Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    yucelozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    chocolateman,
    Abi naptın rahatsızmısın? düşüp şaşıcaksın Bugun yarın bende zealsun 200-gy sahibi olucam heycan yaptım
    w . w. w. g e o c i t i e s . c o m / freemusicians

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AKSEKİLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aksekili

meraba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. size bi sorum var. zealsun 200gy-2 mi daha iyi yoksa ramzey 200gy-2 mi?

Chocolateman Senİn Bu Konu Hakkinda Bİlgİn Varmi

JetAime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsiklet, Seyahat, Bilgisayar
    Enteresan bir şekilde çinlilerin enduroları acayip sağlam.. Kısmetse motorumu satar satmaz bir tane edineceğim..
    Benim icin zoru basarmak kolaydir, imkansiz ise biraz zaman alir!”

Sinan Atasoy

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı AKSEKİLİ adlı üyeden alıntı
    meraba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. size bi sorum var. zealsun 200gy-2 mi daha iyi yoksa ramzey 200gy-2 mi?

Chocolateman Senİn Bu Konu Hakkinda Bİlgİn Varmi
    Bence öncelikli olan bulunduğun yerde alacağın servistir. Hangisinin servisi iyi hizmet veriyorsa onu al.
    Benim zealsundan bir şikayetim yok. Ramzeyinde görüntüsü daha güzel. Ama görüp kullanmışlığım yok.
    Free Motorcycle Team

Chocolateman

BENİM Bİ ARKADAŞ ASYA ALDI 200 LÜK TİPİ GÜZEL AMA ARKA CANT ÇOK KÜÇÜK GÖRÜNÜYO. BİDE HER YERİ PLASTİK AMA ASFALTTA BİNMEYE ÇOK GÜZEL MAKİNE.

turkishflier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet.200 GY nin jant ölçülerine;ön/arka 21/18 ;asya motorun 200 GY-2 sinin ölçülerine 18/15 inch diye bilgi vermişler.Arada büyük fark var.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Aksekili arkadaşım, cros alacaksan choclateman'ın dediği gibi bulunduğun yerde hangisinin servisi varsa onu al. Zealsun 200 ve Ramzey 200 yaklaşık aynı özellikte olan iki marka. Benim Ramzeyim var. Ben henüz ibre görüntüsü olarak 120 km hızı geçemedim. Ama çekiş bir harika. Ramzey ile zealsun arasındaki motor farkı Ramzey 1 beygir daha güçlü ve tipi (bence) biraz daha güzel. Ayrıca motor devir ve vites göstergesi var ilave olarak. Buna karşılık zealsunda benzin depo lamba göstergesi var ve fiyatı Ramzeye göre 400-500 YTL daha ucuz. Sonuç olarak tamamen senin zevkine kalmış birşey. Ama hangisini alırsan al, bulunduğun yerde servisi yoksa sıkıntı çekersin. Selamlar. Not: cross alacaksan mutlaka 200 cc al. Arazi şartlarında 200'lükler daha düşük cc'li olanlardan ciddi performans farkı var.

sağol naci63 bende şu an kanuni cup 100 var ama alırsam kesinlikle 200 cc nin altında almam.kanuni yi servisten yeni getirdim daha.

chocolateman: motoru beyşehire servise götürdüm performanstan çok düşüktü.usta sübap ayarı yaptı daha sonra açılacağını söyledi.sübap ayarından 200 km geçtikten sonra daha fazla performans gösterirmi..?

Chocolateman: Sen O Hizi Konyaya GİrİŞtekİ Çakil OcaĞinin Orada Mi Yaptin Yoksa Çevre Yolundami.

Chocolateman Bende Çok Oldum Ama Motorun Egzost KapaĞina İkİ Tane Delİk AÇtim Zarari Olurmu..?

Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı AKSEKİLİ adlı üyeden alıntı
    sağol naci63 bende şu an kanuni cup 100 var ama alırsam kesinlikle 200 cc nin altında almam.kanuni yi servisten yeni getirdim daha.

chocolateman: motoru beyşehire servise götürdüm performanstan çok düşüktü.usta sübap ayarı yaptı daha sonra açılacağını söyledi.sübap ayarından 200 km geçtikten sonra daha fazla performans gösterirmi..?

Chocolateman: Sen O Hizi Konyaya GİrİŞtekİ Çakil OcaĞinin Orada Mi Yaptin Yoksa Çevre Yolundami.

Chocolateman Bende Çok Oldum Ama Motorun Egzost KapaĞina İkİ Tane Delİk AÇtim Zarari Olurmu..?
    Aksekili kardeşim. Performansın subap ayarı ile ilgili olduğunu sanmam. Şayet subap ayarı yaptırırsanızda ayarı gevşek yaptırmanızı tavsiye ederim, subap ayarı soğukken yapılır, motor ısındıkça metal genleşir, anlayacağınız soğukken gevşek yapılan subap ayarı motor ısınınca tam yerine oturur.

Eksoz kapağına açtığın delik biraz yakıtı etkiler sanırım. Sesi güzelleşir ama.

Performans artırmak içinde ön dişliyi 16 yada 17 taktırman yeterli olur. vites aralarının uzadığını titreşimin azaldığını ve süratin arttığını görürsün.

O sürati hatunsaray konya arasında yaptım, çok fazla trafik akışı olmayan bir yer.
    Free Motorcycle Team

sağol
    CHOCOLATEMAN: EKSOZDAN SES ÇOK SÜPER GELİYOR.BURAYA FOTO ATMAK İÇİN NE YAPIYORUZ BİLEMEDİM SANA Bİ FOTO GÖSTERECEKTİM.

Motosikleti
    XT 660X
    Sitedeki herhangi bir resimin üzerine tıkla. imagehacks.us.com diye bir sayfa açılır . oradan bilgisayarındaki resmi ekliyosun. ve url metnini mesajına ekliyosun.
    Free Motorcycle Team

Chocolateman,
    Ciklenin yerini uzun uğraşlarıma rağmen bulamadım birde benzin ışığın yandıktan sonra nekadar gidebiliyor? Bilgilendirebilirsen sevinirim..

bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    selamlar arkadaşlar endurocu dostlar.Ben bütün forumları takip ediyorum,ama bu başlık kadar bilgilendirici bir forum bulamadım.
    ama daha fazlası olamazmı olabilir tabiiki.Mesela işten anlayan dili dönen arkadaşların yazılarını bekliyoruz

Tekrar selamlar

Şimdi sizlere bir sorum olacak benim ramzey 200cc soğukken çok sessiz çalışıyor ama biraz zorlayıpta ısınınca subap sesleri bayağı artıyor.Acaba bunun sebebi sıkılıkmı gevşeklikmi dir.
    Birde arka dişliyi küçültmek veya önü büyütmek istiyorum acaba gerekli parçaları nereden alabilirim
    TEŞEKKÜRLEER

Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı yucelozel adlı üyeden alıntı
    Chocolateman,
    Ciklenin yerini uzun uğraşlarıma rağmen bulamadım birde benzin ışığın yandıktan sonra nekadar gidebiliyor? Bilgilendirebilirsen sevinirim..
    Hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız sürüşler dilerim.

Cigle sol tarafta karbüratorun üzerinde siyah kucuk bir kol var onu yukarı kaldırınca cigle yapar ortada yarım cigle altta normale gelir.
    İlk çalıştırdığında tam cigle yap ciglede çok bekletme hemen ortaya al, bir dk bekleyince normale al yola çık yavaş yavaş süratlen, tavsiyem motor soğukken asla gaza yüklenme.

Bu arada tamirci felan değilim sadece deneyimlerime göre bilgi veriyorum, benimde yanlış bildiklerim olabilir.

Benzin gostergesi yandımı doldururdum depoyu. 30 km den aşağı gitmemesi gerek

bir depo ortalama 230 km baz alarak depoyu doldurdurup ışık ne kadar sürede yanıyor ona göre hesaplarsın kalan km ışık yandıktan sonra gideceği km dir.

Alıntı bini69 adlı üyeden alıntı
    selamlar arkadaşlar endurocu dostlar.Ben bütün forumları takip ediyorum,ama bu başlık kadar bilgilendirici bir forum bulamadım.
    ama daha fazlası olamazmı olabilir tabiiki.Mesela işten anlayan dili dönen arkadaşların yazılarını bekliyoruz

Tekrar selamlar

Şimdi sizlere bir sorum olacak benim ramzey 200cc soğukken çok sessiz çalışıyor ama biraz zorlayıpta ısınınca subap sesleri bayağı artıyor.Acaba bunun sebebi sıkılıkmı gevşeklikmi dir.
    Birde arka dişliyi küçültmek veya önü büyütmek istiyorum acaba gerekli parçaları nereden alabilirim
    TEŞEKKÜRLEER

Tam emin değilim ama gevşekliktendir sanırım. Isınınca benimkide yapıyor, çok fazla dert etme, gevşek olması iyidir. Sıkı subap rampada felan kasar motoru.

Dişli olayına gelince arkaya küçük dişi tavsiye etmem. Ön tarafa göbekteki yivlere göre piyasada çok dişli var. En son ben jinlun servisinden öne 17 diş aldım baya sağlam çıktı. önceki aldıklarım gevşek kaldı. Dişlinin sıkı sıkıya geçmesine çok dikkat edin.
    Free Motorcycle Team

bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    Sevgili CHOCOLATEMAN yardımların için teşekkür ederim.Fakat ben derdimi tam anlatamadım ben bayburttayım bu yüzden bir çok parçaya ulaşmam imkansız bu parçaları temin için yardım istemiştim
    Birde subap olayı:bende senin gibi düşünüyordum ama son zamanlarda subapların sıkı olduğu kanaatine vardım çünkü ısındıkça ses artıyor sıkı subaptan ses gelirmi bileen biri varse cevaplarsa sevinirim
    Arkadaşlar zannedersem konunun başlarında yazmıştım şu orta amortisör olayını ama galiba kimsenin bir sorunu olmamış.(sorun ne idi)? Amortisörün alt ucunun bağlandığı yerde üçgen bir parça var bu parça kaliteli bi şeye benziyor ama bir söktümki bir dirhem yağ yok
    Birde en alttaki amortisörün alt ucunun bağlandığı yerdeki saplama vida biraz ince motor hoplayıp yük boşalınca ses yapıyor sizde bu olaylar varmı

Motosikleti
    XT 660X
    bini69 ramzeyin dişlisinin nasıl olduğunu bilmiyorum. ama gidip geldiğim yerlerde denk gelirse gönderebilirim sana kargo parası ile 10 ytl yi geçmez canın sağolsun senin.

Ramzey kullanan Naci63 var ona sor amortisor konusunu.
    Free Motorcycle Team

Teşekkürler chocolateman,
    sorduktan bir süre sonra buldum ciklenin yerini...

Motorumla ilk kez bir doğa buluşması yapıp resim çektim biraz, slide video haline getirdim.
    http://rapidshare.de/files/24513729/motofoto.rar.html

Motosikleti
    XT 660X
    Offff! Yücel mükemmel olmuş. Satıcı firmalar bile bu kadar güzel görüntüleyemezdi. Hemenpaylas a aktarırsan herkes rahat indirebilir.
    Bayıldım valla çok güzel olmuş eline koluna sağlık.
    Free Motorcycle Team

Selamlar Off Road hastaları sizi

Ben off road ya da cross meraklısı değilim ama motorlarımızın ciğerleri aynı. Subap sesi bu makinadan gelecek, başka yolu yok, çünki bildiğimiz standart subap sistemi yok, yani üst motor kapağındaki kam milini Egzantrik zinciri değil onun görevini gören bir mil çeviriyor. Bu da ne demek oluyor ? her 15000km'de bir o pahalı egzantrik zincirlerinden değiştirmiyorsunuz 50-60000km tık demenden gidiyorsunuz. Eh tabi bende gidiyorum ben asfaltta, siz toprakta

İyi Seyirler...

Motosikleti
    XT 660X
    aitho bizi aydınlattığın için teşekkürler Türkiye Elektirik Kurumu
    Free Motorcycle Team

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler