Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    reca ederim her zaman

topağın çağrı merkezi operatörü gibi oldum ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    zealsun zs 150- 19
    storm dostum hazır hızını almısken bende birşey soracağım.crim yok işler sana kaldıben 2 senedir karsıda umraniyede güçlü motora gidiorum servise ama bana daha iyi bir yer bizim zs den harbiden anlayan bir yer onerebilirmisin.parça sorunumda var adana olmadan halletmek istiorum.oncelikle debriyaj teli lazım olacak orjinali bulamadım tel aldım sirkeciden içine taktım onla idare ediorum ama cok saglam olmadı.motorda teklemeye basladı 2 gun once yagını değiştirdim garipleşti,farlarda da sorun basladı.düne kadar far sislerle birlikte yanıodu şimdi ya sisler ya far yanıosağlambi servise ihtiyacım var.sizlede takılamadım gezilerde iyi olurdu hem herkesle tanısırdık hemde paylasım olurdu.sana zahmet olacak dostum bilgilendirirsen sevinirim.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @smalwillie

abi sen Fatih'in neresinde oturuyorsun yahu?
    Bende fatihteyimde..

ZS'nin özel servisi değil ama bizim balatta 2 abimiz var motorcu, onlar oldukça iyiler bu konuda. Ama illa yetkili servis olsun dersen Yıldız Motor var Seyrantepe'de. Mehmet usta bu makinelerin şairi olmuş durumda.. Tık tık bitiriyor tüm sorunları.. Ona bir göster hastamızı, iyi edecektir.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    zealsun zs 150- 19
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @smalwillie

abi sen Fatih'in neresinde oturuyorsun yahu?
    Bende fatihteyimde..

ZS'nin özel servisi değil ama bizim balatta 2 abimiz var motorcu, onlar oldukça iyiler bu konuda. Ama illa yetkili servis olsun dersen Yıldız Motor var Seyrantepe'de. Mehmet usta bu makinelerin şairi olmuş durumda.. Tık tık bitiriyor tüm sorunları.. Ona bir göster hastamızı, iyi edecektir.
    bern otelin karsı sokagı,dia vardır akdeniz cad.onun sokagındayım.balattaki servisi biliorum sanırım.birisinde uzun saçlı yaşlı abimi duruo?ama herseyini anlıosa yıldız dediğin iyidir. Saolasın oraya bi uğriyim.karsıya git gel zor oluo zaten.sende ne var şimdi?

Alıntı smalwillie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bern otelin karsı sokagı,dia vardır akdeniz cad.onun sokagındayım.balattaki servisi biliorum sanırım.birisinde uzun saçlı yaşlı abimi duruo?ama herseyini anlıosa yıldız dediğin iyidir. Saolasın oraya bi uğriyim.karsıya git gel zor oluo zaten.sende ne var şimdi?
    Evet evet, biliyorum oraları. Vatan Cad'ne oldukça yakınsın bu durumda. Bende Balat'a yakınım. Bu arada Balattaki abi uzun saçlı olan değil. Onlar daha büyük CC'li makinelerle haşır neşir olmayı seviyorlar. Feritmiydi neydi o abinin adı. Murat abi tanıyor. (diksöz) 80 model motoguzzisi var hatta..

Benim söylediklerim Gürcan ile kardeşi..

Fakat dediğim gibi, ZS konusunda tecrübeli olan Mehmet Usta, yıldız motor.

Bende şuan Kymco Agility 125 var.. Ama bazen cruiser aşkıyla ZS'mi özlemiyor değilim!

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı StormlorD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reca ederim her zaman

topağın çağrı merkezi operatörü gibi oldum ya

he hee perşembe gelirsen eğer operatörlük alanın genişleyecek

smalwillie Nova Balat'ta Celal'den söz etmiş daha çok çanta aksesuar üzerine çalışır ,Seyrantepe'de ise evet ustalık iyidir ancak ticari yaklaşım konusun da başına heran herşey gelir ,
    Önerim Üsküdar'da Ferhat ustadır Keeway sahibi tüm arkadaşların ve bildiğim 2 arkadaşımızın Zs lerini onarmıştır dahası ticari ilişkinin dışında dostumuzdur .
    yalnız_kurt arkadaşımız orada oturduğundan sana yardımcı olur dilersen

bir de linke bakarsan Zs kumanda telleri var (gerçi 150-19 yok aralarında ama olası uyabilir ben de bakacağım
    http://www.velomoto.com.tr/sayfa.php?id=23

Motosikleti
    zealsun zs 150- 19
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet evet, biliyorum oraları. Vatan Cad'ne oldukça yakınsın bu durumda. Bende Balat'a yakınım. Bu arada Balattaki abi uzun saçlı olan değil. Onlar daha büyük CC'li makinelerle haşır neşir olmayı seviyorlar. Feritmiydi neydi o abinin adı. Murat abi tanıyor. (diksöz) 80 model motoguzzisi var hatta..

Benim söylediklerim Gürcan ile kardeşi..

Fakat dediğim gibi, ZS konusunda tecrübeli olan Mehmet Usta, yıldız motor.

Bende şuan Kymco Agility 125 var.. Ama bazen cruiser aşkıyla ZS'mi özlemiyor değilim!
    seyrantepede bizim mor motorda vardı sanırım onla ilgili bilgi varmı acaba?çünkü muratında dediği gibi oralar harbi esnaf olmuş ama anlıolarsada gercekten biraz goze alıcaz açılmayı.bukadar ciddi değildi durum ama çok çatırtı gelmeye başladı motor aksamından.nova buarada bizim buralara yolun duserse herzaman beklerim kardeşim.
    murat dostum velemoto ya göz attım ama çok zor resimlerden anlamak.çünkü debriyaj kablo olarak aynı olsada içteli olmuo.sirkecide aramadığım yer kalmadı.sen daha bilgi sahibisin gozattıgında bişi bulursan haber beklerim.

Mor Motor ile yıldız motor aynı yerde zaten. Karşılıklılar.

Bu arada Balattaki abinin adı celalmiş! Fırlama bir abimiz kendisi!

Motosikleti
    Bu pazar şile'ye gidiyoruz arkadaşlar!

herkesi bekliyoruz.

detaylar burada

http://www.ikitekerim.com/showthread...24.html?t=4824

ragman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağol Storm

yagmur yagacak falan demişlerdi ama..?

Motosikleti
    valla ben dmi nin yalancısıyım
    www.dmi.gov.tr yarın daha da netleşir yağmur durumu.

bu arada muratdiksöz ufak bir kaza geçirmiş :( aniden sola kıran bir vatandaş yüzünden motoru yere yatırmış. Allahtan hasar almamış kendisi. Motorunda da ufak tefek hasarlar varmış.

geçmiş olsun. Kavşaklarda sapaklarda 10 kat daha dikkatli olalım.

Alıntı StormlorD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben dmi nin yalancısıyım
    www.dmi.gov.tr yarın daha da netleşir yağmur durumu.

bu arada muratdiksöz ufak bir kaza geçirmiş :( aniden sola kıran bir vatandaş yüzünden motoru yere yatırmış. Allahtan hasar almamış kendisi. Motorunda da ufak tefek hasarlar varmış.

geçmiş olsun. Kavşaklarda sapaklarda 10 kat daha dikkatli olalım.

Murat abi iyiymiş çok şükür, o zaman problem yok..

Geçmiş olsun diyorum kendisine..

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    sağolun kardeşler dün 15 sıraları Tophane sonrası tramvay yolundan geriye dönen sapaktan dönüş şeridine dönmekte olan bir otobüsün dışından normal şeritte seyrederken 3.şeritte angutun biri hoop diye sola sapağa 90 derecelik açıyla gırmeye kalkınca fren ,az dokunma ve kaymam
    KORUMA BARI mucizesi motorda ve bende bir şey yok ama sol DİZLİĞİMİN üzerinde kaymam.
    Camımım zaten sol yanını ev de kırmıştım değişecekti
    plastik sis farlarının yeri başka birşey yok
    Ekibe tutanak tutturdum bugün tutanağı alacağım,aslında sigorta haklı olsam da gerekmiyor da gerği olan arkadaşların parçalarını alırız belki

Kıssadan hisse korumalar ve koruma barı muhteşem grub ihmal etmeyin

Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekibe tutanak tutturdum bugün tutanağı alacağım,aslında sigorta haklı olsam da gerekmiyor da gerği olan arkadaşların parçalarını alırız belki

Kıssadan hisse korumalar ve koruma barı muhteşem grub ihmal etmeyin
    Abi biraz zorlasak komple yeni makine verirlermi acaba?
    Sendan alırım ben onu..

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Zaten exper bizim parça fiyatlarını görünce(örneğin benzin depomuz 100ytl dolayları yanılmıyorsam ybr 1.100 -1400 dolayları)abi uğraşma sen yenisini getir diyorda

Benzin deposu alırsam Stormlord'a rezerve

ragman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Murat abi çok geçmiş olsun.
    Sana birşey olmamasına sevindik.

Birde nazar boncuğu alıver motora...

Öncelikle Geçmiş olsun.

Koruma demirleri gerçekten işe yarıyor. Bir süre önce, tam yanından geçerken (Ön kapı hizasında) soldan bir araba önüme kırdı ve ufak bir temas ile düştüm. Motorun koruma demiri sayesinde bende birşey yok fakat koruma demiri radyatörün altından kaynak yerinden içe doğru büküldü. Motoru kaldırdıktan sonra kol kuvveti ile iterek düzelttim. Fakat bu işlemi sanırım birkaç seferden fazla yapmak kaynak yerini zayıflatır.

Örneğin kaza yapmış bir otomobilde nasıl emniyet kemerlerinin değişmesi gerekiyorsa bizim bu koruma demirleri içinde böyle bir şey söz konusu mudur?

Her düşmeden sonra yenisi ile değiştirmek gerekir mi? Fiyatı hakkında fikri olan var mı?

Sürekli iyi koruma sağlamaları için ne yapmalı ?

Motosikleti
    Alıntı ALTAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Geçmiş olsun.

Koruma demirleri gerçekten işe yarıyor. Bir süre önce, tam yanından geçerken (Ön kapı hizasında) soldan bir araba önüme kırdı ve ufak bir temas ile düştüm. Motorun koruma demiri sayesinde bende birşey yok fakat koruma demiri radyatörün altından kaynak yerinden içe doğru büküldü. Motoru kaldırdıktan sonra kol kuvveti ile iterek düzelttim. Fakat bu işlemi sanırım birkaç seferden fazla yapmak kaynak yerini zayıflatır.

Örneğin kaza yapmış bir otomobilde nasıl emniyet kemerlerinin değişmesi gerekiyorsa bizim bu koruma demirleri içinde böyle bir şey söz konusu mudur?

Her düşmeden sonra yenisi ile değiştirmek gerekir mi? Fiyatı hakkında fikri olan var mı?

Sürekli iyi koruma sağlamaları için ne yapmalı ?
    Kardeş şimdi şöyle oluyor :

Koruma demiri iki yerden bağlantısı var; biri üst taraf (radyatörün üstündeki yer) o kısım çok basit nokta kaynağı ile duruyor, kaza olursa şasiyi yamultmasın diye ordan kırılabilir normaldir. Kaynakçıya güzel kaynak yaptır sonra sprey boya at yeni gibi olur.

İkinci bir bağlantı yeri de alt kısmıdır ki orası motorun şasisine bağlıdır. Alttaki kollar yamuldu mu düzeltmek için bayaaaa uğraşmanız gerekiyor. Ben balyozla anca düzelttim

Yenisi ile değiştirmene gerek yok ama çok sağlam bir parça olduğu için yamuldu mu düzelmiyor kolay kolay.

Tekrardan geçmiş olsun murat abi. Sapaklarda çok dikkatli ol görüşüürüz.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    uzun zamandır giremiyordum nete.. şimdi öğrendim çok üzüldüm.. çok çok geçmiş olsun murat bey.. ucuz atlatmışsınız yinede tekrardan geçmiş olsun..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler