediyorum benim 2kişi 140km gibi filan goturdu benzin.Normalmiki? Gerçi yüksek devirinde muhakkak benzine etkisi vardır ama..

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    BESTAPO yakında kanat takıp uçuracaz trafikte bazen motorada yer kalmıyo
    bu motora modifiye çok güzel yakışıyo yaptığına pişman olmuyorsun..lcd de taksan yeridir...o bu değilde mesutusem tesisat falan takmayı düşünüyonmu..yani böle bi motora gider dimi bazı motorlar takmış bangır bangır bağırıyo teypleri..bazılarıda açmış arabesk dinletiyo..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Arkadaslar valla yapılan ısler cok ıyı herkez motora bısıler kattı orjınal kalmadı herhalde pek fikleri yapılan ısler herkezın cok ıyı valla
    Abal hanı dedım ya garantıden degıstıler yag conta falan herseyı dun debrıyaj ayarı bıraz sıkı olmus serılıgı azaldı onun ıcın tekrar gıttım duzeltmeye bı baktım kayıs yepısyenı daha 2 ay once aldıgım kayısıda ustam yaglandı pek hosuma gıtmedı yenısını taktım demezmı sevıyorum bu garantı olayını yaw

Neyse dün bi o kadar eglencelı ama bı o kadar aptalca bısı yaptım
    sızın orasıda ruzgarlımıydı burası ucuyodu vallaa bı ara sol serttesn en sag emnıyet serdıne kadar gectım

Ama sonra e5 e cıktım bı baktım rüzgar arkamdan vuruyo gıdıyom ama onden hıc ruzgar gelmıo olmaz bole bısı bende bı asıldım gaza 100 oldu ruzgar vurmuyo 110 oldu yok 121 oldu gaz kestım ama bassam gıdecek sankı hıc ruzgar yok ya uctu makına ruzgar varda arkama aldım oda ıtıyo sonra durdum ve dusundum dedım o hızla ya yandan sert bı ruzgar vursaydı gene ne olurdu dedım kendı kendıme sonra pısman oldum ama cok eglencelıydı

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    nitrious81 naptın kardeş uççanmı aman gözünü sevim lazımsın daha..
    ya benim motorda bi yol var burda dere yolu orda ne hikmetse aslfalttan kaynaklanıyo heralde düzde 110 gidiyo daha yol olsa gidecek ama yol bitiyo.. evet hızlı gidince manyax bi okadarda tehlikeli bazen yol engebeli oluyo adeta havada uçuyorsun.. kırmızı boğa nede olsa çılgın yahu
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet arkadaşlar şimdi motor tamircisinden geliyorum..(saat:00:15 civarıydı)sorun aküdeymiş aküyü değiştim far lambaları yüksek geliyormuş 35 likmiydi ne onu taktı fark almadan.. 55 liklerle aynı ışığı veriyo hatta daha çok veriyo desek yeri..akü başka bi marka taktı ama kendi garantisini verdi sorun olursa hemen getir dedi. birde korna taktırdım canavar gibi oldu..flaşörü değiştim dörtlü eklettim elektronik flaşör taktı çok az bi fark aldı çünkü takarken flaşörü yaktılar.o far içi flash lambalara güzelce bi delik açtı böyle tam farın ön kısmında çok şık durdu vede çok güzel patlıyo ayrıyetten dörlülere elektronik flaşör takınca bi can geldi..akü şarj göstergem artık daima yukarda lambaların watını düşürünce çok fark etti..ama aydınlatmada bi azalma yok artma var..bitek dörtlü için bir düğme kaldı onuda ben takıcam kablosu hazır..birde tavsiyede bulundu bunlarda elektroniğine fazla yüklenme tesisatı yakma ihtimalin olur dedi..ben dedim zaten bi alarm kaldı onuda hallettikmi mecburi haller dışında artık elektronikle uğraşmam dedimm..götürdüğüm tamirci tam bir meslek ustası kazancının hakkını fazlasıyla veriyor helal olsun adamlara bi motorcu abi tavsiye etmişti servisten bin kat iyidir bu kadar eklentiyi serviste yapsaydım 150 civarı masraf çıkarırdı yine neyse para muhabbetine girmek istemiyorum dedim ya hakkını verdi motorun artık arızam olursa yerim belli yolda kaldımı bile ücretsiz yardımları var bizim servis bide çekici parası alıyor şerefsizler..adam yemek bile ısmarladı çay sınırsız üstelik benim için gece 12 ye kadar çalıştı ve benden sonra halaaaa çalışıyordu helal olsun nediyim ustalık böyle olur..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Evet boyle ustaların elini opuceksin iste

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler