Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    olur öle seyler uzme sen tatlı canını

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco Agility
    Hmm.. Ya ben motoru bıraktıgım otoparkta çatır çatır şişiriyorum. Üstten uzatmayı dene o zamazingoyu..
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    Zealsun150-19

Maalesef İlk kazamı yaptım

Evet hafta sonu Motoru Bakıma götürmek ve birazda dolaşmak için yola çıktım.. ve bir yayaya çarpmamak için arka frene yüklendim ve sonra ön frene yüklendim... Neyse yerin islak olmasin ve havanın soğuk olmasından dolayı( Suyu jilet gibi kaygan yapmış ) ilk kez motordan düştüm. Koruma demiri ve Montum görevini iyi yaptı... Sıyrık bile almadan atlattım...
    Bundan sonra motoru bakıma götürdüm Yamulan aynalar , yerinden çıkan Koruma demiri tamir edildi. Daha sonra bakım yapıldı. Bende usta'ya motoru sevdiğimi ama 5000 km.den sonra 250-500 CC arasında bir motora geçemeyi düşündüğü söyledim. Usta " Motorunu seviyorsan ufak bir modifiye ile Motorunu 200 CC ye çıkartırız, Dişlileride değiştirdikmi motorun 250 CC performansına çıkartırız " dedi. Hem Motor değiştirmek zorunda kalmazsın , hem de daha az maliyetli olur dedi..
    Yapılacak işlem eğer uygun bulursa Kapak değişecekmiş (Maliyeti düşük 150 YTL civarı ) , eğer uygun kapak bulamaz ise taşlama işlemi yapılarak uydurulacakmış(300-350 YTL civarı ) ..bunun maliyeti biraz daha fazla ..Dişlide yaklaşı 5-10 YTL arası dedi )
    Muayenede dışarıdan bir şey görünmediği için sorun olmaz diyor..

Konu hakkında bilgisi olan varmıdır ? yaptıran varmıdır ? Hiç olmaz ise Motor değiştireceğime kendi motorumla devam ederim... Seviyorum Motorumu
    Her kim mücadelede ustalaşır ise ,KIZGIN olmayacaktır.Her kim kazanmada ustalaşır ise KORKAK olmayacaktır.Fakat bunu göremeyenler kazanmak için SAVAŞMAYA devam edeceklerdir.:cat:

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Emrah abi geçmiş olsun Allah'tan bişey olmamış hem üzüldük hem sevindik. Hacim yükseltme olayına gelince eğer bütçene ve aklına yatıyosa yaptır her ne kadar ben herşeyin orjinali daha iyidir desemde
    Sitede Melocan die bi abide mondial kt 125i 150lilik yapmıştı. İstersen bi sorabilirsin ona da
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19

selam millet

Alıntı murat@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ,,bugün evime giderken bir kadının yola(yola değil aslında tam olarak benim üstüme ) atlamasıyla kadına çarpıp dengemi kaybettim yokuş aşağı yolda yalpalanıp kendimi yerde buldum bi anda,,,yine herzamanki gibi kahraman koruma demiri işini başarıyla yaptı ve kendini feda ederek motorun geri kalan kısmına zarar gelmesini önledi biraz aynalar yamuldu bukuldu vs.... ben de bişy yok sadcee düştüm yüzükoyun biyerimi çarpmadım allahtan arkamdan da araba gelmemesi de ekstra şans oldu netice de ucuz atlattım :(
    Dostum öncelikle geçmiş olsun ,yakışıklı bir arkadaşımız olduğun için bayanların üzerine atlamasını garip karşılamadım ancak zamanlama pek kötü olmuş,sağolsun koruma demiri ,çıkarmak isteyen arkadaşlara duyurulur
    Bildiğim kadarı ile bizde yağ filtresi yerine süzgeç var

Alıntı taner_k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi haftalar arkadaşlar..bu motorun artık bi yerinden nefrettttttt ediyorum neresimi?arka lastik sibobu..şişereemiyorum arkadaşlarrrrrrrrrrr ..yani o kadar çok uğraşıyorum ki geçenlerde tekmelemeye başladım motoru sinirden bi eller yağ oluyor off off...1,5 sene olcak ve hala bir taktik geliştiremedim arka lastik için:(
    Arkadaşlar ben aldığımdan sonra yani geçen yıl mayıs ayı sonrası bir kez lastikleri kontrol ederek hava basmıştım o zamandan bu yana hiç bakmadımne durumdalar en kısa zamanda basınç kontrolu yapayım
    B.m.O ve taner_k niye sürekli şişirme gereği oluyor diye sorsam ,koşullara göre basınç ayarlama gereğimi yada standart basınçın düşmesini gerektiren bir olumsuzluk mu var?

Alıntı kaos2007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hafta sonu Motoru Bakıma götürmek ve birazda dolaşmak için yola çıktım.. ve bir yayaya çarpmamak için arka frene yüklendim ve sonra ön frene yüklendim... Neyse yerin islak olmasin ve havanın soğuk olmasından dolayı( Suyu jilet gibi kaygan yapmış ) ilk kez motordan düştüm. Koruma demiri ve Montum görevini iyi yaptı... Sıyrık bile almadan atlattım...
    Kardeşim geçmiş olsun ,(senin yayada bayanmıydı?)
    Galiba bayanlar yakışıklı ve Zs sürücüsü gençlerin üzerinekendilerini atmaktan alakoyamıyorlar
    orijinal lastiklerde bu olumsuz durumun yaşanmasına etken ama üzerindekiler kullanılacak durumdayken açıkçası değiştirmek şimdilik bana gereksiz geliyor da o oranda daha dikkatli olmam gerektiğini biliyorum
    Keeway sahibi arkadaşlar dişli değişiminde bulunmuşlardı sl topiğinde arattırırsan olumlu ve olumsuz yönlerini yazmışlardı -vites aralıkları uzayıp daha hızlanıyordu sanırım -
    Ama standart konumun üzerine yapılan ekleme ne ölçüde sağlıklı olur bilemiyorum

Kayıp cengaver CRiminAL'in bugün doğumgünü ,nice sağlıklı yıllara Namican

Motosikleti
    Kymco Agility
    Namican, gün olurda okursan bu yazıyı seni çok özlediğimizi, dogum gününü kutladıgımızı bilmeni isteriz..

Sen yokken senin adına dogum günü partisi yaptık, senin yerinede bizim Muharrem'i koyduk, onu bağrımıza bastık!

Nerdesin Namican.. Seni çok özledik!!

-----------------

Murat abi, ben lastikleri 1 kere şişirdim; o da motoru ilk aldıgım zamanlarda. Gayet rahat oluyor. Sonra basınç kontrolü falan hiç yapmadım. Bugün yarın bir bakarım.
    Kışın kaç kaç olmalı lastik basınçları?

Motosikleti
    Zealsun150-19
    Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim geçmiş olsun ,(senin yayada bayanmıydı?)
    Galiba bayanlar yakışıklı ve Zs sürücüsü gençlerin üzerinekendilerini atmaktan alakoyamıyorlar
    Saol teşekkürler ...
    Yok be , bende ki talih " Gökten Melek yağsa , bize azrail düşer " mantığı...
    Orta Yaşın üzerinde bir amcaydı ..Ama ben düşerken amcanin "Aman Aman" diye bir kaçışı vardı...Kendi kendime adama gülmekten...Motor ile kendi derdimi unutmuştum...
    Neyse şu modifiye olayını 5000 km yaptiktan sonra sonra filan düşünüyorum ... Zamanı geline kadar formlardaki modifiye yorumlarını okuyorum...
    Her kim mücadelede ustalaşır ise ,KIZGIN olmayacaktır.Her kim kazanmada ustalaşır ise KORKAK olmayacaktır.Fakat bunu göremeyenler kazanmak için SAVAŞMAYA devam edeceklerdir.:cat:

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    kaos 2007 geçmiş olsun ...
    murat diksöz ben sürekli lastikleri kontrol ediyorum ayda bir şişiriyorum..yaklaşık 3 - 4 s.bar.düşüş oluyor..motosikletin canı orası) düşünürseniz bizi götüren sadece iki teker..o yüzden dikkat etmekte fayda var..

bmo kış ve yaz değişik basınç olmaz bunu bi önceki sayfada yazdım.. ben 28 ön arka 32 yapıyorum..
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Motosikleti
    Zealsun 150-19
    konuyu cıvıtayım accuk :D
    nabüünüz dostlarım hayat nasıl be yaw hep motordan mı konuşcaz anacım
    biraz da geyük yapak demi :D
    nese bu kadar cıvıklık yeter ben egsoztu deldirecem bi türlü tatmin olamıyom bu sesle napsam netsem of ya zaten motörcüme binemiom soğuk, yağmur :(

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    arkadaşlar dün kadıköydeydim AB plakalı bi zealsuncu geçti yanımızdan arkasından ıslık çaldık dönüp bakmadı kimdi o
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    Kymco Agility
    sagol taner_k

Murky, cıvama!! Dalarım!

Motosikleti
    Zealsun 150-19
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün kadıköydeydim AB plakalı bi zealsuncu geçti yanımızdan arkasından ıslık çaldık dönüp bakmadı kimdi o
    ah be abi kadıköylerine kadar geliyonda bi mesaj atmıon deemi ben geldim görüşelim die
    AB plakalı arkadş çıkarsa ortaya bi tane daha zealsuncu yakalamış oluruz ne güzel

Alıntı B.m.O adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagol taner_k

Murky, cıvama!! Dalarım!

bana ne zaman dondurma ısmarlıcan adaş..
    en son dondurmanın üstünden haylice vakit geçti demi

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı MurKy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah be abi kadıköylerine kadar geliyonda bi mesaj atmıon deemi ben geldim görüşelim die
    AB plakalı arkadş çıkarsa ortaya bi tane daha zealsuncu yakalamış oluruz ne güzel

bana ne zaman dondurma ısmarlıcan adaş..
    en son dondurmanın üstünden haylice vakit geçti demi
    Hahaha (kötü adam gülüşü)
    AB plakalıyıda aramıza katıp kötü emellerimize alet ederiz!! Nihahaha (daha kötü adam gülüşü)

Dondurma mı? Kolay adaş, ne zaman istersen. Haftasonu hava iyi olursa kaçarım sizin tarafa. Yani en azından yagmazsa.. Bu sefer sen ısmarlarsan madoya gidelim!

Motosikleti
    Zealsun 150-19

Dondurma mı? Kolay adaş, ne zaman istersen. Haftasonu hava iyi olursa kaçarım sizin tarafa. Yani en azından yagmazsa.. Bu sefer sen ısmarlarsan madoya gidelim!
    hmm..
    bize pahalıya patlıcak sen ucuza kapatmıştın ama napalım adaşımız isterde ısmarlamaz mıyız
    ayıpsın abi beklerim bak gelebilcek olursan haber ver önceden bende kendimi ayarlim hazırlanayım demi

ps:tüm zealsun camiası davetlidir.. ne zamandır toplaşamamıştık vesile olur belki

Motosikleti
    Kymco Agility
    tamam, hava güzel olursa geliorm kesin..

beyler canlanın, yanlız koymayın beni bu dondurma canavarıyla..

Motosikleti
    zealsuncu kardeşlerım mor motordakı mehmet nasıl bırısı ? sız tanırsınız az cok gıdenınız tabı arka balata 20 ytl alıcam tayvan malı dısk fren benım motora, bırde ngk bujı getırcek bılmem neylı bujıymıs 12 ytl, 30 kagıt verıcem tabı

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A

Az çok tanırız...

Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zealsuncu kardeşlerım mor motordakı mehmet nasıl bırısı ? sız tanırsınız az cok gıdenınız tabı arka balata 20 ytl alıcam tayvan malı dısk fren benım motora, bırde ngk bujı getırcek bılmem neylı bujıymıs 12 ytl, 30 kagıt verıcem tabı

Selam GeCe__

Tanırız tabi Mehmet ustayı. İşine gelirse ölü motoru diriltir şerefsizim işine gelemzse sallar geçer. Yani o günkü ruh durumuna bağlı olarak değişir. İyi bir insan bana kalırsa (uzun zamandır gitmiyorum ama )Diyeceğim şu ki zaten buji 5 ytl sirkecide. Balatada 14 ytl gibiydi enson (tambur için) ben debriyaj balatası çaktırdım ön disk frenin balatalarına kuryelerden öğrenmiştim. (yani eskisini söküp götürüyorsun adam eskilerini çıkartıp debriyaj balatası çakıyor yerine daha uzun gidiyor 1.500 km değiştirdim şuan 10 bin km deyim hala sağlam ön fren. fiyatıda 10-15 ytl çaktırması yerine göre değişir fren çok önemli aman dikkat...) selamlar saygılar...
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

Motosikleti
    Zealsun 150-19
    tamam, hava güzel olursa geliorm kesin..

beyler canlanın, yanlız koymayın beni bu dondurma canavarıyla..
    ben mi dondurma canavarıyım hehe
    gelin gelin yoksa aranızdan bi zealsuncu eksilir nihohoho

Motosikleti
    sanlı saol dostum geldi akşam tanıştık bujiyi taktı hayırlısı olsun bakalım kişiliğine ben birşey dıyemem tanıyorum etmiyorum ya cnm zaten balataların bende cıkması olsa zaten sırkecıden abım alıcak benım ama öle bırsey olmadığı ıcın çimdilik servısten alayım dedım ben zaten bakımda fln kendı servısıme gıtmıyorum acıkcası basşa ustam var benım gayet sağlam sağlıklı tam bır esnaf falan fln.polen motor bırakmış bu arada allah yardımcı olsun bize

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanlı saol dostum geldi akşam tanıştık bujiyi taktı hayırlısı olsun bakalım kişiliğine ben birşey dıyemem tanıyorum etmiyorum ya cnm zaten balataların bende cıkması olsa zaten sırkecıden abım alıcak benım ama öle bırsey olmadığı ıcın çimdilik servısten alayım dedım ben zaten bakımda fln kendı servısıme gıtmıyorum acıkcası basşa ustam var benım gayet sağlam sağlıklı tam bır esnaf falan fln.polen motor bırakmış bu arada allah yardımcı olsun bize
    Zaten motorcunun bir ustası olmaz tek bir yere bagımlı kalmıycaksın demek polen bırakmış zaten bir şeyi karşılamıyorki garantiden neyse bizim motorlara uyan çok parça var.Gerek yok polene zaten garantide bitiyor. kanuni nin parçaları uyuyor mesela tambur arka fren balatası benim kanuni tiger ın ki kablim lastiğide öle neyse eyvallah dostum sende saol.
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler