Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı ragman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yaptım beyler...
    Yeni gördüm dostum, çok büyük geçmiş olsun.
    Çok şükürki sizlere birşey olmamış.

--------------------------------------------

Bu arada ne serseriliğimi gördün leyn namican?.. Yıkarım burayı!!

Temmuz 8 benim içinde uygun değil.. Ama önümüzdeki hafta içi olabilir? Yada bu pazar?
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    Alıntı ragman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yaptım beyler...

Dün gece istinye civarlarında önümdeki taksici kızlara hava atmak amacıyla lastiği kaydıra kaydıra, inanılmaz bir biçimde ,aniden durdu. Sola kaçıp kurtarayım derken arkadan gelen minibüs bize yandan çarptı... Taksi tamamen kusurluydu ve kaçtı.

Minibüs şoförü sağolsun geldi ilgilenmeye çalıştı. Benim o anda sola geçip kaçma riskini almayıp, taksiye arkadan girmem daha mantıklı olacaktı ama sadece kaza yapmamaya odaklandığımdan yanlış davrandım...

Artçı ile birlikte yerdeydik.O düşüş anını unutmam heralde birdaha..

Fiziken sıyrıksız ve hasarsız olarak atlattık olayı...Çok şükür..
    Ancak psikolojikman, bilmiyorum...
    kardeşim çok büyük geçmiş olsun..

taksi,minibüs,dolmuş gibi ticari araçların arkasında giderken her an kazık fren yapabilir mantığıyla takip edin. 5 mt mesafe ile giderseniz çok pis patlarsınız ve %100 siz suçlu gözükürsünüz. Polis geldiğinde aniden fren yaptı duramadım derseniz size vereceği cevap takip mesafesinde sürseydin kardeşim olacaktır. Her an gözünüz sürücüde olsun, o esnada ne yapıyor? aynasına mı bakıyor, kızları mı rontluyor? telefonla mı konuşuyor?

motosiklet teorisindeki SIPDE kuralını unutmayın.
    tara,incele,planla,karar ver, uygula.
    kesinlikle trafikte kararsız kalmayın, bir araç kavşakta hızlı geliyorsa ya durun ya da hızlanın. Hızlanır gibi yaparsanız kaza yapma olasılığınız artacaktır.

günde 79843759843 defa kaza atlatıyorum, hepsini de önceden tahmin etmeye başladım artık.. Sürücüleri iyi analiz edin arkadaşlar. Serseri sürücü arkanızda bitiyorsa inatlaşmayın, yol verin gitsin, bi aracın yanından geçerken aynasına bakın korna çalın sizi görsün. Motosiklette görülmediğinizi asla unutmayın..
    13.000km nin üstünde yol yaptığım için artık kaşarlandım sürücülerle sürekli iletişim içinde olun, ayna ayarı bozuk olan aracı yanına geçip uyarın, genelde teşekkür ederler, hem sizin hem de başkalarının hayatını kurtarmış olursunuz. Yolda giderken etrafınızı sürekli kontrol edin, annesinin elini bırakmış bir çocuk, sokağa atlayan bir köpek, yola çıkma olasılığı olan bir yaya, geri geri kıçını yola çıkaran bir araba, kapısını açmak üzere olan park etmiş aracın sürücüsü(aynasından kontrol edin).

Genellikle araç sürücülerinin en büyük yanılgısı, bizim motorları arkadan bakınca büyük görüp basar bu hızlı gider zannetmesi. oysa ki 80 km den sonra hızlanma çok az. tabi bnu yolda giderken maalesef anlatamıyoruz sürücüye..

Son tavsiyem/tavsiyelerim :
    mutlaka ama mutlaka fosforlu yelek ALIN!! gündüz vakti çok dikkat çeker.
    Gündüzleri UZUN FARlarınızı mutlaka yakın.
    bir aracı geçerken kör noktasında kalmayın mutlaka geçerken korna ile uyarın (kibarca rahatsız etmeyecek şekilde) sizi görsün.

Sürücü Aracın aynasından size baktığından emin olun, eğer size sağa yanaşıp yol verirse elinizle teşekkür ettiğinizi belirten bir işaret yapın. İnanın bu sürücüyü günün stresinden kurtaracak kadar güzel bir harekettir. Otomobil sürücülerine karşı sempatik bir imaj çizmeliyiz kanımca..kötü sürücüler her zaman olacaktır sürekli savunma halinde olmamız gerektiğini unutmayın.

Yayalara kendinizi tehlikeye atmayacak şekilde yol verin (arkanızı kollayın). Yayalar sersem tavuk gibi hareket ederler, kesinlikle arkasından geçerim önünden geçerim mantığı ile geçmeye çalışmayın kötü bir kaza yaparsınız. Sizin film şeridi gibi duracağınızı düşünürler genelde dikkatli olun

Yolda ilerlerken tehlike durumunda kaçabilecek boşlukların olduğu bir şerit ayarlayın kendinize. Bir araç şeridinize girmiş sizin solunuzdan ilerliyorsa, ilerdeki derin çukuru gördüğünüzde kaçacak yer bulamazsınız.

hiç bir aracı sağından GEÇMEYİN geçmek zorunda kalırsanız mutlaka korna çalarak dikkatini çekin, sizi görsün. Aynasını bıyık taramak için kullanan bir tipse zaten hiç geçmeyin akışına bırakın

Kıçınızın dibinde takip eden araçlara mutlaka yol verin! genelde korna çalmak veya selektör yapmak gibi çağdaş uyarı yöntemlerini bilmeyen bu andavallar sizi tehlikeye sokarak sizden yol almaya çalışırlar. Biraz sağa yanaşıp sol elinizle GEÇ GEÇ yapın bırakın hangi tabakhaneye yetiştirecekse yetiştirsin malını..

Sürekli sağınızda gezinen kask kafalı pizzacı,dürümcü,hamburgerci,sucu
    ları gördüğünüzde çok dikkatli olun, 98437539847 defa düşüp damı götü dağılmış motoru ile size tecrübeli olduğunu makas atarak, son anda fren yaparak, kıçınızda gidip ciyak ciyak lastik yakarak kanıtlamaya çalışabilir. Sakin olun, yanınızdan geçerken biraz sağa yanaşıp hızlıca sol bacağınızı kaldırarak sola hızlı bir hamle yapın ve motor sürücüsüne tekme atın eheh şaka şaka böyle manyakları ne arkanızda tutun ne de önünüzde. Bırakın sizi tehlikeye soksun, önünü kesin sonra ağzını burnunu dağıtın. motorunun anahtarını da çıkartıp kanalizasyon deliğinden içeri atın
    bırakın gitsin, zaten onlar ölmüyor. Çok ilginçtir bi şekilde yaşıyorlar

dikkatli sürün arkadaşlar, allah kolaylık versin hepimize saygılar sevgiler
    bu arada namican (criminal) 'ın motorunu dağıtıcam yarın, toplayamazsam uzun bir süre buraya yazamayacak

ragman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı B.m.O adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni gördüm dostum, çok büyük geçmiş olsun.
    Çok şükürki sizlere birşey olmamış.

Temmuz 8 benim içinde uygun değil.. Ama önümüzdeki hafta içi olabilir? Yada bu pazar?

Çok sağolasın burak.. Birşeyimiz yok çok şükür.. Unuttuk gitti...
    Hafta içi???? Zor be burak... Bildiğin gibi çoğumuz çalışıyoruz...

@Storlmlord sağolun. Ayrıca 13.000km nin tecrübelerini biz acemilere aktardığınız için teşekkürler..

@izzmarit Sorunlarının çözülmesine sevindim. Geçmiş olsun. Umarım yakın zamanda görüşürüz. Sucukları iyice sindirdik artık....

Ben bugün yine ağvaya doğru gidiyorum. İşe motorla geldim. 1 de yola koyulucam.Gece oradayız. Yollar harika oraya doğru. Bence eğer topluca gidebilirsek bir ağva yapalım beyler. Hem piknik için hemde denize girmek için harika... Mangala attıkmı sucuğu köfteyi....

Toplaşma olmadığından başka arkadaşlara söz veriyorum, bu hafta sonu gibi. Gidersek şimdiden tarih belirleyelim beyler...

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    stormlord tecrübelerini bizimle paylaştığın için tşkler.güzel bilgiler
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı StormlorD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakin olun, yanınızdan geçerken biraz sağa yanaşıp hızlıca sol bacağınızı kaldırarak sola hızlı bir hamle yapın ve motor sürücüsüne tekme atın eheh şaka şaka böyle manyakları ne arkanızda tutun ne de önünüzde. Bırakın sizi tehlikeye soksun, önünü kesin sonra ağzını burnunu dağıtın. motorunun anahtarını da çıkartıp kanalizasyon deliğinden içeri atın
    bırakın gitsin, zaten onlar ölmüyor. Çok ilginçtir bi şekilde yaşıyorlar

bu arada namican (criminal) 'ın motorunu dağıtıcam yarın, toplayamazsam uzun bir süre buraya yazamayacak

Ulan gökhan bu kısmı okurken kola içiyorum şu an klavye yapış yapış o kadarını söyleyeyim..Allah canını almasın emi.

Bu arada bugün lastiği yarıldığıu için gökhanla bulşamadık.Artık haftaya inşallah.
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    criminal mesaj attım sana bi bak
    yarın motocros yarışları var ona gidiyoz .anasayfada topiği var.

Arkadaşlar,

İlk uzun yol seyahatimden şimdi döndüm (Bursa-Ayvalık-Bursa). Toplam 670 Km. Hem de artçılı.

Çok şükür hiç bir problem olmadı. Şunu anladım, motosiklet uzun yol için. Şehir içi sadece stres demekmiş. Uzun yolda şöförler daha anlayışlı oluyorlarmış. Ayrıca bizim motorlar da gayet iyi uzun yolda.

Kimse beni eldiven almam konusunda uyarmadı. Ellerimin üzeri, kızarmış piliç gibi oldu giderken. Fena halde yandı. Orada motosiklet eldiveni bulamadım. Bende bir nalburdan sarı iş eldiveni aldım ve onlarla döndüm rahat oldu.

Darısı uzun yol yapmamış olanların başına. Herkese tavsiye ederim güzel bir tecrübe imiş.

ragman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @ALTAR Kesinlikle eldiven konusunda haklısın. Bende hafta sonu 240 km yaptım. Dönüşte bileklerime ve elimin üzerine bandaj sarmak zorunda kaldım.o anda onu bulabildim

Motosikleti
    Zealsun150-19

kendi adıma varım

Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanlı +1

Arkadaşlar artık grubumuzu eski günlerdeki gibi tekrar bir arada görmek istiyorum.Çok koptuk çok.Topic bi şekilde ayakta duruyor ama bağlantımız zayıfladı.

izzmaritin ailede sağlık sorunu var.allahın izniyle yakında feraha kavuşacak
    august ailesi ile ilgilenmek zorundaydı yakında yalnız kalacak
    murky finallerle boğuşuyo temmuz başı işi bitecek
    B.M.O ne ettiği belli değil serserilik peşindedir gene
    ragman tam bişeyler yapalım dedik asfaltı öpme deneyiminde bulundu.Ama sanıyorum ki toplayacak kendini
    murat@ Herif bendne önce Avşaya gitti.1 haftaya damlar
    ozan150zc ehliyeti yok yolda kaz gibi avlarlar
    kaos2007 daha tanışamadık.Sanırım artık motoruna alıştı ve bize katılır diye umuyorum
    muratdiksöz her daim hazır ve nazır
    stormlord yeni yeni dialoga başladık iştiraklerini bekliyoruz...

Son olarak sanlı ve kenya suzu ve kawa ile bize ayak uydurmak isterler ise başımız üstüne yerleri var
    Ve ben artık bunaldım.Grubu bi arada görmek istiyorum.
    Acil tekliflerinizi bekliyoruz.En geç temmuz ayının 2. haftası için bir plan lütfen.Tekirdağda yazlığı olup da ağırlamayanlara duyrulur
    Kendi adıma , evet motora alistim ehliyeti aldim......Sadece hobi olarak kullanmaya basladigim motorsiklet bende bir bağımlılık yaptı. Yaz gelince Avcilar ,Beylikduzu ,Durusu , Kumburgaz,Silivri , Çorlu cirit atıyorum....Ben kendi adıma organizasyonlariniza varim .....
    Not: Maalesef Temmuz 2.haftasi bana uymuyor... Şu an tüm senenin acisini çıkartırcasina Antalyada Tatildeyim...3.haftasi geri donecegim...Insallah en kısa zamanda tanışmak uzere ...
    Her kim mücadelede ustalaşır ise ,KIZGIN olmayacaktır.Her kim kazanmada ustalaşır ise KORKAK olmayacaktır.Fakat bunu göremeyenler kazanmak için SAVAŞMAYA devam edeceklerdir.:cat:

Motosikleti
    Alıntı ALTAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

İlk uzun yol seyahatimden şimdi döndüm (Bursa-Ayvalık-Bursa). Toplam 670 Km. Hem de artçılı.

Çok şükür hiç bir problem olmadı. Şunu anladım, motosiklet uzun yol için. Şehir içi sadece stres demekmiş. Uzun yolda şöförler daha anlayışlı oluyorlarmış. Ayrıca bizim motorlar da gayet iyi uzun yolda.

Kimse beni eldiven almam konusunda uyarmadı. Ellerimin üzeri, kızarmış piliç gibi oldu giderken. Fena halde yandı. Orada motosiklet eldiveni bulamadım. Bende bir nalburdan sarı iş eldiveni aldım ve onlarla döndüm rahat oldu.

Darısı uzun yol yapmamış olanların başına. Herkese tavsiye ederim güzel bir tecrübe imiş.
    merhaba ,
    öncelikle hayırlı yolculuklar olmuş olsun
    uzun yolda özellikle kamyon ve tır şoförleri daha anlayışlı oluyorlar, karşıdan gelen araçla far vasıtası ile haberleşebilmek de çok önemli (özellikle bölünmemiş yollarda)
    uzun yolda araçlar genelde 90km hızı geçmediği için yolculuk rahat oluyor, ben de 300km kadar yol yaptım tek seferde, TEM de yolculuk yapmadığınız sürece araçlar fazla hızlı gitmiyor.Geçmek isteyen zaten kibarca kornasını çalıp sizden yol istiyor genelde.
    Uzun yolda tavsiyem mutlaka ama mutlaka fosforlu yelek ve bulabilirseniz fosforlu bayrak almanız. Araçlar sizi 200mt öteden fark ediyorlar ona göre yol veriyorlar. Hatta size göstericem az sonra buraya yapıştırayım.
    Mutlaka mont ve eldiven takın. Tshirt le yolculuğa çıkarsanız hem kolunuz ıstakoz rengine bürünür hem de hızlı gittiğiniz için kolunuza arı,at sineği gibi böcekler çarpabilir.size yemin ederim 90km hızla giderken kolunuza arı saplanmasını istemezsiniz
    Motorunuzun arkasına ya da montunuza reflektörlü sticker lardan yapıştırın çok faydasını görürsünüz.
    Eldiven olarak da yazın kullanılan üstü fiberli pakistan malı kırmızı eldivenler var görmüşsünüzdür belki. parmaklarınızı açtığınızda hava geçiriyor elleri terletmiyor. tavsiye ederim. 50 ytl civarı bir fiyatı vardı en son.
    Temmuz 7 den ağustos 12 tarihine kadar yokum, foruma arada sırada yazarım belki. özlicem hepinizi hehe
    Criminal sen o motoru sat abicim, dandik o dandik.. ayrıca çin malı amaaan uzak dursun bu haftasonu mutlaka görüşelim de seni şu sorundan kurtaralım allahın izniyle murat abi le birlikte gelicez inşallah.

Yazdıklarımı ukalalık olarak algılamayın lütfen, benim düştüğüm hatalara sizin de düşmenizi istemiyorum sadece
    saygılar sevgiler.

Cumartesi yani sen tatile kaçmadan önce tüm alet edevatınızla birlikte sizi beylikdüzüne bekliyorum
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    Ragman büyük geçmiş olsun
    fiziki bir hasar olmaması ayrıca sevindirdi tekrar geçmiş olsun

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502

çilingoz kamp

arkadaşlar biraz iş stresinden kurtulmak için önümüzdeki hafta sonu Çatalca - Çilingoz a gitmeyi planlıyorum bir gece konaklamalı çadırımı uyku tulumumu alıp cumartesi öğlen işten çıkıp yola koyulacam.
    en son 1999 da küçük izciler olarak kamp yapmaya gitmiştik deniz göl ve orman birarada bana katılmak isteyen varmı ??
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    Cumartesi yani sen tatile kaçmadan önce tüm alet edevatınızla birlikte sizi beylikdüzüne bekliyorum
    Namican kardeşim,
    kusuruma bakma bir türlü işlerimi bitiremedim, hep uzun sürdü işler hala da uğraşıyorum. daha bavulumu bile hazırlayamadım.. Uçağa bineceğim gün bile müşterilere gidicem. Ve bugün PAZAR ama sana söz murat abi ile birlikte baskın yapıcaz büyükçekmece sahilleri bekleyin geliyoruz

İyi de sen bugün gitmeyecen mi :(

Motor da çalışmıyo adam gibi zaten sende 1 ay sonra gelecen.Kaldım buralarda sap gibi bi başıma :( :( :(

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    İyi de sen bugün gitmeyecen mi :(

Motor da çalışmıyo adam gibi zaten sende 1 ay sonra gelecen.Kaldım buralarda sap gibi bi başıma :( :( :(
    Ben geliyorum bu hafta Crim bir şekilde hallederiz ,Storm uzaktan kumandalı yardımcı olacak telefonla

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    2,5 aydır motosiklete el sürmedim . akü sıfıra düşmüş.. 20 dakika boyunca sürekli
    ayak marşına bastım . . ve çalıştırmayı başardım .ayak marşıın ne kadar önemli olduğunu görmüş oldum .2 gündür sürüyorum. şuan akü full
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Murat abi Gökhan döndüğünde bakarız artık ben karbüratörü hallettim düşük devirlerde biraz fakirleşiyo.Kanırtınca sorun yok gibi.Kampanayı sökeceğiz sadece onu da bi ara yapacak gökhan artık....

Taner benden sana bi öneri uzun süre çalıştırmayınca motorun sağ grenajlı kapağını sök.Karbüratörün sağ yanında yaylı aşağı yukarı 0.5 cm inip çıkabilen bi pompa göreceksin.Gazı sonuna kadar açarak oraya bak pompanın hareket prensibini görürsün.

Gazı bırakıp parmağınla o pompayı aşağıya doğru bastırmak sureti ile 15 kere pompala zaten pıst pıst ses gelmeye başlar.Bu durumda karbüratörün artık benzinle dolmuş demektir.Jikleyi çek ayak marşını 2-3 kere yarım turda şişir ve tek seferde hızlıca asılıp gaz ver tekte çalışır.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    motorda şarj sorunum vardı geçen hafta konjektörü değiştirdim aküyü şarj ettim artık sorun kalmadı diyodum dün mahmutbey yolunda gözüm devir saatine takıldı içi simsiyah duman olmuştu ve çıkmaya devam ediyodu. kenara çektim dumanın dağılmasını bekleyip çalıştırdım ama devir saati yandı gitti

bizim motora uygun devir saatini nerde buluruz bilen varmı??
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar bu motorun fiyatı nedir polen motor sitesinde fiyat yazmamışlar
    ayrıca kaç HP bu makina
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler