Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    iyi ama sen bizi fotoraf istemeye zorluyorsun şimdi

bende elcik koruma aldım bakalım bugün gelecek acerbis 30tlye.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

merhabalar zealsun gy200 almayı dusunuyorum bende asya kadar ıyımıdır ?

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı kaan0607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar zealsun gy200 almayı dusunuyorum bende asya kadar ıyımıdır ?
    asya kadar sağlamı yok 300.000leri deviren bi motor. Bu konuyu biraz oku fikir sahibi olursun asyanın getirdiklerinde bi sıkıntı var sanırım honda üretmiş yanlışıkla
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi ama sen bizi fotoraf istemeye zorluyorsun şimdi

bende elcik koruma aldım bakalım bugün gelecek acerbis 30tlye.
    Sahibinden'den mi aldın varsa bi link atsana bende aliyim. Bende biara fotoğraf koyarım bi kafa grenajını hallediyim nihayet
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu model için çok güzel planlarım var,biraz süper moto birazda enduro vari havası olacak... turuncu-siyah yada mavinin tonları-bayaz düşünüyorum.... yan çantalar ve koruma demiri,sisler,orjinal stıcker'lar,kafa grenaj değişecek,hatta egzostunudadeğiştirmeyi düşünüyorum....
    geçen gün küçükyalıda gördüm,200cc crosa akrapoviç egzost takmış adam ama park halinde olduğundan sesi duyamadım. acaba sesi ve performansı nasıldır?

Kısmetse yakın zamanda aranızda olacağım.sadece 1-2 maddi sıkıntım kaldı....
    Kendinize iyi bakın....

Motosikleti
    motoru al yapman gereken önemli şeyleri ben sana söyliyicem
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asya kadar sağlamı yok 300.000leri deviren bi motor. Bu konuyu biraz oku fikir sahibi olursun asyanın getirdiklerinde bi sıkıntı var sanırım honda üretmiş yanlışıkla

Sahibinden'den mi aldın varsa bi link atsana bende aliyim. Bende biara fotoğraf koyarım bi kafa grenajını hallediyim nihayet
    sahibinden aldım ama şans eseri denk geldi izmir bornovalı bir arkadaştan yani sıfır değil ve başkada görmedim zaten arkadaş ilan vermiş direk atladım ben usta get aç da alayım diye

http://www.advenduro.com/pinfo.asp?pid=76

ürün yukardakinden ama ikinci el üzerince az bi çizik var normalde bizim motorların kendi elcikleri zaten totali 40 veya 45 civarı tutuyordu kendi elcikleri motor düştüğünde koruma vazifesi de görüyor benim aldığımda sadece rüzgardan korur gidonun uçlarına bağlama yeri yok. malum sitede değişik cross elcikleri var ama tipi bi türlü hoşuma gitmediği için içime sinipde almadım allah var alan varsa fotosunu koyarsa bende görmiş olurum.
    ANGARAJ

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    GaCCaLL dostum ledlerle olayın ne oldu. foto moto varmı.

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GaCCaLL dostum ledlerle olayın ne oldu. foto moto varmı.
    yok üstad havalar soğuk olunca birde bugün bir kar yağdı ki sorma ayrıca kafee arkadaşımız şema falan verecekti ama beklemedeyiz hala hoş detaylı bi foto da işimi görür ya neyse. Daha aldığım elcik korumlaraı bile takmadım bana bi atolye lazım ya şöle ufak da olsa böle soğuk günlerde gidip motoru söküp dağıtıp oynayacağım bi yanda da kafa dinleyeceğim
    ANGARAJ

Motosikleti
    Öleyse kısa bi anlatım yapayım daha sonra resimli anlatırım. Motorun kuyruk kısmına gelen ve stoplara bağlanan 3 adet kablo var. Biri siyah ve kalın diğer ikisi ise ince ve beyaz. Sürekli yanacak olan kırmızı stopumuzun bir ucuna siyah olan kalın kabloyu diğerine ise beyazlardan birini bağlıyoruz ( Temas ettirince yanacak anlarsınız böylece hangi iki kablo) Frene basınca yanacak olan ledin bi ucuna beyaz diğer ucunada beyaz olan gelicek şekilde bağlıyoruz. Bağlama kısmı bu şekilde ledleri yerleştirme kısmı ise benimkinde şöyle. Sağlam bir yapıştırıcı ile ledleri kuyruk grenajının istediğimiz kısmınya yapıştıyoruz. Benim ledlerden uzun olanının sonunda kuyruk grenajına ufak bi delik açtım ve ledin ucundaki kabloları delikten içeri sokarak kirli bi görüntü yaratmasını engellemiş oldum. Resimli anlatımla pekiştiricem yakında ama buda gayet başarılı işe yarar sanırım. Birazdanda photoshoptan bi şema yaparım

Ahanda şema

Motosikleti
    şema güzel olmuş. küçük atölye olayına gelincede mutlaka ihtiyaç. ben bizim kayıncomun dükkanını kullanıyorum. geniş bir yeri var ne kadar dağıtırsam dağıtayım kimseler i engellemiyorum. hatta bugün motoru bi güzel soktum.genel bakım yaptım. arka diskin balatalarını bujiyi ve buji kablosunu değiştirdim. 7.5 lira rezistanslı buji ngk 7 lira balata 50 kş da kablo tuttu.
    ne zamandır düşündüğüm lpg tesisatını da döşedim sökmüşken. arka çantanın içine kadar. şimdi lpg tankının gelmesini bekliyorum. oda gelsin lpg li çalıştıracağım motoru.
    bir öncekini çalıştırıyordum ama çok amatör bir iş vardı ustun de. şimdi çok daha verimli bir set kuracağım ama genede istediğim bazı parçalara ulaşamadım ilçemizin sanayisinde.

sevgılı motorcu kardeslerım..
    ben ha bu asya as200e taktım kafayı forumdada bol bol bılgı varda oku oku bıtıremıyorum ve de onca yorum yapılmıs kullanılmıs bı bılgı bırıkımını bana da aktarıp sevaba gıreeck bır arkadas (veya daha cok arkadas ) varmı yardımcı olabılrmı.. bana kısaca bı yardımcı olsanız
    endura zevkını yasayabılecegım bı motor mu?uzun yola gelır mı mesela bı cıkısta 150km falan?
    bole arıza olayı veya baska bırsey
    cok tskkler.

Motosikleti
    Alıntı anagsanemun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgılı motorcu kardeslerım..
    ben ha bu asya as200e taktım kafayı forumdada bol bol bılgı varda oku oku bıtıremıyorum ve de onca yorum yapılmıs kullanılmıs bı bılgı bırıkımını bana da aktarıp sevaba gıreeck bır arkadas (veya daha cok arkadas ) varmı yardımcı olabılrmı.. bana kısaca bı yardımcı olsanız
    endura zevkını yasayabılecegım bı motor mu?uzun yola gelır mı mesela bı cıkısta 150km falan?
    bole arıza olayı veya baska bırsey
    cok tskkler.
    valla 150 değilde bi çıkışta 250 km yaptığım oldu günübirlik 300km civarı gezilerimde oldu geçtiğimiz sezon ama hiç arazi yapmadım fırsat olmadı birde eğerki arazi ağırlıklı düşünüyorsanız diğer markalara yönelmeniz zira bizim motorun arka lastiği için arazi tipi mevcut değil ya arka tekeri komple değiştireceksiniz yada çember ve tel değişimi olayına geçmeniz gerekecek ama bu sefer de uzun yoldaki rahatlığınızdan feragat etmiş olacaksınız bilginize.

şema güzel olmuş. küçük atölye olayına gelincede mutlaka ihtiyaç. ben bizim kayıncomun dükkanını kullanıyorum. geniş bir yeri var ne kadar dağıtırsam dağıtayım kimseler i engellemiyorum. hatta bugün motoru bi güzel soktum.genel bakım yaptım. arka diskin balatalarını bujiyi ve buji kablosunu değiştirdim. 7.5 lira rezistanslı buji ngk 7 lira balata 50 kş da kablo tuttu.
    ne zamandır düşündüğüm lpg tesisatını da döşedim sökmüşken. arka çantanın içine kadar. şimdi lpg tankının gelmesini bekliyorum. oda gelsin lpg li çalıştıracağım motoru.
    bir öncekini çalıştırıyordum ama çok amatör bir iş vardı ustun de. şimdi çok daha verimli bir set kuracağım ama genede istediğim bazı parçalara ulaşamadım ilçemizin sanayisinde.
    serdal hocam lpgde ne yakıyor senin keçi

Öleyse kısa bi anlatım yapayım daha sonra resimli anlatırım. Motorun kuyruk kısmına gelen ve stoplara bağlanan 3 adet kablo var. Biri siyah ve kalın diğer ikisi ise ince ve beyaz. Sürekli yanacak olan kırmızı stopumuzun bir ucuna siyah olan kalın kabloyu diğerine ise beyazlardan birini bağlıyoruz ( Temas ettirince yanacak anlarsınız böylece hangi iki kablo) Frene basınca yanacak olan ledin bi ucuna beyaz diğer ucunada beyaz olan gelicek şekilde bağlıyoruz. Bağlama kısmı bu şekilde ledleri yerleştirme kısmı ise benimkinde şöyle. Sağlam bir yapıştırıcı ile ledleri kuyruk grenajının istediğimiz kısmınya yapıştıyoruz. Benim ledlerden uzun olanının sonunda kuyruk grenajına ufak bi delik açtım ve ledin ucundaki kabloları delikten içeri sokarak kirli bi görüntü yaratmasını engellemiş oldum. Resimli anlatımla pekiştiricem yakında ama buda gayet başarılı işe yarar sanırım. Birazdanda photoshoptan bi şema yaparım
    Şema için teşekkür ederim onu bağlama konusunda sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum ama sizin motorun stop lambasını algılayamadım birtürlü tip olarak şimdi iki şerit üst üste led mi var? normal lambaları yakınca birinci sıra yanıyor frene basınca da ikinci sıra mı yanıyor nasıl dizayn ettiniz yani?
    ANGARAJ

efendım cok tesekkur ederım kafamdakı bır cok soruyo cewap verdıız allah tekerınıze zeval vermesın

Motosikleti
    ne demek size buranın adresini de veren bendim galiba sahibinden de sormuştunuz. Umarım bir an önce sizde motorunuza kavuşursunuz.
    ANGARAJ

Motosikleti
    GaCCaLL kardeşim şu an yeni tesisat döşedim ama henüz tankı bağlamadım. tankı bağladığımda sana kesin bir rakam vere bilirim. ama en kötü ve ayarsız tesisatta kafadan yüzde 20 ekonomik oluyor. ama hiç bir zaman yüzde elliyi bulamadım. ama istediğim parçaları bulursam ve taka bilirsem en kötüsünden yüzde 30-40 mutlaka tasarruf yaparım. bu arada belirteyim performansımız kayıp olmuyor, ama takmadan şimdi sallamasyon oluyor. önceki motorum 150 cc di şimdiki 200 cc motor haçmi büyüdükce verimli oluyor ama bakalım takınca kesın konuşacagım. tasaruf amaçlı düşündüğümden emiş manufoltuna bağladıgım hortumu ( besleme ) ince kullandım belki çalışmaz kalın hortuma geçerım. ak koyun kara koyun uygulamadan sonra belli olacak. uygulama içinde tankın gelmesini bekliyorum. işallah önümüzdeki hafta hallederim.

Motosikleti
    Şema için teşekkür ederim onu bağlama konusunda sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum ama sizin motorun stop lambasını algılayamadım birtürlü tip olarak şimdi iki şerit üst üste led mi var? normal lambaları yakınca birinci sıra yanıyor frene basınca da ikinci sıra mı yanıyor nasıl dizayn ettiniz yani?
    O şekilde bağlayınca zaten 2 sıra led var biri sürekli yanıyor frene basınca diğeride yanmaya başlıyor yani frene bastığınızda 2 basmadığınızda 1 sıra şeklinde

Motosikleti
    O şekilde bağlayınca zaten 2 sıra led var biri sürekli yanıyor frene basınca diğeride yanmaya başlıyor yani frene bastığınızda 2 basmadığınızda 1 sıra şeklinde

Tamam şimdi oldu. önceki fotolarda birinde sadece ortada bi ışık var ondan sordum yuvarlak gibi sanki.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Tamam şimdi oldu. önceki fotolarda birinde sadece ortada bi ışık var ondan sordum yuvarlak gibi sanki.
    bişeyler yapta fotoğraf koy artık

Motosikleti
    mekan olsa bişiler yapıp koymak mesele değil ama bu havada dışarı çıkıpda motoru sökmek akıl karı değil
    ANGARAJ

Motosikleti
    istanbulda olsam gel garajıma kardeşim bilyosunda sende haklısın tabi dışarısı zor bu soğukta. şimdi yıkamaya iniyorum ben

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler