Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Mondial 150 KT Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    o ilk marş olayını acemiyken ben de çok çektim. sonradan vurdurmayı ya da ayak marşını iyi öğrenince marşı kullanmıyorum bile artık

bu arada orjinal bujiyi değiştirebilirsin. ya da buji kapakçığını çok az geri çekip de çalıştırabilirsin. orj buji sorunlu biraz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhabalar bende ağustostan bu yana 150 kt sahibiyim. Lastikler ile ilgili deneyimler pek yazılmamış . Sizler ne lastik ile değiştirdiniz ön arka lastiklerinizi ? Öneriniz var mı ? Bildiğiniz üzere bu motosiklet ve Kanuni Seyhan ,arora comfort aynı hemen hemen. 3ünde de lastik ölçüleri değişik. 150 kt 3.00 18 ön lastik kanuni 3.25 18 arora 2.75 18 sizce bunlar jant seçimi nedeniylemi böyle ? Yoksa tamamen cost down olayımı ?

iyi günler.

aykanege - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 kt
    ARKADASLAR FACEBOOK GRUBUMUZA UYE OLARAK DESTEK OLMANİZİ, BEKLERİZ.

[URL="http://m.facebook.com/groups/1737199133181421"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

https://m.facebook.com/groups/1737199133181421

Motosikleti
    mondial 150 kt
    MONDİAL 150 KT KULLANICILARI facebook grubumuza katki ve paylasimlarinizi bekleriz.
    Saygilarimla.

https://m.facebook.com/groups/1737199133181421

Motosikleti
    arkadaşlar herkese merhaba,

ben de kt150 ile tura çıktım. istanbuldan bandırmaya ordan memleketim aydına geçtim. izmir-aydın-muğla civarı tüm antik kentleri gezmeye başlıyorum.
    fotoları yakında paylaşacağım.

gezmeye başladıkça motorun ne kadar dayanıklı olduğunu farkettim. allaha şükür hiç yanıltmadı beni henüz.

dualarınızı eksik etmeyin
    aykanege bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial 150 kt
    Allak yolunuzu acik etsin kaza bela vermesin. Sabirsizlikla tecrube ve paylasimlarinizi bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Facebook grubumuzdada paylasimlarinizi bekleriz necip alperen

Motosikleti
    tvs apache rtr 150 2013 kırmızı
    Yakıt nasıl hocam istanbul şehir içi

Motosikleti
    arkadaşlar merhaba,

1 aylık ege-marmara akdeniz turumdan yeni döndüm. face hesabım kapalı olduğundan face'deki gruba yazamıyorum ne yazık ki.
    fotoları yüklerim sanırım akşama. işyerinde upload siteleri bloklu çünkü.

özetlemek gerekirse istanbuldan arabalı vapurla bandırmaya geçip oradan balıkesir manisa izmir aydın muğla antalya denizli aydın izmir balıkesir çanakkale tekirdağ istanbul yaptım. giderken çok sahilden gitmedim ama dönerken sahillerden döndüm.

memleketim aydın ve izmirde çok kaldım. malum ev hasreti. aydın ve çevresinde çok gezdim. (kuşadası-efes-selçuk civarı)

antik ege kentlerinin tamamına yakınını gezdim. fethiye dalyan bafa cunda ayvalık çanakkale izmir ve tekirdağda konakladım. evim ve akrabalarım egede olduğu için arada akraba-arkadaş ziyaretleri 1-2 günlük kaçamaklar da yaptım tabi ki. arada eve de uğradım bol bol anne yemeği yedim.

toplamda 2700 km yaptım. 2 yan çanta, ön sosis çanta, depo üstü çanta, 1 arka çanta ve arka çanta üzeri mini bavul. artçı selesine ise çadır battaniye katlanır tabure mat yükü yaptım. tam kg veremeyeceğim. tüm çantalar doluydu.

her yerde durup çay içip manzarayı izlediğim için 3 saatten fazla yol yapmadım hiç aralıksız olarak. ananemin verdiği küçük yastık çok işime yaradı. yolda k.çımın altına çadırda ise başımın altına koydum yolculuğumun en büyük lüksüydü 2-3 saat yol gidebildim sayesinde.

motor hiç arıza çıkarmadı. ama 3 ufak sorunum oldu.

1- aydında kardeşime motor öğretirken debriyajı çok sıktığından sanırım debriyaj teli koptu. sanayi dibindeydik 5 tlye değiştirdim.
    2- kuşadasında kampdan dönerken disk kilidini unutup gazlayınca ön tekerdeki km sayacını kopardım. 7 tl kablo 5 tl işçilik 12 tl tuttu
    3- devir saati aydınlatma lambası o kadar yola dayanmadı 5 tlye yenisini taktırdım. (evet ege efsane ucuz parça ve işçilikte)

fethiye ölüdenizde kamp yeri bulmak için dağa taşa vurdum. o kadar ağırlıkla orman içinde bile yol gittim.
    ünlü gökova yokuşlarında bile hiç zorlanmadan 4-5 viteslerde çıkabildim.
    1 kez tehlike atlattım. izmir manisa yolunu bilen varsa yokuş ve kavisleri efsanedir. yokuş aşağı kavisli inerken mıcıra denk gelince ön teker kaydı. kendimi zor kurtardım devrilmekten. lastiklerimin 2si de pilot street bu arada ( aman diyeyim orjinal lastikleri motoru aldığınız gibi kenara atın)
    benzin konusuna gelirsek. hep 350-360 km gördüğümde ilk benzinliğe girdim. 40-42 tl arası doldu depo. ortalama bu şekilde.

3 defa yağ değiştirdim deneme amaçlı( aydında akraba var yıkama yağlama yapan
    10-40
    15-42
    10-50
    bu 3 yağ çeşidini denedim hiç bir fark hissetmedim şahsen ancak bafa gölü civarı benzinim bitmek üzereyken isimsiz bir benzinlikten benzin aldım. motor bildiğin nokia 5110 gibi titremeye başladı aman diyeyim benzine dikkat edin.

aydında tanıdık ustanın tavsiyesiyle aküyü de değiştirdim 60 tlye iyi bi 12 volt akü taktım. artık tek marşta bile çalışıyor sabahları
    orjinal akü çok dandikmiş bu arada onu farkettik. sulu akü bildiğiniz klima hortumu gibi yanından hortumla su damlatıyor.
    aküyü takınca motora küçük bi ses sistemi bile yaptık usb hopörler ile. çok havalı oldu şehir içlerinde

genel olarak motor tüm beklentilerimi karşıladı. bu kadar yol yapıp 350 tl altı benzin masrafı çıkarması bile beni benden aldı.
    aydın-izmir otobanında 120yi gördüm sonunda ama o hızlarda gayet titriyor motor. yoksa 90-100 kmye kadar titreşim hissetmedim.

interkom olmadığı için samsung kulaklıkla tamamladım tüm yolculuğu. uzun mesafelerde kulağımı ağrıttı biraz. kaskım nolan grex 9.1

her türlü sorularınızı seve seve cevaplayabilirim.

Merhabalar;

Foruma yeni katıldım ve bu ilk yorumum..

Motor işine merak saldığımda KT 150 çok ilgimi ekmişti ama çin malı olduğundan ve bazı motorcu arkadaşların etkilemesiyle çin motoruna hiç girmeden direk japona yöneldim. Honda CBF150 aldım ve 500 km kullandıktan sonra 100 tl zararla sattım. Çünkü cbf her ne kadar japon da olsa bana çok DÜZ ve BASİT geldi motor işi bence büyük oranda hissiyatla ilgili. Sonra temiz bir KT bulup aldım... 3 Haftadır kullanıyorum ve motordan çok memnunum. Bence bu paraya bu kadar keyifli bir motor satılıyor olması bir şans. Yokuşlarda çekişi çok iyi, iki kişiyken bile düz yolda ivmelenmesi iyi. 90 km ye kadar titreşim yok . 100 km / 3 - 3,5 litre yakıyor. Kısaca asfaltta çok keyifli. 4 lü flaşör olması çok iyi ayrıca.

Benim özellikle belirtmek istediğim bir konu var; motoru ben köyde kullanıyorum. Toprak yollarda CBF çok sarsıntı yaparken KT çok daha konforlu. Kırsalda kullanacak arkadaşlar hiç düşünmeden bu motoru alabilirler bence.

Biraz CBF yi kötülemiş gibi oldum ama sonuçta biri çin biri japon. CBF 60.000 km deyken KT çoktan ölmüş olur herhalde ama dediğim gibi bu iş hissiyat işi... Bence KT daha güzel

Ramazan bayramı tatilinde İzmir - Karaburun turu yapacağım, deneyimlerimi burada paylaşırım.

Bir de şu trafik sigortası soygunu olmasa...
    aykanege ve Alfonse bunu beğendiler.

Tekrar Merhaba;

Bayram tatilinde 300 km ye yakın yol yaptım. Motorda hiçbir sorun yok. Bu iş biraz şanla alakalı ama motorda kronik bir sorun yoksa uzun zaman kullanılacak çok güzel bir makina...

Bu arada motor 35 plaka 2014 model ve ben 35 yaşındayım; trafik sigortası en uygun 760 tl :(

Motosikleti
    Alıntı baris_ocean adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar Merhaba;

Bayram tatilinde 300 km ye yakın yol yaptım. Motorda hiçbir sorun yok. Bu iş biraz şanla alakalı ama motorda kronik bir sorun yoksa uzun zaman kullanılacak çok güzel bir makina...

Bu arada motor 35 plaka 2014 model ve ben 35 yaşındayım; trafik sigortası en uygun 760 tl :(
    güle güle kullan hocam, eğer asfalta çıkıosan ıslak yolda ön lastik çok başarısız dikkat et. imkanın varsa 150 tlye michellin taktır.

necipalperen kısmetse bende yarın bu motoru almayı düşünüyorum.ben de İzmir Seferihisara gitmeyi planlıyorum.sakaryadan. merak ettiğim motor iki kişi nasıl bir performans sergiler özellikle Manisa sabuncu belinde ve uzun yola çıkarken motorla ilgili neler bulundurmak gerekir yedek olarak bilgilendire bilirmisin

Motosikleti
    uzun yolda altıma ince minder alıyorum. yanımda bir sürü ıvır zıvır aldım bugüne kadar ama hiç kullanmadım allaha şükür.

lastik tamir kiti
    şişirme köpüğü
    yedek buji
    ufak alet takımı
    motor ve zincir yağı

ayberkatakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar motor sigortası nekadar tutuyor ve vergisi teşekkürler
    Kırklareli/merkez

Alfonse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar;
    Foruma yeni üye oldum...
    A ehliyetimin sertifikası var şu an. Ehliyete başvurdum. İnşalah eve gelecek...

Motor konusunda kararsızım.
    Chopper istiyorum. Fakat daha pratik ve ucuz olduğu için commuterde düşünüyorum...

Bütçem şu anda max 4000 gibi gözüküyor...
    Seçeneklerim;
    Bajaj disco150
    Mondial 150 drift
    Vulture 150
    ve tabiki
    KT150...

Geçtiğimiz aylarda 250 kmde 2016 KT150 kaçırdım...
    O da alabilirim...
    İkinci elde olabilir...
    Bildiğiniz varsa lütfen bana ulaşın...

Bir kere KT150 'ye oturdum. Çok rahattı...
    Yeni KT'ye balansör eklemişler. Çok iyi oldu diye yorumlar okuyorum hep..

KT150 bence chopper için yakışıksız bir görüntüye sahip.
    Ama motorsiklet olarak güzel.
    Üstüne oturduğumda güven veren oturaklı yapısı çok hoşuma gitmişti.
    Mondialin parça servis vs avantajı tartışılmaz zaten.
    Selenin rahatsız olduğunu buradan okuduğumda çok şaşırdım.
    Elbet bir çözüm bulunmuştur, bakarız
    Önce almam gerekiyor
    Mondial ve kt150 yazısı çok büyük ve kalitesiz. Alırsam sökmeyi düşünürüm.
    Ön yandaki sarı kedi gözlerinide karartabilirim...
    Arka çanta sevmiyorum...
    Orjinal demirleri söküp yan çanta takmak isterim. Bana çanta şart...
    Ama iyice çakma harleye benzetmeye çalışanlar durumuna düşmek istemediğim için deri fakat zımbasız çanta göremedim. Bildiğiniz var mı?

4000 liraya Hindistan teknolisine sahip, daha kaliteli olan, ikinci el bajaj disc150 almak yerine
    Daha kalitesiz, teknolojisi daha eski, ama parçası bakımı çok daha ucuz ve kolay olan, daha rahat, daha ucuz KT150 tercih edeceğim galiba...

4000 max imkanım var dedim ama bunu ne kadar aşağı çekersem o kadar iyi...
    Zira iyi mal alacağım diye fazla para alma lüxum dahi yok şu an... diplere yakın yüzmekteyim :(

Herkese yeniden merhaba...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Alfonse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar;
    Foruma yeni üye oldum...
    A ehliyetimin sertifikası var şu an. Ehliyete başvurdum. İnşalah eve gelecek...

Motor konusunda kararsızım.
    Chopper istiyorum. Fakat daha pratik ve ucuz olduğu için commuterde düşünüyorum...

Bütçem şu anda max 4000 gibi gözüküyor...
    Seçeneklerim;
    Bajaj disco150
    Mondial 150 drift
    Vulture 150
    ve tabiki
    KT150...

Geçtiğimiz aylarda 250 kmde 2016 KT150 kaçırdım...
    O da alabilirim...
    İkinci elde olabilir...
    Bildiğiniz varsa lütfen bana ulaşın...

Bir kere KT150 'ye oturdum. Çok rahattı...
    Yeni KT'ye balansör eklemişler. Çok iyi oldu diye yorumlar okuyorum hep..

KT150 bence chopper için yakışıksız bir görüntüye sahip.
    Ama motorsiklet olarak güzel.
    Üstüne oturduğumda güven veren oturaklı yapısı çok hoşuma gitmişti.
    Mondialin parça servis vs avantajı tartışılmaz zaten.
    Selenin rahatsız olduğunu buradan okuduğumda çok şaşırdım.
    Elbet bir çözüm bulunmuştur, bakarız
    Önce almam gerekiyor
    Mondial ve kt150 yazısı çok büyük ve kalitesiz. Alırsam sökmeyi düşünürüm.
    Ön yandaki sarı kedi gözlerinide karartabilirim...
    Arka çanta sevmiyorum...
    Orjinal demirleri söküp yan çanta takmak isterim. Bana çanta şart...
    Ama iyice çakma harleye benzetmeye çalışanlar durumuna düşmek istemediğim için deri fakat zımbasız çanta göremedim. Bildiğiniz var mı?

4000 liraya Hindistan teknolisine sahip, daha kaliteli olan, ikinci el bajaj disc150 almak yerine
    Daha kalitesiz, teknolojisi daha eski, ama parçası bakımı çok daha ucuz ve kolay olan, daha rahat, daha ucuz KT150 tercih edeceğim galiba...

4000 max imkanım var dedim ama bunu ne kadar aşağı çekersem o kadar iyi...
    Zira iyi mal alacağım diye fazla para alma lüxum dahi yok şu an... diplere yakın yüzmekteyim :(

Herkese yeniden merhaba...
    Ben de yazın senin durumundaydım, Kt ile Vulture arasında gidip geliyordum. Eğer ilgin varsa Kt çok güzel kesilip biçilerek zevkine hitap eden bir motor haline getirilebilir. Kt kullanan biriyle tanıştım 20.000 km.deydi ve memnundu. Benim Kt'den vazgeçme sebebim vites diziliminin alıştığım dizilimden farklı olmasaydı. Vulture de sınıfına göre güçlü bir motor ama haliyle biraz daha fazla yaktığını okumuştum. Bütçemi az biraz daha zorladım 0 Rks Titanic S aldım, çok memnunum.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 gün önce aldım. 10000km, 2014. şimdiden 11000km oldu bile.

Alfonse bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/yVyGX7.jpg
    Hayırlı olsun...
    Sissy bar katlanabiliyor mu???
    Çok iyi...

Avatarınız youtube da ki bi motovlogger a çok benziyor. Siz o musunuz yoksa... beranari... egeli...
    Selamlar...

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Alfonse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun...
    Sissy bar katlanabiliyor mu???
    Çok iyi...

Avatarınız youtube da ki bi motovlogger a çok benziyor. Siz o musunuz yoksa... beranari... egeli...
    Selamlar...
    katlanmıyor. ilk sahibi sökmüş, çanta tablası o görünen. adresim imzamda yazıyor.
    Alfonse bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

http://i.hizliresim.com/yVyGX7.jpg
    katlanmıyor. ilk sahibi sökmüş, çanta tablası o görünen. adresim imzamda yazıyor.
    Tamam... telefondan görüntükediğim iöin imzayı görememişim...
    Profilinize baktım şimdi...
    Çok sevindim...
    Sizi takip ediyorum ve paylaşımlaronızı çok beğeniyorum. Çok şeyde öğrendim sizden...
    Fakat uzın süredir seyredemiyorum videolarınızı. Emektar kırmızı chopper ı değiştirdiğinizi bilmiyordum...
    Çok iyi etmişsiniz...
    Hayırlı olsun...

Yeniden sevindim burada karşılaştığımıza...
    Umarım bir gün yüz yğzede tanışırız...
    Alp.... atokatates... Alfonse... herneysem... benim işte... ����

Lütfen ekleyin. Çok sevinirim...
    https://www.facebook.com/atokatates

Saygılar, Selamlar, Sevgiler...[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yazın senin durumundaydım, Kt ile Vulture arasında gidip geliyordum. Eğer ilgin varsa Kt çok güzel kesilip biçilerek zevkine hitap eden bir motor haline getirilebilir. Kt kullanan biriyle tanıştım 20.000 km.deydi ve memnundu. Benim Kt'den vazgeçme sebebim vites diziliminin alıştığım dizilimden farklı olmasaydı. Vulture de sınıfına göre güçlü bir motor ama haliyle biraz daha fazla yaktığını okumuştum. Bütçemi az biraz daha zorladım 0 Rks Titanic S aldım, çok memnunum.
    şimdi baktım rks titanic nasıl birşey diye...
    şıkmış...
    güzel ve rahat motora benziyor...

güle güle kullanın...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)