Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @DISTORTEDMAN Benim on dişli orjinali 15 diş idi.. Ben 17 dişli buldum taktım.. 1,5 senedir 17 dişli ile dolaştım. Devir düştü son hız biraz olsun artıı.. Ama motor yokuslarda acaip derecede gozle farkedilir şekilde cekiden düştü. Bende 1 2 hafta once Orjinal 15 dişliyi taktım. Bindim motora sanki yenı rektefiyeden cıkmıs gibi oldu. Verdim gazı on kaldırcak duruma geldi.. Torku acaip derecede yokediyo on dişliyle oynamak.. Bence en güzeli orjinali

@nebi

Ya abi o sinyaller uyuz ediyo benı ya... İlk once orjinal sinyaller laylaylom sallanıp duruyodu uyuz uyuz. bende sinir oldum gittim başka sinyallerle değiştirdim. Sonra kırıldı catladı yalama oldu kapagı o tür bi sürü sey oldu. Geçen ist e fuara geldigimde sirkeciden kafama uygun 2 sinyal aldım. Boluya gelincede Javaların arka camurlugundan aldım... Taktım hersey güzel hoş... 15 20 km lik bi yola cıktım yenı camurluk sinyallerle birlikde,Donuste durdum bi baktım benım arka sağ sinyal eksozun yüzünden yanmıs erimiş gitmiş parçalanmıs. Acaip sinir oldum. Soktum yerlerinden farklı yerlere aldım.. Anlıycagı uzun hikaye cok ugrastırdı beni... Halada ugrasıyorum Ama olsun Seviyorum
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Eyvallah myheart değiştirmicem orjinali. Zaten rampada artçım ve biraz yüküm olmasına rağmen torku beni mestetmiştir hep. Bozmasam daha iyi bunu
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    evet evet bencede bozma... Orjinalin torku daha bi güzel =>

asibaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkeze selam bendeki zealsun 200 gya ama ne çalıştırma nede titreşim gibi sorunu olmuyor motoru alır almaz alrmı sağ sollları iptal ettim
    kaliteli bir buji ve açık hava filtresi ile çalıştırmak daha kolay olacaktır eksozuda açtım ama hızlarına gelince motorları güzel km side araba km si ile tutuyor kim yazmışsa 120 göstergesi arabayla denediyimizde aynıydı onun motoru neyse bilmiyorum artık ama başka motorlardada denedik başkasında 120 iken bende 90 km idi ama amartisorleri o kadar işlevsel deil kimse özel cross motorlardaki gibi atlatmayı denemesin sonuç üzücü olabilir ve hataydaki arkadaşlarada selamlar tabi herkezede

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    arkadaşlar şimdi kendi yazdıımdan alıntı yapmak istemiyorum..bi kaç gun once motorumun 80 km'ye yaklaştıgında gaz kesmeye başladıgından ve sanki jikle açıkmış gibi gittiğinden ama hız kesince normale donduğunden bahsetmiştim.. once buji sonra depo ve karburator derken sorunu bulduk.. meer benim motorun hava filtresi 125 lik zongshenininkiymiş!!!
    artık ilk sahibi saolsun ne diim!..dogal olarak motorum havasız kalıyormuş ve boguluyormuş..neyse attım o filtreyi bir hışımla.. ve 200 luk filtre sordum fabrikaya 20 gun surer ulaşması dedi servis..ben genede verdim siparişi ve tabi o sure içinde ne yapsak diye düşünürken k2 deki canavar usta cemil'in içi rahat etmedi ve bi performans filtresi buldu biraz oynadı ve monte etti.. tabi ne olur hiç bilmiyoduk ve test edip gorücez dedik.. iyi bi hava ve rolanti ayarından sonra teste başladım.. sonuç acayip atak bir hale burundu motor.. bu ne çekiş!! uçuyor makine! ama son hızım 95'e düştü..gerçi benim için bu zaten yeterli bi hız ama cemil pek mutlu diil.. neden normal performansının daha altında olsun ki? diyip duruyo bana ama ben o çekişi tattıktan sonra 10 km lik bi hızdan mahrum kalmışım hiç onemli değil dedim.. cidden çok iyi oldu alet.. artçı martçı hak getire! orjinal filtrem gelecek ama takacağımı pek sanmıyorum..hatta eski filtreden açılan kocaman bir alanım oldu oraya da akuyu koymayı dusunuyorum çunku kendisi kuyruk altında kalabalık yapıyor benim için..kuyruğu dün canavar yardımıyla tam stop farımın altından kesip plakayı sele altına aldım..alet cantasınıda onu motora baglayan aparatı atıp direkt olarak aparatın baglı oldugu vidalara tutturdum boylece 6-7 cm yukarı çıkmış oldu..bu sayede arka teker sevdiğim çıplak gorunumune ulaştı ve ben ne sinyallerimden ne stop farımdan ne plakamdan ne de alet çantamdan mahrum oldum.. bi akü kaldı! fotografları en kısa zamanda koyacagım fikriniz olur..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    bence servisin pisliği o yada hangi tamirci yaptıysa,biz motoru bile indirecektik onun yüzüne hava filtresi tıkalıymış son anda farkettik 2 gün uğraştık bulamadık utanıyorum bunu demeye ama 3 motor ustası bir ben bulamadık vuhahahaha

Motosikleti
    HONDA 1000 RR SUZUKİ GSXR1000
    ayıp be motor mezunu nasıl bulamıyon

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    latif abi fazla karıştıma motor mezunu falan millet bize söver

Motosikleti
    hehehehhehehe niye bilmemek ayıpmı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bu arada sen nasıl 30 yıl bağkurlu gösterdin o adamı süpersin yaaaa

Motosikleti
    ben yaparım sen benmisin............

Motosikleti
    Alıntı KARDAĞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence servisin pisliği o yada hangi tamirci yaptıysa,biz motoru bile indirecektik onun yüzüne hava filtresi tıkalıymış son anda farkettik 2 gün uğraştık bulamadık utanıyorum bunu demeye ama 3 motor ustası bir ben bulamadık vuhahahaha
    garip dimi hiç akla gelmiyo..neler denedik ne teoriler urettik..meğer gozumuzun onundeymiş..

bu arada akburak1'cim o nası bi fotodur? terse gelmek bu mudur??

Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki arkadaşlar bende 1 yıldır sizler gibi düşünüyordum. Gaza geldim biraz galiba 650liğe geçene kadar sabır

yesss 200' den 650' liğe dikey geçişşşş!! vroom vroooom
    sabırsızlığını anlıyorum bende aynı hislerdeyim her gun ayrı bi teori uretiyorum ama şöylede bi durum var dişli değiştirmek gerçekten çok ama çok kolay.. kendine istediğin bi dişli alıp yanında taşıyabilirsin ve yolculuk oncesi tam 4 dakikada takabilirsin ihtiyacını giderince yine eskisini takabilirsin..biz cross parkura giderken farklı, parkurda farklı dişli kullanıyoruz ve gayet rahat ediyoruz..bir kere gorsen hemen kaparsın olayı.. bir anahtar, bir dişli, ve bir iki dakika tüm gereken bu..

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Dikey geçiş derken yanlış bi kararmı demek istiyosun fullthrottle? Benim boy 1.90, birazda buna güveniyorum. Bide Sakın bi kullanımım vardır, gaza gelmem yollarda genel olarak. Neredeyse tamamen artçımla kullanıyorum motoru ve boyumdan ötürü rahat bi sürüş pozisyonu alamıyorum artçım neredeyse düşecek arkadan. Sele ufak geliyor anlayacağın. Ama aceni isek, bilirkişilerin de dediği gibi hafifsiklet bi motorla en az 1-2 sezon geçirmek gerek bencede. Sabır, sabır sabır Bu arada sen olsan 400-500lük bişeyemi geçerdin 200den?

Arka dişli olayına o kadar girmeye üşenirim ben uğraşmak istemem 4dk.da olsa. Araziye 6ayda bir çıkabiliyorum zaten. Ama modifiyeden vaz caydım. Pata pata giderim yoluma, günü gelince de alırım rahat bişi..
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @DISTORTEDMAN En Güzeli modifiye falan ugrasmaya gerek yok...

@fullthrottle Bak hava filtresi benım hiç aklıma gelmedi he?? Daha once oyle bi sorunla karsılasmadım hiç. Neyse bakalım sonunda bulmussunuz ya sorun yok. Bende o acık hava filtrelerinden cok aradım. Ne zamandır arıyorum fakat bulamadım bi türlü.. Orjinali duruyo hala. Kaç Senedir de hiç Bakmadım he pis pis duruyodur. İyi oldu aklıma gelmişken bi ara değiştireyim =>

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    hava filtresi soluk borusu gibidir aman dikkat edin her 2000 3000 de bi değiştirin yakıt artar yoksa hemde çokkkkkkk

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    du ben bi bakayım bakalım benım filtre ne alemde...

sonofwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen Zs 200 ve Honda Transalp xl650v
    Herkese selamlar arkadaşlar.Bayadır girmiyordum bi ziyaret edeyim dedim ki Gültekin abi motoru değiştirmiş.Geç oldu ama hayırlı olsun abi.Yağmur da yağıyor bugün ne kadar güzel çamura bulanılır bu havada dimi arkadaşlar gerçi biraz soğuk ama olsun.
    Arkadaşlar bu zonginin 200 cc'si için hangi marka ve modellerin hava ve yağ filtrelerini emsal olarak kullanabilirim.Bi de bunların yerleri nerededir koltuğun altına hava filresi için baktım ama gorenmedim yada okadar kirlenmiş ki tanıyamadım.
    Buarada Myheart kardeş nasisin halin hatırın yerindedir umarım.Hatırlarsan zamanında (ozaman motor bile yokken) bana bayağı bi teknik destek sağlamış çok yardımcı olmuştun.
    ÖFKE GEÇİCİ BİR ÇILGINLIKTIR;HÜKMETMEYE BAK,YOKSA O SANA HÜKMEDER.
    HORATIUS

Motosikleti
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @DISTORTEDMAN En Güzeli modifiye falan ugrasmaya gerek yok...

@fullthrottle Bak hava filtresi benım hiç aklıma gelmedi he?? Daha once oyle bi sorunla karsılasmadım hiç. Neyse bakalım sonunda bulmussunuz ya sorun yok. Bende o acık hava filtrelerinden cok aradım. Ne zamandır arıyorum fakat bulamadım bi türlü.. Orjinali duruyo hala. Kaç Senedir de hiç Bakmadım he pis pis duruyodur. İyi oldu aklıma gelmişken bi ara değiştireyim =>
    valla kanka burda 10 ytl.. iste yolliim??

Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikey geçiş derken yanlış bi kararmı demek istiyosun fullthrottle? Benim boy 1.90, birazda buna güveniyorum. Bide Sakın bi kullanımım vardır, gaza gelmem yollarda genel olarak. Neredeyse tamamen artçımla kullanıyorum motoru ve boyumdan ötürü rahat bi sürüş pozisyonu alamıyorum artçım neredeyse düşecek arkadan. Sele ufak geliyor anlayacağın. Ama aceni isek, bilirkişilerin de dediği gibi hafifsiklet bi motorla en az 1-2 sezon geçirmek gerek bencede. Sabır, sabır sabır Bu arada sen olsan 400-500lük bişeyemi geçerdin 200den?

Arka dişli olayına o kadar girmeye üşenirim ben uğraşmak istemem 4dk.da olsa. Araziye 6ayda bir çıkabiliyorum zaten. Ama modifiyeden vaz caydım. Pata pata giderim yoluma, günü gelince de alırım rahat bişi..

kardeş sen hazır hissettikten sonra kim ne derse yalan.. sonuçta motorun senin en iyi ogretmenindir her zaman.. bazen acımasız olur ayrıı!!
    2 sezon 200 luk sonra 650 lik de bir tercih, 1 sezon 200cc,obur sezon 400 sonra daha ustu ayrı bir tercih yolu ama tabii ki para meselesi dimi... sonucta bendede 200 luk var ve iyice pişiim sonrası malum..aynen 650 diorum..vede opuyorumm!

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    bencede dişlilerle oynamayın, işe (maltepeden -kayışdağına başıbüyükten) her gün (yol inşaatı var) kestirmeden yeditepe üni. arka kapısının önünden gidiyorum . mıcırlı,taşlı,çamurlu bir yol geçip sonra çok dik bir yokuş tırmanıyorum, yokuşu tırmanırken 3.vites gaz verip hızlanabiliyorum buarada atlayabildiğim yerlerden sıçrayarak. yol inşaatını geçerken araçların arasında kros yapabiliyorum.
    bende çok düşündüm ama performansını görünce vazgeçtim ilk üç vites çok yakın gibi dursada arazide ve rampada iyiki böyle yapmışlar diyorsunuz.
    arkadaşlar çin malıda olsa motorlarımızın kıymetini bilelim ve zevkini çıkarmaya bakalım

en iyi motor senin olandır
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @sonofwind Teşekkür Ederim Dostum Her Zaman Bildiğimce Yardımcı olmaya calısırım...
    Ben Az once hava filtresini değiştirdim. motorun sol yan kapagını acıyorsun oradaki siyah kutu vidalarını acıyorsun hava filtresi elinde...

Yağ Filtresine Gelince Yine Motorun Motor kısmının En alt sol tarafındaki koskocaman bir vida var parlak renkli.. Onu actıgında da yag filtren elinde.. Benım motor 8000 - 9000 km lerde bir kere actım hiç bir sorun yoktu geriye taktım... Ama hava filtresini 2000 3000 km de bir değiştirmekde fayda var.

@fullthrottle
    Açık Hava Filtresimi 10 Ytl??

Eger oyleyse benim motora uyacak bi hava filtresi alıver bana yollayıver kanka... Özelden konusalım daha sonra bu işi bi.. =>

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler