Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey 150 cross
    Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar. Forumu uzun süreden beri takip ediyorum fakat fazla bir katılım sağlayamıyorum. Bu başlığı görünce çok sevindim çünkü bende bir 150cc Ramzey cross kullanıyorum. Motosikletimi satın almadan önce motosikletler hakkında hiçbir fikrim yoktu. Şuanki motorumu satın alalı 1 sene oluyor ve 10000 km yapmışım. Motorum şimdilik küçük birkaç sorun dışında hiçbir sorun çıkarmadı. Sadece bu hafta titreşim biraz arttı ve 5. vitesten 4 ve 3 e düşürdüğüm zaman arka tekerlek sağsol yapar gibi motor garip hareketler yapmaya başladı. Bugün bir motorcuya götürdüm ve arka maşanın gevşemiş olduğunu söyledi. Akşam motoru aldığımda motorda titreşim bayağı bir düştü ve problem ortadan kalkmıştı. Motosikletimle hemen hemen heryere gidiyorum. Şimdilik çok memnunum fakat bu aralar içimde bir ybr125 aşkı başladı. Ne yapıcam bilmiyorum sanırım bizim bu motorların 2. el piyasasıda yok gibi.

Sibop ayarı:mrgreen:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    clubrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostlarım selam bılenlerınız bılır bende ramzey kullanıcıyım motorumda bu
    daha once forumun cesıtlı sayfalarında yazılarım fotolarım mevcuttur sorum sudur mekanikten yerince anlarım fakat on sol amortisor kecem sızdırmaya basladı degıstırdım gecıcı olarak bır mıktar mıneral yag koydum amortisor hidroligi bulamadım suan aldım 10 45 ama tam olarak kac gr koyacagımı bılmıyorum sertlıge bakarak yag mıktarını ayaralmak cok masraflı sok tak sok tak eger bılen varsa kısa zamanda bana gramajı belırtırse cok memnun kalacagım saygılar

yarın yagı degıstırmek ıstıorum ama hala su satte aktıf olan bır kullanıcı bılen bı arkasaımız bı cevap yazmadı yardım pls .....
    HIZI SEVERIM AMA BENDEN HIZLISINI ASLA !...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    ramzeyci arkadaşlar çoğalmış
    hoşgeldiniz.

az önce fuardaydım. sadece kanuni ve salcanonun endurosu vardı. (çayna olarak)
    başka hiç bir firmada enduro cros yoktu.
    zaten çin firmaları da geçen yıllara nazaran daha azdı.

motorlarımızın kıymetini bilelim.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldiniz.

nesilleri tükeniyor...paşam hani fotolar...illa kalbinimi kıralım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

clubrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu bıraz geyıge sarıcak ben tekrar soluorum arkadaslar gy 200 un amortsor hıdrolık yagı gramajını bılen varsa lutfen solesın
    HIZI SEVERIM AMA BENDEN HIZLISINI ASLA !...

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı clubrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu bıraz geyıge sarıcak ben tekrar soluorum arkadaslar gy 200 un amortsor hıdrolık yagı gramajını bılen varsa lutfen solesın
    bir tamirciye danışırsan, daha iyi olur kanımca...
    _______________________________-

metö sana kına alayım.

hegemonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldiniz.

ben perşembe günü ramzey ve yuki cross-enduroları gördüm halbuki :S

yuki,salcano ve skygo marka crossların tıpatıp aynı olduklarına dün şahit oldum. ramzey farklı idi. zongi ve zealsun da farklı. kanuniye dikkat etmedim ama bildiklerim içinde; zongi,zealsun,ramzey,lifan(skygo,salcano,yuki) şeklinde dört çeşit 200lük cross un ülkemizde olduğunu söyleyebilirim. (skyteam i de bilmiyorum maalesef)

bu arada kışın aldığım motorla 2500 km civarına geldim. lifan motor alcaklara ufak bir kaç tavsiye vereyim. motoru alır almaz sağlam bir usta bulun ve bütün saplama, civata, vidaları çekerleri 1-2 tondan aşağı olmamak şartıyla değiştirin. (10-15 ytl) /karaköyde civatacılar varmış tam yerini bilmiyorum. bilen varsa söyler burada, sizde değiştirebilirsiniz.\ 3000 km ye kadar hiç başınız ağrımadan gidin. aynı anda 2 motor almıştık arkadaşla o değiştirdi "titreme dahi yapmıyo" diyecem makinasına benimkinde ise tek tek kırıldıkça değiştirir oldum civataları. :D elinizin altında anahtar takımı olsun 500 km de bir civataları gözden geçirin, açılan varsa sıkıştırın.

eger paranız varsa motoru sürmeden önce direkt lastikleri değiştirin. hatta cantın içini kaplayan malzemeyi ve mümkünse iç lastiği de değiştirin. (bütün çinliler için geçerli) krom kaplama dikdörtgen aynaları bir zongshen bayiinden yuvarlak siyahlarından alarak değiştirin bence (20-25 ytl) zira görüş açınız çok değişiyo. ayrıca virajlarda yatınca görüntü kaybı yaşamıyorsunuz. bir de bizim motorlara daha çok yakışıyor. unutmadan arka fren pedalı cok yukarda duruyor ya kestirip asagı yatık sekilde kaynattırın ya da oksijen kaynagıyla asagıya dogru eğdirin.(5 ytl)

aklıma gelenler bunlar.

güneşli günler göreceğiz cocuklar.

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı hegemonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben perşembe günü ramzey ve yuki cross-enduroları gördüm halbuki :S
    demek dikkat etmemişim...
    yukinin sadece kamyoneti vardı, ramzeyi de hiç görmedim.
    Pazar günü dikkatlice bakarım.

bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    Alıntı clubrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım eski bir ramzeyci olarak sana yardım etmeye çalışayım.Bemin motorda en güzel yer ön amortisörlerdi,taaki soğuklar gelinceye kadar,hava soğuyunca içindeki yağ donuyor sonra amortisör kilitleniyordu.Ben söktüm boşalttım,içine önce 10 numara yağ koydum 250+250gram iyi çalıştı fakat engebeli yerlerde çok çabuk köpüren yağ amortisörü aptallaştırıyordu.Sonra amortisör yağı koydum vurdum araziye,elimde allen atahtarla,yumuşayıncaya kadar alt taraftan dengeli boşalttım.Buradaki karar büyük bir engele vurunca tabana oturup tak diye bir ses çıkarmayacak,kasisten çıkarken de tavana vurmayacak.kolay ama emek isteyen bir iş kolay gelsin

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Vaaaay bini69 abi sen yaşıyomuydun yaa
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaaaay bini69 abi sen yaşıyomuydun yaa
    Yaşıyorum tabii ama malum kış buzlar yeni yeni çözüldü.Yeni motor aldım cbf 150 üç aydır bende daha 107 km deyim

Motosikleti
    R1200GS
    Eeee ramzey ne oldu peki??

Motosikleti
    Ramzey 150 cross
    Arkadaşlar tekrardan merhabalar. "Motor freni" denilen şeyin diğer bir söylenişiyle "kompresör" ün bizim bu motorlara bilinen bir zararı varmıdır? Geçenlerde motosikletimi tamirciye götürdüğümde bana çok zararlı olduğunu motorun arka tekerleğini tutan aksama çok zarar verebileceğinden bahsetti. Sizler ne dersiniz bu konuda?
    Sibop ayarı:mrgreen:

Motosikleti
    R1200GS
    Bence çok sert olduktan sonra 4 veya fazla tekerli araçlarda bile zaralı olabilir. Ben kullanıyorum. Şu ana kadar bi sıkıntı vermedi.

gonenli82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs125gy
    yardım
    motorun akü kutusunu kırdım aküye ihtiyaç yok ama yaşlandık marşla çalıştırması zor geliyor. aküyü hava filtresinin olduğu yere koymak istiyorum hava filtresine bi formül

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı gonenli82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yardım
    motorun akü kutusunu kırdım aküye ihtiyaç yok ama yaşlandık marşla çalıştırması zor geliyor. aküyü hava filtresinin olduğu yere koymak istiyorum hava filtresine bi formül
    herhangi bir demirciye gidip, aynı kutudan yaptırabilir, biraz sola, filtreye doğru kaynatabilirsin.

üst kısma yalıtım yap ki, kutup başları demir kutuya deymesin.

Motosikleti
    tenere xt660
    arkadaşlar merhaba bende şuanda sıfır 200gy türevi bir motosiklet almayı düşünüyorum başlığı baştan sona okudum ancak sormak istediğim bir konu var acaba İstanbul anadolu yakasında hangi markaların servisi var. çünkü araştırırken markaların internet sitelerinde yazan çoğu numaranın ya yalnış yada artık o markanın servisini vermediklerini öğrendim. seçenek olarak skygo, yuki, salcano (sanıyorum bunlar tamamen aynı), ramzey, skyteam var bir tanede sıfır zongshen ilanı gördüm. güncel olarak parça problemi en az olan marka hangisi acaba şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    R1200GS
    Maltepede Ramzeyin servisi var. Ben orada yaptırıyorum bakımlarını.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Myheart, Bathu, Gültekin ve Buralpdi abilerim ve tüm diğer forumdaşlarım, fuara gelebiliyormusunuz? Bathu, senin sinoptan gelmen biraz zor biliyorum ama ... Ben büyük ihtimal cumartesi öğleden sonra orda olacağım. İşim çıkarsa pazarda olabilir. Denk gelirsek yüzyüze tanışmak istiyorum. Sevgiler...
    Tuhh be ben daha msjı yenı okuyorummm 21 subatta fuardaydım cumartesi günü. Bathuyla Görüştük Tanıstık
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    R1200GS
    Bende cumartesi ordaydım ve Bathu kardeşimle tanıştım. Ama seni görmek kısmet olmadı demek :( Neyse sorun yok. Boludasın. Anadoluya planladığım gezilerde oralardan geçicez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler