Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorumda ilk gelen seridenmiş daha önce sadece tek silindirli motor kullandım ilk defa 4 silindirliye biniyorum bahsettiğim titreşim belkide normaldir bilmiyorum.Titreşimden kastım motor kırmızı ışıkta dururken rölantide aynalar titriyor elimi gidona atınca titreşim kesiliyor tabi gaza yüklenincede ufakdan ufakdan titreşim artıyor heleki 1.vitesde titreşim oluyor diğer viteslerde olmuyor.birde birinci vitese takarken bi tak sesi geliyor 1 den 2 ye geçerkende o ses geliyor bunlar normalmi cahilliğimden soruyorum birazda pimpirikliyim k.bakmayın.
    Hocam öncelikle motorunuz hayırlı olsun.. Sanırım yeni aldınız..

Öncelikle yağını kontrol et derim.. Yağ seviyen ne durumda.. En son ne zaman yağ değişmiş ve ne marka yağ kullanılmış öğren.. Yağ titreşim konusunda etken olabiliyor.. Yağ eskimişse incelmiştir buda titreşim yaptırır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle motorunuz hayırlı olsun.. Sanırım yeni aldınız..

Öncelikle yağını kontrol et derim.. Yağ seviyen ne durumda.. En son ne zaman yağ değişmiş ve ne marka yağ kullanılmış öğren.. Yağ titreşim konusunda etken olabiliyor.. Yağ eskimişse incelmiştir buda titreşim yaptırır..
    Sağolun teşekkürler motor gayet iyi ve kaliteli ancak sadece titreşim sorunu var Castrol 10-30 kullanıldı servis tarafından 1000 bakımına yeni girdi girdikten sonra saten titreşim arttı.Normalde bu kadar değildi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

Sağolun teşekkürler motor gayet iyi ve kaliteli ancak sadece titreşim sorunu var Castrol 10-30 kullanıldı servis tarafından 1000 bakımına yeni girdi girdikten sonra saten titreşim arttı.Normalde bu kadar değildi.
    Bu gün grup toplantımda arkadaşlarımla buluştum çevremdekiler motoru gayet başaralı buldular ve titeşimin fazla olmadığını normal çalıştığını beyan ettiler hatta cbr600f le aynı oranda titriyordu.Yardımlarınız için sağolun motorumu bir kez daha sevdim

Motosikleti
    2014 CBR 650F
    Honda bugün itibari ile satış fiyatını 29,900 TL yapmış...

Hocam 10/30 yaz dönemi için ince kalır.. 10/40 ideal olabilir ve yağ kalitesi ve markası çok önemli..
    Cbr250 varken motul koymuştum titreşim yapmıştı.. Daha sonra ıpone koydum titreşim problemim ortadan kalkmıştı.. Kullanıcıların hangi yağları koyduğunu öğrenin ve gerekirse tekrar değişim yaptırın..

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    Alıntı mubumu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda bugün itibari ile satış fiyatını 29,900 TL yapmış...
    oha cus. 3-5 seneye zaten sifir almayalim artik. 2. el takilalim. sapik mi lan bunlar.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Fiyata bak-çay demle...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    cbr 650f
    yuhh diyorum müsadenizle 29 900 ne yaa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 10/30 yaz dönemi için ince kalır.. 10/40 ideal olabilir ve yağ kalitesi ve markası çok önemli..
    Cbr250 varken motul koymuştum titreşim yapmıştı.. Daha sonra ıpone koydum titreşim problemim ortadan kalkmıştı.. Kullanıcıların hangi yağları koyduğunu öğrenin ve gerekirse tekrar değişim yaptırın..
    0 motosiklete orjinal olmayan yağ kuandiginizda garanti disi kaliyor acin mevzuati okuyun, bundan cogu servisin bile haberi yok. Ayrica kullanim kitabinda 10-30 demis, yaz kis farkli konur su ince bu kalin gelir dememis, siz Honda muhendislerinden iyimi biliyorsunuz?

Adam dunya markasi dunyanin en buyukmotosiklet ureticisi, kendi malini bozmak, yada problem cikarmasini istermi? Birde 4 yil garanti verdigi mala.

Cok bilmislik yapmayin, atip tutmayin, orjinal numarasi neyse odur, aksi gibi yazar kullanim kitabinda, siz motosikleti bizzat ureten muhendisten iyimi bileceksiniz?

Yok iphone koy yok motul koy, yukaridada dedigim gibi adamlar kendi yag urettirmis motosikletine gore uygun her seyi karsilayan, siz kendinizi akillimi saniyorsunuz? Birakin bu isleri. Herseyi orjinali ile kullanin. Sizin dedikleriniz daha iyi olsa motora daha cok yarasa honda onu kullandirirdi zaten

Bende bekliyodum acaba don ne zaman yırtılcak diye.. Çıktın geldin..
    Shamy ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok duramam böyle taciz oldummu

Benimi trollüyonuz yoksa ?
    dyavol-77 bunu beğendi.

Adın da geçmedi ama sen yine sazan gibi atladın olaya..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Senin ki 29.900 tl olmuş.. Sal zehrini ortalara da rahatla hadi..
    Shamy bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    cbr 650f kullanma ve bakım el kitabında
    SAE 10W-30 der

Motosikleti
    CB650F
    Servisin ne marka yağ kullandığını bilen varmı acaba birde bu yağ standart bir markamı yoksa servisten servisine değişiyormu ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yağ tüm dünyada honda servislerinde standart olarak kullaniliyor. Honda kendisi bir firmaya urettiriyor. Kullandigi yaglar tum model gammindaki motosikletlerin tum standart gereksinimlerini tam olarak karsiliyor. Scooter,yarim sentetik, tam sentetik ve hacimli cruser tarzi modelleri icin 4 farkli model yagi mevcut.

Yani siz hondaniza alip ipone yada motul 300v tarzi bilmemne model super kaliteli dediginiz yagi koyup bosa para kaciriyorsunuz. Bu yaglarin zerre kadar faydasi yok motorunuza cunku honda zaten kendi standartini 1-1 karsilayan yagi sunuyor size. Numarasida belli modelinizin
    Ne diyorsa onu yapin. Koca honda muhendislerinden daha iyi bilecek degiliz.
    Şu yagi koydum vites sesi azaldi, bunu koydum hararet dustu performans artti gibi seyler tamamen piskolojik.
    dyavol-77 ve hesbup bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Servisin ne marka yağ kullandığını bilen varmı acaba birde bu yağ standart bir markamı yoksa servisten servisine değişiyormu ?
    Honda kendi ürettiği yağı kullanıyor alternatif olarak da yine servisin onay verdiği motul 10-30 koyabilirsin ücret değişmiyor çok yakın ya da

İkisini de kullandım ben bi fark göremedim kullanımda

Vites geçişleri yine aynı ikisinde de sorun yok, sıcak havalarda sıkışık trafikte garibim yine deli gibi fan açıyor. Hızlanması top speed yine aynı

Motosikleti
    Mt-07
    Servisin hondanın verdiği yağı koyma zorunluluğu yok, hondanın da öyle bir talebi yok. Sadece önerebilir ama mecbur kullanacaksın diyemez. 10-30 tam sentetik yağ koy diyebilir. Denizlideki honda servisi honda, repsol, motul, castrol gibi bütün markaları müşterisinin isteğine göre koyuyor ve sürekli denetlenmesine karşın herhangi bir uyarı ile de karşılaşmıyor. Ben scooter ıma motul koydurdum. Faydası zararını bilmem ama ben istediğim yağı koydurturum..

Bu arada 650f de titreşim biraz fazladır diğer 4 silindirlilere göre, ama sebebini bulamamışlardı ...Geçen sene bende vardı oradan biliyorum.

Motosikleti
    CB650F
    Anladım olmassa bende Motul koydurucam çünkü Castrol un 10-30 yağı sanırım Türkiye de yok

themeric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    https://youtu.be/g-b6stXV09k
    Top speed gorebilirsiniz diger videolarda mevcut 650f ile ilgili

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    eski kasa 600f ler 100 küsür beygir iken 650f in 87 beygir ile kısıtlanması da enteresan.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 650f
    bu motosikletin uzun yol konforu ve artçı sele rahatlığı nasıldır? uzun yol yapan varsa yorumlarını merak ediyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)