Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    buralpdi deniz kumunda çok debelendiysen motorla havafilitresinin içine bi bak kum tanecikleri girmiş olabilir ben nezaman denizkenarında kumun içinden gitsem temizlerim melet nasıl giriyorsa biyerden giriyor namussuz
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Alıntı bathu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buralpdi deniz kumunda çok debelendiysen motorla havafilitresinin içine bi bak kum tanecikleri girmiş olabilir ben nezaman denizkenarında kumun içinden gitsem temizlerim melet nasıl giriyorsa biyerden giriyor namussuz
    bathu hakikaten kum giriyormu? hayret bakmadım hiç uyarın için teşekkür ederim
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    hadi ben ders çalışmaya başladım siz neden susuverdiniz
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    var 636
    ilk mağzeret benden olsun. hastayım grip olmusum
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Bende hayatı bitirdim evlenerek Şaka bi yana işlerimin çok yoğun olmasından ötürü gündüz bakamıyorum pek. Akşamda bir yorgunluk çöküyorki sormayın. Zaten kış geldiğinden fazla icraat de olmuyo. Paylaşacak birşeyde dolayısıyla... Aslında var fikriniz almak istediğim bişey. Motorun sol tarafında tam merkezde yıldız alyan civata başlı gibi duran büyük bir civata var. En az Metrik 10-15 gibi ölçülerde sanırım. Bunun çevresinden çok hafif seviyede bir yağ sızıntısı görüyorum. Az bişey. Akan yağa yapışan kirden belli ediyor kendini. Civata sımsıkı. Baktırmam gerek ama ihmal ediyorum. Zaman da yok. Siz ne düşünüyorsunuz. Orada bir o-ring yada conta falan varmış sanırım ama tam bilmiyorum tabi
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi ben ders çalışmaya başladım siz neden susuverdiniz
    alenktirikler kesildi

Motosikleti
    RMZ GY-150 3-A 2007
    ramzey 150 gy herkese selam

gceterez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende hayatı bitirdim evlenerek Şaka bi yana işlerimin çok yoğun olmasından ötürü gündüz bakamıyorum pek. Akşamda bir yorgunluk çöküyorki sormayın. Zaten kış geldiğinden fazla icraat de olmuyo. Paylaşacak birşeyde dolayısıyla... Aslında var fikriniz almak istediğim bişey. Motorun sol tarafında tam merkezde yıldız alyan civata başlı gibi duran büyük bir civata var. En az Metrik 10-15 gibi ölçülerde sanırım. Bunun çevresinden çok hafif seviyede bir yağ sızıntısı görüyorum. Az bişey. Akan yağa yapışan kirden belli ediyor kendini. Civata sımsıkı. Baktırmam gerek ama ihmal ediyorum. Zaman da yok. Siz ne düşünüyorsunuz. Orada bir o-ring yada conta falan varmış sanırım ama tam bilmiyorum tabi
    zincir muhafazası var orda.o vida da o muhafazayı tutuyor.sızan yağ %99 zincir yağıdır.önemi yoktur.sadece kirli gözükür.

-----------

konu açılmışken.çamurla debelendikten sonra bu muhafazayı da açıp muhakkak ön dişlinin olduğu bölgeyi de çamurdan arındırın..ben araziye girmesem bile birkaç zincir temizlemede bir orayı açıp tozunu çöpünü temizliyorum
    Ramzeyden gerisi yalan....:)

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gördüğüm kadarıyla orası motora sübap ayarı yapılırken krankı döndürmek için kullanılan bir yer. Oradan çıkan yağ ise motor yağı. Çünkü benim motorda o vidayı açık bırakıp motoru çalıştırmışlardı ve dışarı sprey şeklinde yağ püskürdü. Dolayısıyla sızan yağ motor yağı ama sebep oradaki contanın ya eskimiş ya da ayardan sonra takılmamış olması. Çözümü ise çok kolay. Selamlar.

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı gceterez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir muhafazası var orda.o vida da o muhafazayı tutuyor.sızan yağ %99 zincir yağıdır.önemi yoktur.sadece kirli gözükür.

-----------

konu açılmışken.çamurla debelendikten sonra bu muhafazayı da açıp muhakkak ön dişlinin olduğu bölgeyi de çamurdan arındırın..ben araziye girmesem bile birkaç zincir temizlemede bir orayı açıp tozunu çöpünü temizliyorum
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gördüğüm kadarıyla orası motora sübap ayarı yapılırken krankı döndürmek için kullanılan bir yer. Oradan çıkan yağ ise motor yağı. Çünkü benim motorda o vidayı açık bırakıp motoru çalıştırmışlardı ve dışarı sprey şeklinde yağ püskürdü. Dolayısıyla sızan yağ motor yağı ama sebep oradaki contanın ya eskimiş ya da ayardan sonra takılmamış olması. Çözümü ise çok kolay. Selamlar.
    gceterez ve Naci63 cevaplarınız için sağolun. Bahsettiğim civata ön dişli yada bi zincir kapağı değil bence. Naci63'ün dediği gibi bişey olsa gerek. İlk fırsatta baktırcam. Yola çıkmadan her seferinde yağ seviyelerini kontrol ediyorum şu anda motor kitlemesin diye.
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Herkese Hayırlı Bayramlar....

Motosikleti
    BMW F650FB
    Herkese Hayırlı Bayramlar....
    Bayramımız mübarek olsun.

sıkışan arka freni nettin Harun?
    halloldu mu sorun? yazmamışsın...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    artık var
    arkadaşlar tüm mt ailesi ve sizlerin geçmiş bayramınızı kutlarım
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayramımız mübarek olsun.

sıkışan arka freni nettin Harun?
    halloldu mu sorun? yazmamışsın...
    Hee Gültekin Abi Yazmamışmıyım ben onu ya. Yazdım diye Hatırlıyorum ama

Neyse Anlatayım kısaca... Arka fren pedalının şaseyle baglantı kısmına bakıyoruz... orada yag pompasına giden bi cubuk var. Pompayla Pedal arasında diyim. Pedal kısmındaki ucunda 14 anahtarın açtıgı bi ayar vidası var. Oradan ayarını yapıyomusuz. Balataları her soktugumuzde ordan ince ayar yapmamız gerekiyormus...

Resim alıntıdır Çizimi Ben Yaptım Ama

Bu arada Arka disk sıkıstırma problemini aynı motordan kullanan bi arkadaşımında başına gelmiş ve olayı çözmüş. Bende en kısa zamanda uygulayacagım ve sonucu yine burada paylaşacağım... Arka disk e Hidrolik pompalayan pompanın altında vidalar var o vidaları gevsetip veya sıkarak soruna çözüm bulunabiliyormus...
    İlk başta yapılması gereken sey hidrolikdeki havayı almak ve sonra yola cıkarak 5 10 km gittikden sonra yanı fren sıkıstırma yapmaya başladıgı zamanlarda o vidayı gevseterek sorunu kokten cozmekmiş Cok ta mantıklı aslında.

Motosikleti
    var 636
    10250 km geldi motor. dün sabah bilya dağıtması gibi kırt kırt belirli aralıklarda ses geliyordu arka taraftan neyse 15 ytl sıkışmış zinciri değiştirdik cirlop bide en son 7000km de yağını değiştirmiştim bide onu değiştirdim süper
    herkeze kazasız sürüşler arkadaşlar

Motosikleti
    artık var
    maşallah maşallah ,allah arıza vermesin, bunlar normal arızalar bathu.

arkadaşlar yeni yılınızı kutlarım

Motosikleti
    BMW F650FB
    Hee Gültekin Abi Yazmamışmıyım ben onu ya. Yazdım diye Hatırlıyorum ama

Neyse Anlatayım kısaca... Arka fren pedalının şaseyle baglantı kısmına bakıyoruz... orada yag pompasına giden bi cubuk var. Pompayla Pedal arasında diyim. Pedal kısmındaki ucunda 14 anahtarın açtıgı bi ayar vidası var. Oradan ayarını yapıyomusuz. Balataları her soktugumuzde ordan ince ayar yapmamız gerekiyormus...
    neyse geçmiş olsun. çözüm aklımızda bulunsun da, anında müdahaleyi yapalım.

benimkinin, yaklaşık 1 aydır zor çalışma problemi vardı. son 1 haftadır da hiç çalışmıyordu.
    marşa basa basa aküyü de tırtlattık, o sinirle bağladım arabaya, dakikalarca marşa bastım. yine çalışmayınca, attım bir kamyonete doğru kanuni servisine...

son yaptığım işlemle (dakikalarca marşa basmak) cdi ve bobin rahmetli olmuş
    kanuni hussar125 bobini ve cdi'ı taktık. buji, kablosuyla beraber değişti.
    sonra subap ayarı yapıldı, ardından da karbüratörü söktük.

karbüratörün içi, foseptik gibiydi. güzelce temizledik.
    depoyu komple boşaltıp, basıclı havayla içindeki artıkları da temizledik, oradan da bol miktarda su ve pislik çıktı.
    diğer yandan akü suyunu tamamlayıp, şarja bağlamıştık.
    korna da horoz gibi ötüyordu netten 12 liraya stebel korna almıştım, onu da bağladık.
    benzin musluğunu (çok sıkıydı, zor dönüyordu) racer 200 musluğuyla, benzin filtresini de sıfırıyla değiştirdik. tüm hortumlar da yenilendi.
    hava filtresini, içten-dıştan hava manyağı ettik basınçlı dabancaynan.

herşeyi temizleyip, toparladık, depoya temiz benzin koyduk ve marşa bastık. karbüratöre benzin geldikten sonra manyak güzel bir ses çıkararak çalışmaya başladı.

karbüratör ayarlarları tamamlandı ve defalarca çalışma denemeleri yapıldı.
    sonunda, bambaşka bir motor çıktı ortaya. ve bir kez daha aşık etti beni kendine.

hiçbir zaman tek marşla çalıştığını görmediğim motorum, tek tıkla kükrer hale geldi.
    2050 km'de, yepisyeni, canafor yavrısı, hemi de kıpraşımsız moturum var artıkın.

Zongi'ye Kanuniden organ nakli yaptık bir nevi. ikisi de çinli olduğu için, doku uyuşmazlığı yaşanmadı.
    Meto Fürek'i gitsin de contasına kawa parçası taksın bakalım oluyör mü... bütün bu işlemleri yaptırsın bakalım kaç maaşını bırakacak servise...

bana maliyeti 150 Lira oldu bu işlemlerin. ama daha büyük masraftan kurtardı. sinirimden, az daha yok fiyata satıp, conta motor alacaktım. (töbe töbeee )
    artık bitene kadar kullanmaya karar verdim.
    geriye, kaliteli asfalt lastikleri ve yan çanta demirleri taktırmak, seleyi siyah vinyl'le kaplatmak kaldı. belki arka dişliyle de oynarım. belli olmaz.
    kısmet olursa, onları da halledip önümüzdeki yaz uzun uzun gazlamak niyetindeyim.

hiçbir isteğimi geri çevirmeyen, tüm ukalalığıma katlanıp, yüzünü ekşitmeyen, sorunlara pratik bir şekilde çözüm bulan kanuni yetkili servisi Trakya'ya, Adnan ve Ömer usta'lara teşekkür ederim.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyse geçmiş olsun. çözüm aklımızda bulunsun da, anında müdahaleyi yapalım.

benimkinin, yaklaşık 1 aydır zor çalışma problemi vardı. son 1 haftadır da hiç çalışmıyordu.
    marşa basa basa aküyü de tırtlattık, o sinirle bağladım arabaya, dakikalarca marşa bastım. yine çalışmayınca, attım bir kamyonete doğru kanuni servisine...

son yaptığım işlemle (dakikalarca marşa basmak) cdi ve bobin rahmetli olmuş
    kanuni hussar125 bobini ve cdi'ı taktık. buji, kablosuyla beraber değişti.
    sonra subap ayarı yapıldı, ardından da karbüratörü söktük.

karbüratörün içi, foseptik gibiydi. güzelce temizledik.
    depoyu komple boşaltıp, basıclı havayla içindeki artıkları da temizledik, oradan da bol miktarda su ve pislik çıktı.
    diğer yandan akü suyunu tamamlayıp, şarja bağlamıştık.
    korna da horoz gibi ötüyordu netten 12 liraya stebel korna almıştım, onu da bağladık.
    benzin musluğunu (çok sıkıydı, zor dönüyordu) racer 200 musluğuyla, benzin filtresini de sıfırıyla değiştirdik. tüm hortumlar da yenilendi.
    hava filtresini, içten-dıştan hava manyağı ettik basınçlı dabancaynan.

herşeyi temizleyip, toparladık, depoya temiz benzin koyduk ve marşa bastık. karbüratöre benzin geldikten sonra manyak güzel bir ses çıkararak çalışmaya başladı.

karbüratör ayarlarları tamamlandı ve defalarca çalışma denemeleri yapıldı.
    sonunda, bambaşka bir motor çıktı ortaya. ve bir kez daha aşık etti beni kendine.

hiçbir zaman tek marşla çalıştığını görmediğim motorum, tek tıkla kükrer hale geldi.
    2050 km'de, yepisyeni, canafor yavrısı, hemi de kıpraşımsız moturum var artıkın.
    Zongi'ye Kanuniden organ nakli yaptık bir nevi. ikisi de çinli olduğu için, doku uyuşmazlığı yaşanmadı.
    Meto Fürek'i gitsin de contasına kawa parçası taksın bakalım oluyör mü... bütün bu işlemleri yaptırsın bakalım kaç maaşını bırakacak servise...
    bana maliyeti 150 Lira oldu bu işlemlerin. ama daha büyük masraftan kurtardı. sinirimden, az daha yok fiyata satıp, conta motor alacaktım. (töbe töbeee )
    artık bitene kadar kullanmaya karar verdim.
    geriye, kaliteli asfalt lastikleri ve yan çanta demirleri taktırmak, seleyi siyah vinyl'le kaplatmak kaldı. belki arka dişliyle de oynarım. belli olmaz.
    kısmet olursa, onları da halledip önümüzdeki yaz uzun uzun gazlamak niyetindeyim.

hiçbir isteğimi geri çevirmeyen, tüm ukalalığıma katlanıp, yüzünü ekşitmeyen, sorunlara pratik bir şekilde çözüm bulan kanuni yetkili servisi Trakya'ya, Adnan ve Ömer usta'lara teşekkür ederim.

ula vara vara ne zaman kitledin bana...kulağım çınladı vallahi içime doğdu ne yazmış bu şebelek dedim...baktım bana döşemişin boruyu...şimdi kanka elindeki mal ortalık malı fason mal olduğundan dediğin şeyler olabiliyor...birakta Hondaya sağdan soldan çaldığın parçalar takılamasın...yani Hondanın bari bir farkı olsun demi...Kymcoyla nası TEM de kalmıyom hayret ediyorum..binmiyonki kalasın bide o var...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Gültenincim Bırak bu mete abiyi sen Takılalım biz çinlilerimizle.. Oda zamanı gelir deli gibi para bayılır sonrada 1 kaç ay parça bekler. Dediğin gibi bizimkinde doku uyusmazlıgı yok en azından... Valla motorun durumunu tahmin edebiliyorum senin canavar gibi olmustur.. Bu motorları biz değilde bunlar bizi eskitir gibime geliyor. Ben satmayacam doya doya binecem ya...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Gültenincim Bırak bu mete abiyi sen Takılalım biz çinlilerimizle.. Oda zamanı gelir deli gibi para bayılır sonrada 1 kaç ay parça bekler. Dediğin gibi bizimkinde doku uyusmazlıgı yok en azından... Valla motorun durumunu tahmin edebiliyorum senin canavar gibi olmustur.. Bu motorları biz değilde bunlar bizi eskitir gibime geliyor. Ben satmayacam doya doya binecem ya...
    yiğenim sen kaderin razı ol...en iyi motor kendi motöründür...

Alırsın Zongı olursun dongi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler