Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Strike 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    IxaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar az önce 32 sayfalık tüm mesajları okumam bitti. mondial almayı düşünüyorken bayide bu motoru gördüm ve aldım, çok beğendim ve memnunum. Motosikletim daha 87 km de benim sıkıntım rodajla ilgili. motosikleti alırken kullanım kitapçığı gibi birşey vermediler sizde bu kitapçıktan varmı ? onun içerisinde rodaj hakkında neler yazıyor bana birisi aktarabilirmi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150
    Öncelikle hayırlı olsun;
    Kullanım kitapçığı yok,(kendi tecrübelerimize göre kullanıma devam ediyoruz) ilk bakıma kadar(500km.ilk bakım önemlidir!) 5-6000 deviri geçmemeye çalış, ilk yağ,yağ flitresi değişiminden sonra motoru yavaş yavaş açmaya başlarsın..
    Lastiklere dikkat değiştirmen tavsiye olunur!

teşekkür ederim.
    heryerden ayrı bir ses yükseliyor rodaj hakkında. rodaj süresince sürekli aynı devir ve hızda gitme deniyor, buna uyabilmek için ilk 1000 km sadece mahalle arasında sürmek lazım nihayetinde maksimum 5. vites 5000 dd 60 km/s falan yapıyo motor, bu bile ana yol için tehlikeli bence
    lastikleri henüz üzerine binmeden değiştirme şansım oldu, şamrelli lastiklere güvenemedim servis tanıdığımız eğer şimdi istersem üzerindeki lastikleri alıp üzerinin farkını ödeyerek tubeless yaparım dedi ama elinde irc vardı sadece, mecbur kabul ettim.

birde benim motosiklet rolantide ısıtmama rağmen birinci vitese atar atmaz debriyajı sıkmamışım gibi ileri atılıp stop ediyor, normalmi bu ?

meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150
    birde benim motosiklet rolantide ısıtmama rağmen birinci vitese atar atmaz debriyajı sıkmamışım gibi ileri atılıp stop ediyor, normalmi bu ?[/QUOTE]

Isınmış motorda bu durum normal değil,debriyaj ayarsızdır ustana söyle ayarlasın debriyajı.
    bu arada ırc lastikler üstündeki lastiklerden kat kat iyidir..

servise en erken iki hafta sonra gidebileceğim ve bana 65 km uzakta. şöyle bir dolaşıp geldikten sonra yapmıyor, acaba ısıtamıyormuyum ? siz ne kadar süre bekliyorsunuz ilk çalıştırmada.

giritli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba strike 150,honda cbf 150
    Alıntı IxaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servise en erken iki hafta sonra gidebileceğim ve bana 65 km uzakta. şöyle bir dolaşıp geldikten sonra yapmıyor, acaba ısıtamıyormuyum ? siz ne kadar süre bekliyorsunuz ilk çalıştırmada.
    Dediğin olay bendede ilk aldığımda yapıyordu sonra sonra geçti. Soğukken arada bir yine yapıo ama önemli değil acık devirliyken at vitese bişey olmaz.

şimdilik servise gidene kadar idare edicez
    bizim motorların far yükseklik ayarı nasıl yapılıyor ?

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    Far ayarı için gidonu tam sola çevirin farın arka sağ tarafında sarı renkli bir vida var oradan ayarlayabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Bizim motorların ideal debriyaj ayarını tutturmak biraz zor manette 10-15 mm boşluk olması gerekiyor.

slm bende uzun uğraşlar sonucu tavsiye üzerine özellikle sitenizin yardımı ile kuba strıke 150 aldım inanılmaz memnunum motosiklet 2. el ama 9000 km de dün tüm bakımlarını yaptırdım önkorumalık felan taktırdım deposunu fulledim ilk izlnimler titreşim yok ivmelenme 150 cc bi motor için çok iyi malzeme kalıtesi yine cok iyi tek eksikleri lastikler ama sorun değil hallolur en büyük eksiği ayak marşı olmamasu ama onun haricinde gerçekten çok iyi motor

Alıntı mehmetalp20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far ayarı için gidonu tam sola çevirin farın arka sağ tarafında sarı renkli bir vida var oradan ayarlayabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Bizim motorların ideal debriyaj ayarını tutturmak biraz zor manette 10-15 mm boşluk olması gerekiyor.
    Sağol hocam ama bulamadım far ayarını, ona bakarken park ampülünün yerinden çıktığını ve erafındaki plastiği erittiğini gördüm sayende
    soğukken 1. vites olayınıda şuradaki yöntemle çözdüm
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapman gereken sadece motoru çalıstırmadan önce 1 e takıp elin debriyajda iken motoru ileri geri oynatmak, debriyaj balatalarını hareket ettirmek
    daha sonra calıstır motor ısınmadan bile 1 e takıp ilerle. hiç sorun olmadıgını göreceksin . tecrübeyle sabittir

yarın buradan sonucu yazarsan sevinirim
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    beyler iyi akşamlar hayırlı iftarlar. motorumda aşağı yukarı 10000 km yi devirdim. Yağ değişimini ve tüm bakımlarını zamanında yaptırdım. Evet güzel motor bu zamana kadar beni hiç yolda bırakmadı. Bikaç sorum olacak. Arka lastikleri değiştirmedim. Üzerinde de cordial yazan lastikler var. Arka lastikler biraz dişli bildiğiniz gibi. Bu dişli lastikleri değiştirsek normal lastik taksak hızı etkilermi ??? Motorum 38 dişli ile düz yolda 100 ü geçmiyor. Lastik değişimi yapsam fark eder mi acaba ?
    Birde debriyajla ilgili biçok sıkıntım var. Debriyaj çok yukarıda kavrıyor ayrıca çok zayıf yani böyle kalkarken sanki titriyor motor acaba kalksammı kalkmasammı diye. Yetkili servise götürüyorum (KONYA GÖNÜL MOTOR) usta biniyor turlayıp geliyor hiç bi sıkıntı yok diyor. Ama bana çok zayıf geliyor bu debriyaj. Ne yapmamı önerirsiniz ?

karbüratör manifotunu patlatıyor Kuba Strike 150 uzun sert plastik parça koymuşlar oraya o parçayı alırken fark etseydim almazdım

bu günde beyninde sorun olduğunu söyledi usta daha 1000 km de motorsiklet 80 km den sonra kesik kesik gaz yiyor,

subaru3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    STRİKE 150
    Arkadaşlar uzun bir aradan sonra yazma fırsatı buldum strike 150cc motorumu sattım. Zevkle bindim tam 26000 km de idi fren baltaları dahil hiç parça deşimi yapmadım manifolt hariç klasik problemi ben radyatör hortumu 2 kelepçe ile kökten çözmustum. Daha yağ yakma yoktu çok sıcaklarda sıkıştırınca biraz eksiltirdi kısaca gözü kapalı alınacak motor ama maalesef millet bilmiyor ismini duyunca öne diyenler ilana koydum birde elimde Cbf vardı Cbf leş bakımsız kurye çıkması bir motordu onu 2500 sattım telefonlarım susmadı arayan arayan bu motoru 6 ayda 2000tl zor sattım birde 500tl aksesuar vardı. Maalesef insanımız bilincsiz . kısaca adam gibi kullanan minimum 50000km görür ben bide araba 10-40 yağ kullandım LPG takım ona rağmen dayandı satarken de hiç bir sorunsuz sattım süspansiyonlar ına hayrandır. Acaba tekrar 0 ınımı alsam diye düşünmüyor değilim.

Motosikleti
    Alıntı subaru3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun bir aradan sonra yazma fırsatı buldum strike 150cc motorumu sattım. Zevkle bindim tam 26000 km de idi fren baltaları dahil hiç parça deşimi yapmadım manifolt hariç klasik problemi ben radyatör hortumu 2 kelepçe ile kökten çözmustum. Daha yağ yakma yoktu çok sıcaklarda sıkıştırınca biraz eksiltirdi kısaca gözü kapalı alınacak motor ama maalesef millet bilmiyor ismini duyunca öne diyenler ilana koydum birde elimde Cbf vardı Cbf leş bakımsız kurye çıkması bir motordu onu 2500 sattım telefonlarım susmadı arayan arayan bu motoru 6 ayda 2000tl zor sattım birde 500tl aksesuar vardı. Maalesef insanımız bilincsiz . kısaca adam gibi kullanan minimum 50000km görür ben bide araba 10-40 yağ kullandım LPG takım ona rağmen dayandı satarken de hiç bir sorunsuz sattım süspansiyonlar ına hayrandır. Acaba tekrar 0 ınımı alsam diye düşünmüyor değilim.
    Hayırlısı olsun gerçektende çok iyi bi motosiklet benimde daha geçen gün yıllarca motosiklet kullanmış
    tecrübeli bi arkadaşım motosikletimi kullandı indikten sonraki yorumları kesinlikle çok iyiydi beklentimin
    üstünde dedi ve kesinlikle ybr den çok daha iyi ama dediğimiz gibi millet bilmiyor iste adamlar çok kaliteli
    bi motosiklet yapmışlar benimki daha 9 binde ve en az iki sezon daha satmayı düşünmüyorum.

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    Abilerim arkadaşlarlarım.Hayırlı günler bugün kuba strike motorunu satın aldım pazartesi gelicek inşallah.İlk motorum, motor hakkında genel düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.Ben motorla arada bir şehir dışı yapmak istiyorum ben ankaradayım,bileciğe ya da antalya vs yerlere sıkıntısız gidip gelebilir miyim ?

Motosikleti
    Alıntı cico06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim arkadaşlarlarım.Hayırlı günler bugün kuba strike motorunu satın aldım pazartesi gelicek inşallah.İlk motorum, motor hakkında genel düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.Ben motorla arada bir şehir dışı yapmak istiyorum ben ankaradayım,bileciğe ya da antalya vs yerlere sıkıntısız gidip gelebilir miyim ?
    tabiki şehir dışı çok rahat yaparsın ama rodajın bittikten sonra. Önce lastik sonra dişliyi en kısa sürede değiştir rahat rahat kullan motorunu hayırlı uğurlu olsun.

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    Allah razı olsun,teşekkür ederim.Peki yedek parça olayı nasıl olucak ankarada neresi var acaba ?

Motosikleti
    yedek parça olayı bayiye gidiosun onların sisteme üyelikleri var sipariş ediolar antepten 3 güne gelio sıkıntı yok yani.
    kubanın sitesinden bak ankaradaki servislere.

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    Ayrıca ankarada 38 dişi nerden bulabilirim ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)