Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    hegemonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jiro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramzeyin kataloğunu incelerken bu tork olayına kafam takıldı, 200 cc motor max güç 16 hp/8000 rpm ve max tork 14nm/5500 rpm yazıyor. 150 cclik krosta ise max güç 11,5hp/8000 rpm- max tork 11,1 nm/8000 rpm. 150 cclik motorda tork daha üksek bu ne anlama geliyor?
    motorlarda, max tork minimum devir de kazanmak en idealidir. fark ederseniz 200'luk 5500 rpm 'de max tork değerini verirken diğeri 8000 de.

şöyle söyliyeyim, max güç alman için 8000 devire çıkman gerekir .sen eğer motoru hep 8000 devirde kullanırsan altındaki makinanın torku 11 nm olur ki sürekli redline'nın dibinde kullanırsan bu moturu 3-5k km de yağlaması zayıf bu motoru adamın kucağına bırakıverirler.

sözün özü, tekrar tekrar söylüyorum şimdi bu makinalardan alacak olsam sıfır almam. zibil gibi kaynıyor etrafta. istanbul taraflarında değilseniz bulamayabilirsiniz tabi. unutmadan 200 cc de kullandım ve deneme olarak 150 cc de kullandım, bariz bir fark var çekişte ister istemez. ;)

yabancı bir forumda gördüğüm şekli kendi motoruma uygulayacam. arkada spastik şekliyle durmasından iyice uyuz olduğum aküyü böylelikle öne alacağım.
    bu hafta kocaman hava filtresi kutusunu söküp attım, yerine sirkeciden 15 ytl 'ye şunu alıp taktım.

böylelikle aküye yer açıldı.

hava filtresini değiştirdikten sonra, karbüratör beslemesi yetersiz gelmeye başladı, ana iğnesini araştırdım. üstünde yanılmıyorsam 98 iğne var, 115 yapmış amerikadaki elemanlar, ben de bizim karburatore uyan kymco'nun bir modelinde kullanılan iğneyi buldum. bu hafta onu da halletmeyi planlıyorum. 115 yapıcam bakalım. muhtemelen benzin sarfiyatım artacak, ama eğer çok artmıyorsa eski sisteme dönmem galiba, çünkü elemanlar moturu alır almaz yapılacaklar listesine bunları eklemişler, herkes yapıp memnun kalmış.

eksoz iyi atamadığı için boğulma olduğundan çoğu eksozu değiştirmiş, tabi elemanların yaşadığı memlekette 0 ayarında çıkma akro ları 20-30 dolara alabildikleri için koymamış. (hatta birisi 2005 r1 arka suspansiyonunu 20 dolara alıp takmış bizim motora edit: şimdi fark ettim, üstteki resimdki eleman r1 amortisoru koymuş, resimlerde belli zaten ) değiştirmeyenler ise 15'lik matkapla normal deliğin hemen yanına delik açmışlar.

neredeyse hepsi dişlilerle oynamışlar. bizim motorların (sky go, salcano, yuki) özellikle arka dişlileri diğerlerinden büyük olduğuı için çoğu arka dişliyi küçültmüş. zongi, ramzeyliler ise ihityaçlarına göre genelde ön dişli ile oynamışlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    teşekkürler hegemonya, 3 adet yazı okudum ama sonuç burdan çıktı.

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    ayrıca, makinası 3 ay yattıktan sonra bir marşla çalışan arkadaşları essefle kınıyorum buradan

hegemonya arkadaşım depoyu devamlı dolu tutup ve de musluğu kapatmazsan çalışıyor, tabiki aküde kuru olsun, hiç problem olmaz .1,5 aydır hiç çalışmadı bu cumartesi fuara gideceğim diye çıkardım, vitesi boşa aldım, jikleyi sona kadar açtım, bir marşta çalıştı.musluğu kapatırsanız ve öylece beklerseniz 2-3 marşta çalışır.
    boşuna kınama benim ramzey çalışıyor vede bunu sana kanıtlarım....
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

rica ederim jiro.

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı hegemonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yabancı bir forumda gördüğüm şekli kendi motoruma uygulayacam. arkada spastik şekliyle durmasından iyice uyuz olduğum aküyü böylelikle öne alacağım.
    bu hafta kocaman hava filtresi kutusunu söküp attım, yerine sirkeciden 15 ytl 'ye şunu alıp taktım.
    hava filtresini değiştirdikten sonra, karbüratör beslemesi yetersiz gelmeye başladı, ana iğnesini araştırdım. üstünde yanılmıyorsam 98 iğne var, 115 yapmış amerikadaki elemanlar, ben de bizim karburatore uyan kymco'nun bir modelinde kullanılan iğneyi buldum. bu hafta onu da halletmeyi planlıyorum. 115 yapıcam bakalım. muhtemelen benzin sarfiyatım artacak, ama eğer çok artmıyorsa eski sisteme dönmem galiba, çünkü elemanlar moturu alır almaz yapılacaklar listesine bunları eklemişler, herkes yapıp memnun kalmış.
    Sen güzel bir forum keşfetmişsin anlaşılan. Nedir bu forumun adresi, yazabilir misin?

Ben DRZ'm için www.thumpertalk.com 'dan çok faydalanıyorum. Bir bir buçuk sene içinde yanına Çinli kardeş getirmek niyetindeyim, arazide hırpalamak için. Bana yol gösterecek güzel bir forum bulursam süper olur.
    [B]J şimdi asker[/B]

thumpertalk candır

bir aydır surada takılıyorum, http://www.chinariders.net/ ,

bizim motorlar lifan marka aslında. (skygo salcano yuki) sadece onlar için bir site daha var :

http://www.china-moto.biz

burada daha çok ss mod ları var ama, motor modları tamamen bizimkilerle aynı . 163 fml diye geçiyor mtorun kodu. size tavsiyem aramalarınızı motor numaraları bazlı yaparsanız çok kaynak bulursunuz. ama marka üzerinden bulunmuyor. burada olduğu gibi orada da onlarca farklı marka aynı motoru ithal ediyor.

koaly gelsin.

Motosikleti
    artık var
    yanlış anlamıyorum ama'' kınıyorum ''dediğin zaman sanki biz yalan söyleyip atıyormuşuz gibi algılıyorum bu yüzden açıklama gereği duydum.bu çalıştırma olayında akü ve buji çok önemli.deponun dolu ve musluğun açık bırakılmasıda.bazı makinelerde ne yaparsan yap ilk marşta çalışmaz o da ayrı(bizim yavuz ağb. 650 dominatörü gibi sıfır almasına rağmen satana kadar tek marşta hiçbir zaman çalıştıramadı,sıcakken bile)
    akünün yeri çok güzel olmuş ellerine sağlık.iyi düşünmüşsün
    sevgiler
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    ramzey qm200gy
    hegemonya kardeş.ben ankaradayım.gel sana nasıl çalıştığını göstereyim.benim motorum ramzey.sen neden bahsediyorsun.klavye başında başkasının motoru hakkında nasıl yorum yapıyorsun.sen klavye motorcusu musun.anlayamadım.bir yandan da bir şeyler yapmaya çalışı yorsun.kınamanı anlayamadım.hiçbir motor diğerleriyle aynı olamaz.her motorun bir çalışma huyu vardır.sen güttüğün koçun huyunu bilmiyorsan ,başkalarının koçları hakındaki yorumlarına yalan diyemezsin.sen ,çalışıyor diyenlere yalancılıkla cevap vermişsin.lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim.kelimelerin anlamlarına dikkat edelim.bizler burada motosikletçiler olarak başımıza gelecekleri ve gelenleri paylaşmak için yazıyoruz.lütfen yani.

çok garip ya, bir de şu gülücükten koymuşum sonuna. bayağı farklı espri anlayışlarımız var anlaşılan, sildim mesajı, kusura bakmayın.

ayrıca fahrettin bey burası paylaşım için var. benim moturum bir marşta çalışmıyor, becerememişim bir şeyleri anlaşılan . buraldpi bilgilerini paylaştı sağolsun, sizden de benzer bir yazı beklerdim doğrusu.

millet olarak eleştirecek bir şey bulunca olunca dört nala koşarız, kumaş da bir yırtık gördükmü kolumuzu sokup iyice açarız deliği, ama yapıcı olmaya gelince kaçınırız.

"Cehennemde tecrübeli zebani yeni olana etrafı gezdiriyormuş.Etraftaki derin kuyuları göstererek, Bak demiş bunlar bizim millet kuyularımız.Bunların içine milletleri atarız ve onlar cezalarını çekerler. Her kuyunun başında bir nöbetçi zebani durur, çünkü milletlerden bazen kaçmaya çalışanlar olur, o zaman zebani onlara bir tane vurur kuyuya geri gönderir. Bu arada yeni zebanin gözüne bir kuyu takılmış, oranın başında nöbetçi zebani yokmuş. Bunun başında neden yok demiş. Tecrübeli olan, o kuyu Türklerinki demiş. Eee demiş yeni olan, ne olmuş. Tecrübeli devam etmiş. Onlardan biri kuyudan çıkmaya çalıştığında içlerinden biri mutlaka paçasına yapışır zaten demiş, nöbetçiye möbetçiye lüzum YOK.
    severim bu fıkrayı , kalın sağlıcakla.

bu arada istanbul'da çıkma eksoz bulma şanşımız var mı ki? yz250f crf150 wr250f çıkma eksoz bulsam ucuz yollu çok güzel olacak.

Motosikleti
    artık var
    bu arada istanbul'da çıkma eksoz bulma şanşımız var mı ki? yz250f crf150 wr250f çıkma eksoz bulsam ucuz yollu çok güzel olacak.

bu eksozların ikinci eli istanbulda çok zor, olanda zaten sıfırı kadar para istiyor.eskiden topkapı taraflarında motor hurdacıları olurdu şimdi kalktı onlar pazar günüde motor pazarı kurulurdu, oralarda hep parça alırdık neler vardı.hatta topikde açtım itanbulda motor hurdacıları varmı diye kimseden ses çıkmadı.bende arka amartisörümden şikayetciyim.
    ben orjinal eksozuna delik açtım sesi fazla çıkartmadan biraz değiştirebildim hoş oldu düşük devirlerde tok ses veriyor(delik olayını abartmadım)

ebay'den kargo dahil 130-170 arası hemen al seçenekli çıkıyor ilk bakışta, biraz araştırsam 100 liraya düşürürüm diye düşünüyorum, seçenek çok sonuçta, bizim ön boruyu kesip ona monte etmekten başka şansım olmadığı için sonuçta herhangi bir motordan çıkma olabilir. mesela adam dün şunun için 45 dolar kargo istedi, teklif veren olmadı 30 dolara da bunu kazansaydım toplam 75 $ * 1,66 = 125 lira
    ebay linki crf450 egzozu

keşke şunun gibi düşürsem ama fmf eksozu benim makinaya koymaya utanırım

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...3AIT&viewitem=

aslında bunu alacaksın kırık olanı yapacaksın diğerini de satacaksın, ki 0 gibi neredeyse, oooh canavar canavar. ama titanyumu neyle kaynaklayacaksın bilmiyorum. sahibinden de kullanılmış bunun ayarında birtane var aynısından 400 lira istiyor mesela.

edit: kırık olan karbon-fiber miş. onu da neyle kaynaklayacaksın bilmiyorum ya...

bu arada yukarda göstediğim ilanı görüp alacak arkadaş varsa hayrına karbon fiber olanı bana versin lütfen, o kadar bulmuş göstermişim ama. hatta almak isteyip de nasıl yapacağını bilemeyip yardım isteyen varsa yardım da edilir

Motosikleti
    artık var
    250cc üzeri eksozlarda verimli ses alacağını zannetmiyorum, sendeki piston eksozu doyurmaz. maksimum 250cc için eksoz alman lazım benim düşüncem.birde ebayda ne gelecek bilmiyorsun resimde iyi gözüküp eline aldığında pişman olabilirsin.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlamıyorum ama'' kınıyorum ''dediğin zaman sanki biz yalan söyleyip atıyormuşuz gibi algılıyorum bu yüzden açıklama gereği duydum.bu çalıştırma olayında akü ve buji çok önemli.deponun dolu ve musluğun açık bırakılmasıda.bazı makinelerde ne yaparsan yap ilk marşta çalışmaz o da ayrı(bizim yavuz ağb. 650 dominatörü gibi sıfır almasına rağmen satana kadar tek marşta hiçbir zaman çalıştıramadı,sıcakken bile)
    akünün yeri çok güzel olmuş ellerine sağlık.iyi düşünmüşsün
    sevgiler
    Buralpti arkadaşım, ben o mesaja cevap vermedim çünkü arkadaşın gerçek amacı bizim yalan söylediğimiz değil, benim anladığım, "cross motora binen birinin nasıl olur da motoru 3 ay yatırır" konusundaki esprili serzenişiydi.

Elbette yalan söylemiyoruz ama benim motorun yatma sebebi başka. Bende 3 motor var, genellikle de gezilere eşimle gittiğim ve gezilerimizin çoğunluğu asfalt yolda olduğundan ayrıca Ramzey cross'a da toplam ağırlığı 180 kg olan 2 kişinin binmesinin sakıncalı olması nedeniyle, ben bu tür gezilerimde (yani sık sık) mecburen chopper olan motorlarımdan birini kullanıyorum. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    artık var
    naci bey,
    bazı motorlar hakikaten ilk marşta çalışmıyor, hele biraz yattıkları zaman bir kaç marşta zor alır.zaten hegemonya arkadaşımız şakayla sordu, yorumlar farklı oldu ama problem yok
    full ekipman olmasına rağmen kışın motora binmeyi sevmiyorum.üşüyerek motora binmekten zevk almıyorum.üşümemek içinde sıkı giyinince kendimi rahat hissetmiyorum,ayrıca kışın istanbulda motora binmek bana göre tam bir rezillik.gençken bizde yaz kış biniyorduk
    shadow'da bu arada hayırlı olsun,güle güle kullanın

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shadow'da bu arada hayırlı olsun,güle güle kullanın
    Çok teşekkür ederim arkadaşım. Daha iyisi sizin olsun inşallah. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    o egsozlar niye bu kadar ucuz acaba ya
    teklif versemmi vermesemmi diye dusunuyorum su anda..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

ebay de power seller statusundekiler 'in yazdıkları açıklamalar bire bir tutuyor. ben 4-5 yıldır giyim, ayakkabı, dağcılık malzemeleri psp ' sine kadar çoğu ihtiyacımı oradan görüyorum.(motor için h4 uzun-kısa zenon aldığımdan bahsetmiştim, son zamanlarda drz kafa grenaj, far vesabitleyicisini buldum 50 liraya 1 haftaya motora takacağım geçen hafta geldi, ve renthal gidon buldum 28 liraya bunların fiyatlarına kargo dahil ve hepsi kullanılmış, tertemiz) satıcıyı iyi seçip , sorduğunuz sorulara samimi cevaplar alıyorsan gözün kapalı satın alınır, ben alırım. aynı şeyi ne sahibinden için söylerim ne de gittigidiyor için. orada tüm geçimini ebay üzerine kurmuş yüzlerce kullanıcı var ve bunlara verilen bir tane olumsuz yorum bile binlerce dolara mal oluyor.

kıskaca yz250f ve crf250r egzostlarını aldım. muhtemelen bir tane crf250 egzozu bulurum bugün yarın. kargo olarak sordum 2-3 kişiye 38 dolar dediler ağız birliği yapmışcasına, 20-30 dolar da egzoza versek, 60-70 dolara almayı planlıyorum. 20 güne gelirse güzel olur, havalar ısınırken...

bugün kymco bayiinden karburator memesi sipariş ettim, 118 ağız varmış,( xciting 500, ürün kodu 99101-393-1180) 2 güne gelir dediler. 10 lira verdim. gelince memeyi değiştirip , iğnenin ayar pulunu en yükeseğe getirip deneyeceğim, bakalım conconların dediği gibi makina şaha kalkacak mı

bu arada bizim karburatorler birebir keihin kopyası. ama üstünde sheng wey yazıyor ( pd1 ve pd2 bizimkilerin üstünde olanlar) herkes kendi karburatoune bakabilir, eğer üstünde pd27, pd30 yazıyorsa bunlar da keihin çakması imişler.

bir iki resim koyayım karburator ön yüz

iğnenin yeri ayarlanmış en içeri konuma getirilmiş

akünün yeri için parça kestim, ayarladım sadece kaynak işleri kaldı, yan grenajları çıkardım ve boyamaya başladım ama yağmur aman vermiyor bir türlü ne kaynak ne de boya için. yavaş yavaş yapıyorum. drz kafa grenajını oturtmak için gidon ve göstergeyi kenara alıp 50'lik pimaşla bir ayar yapmayı planlıyorum drz amortusorleri bizimkiler gibi 45 mm değilmiş meğer ama yapacam. benden bu kadar fotoğraf makinam olsa işlemleri tek tek çekip koyayım diyorum ama yok. işler bitince ayarlayıp çeker koyarım buraya.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    yok ebay bende kullaniyorum da alip almama konusunda tereddut ettim
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Arkadaşlar merhaba,siteye yeni üye oldum ve motosiklete de yeni başlayacağım.Başlangıç motoru için Ramzey Qm 200 düşünüyorum ancak temiz bir 2.el bulamadım.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Selamlar...

sahibinden.com'u takip edebilirsiniz.

#12866899 (nerden baksan 500-600 tl aksesuarı var bunun)

arkadaşlar sizin ramzeylerde, orjinalinde çelik fren hortumları var mıydı? bir kaç ilanda gözüme çarptı da.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler