Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Batis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XTz 660 ZA - Kuba RX9
    Arkadaşlar,öncelikle hepinize selamımı sunuyorum.Forumunuza şöyle bir göz gezdirdim sanırım bu modelden memnun olmayan yok.Ben 2. el bir motor almak istiyorum.Bütçeme göre Keeway SL ve Zealsun zs 150 alabilirim.Gerçi ZS aklımda hiç yoktu ama yazılarınızdan olumlu bir düşünceye sahip oldum.Bu modeli tavsiye eder misiniz?Önerileriniz nelerdir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Hoşgeldin Batis öncelikle
    ufaktefek gideribilen şeyler dışında şimdilik büyük bir olumsuzluk yaşamadık,oldukça kabarık 152 sayfa zealsun topiği,dahada fazla sayfalı sl keeway topiklerine geriye doğru bakarsan sorunlar, elden çıkarma gerekçeleri ,
    beklentileri okuyabilirsin

Forumda genel tartışma Çin malı alınabilirliği üzerine ama tabiiki ekonomik boyut belirliyor ve eğer 2 modele yoğunlaştııysan,

Zs, sl ye oranla daha kalıplı dolayısı ile fiziki olarak yapılıysan uygun
    zs yağ soğutmalı,sisybar,sis farları,metal tamponlar ,kranktan balansör,kartalgidon
    artılarına sahip ve şimdilik yedek parça sağlanma sorunu olmadı

sl topiğinden okuduğum flaşör bulunmadığı, sl yi getiren motomax ın artık o modeli bıraktığı
    ama sonuşta her ikiside 150 cc ayni kategoride önerim her iki motoruda dene ve öyle karar ver

Motosikleti
    MuratDiksöz cevabın için çok teşekkür ederim.Zs gerçekten dış görünüş bakımından harika bir motor.Ben de çok büyük oranda kararımı verdim.Netten yaptığım araştırmalarda bu motor hakkında hemen hemen hiç bir kötü yoruma rastlamadım.Eğer temiz bir 2. el bulabilirsem Kasım ayı içerisinde mutlaka alacağım.Siz de yorum ve önerilerinizi eksik etmezseniz çok mutlu olurum.

Bu motorun 2. elinde nelere dikkat etmeliyim.15.000 km bu model için fazla mıdır?Size bir iki ilan göstersem yorumlar mısınız?

Şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Batis 15.000 km küçümsenecek bir km değil,örneğin Murky yine forumdan ydanis arkadaşımızın motorunu aldı ki çok daha az km deydi ve hoşnut,eğer tercihini zs den yana kullanıyorsan gerek sağlık gerekse daha büyük cc motora geçmek isteyen arkadaşlarımızın motorlarından edinebilirsin ve hepimiz severek yardımcı oluruz, zaten forumdaki dostların motorlarının durumu yada gerekleri 152 sayfa boyunca ortada.

İlanlar konusunda da herzaman danışabilirsin ,zs grubunun gezi resimlerini de ihmal etme

Motosikleti
    Murat tekrar teşekkür ederim.

Bu ilandaki motor sence nasıl?En azından görünüş itibarı ile.

http://www.sahibinden.com/3200_km_de...QQdisplayitem?

Bir de bu var.

http://www.sahibinden.com/2007_subat...QQdisplayitem?

Şu an için acelem yok.Motoru kasım ayı içerisinde almayı planlıyorum.Yorumların ve önerilerin için şimdiden teşekkür ederim.

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    sevgili batis şahsi fikrim ufak tefek sorunlar ilk 5000 de çıkıyor..ve genelde sahibi bunları halletmiş oluyor..uğraşmaman için az km yapmış daha yeni bu deme ve 5000 km civarı motosiklet al.hem fiyat uygun olur hemde dediğim gibi az sorun yaşarsın.4000 den sonra en ufak bi problemim olmadı benim ..şuan 8000 km deyim. ve burdaki arkadaşladan alırsan dahada iyi olur çünkü burda olmak demek motosikletini seviyor ve ilgileniyor olmak demek bence..
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Motosikleti
    taner_k tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.İlanlardaki motorlar 2500-3000 km civarı.Zaten hem bütçeme uyan hem de aklıma yatan bir iki ilana rastlayabildim.Bunları sizin gibi motordan , özellikle de bu modelden , anlayan arkadaşlarla paylaşmak fikirlerini almak istiyorum.İlk motorum olacak o yüzden bütçem fazla değil ve yanlış bir seçim yapmak da istemiyorum.Acele etmiyorum ama bir senedir motor alma fikrim var , kasım ayı içerisinde mutlaka alacağım.Eğer sizin de bildiğiniz motorunu satan arkadaşınız varsa veya rastladığınız iyi bir ilan varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Selamlar arkadaşlar işlerin yogunlugu vs. çok fazla yazamıyorum topige ama hergün okumaya çalışıyorum okuyorumda. Ufak bi kaza gecirdim sol kolum bilekten kırılmıştı neyse yeni yeni başladım motoru kullanmaya şuanlık bi aksilik yok iyileştim iyiyim görüşmek üzere herkeze baki selamlar...

Batis ilk önce topige hoş geldin diyorum.

"İlanlardaki motorlar 2500-3000 km civarı.Zaten hem bütçeme uyan hem de aklıma yatan bir iki ilana rastlayabildim." demişsin...

Arkadaşlar yardımcı olmuşlar zaten 2. el Zealsun alırken dikkat etmen gereken hususlara bende birşey ekleyeyim sonra niye demediniz deme (verdiğin ilanda gördümde) ucuz diye km'si az diye 2005 modelini alma çünkü çok fazla vibrasyon (titreşim) var. 2006-07 de bu giderilmiş çok vibrasyon yok buna dikkat et ok. ilk ilan 2005 çünkü sonra pişman olma burdaki herkez 2006 sına sahip buna dikkat etmeni öneririm tanıdık bilindik bir motor almanı önerim.

Bu arada bizim motorlar keşke 250 cc olsa diye hayıflanan arkadaşlar varmı aramızda?

.
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

Motosikleti
    Hoşbulduk Sanlı , bu bilgi için çok teşekkür ederim bundan haberim yoktu , kesinlikle dikkat edeceğim.Tanıdık bildik bir motor nereden bulabilirim bilmiyorum.Benim tanıdığım kimsenin motoru yok.Acak bu gibi forumlardan iyi bakılmış bir motor bulabilirim sanırım.

Geçmiş olsun bu arada , kazasız sürüşler diliyorum.

Beşiktaş civarında Zealsun bayii var mı acaba?Gidip yakından bi görsem motoru.

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı Sanlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar işlerin yogunlugu vs. çok fazla yazamıyorum topige ama hergün okumaya çalışıyorum okuyorumda. Ufak bi kaza gecirdim sol kolum bilekten kırılmıştı neyse yeni yeni başladım motoru kullanmaya şuanlık bi aksilik yok iyileştim iyiyim görüşmek üzere herkeze baki selamlar...

Şanlı kardeşim öncelikle geçmiş olsun,haberimin olmamasına üzüldüm,evlilik süreci rahatsız etmeyelim dedik meğer farklı durumlar oluşmuş ,lütfen birazdetaytekrar geçmiş olsun seni aramızda görmek isteriz

.
    Alıntı Batis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Beşiktaş civarında Zealsun bayii var mı acaba?Gidip yakından bi görsem motoru.
    Sanırım ;İstanbul da sıfır yok bir Akbulut'un reklamı vardı ve oda 2900 der.
    bizlerle temasa geçersen bizim motorları görme ve deneme şansın olur
    2006 yılı öncesi kranktan balansör'e sahip değil değil ,forumu geriye dönük okuduğunu varsayarak bilgilendiğini düşünüp belirmemişim ,Şanlı sağolsun.

Alıntı oguzmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şuanda polen motorla görüştüm tam 45 dakka ve 200 gs ve 250 gs modeli turkkiyede üretime başlamış iki modelde tam grenajlı ve istanbul izmir de yeni bayiler almışlar.. yedek parça konusunda 5 yıl yetecek yedek parça vrmış ellerinde 2008 9 ay yeni modeller geliomuşşşş... oleyyyyyyyyyyyyyy..alıyorum bi gs bende
    Buna da yorum alayım arkadaşlar ancak zs 150-19 artık ithal listesinde yok diye biliyorum.

Motosikleti
    Murat cevabın için teşekkür ederim.Forumunuzu elimden geldiğince okumaya çalışıyorum ancak çok uzun olduğu için okuyamadığım birçok sayfa var.

Motorun İstanbul'da 0'ının bulunmadığını yazmışsın,peki sevis ve yedek parça durumu nasıl?

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Batis sana özelden mesaj attım
    beni msne ekle dostum criminologhy@tnn.net
    Sana söyleyeceklerim var
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

Motosikleti
    Henüz gördüm mesajını , msn'e ekledim.

CRiminAL senin motor kaç kilometrede?

Motosikleti
    Kymco Agility
    hosgeldin Batis!!
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    Hoşbulduk B.m.O

Bu ilandaki motor nasıldır acaba?

http://www.sahibinden.com/takasli_te...QQdisplayitem?

Motosikleti
    zs150-19
    Merhaba arkadaşlar,

Bugün 29 Ekim buluşması ve kortejine katıldım. Murat Diksöz ve İzmarit'de oradaydı. Sağlam yağmur yağdı, neredeyse aralıksız 1 saat yoğun yağış altında sürdük ama keyifli de oldu. Şehitlik'te yapılan kısa tören sonrasında dağıldık. Eve dönerken dişlerim takırdadı soğuktan.

Çektiğim birkaç foto burda ; http://rapidshare.com/files/66042808/29Ekim.zip.html

Görüşmek üzere, selamlar.

Motosikleti
    AKBULUT MOTOWORLD bugün sahibinden.com'a ilan vermiş.
    Sıfır ZS 150-19 2.900 YTL

http://www.sahibinden.com/zealsun_15...QQdisplayitem?

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    istanbula kortej zamanı yağmur yağması beni üzdü..yağmur çamur demeden katılan arkadaşları tebrik ediyorum yüreğinize sağlık.bende 28 ekimde izmirde yapılan kortejdeydim..harika bir atmosfer vardı her açıdan..

umarım bu tepkiler bir sonuç getirirde şehitlerimiz kanı yerde kalmaz .
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Motosikleti
    zs150-19
    İzmir'deki kutlamalar da çok canlıymış, şansınıza hava da güzelmiş orada olmayı isterdim.

Bu arada 15-18 Kasım'da yapılacak fuar için 4 tane davetiye geldi. Gitmeyi düşünenlere verebilirim. Ben de bir aksilik olmazsa gideceğim.

Alıntı taner_k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbula kortej zamanı yağmur yağması beni üzdü..yağmur çamur demeden katılan arkadaşları tebrik ediyorum yüreğinize sağlık.bende 28 ekimde izmirde yapılan kortejdeydim..harika bir atmosfer vardı her açıdan..

umarım bu tepkiler bir sonuç getirirde şehitlerimiz kanı yerde kalmaz .

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimkini Ayır Ali Abi.Beraber gideriz
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler