Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    thunderace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    emin ellerde
    merhaba arkadaslar ben skyteam 200SM arıyrm varmı satan bi arkadas. mumkunse mavi renk
    ya tozu dumana katacaksın, yada tozu dumanı yutacaksın!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Kardeş inşallah aradığını bulur ve hayırlısıyla alırsın. Ama bende Ramzey 200cc muadili var. Bu başlık altında arkadaşlarımızla yaptığımız onlarca yazıyı bulabilirsin. İstersen bir oku...

Büyütmek ve tarz değiştirmek için satıyorum. 400küsür YTL Kappa 46litre çantası ve demiride üzerinde. İlgilenirsen özel mesaj atabilirsin. İmzamda da sahibinden.com daki ilan numaram yazıyo... Tekerin düz bassın
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

sonofwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen Zs 200 ve Honda Transalp xl650v
    Alıntı Alcohol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydinlatma isi kotu onun icin en son kaskin ustune akuden kablo cekip projektör takicam allaha emanet gidioruz hava karardiktan sonra
    Valla doğru diyorsun kardeş.Ben de 2 tane sis farı takayım diyorum ama o da çok enerji çektiğinden aküyü bitirir mi diye çekiniyorum.
    ÖFKE GEÇİCİ BİR ÇILGINLIKTIR;HÜKMETMEYE BAK,YOKSA O SANA HÜKMEDER.
    HORATIUS

Alcohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YK-200GY2
    Alıntı sonofwind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla doğru diyorsun kardeş.Ben de 2 tane sis farı takayım diyorum ama o da çok enerji çektiğinden aküyü bitirir mi diye çekiniyorum.
    valla dostum zaten benim aku bitik sarz ettirdim bu yazi ancak cikar ustunde gelen akulerde bes para etmez kaliteli ve yuksek amperli alirsan belki takacagin farlarinda cok asiri guclu olmazsa kurtarabilirsin ama bu işten anlayan birine danismak lazim
    İnsanlarla Ugraşmaktansa Makinalarla Uğraşmayı Tercih Ederim....

Motosikleti
    Alıntı Alcohol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla dostum zaten benim aku bitik sarz ettirdim bu yazi ancak cikar ustunde gelen akulerde bes para etmez kaliteli ve yuksek amperli alirsan belki takacagin farlarinda cok asiri guclu olmazsa kurtarabilirsin ama bu işten anlayan birine danismak lazim
    7 amperlik kuru bi akü taktırdım .5 ay kullandım extradan enerji çekecek birşey bağlamadığım için problem çıkmadı.Ama dediğin gibi işin ehli birine danışmakta fayda .
    Ama H3 ampüllü 12v 50w çift far taksam sizce bi problem çıkarır mı bi de bu bizim mevcut elektrik tesisatı bunu kaldırır mı bilginiz var mı yoksa deneme yanılma yoluna mı gitmeliyiz?
    HORATIUS

arkadaşlar zincir gergi ayarını yaptırdım ses biraz azaldı ama yine var.gittiğim usta zincirin değişmesi gerektiğini söyledi,bir zincirinömrü 4000 km de nasıl biter değiştiren oldumu aranızda veya fiyat araştırması yapan,sizce ne yapmalıyım.

Motosikleti
    R1200GS
    Bilmiyorum ama pahalı bişi alma bence, oringli zincirede gerek yok bir kros motorda... Benim ramzeyde 8000km.deyim henüz zincirden şikayetim olmadı. Ama 2-3 haftada bir yağlıyorum. Zincirin bazı Japon makinalarında 30.000km.de değiştiğini duymuştum.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı sonofwind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 amperlik kuru bi akü taktırdım .5 ay kullandım extradan enerji çekecek birşey bağlamadığım için problem çıkmadı.Ama dediğin gibi işin ehli birine danışmakta fayda .
    Ama H3 ampüllü 12v 50w çift far taksam sizce bi problem çıkarır mı bi de bu bizim mevcut elektrik tesisatı bunu kaldırır mı bilginiz var mı yoksa deneme yanılma yoluna mı gitmeliyiz?
    Ön Farı Değişimi olacaksa Ve Ampul 35/35w büyük ise Kablolara Röle Bağlamak daha mantıklıdır. Bu işle Baya Ugrasmıstım.. 50/55w H4 Ampul takmıstım.. 1 2 Ay sonra Aküde Problem olmaya başladı Ve Bende Roleleri Ve 50/55w ampulu soktum attım.. Orjinali en güzeli(Her ne kadar Göstermesede)...

Röle Bağlantısı İçin Tıklayın
    http://www.motosiklet.net/forum/fayd...aglantisi.html
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    [QUOTE=myheart;1206488]Ön Farı Değişimi olacaksa Ve Ampul 35/35w büyük ise Kablolara Röle Bağlamak daha mantıklıdır. Bu işle Baya Ugrasmıstım.. 50/55w H4 Ampul takmıstım.. 1 2 Ay sonra Aküde Problem olmaya başladı Ve Bende Roleleri Ve 50/55w ampulu soktum attım.. Orjinali en güzeli(Her ne kadar Göstermesede)...

Valla Myheart kardeş super bir açıklama(hem teorik hem de uygulama birarada).Teşekkür ediyorum ve ayakta alkışlıyorum seni
    HORATIUS

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Bişey değil dostum ne demek =>
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    R1200GS
    Arkadaşlar motorumun fiyatını 1900YTL ye indirdim. Forumdan isteyen olursa bu fiyata vercem. Duyduk duymadık demeyiiiin

Motosikleti
    ramzey gm 200-gy
    merhaba yaklaşık üç hafta önce kısa bir araştırmadan sonra ortağımla biri 200 lük diğeri 150 lik iki adet ramzey aldık.Enduro cross arası makinalar.Uzun yıllar MZ kullandığım için ilk başlarda istediğim tadı alamadım ama bütçemize görede performansı oldukça tatmin edici.Çinli dediğimiz bu makinaların kaliteleride fiyatlarına göre oldukça tatminkar.Yanlız aynı şeyi servisleri (en azından buradaki)için söyleyemeyeceğim.Motorda yağlanması gereken yerlerin hiç birine gram yağ sürülmemiş tüm somun ve vidalarıda şahsen elden geçirmek zorunda kaldım.Daha ilk gün takım çantasının kapağını kaybettim ardından vites değiştirirken debriyaja bastığımda stop etmeside cabası.Neyse onuda karbüratörün gaz kelebek milini yağlayarak hallettim.Şimdilik problem çıkarmadan kullanabiliyorum ama bu sınıf motorsiklet sahiplerinin biraz mekanik bilgisi ve biraz da şahsi elbecerilerine sahip olmaları gerektiği kanaatindeyim.Bir de vites araları çok kısa sanırım buda arazi için tasarlanmış olduğu içindir.Lastiklerden bahsetmeme gerek yok sanırım.Bunun haricinde yukarıdada belirttiğim gibi bu fiyatlara gayet makul makinalar

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Üyeliğin de, motorların da hayırlı olsun mib.

yav arkadaşlar; ben zongimi özlüyorum yaa...

Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    çok nazik motor çabuk dağılırr yaramaz
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    arkadaşlar motorumu 7000 bakımına soktum (kilometrem 8500km) parça beklerken vaktim olmayınca derken sonunda yaptırdık 60ytl verdim yağ benden.kilometre saati garantiden değişti yağ filtresini ve yağını değiştirdik+manifolt lastiği. yağ 10/40 koydurdum servislerde ucuz olduğu için genelde 15/40 yağ oluyor
    DİKKAT!!!!!!!!!kesinlikle 15/40 ramzey 200gy koydurmayın motorda çok farkediyor vibrasyon çekiş hepsini etkiliyor 10/40 yağı koyunca motor pamuk gibi oldu 3000/4000 devirdeki vibrasyon yok oldu motor daha düzgün uzamaya başladı.
    yağ filtresi 18.00ytl
    manifolt lastiği 25.00ytl
    işçilik 20.00ytl =63.00ytl dedi 60.00ytl aldı
    garantinin hatrına ne yapalım
    sonuç: motorumu seviyorum ve motorumdan memnunum
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    R1200GS
    Buralpdi geçmiş olsuuun Bende motorumu seviyorum, bende ondan memnunum ama artık biraz büyük bir motor istiyoruuuum

Motosikleti
    artık var
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buralpdi geçmiş olsuuun Bende motorumu seviyorum, bende ondan memnunum ama artık biraz büyük bir motor istiyoruuuum
    inşaallah oda olur hayırlısıyla ne almayı düşünüyorsun makine olarak
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    R1200GS
    Ya biraz kendimi toparlayabilirsem ve de çoluk çocuğa karışmadan yaşlanmadan girişebilirsem bu işe V-strom yada Transalp. Belki küçük bir ihitmalde ER6-F olabilir. Bunların arasında transalp hariç diğerlerini test etme şansım olmadı hala. İlerleyen zamanlardaki para durumlarına, sıfır kampanyalarına ve ikinci el piyasası dalgalanmalarına göre ne alacağım belli olacak.

Az önce söylediğim modellerin hepsi hoşuma gidiyor. ER-5 ve CBF500'de bir alt çıtada seçenek olarak düşündüklerim arasında.

Endurodan başka tarz motorları da düşünmemin sebebi, bir enduro satın alıp 1.5 yıl içinde sadece bir kez buna fırsat bulup çektiğim konforsuzluğunda yanıma kar kalmasından kaynaklı. Yani biraz soğudum endurolardan. He ama baktığımda yada oturduğumda beni hala en çok onlar heyecanladırıyorlar. Ama harbi bi enduroya muhtaç olacak kadar enduro yapacağımı sanmıyorum...

Motosikleti
    artık var
    ben olsam cbf 600 abs düşünürdüm her yola gelir

Motosikleti
    artık var
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üyeliğin de, motorların da hayırlı olsun mib.

yav arkadaşlar; ben zongimi özlüyorum yaa...

daha iyi motora binerken neden zongini özlediğini bize açıklarmısın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler