Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 152324252627 ... SonuncuSonuncu

Kuba Strike 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    bizim motorlara aksesuar bulabilirmyiz
    alt sakal gibi vs..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba strike 150
    Selam arkadaslar telefondan girdigim icin kendimi tanitamadim kisaca 24 yasinda istanbul kartaldayim damacana su bayim vardi bir adette honda activa motorum vardi motor hastaligini ondan kaptim galiba oncelikle birsey almadan once felaket arastiran biriyimdir ve bir motor almaya karar verdim arabam var ama gavur mali lpgli olmasina ragmen kmde 50 kr yakiyor kipirdatamiyorum o yuzden de honda kalitelidir diye cbrlere yoneldim sonra baktim ki 30000 alti motor yok bende sifir kuba strike buldum aslinda onceden xcg 150 gozume kestirmistim ama 2 metre boyum var altima alinca 3 tekerli testere filmindeki canavar gibi gorundum ve strike i aldim. Suan 2 aydir kullaniyorum ve 1000 km olmak uzere. Yeni alacak arkadaslara iyi yanini ve kotu yanlarini soylemek isterim. Ilk once eksilerini sayiyorum. Motoru aldim eve gittim 100 km sonra karburator manifold borusu yirtildi motor calismaz oldu daha sonra 55 lira fulledim ve 250 km gitti. Gecenlerde yagmur yagmis ve durmus yollar hafif islak ve bende tabi motorun tepesindeyim dizliklerim kaskim montum herseyim tam. Kartal soganliktan e5 e baglandim tam baglanti yolunda motorun arka tekerinin kaydigini farkettim ama hicbisey yapamadim 40 km/h ile seyir halindeydim bi anda arka teker kaydi ve motor yan yatti bacagimda arada kaldi motorumla beraber 7 metre civari yolda rendelendik ve bir harem gbze minibusu de uzerimizden gececekti az daha sonra cevredekiler kostu kaldirdilar beni henen arka tekeri degistirme karari aldim. Artilari motor 150cc ama cok kuvvetli disli falan degistirmedim 1000 kmden sonra dusunuyorum torku kuvvetli azcik gaz verince on teker havalaniyo boyum 2 metre oldugu icin ayak frenine uyum saglayamadim ayagimi yana koydugumda bazen istem disi fren yapiyorum ayakta buyuk tabi cocuk mezari gibi. Bu arada servis hala karburator manifoldunu bulamadi bende idarelik kelepce ve cestli malzemelerle kapattim idare ediyor. Ilk yag degisimi yapildi ucretsiz yaziyordu ama benden 100 lira aldilar sabki manifoltun yirtilmasi benim sucum. Resmen fabrikasyon bir hataydi 200 kmde yirtilacak bisey takmalari sacma. E5;de giderken 100 km yi gordum en fazla cok sikistirmadim. Buyuk ccli motorlar bana cok hava atiyolar ama hic geregi yok el salliyorum arkalarindan hehe
    trcn bunu beğendi.

meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150
    Öncelikle hayırlı olsun, benim motor 8000km.ye dayandı hiç bir sorun çıkarmadı, karbüratör manifolduda sağlam, bu biraz şans işi, belkide servise iş çıksın diye bazı serilere kalitesiz takıyorlardır.garanti konusu biraz hikaye bu tip motorlarda.
    Arka teker dişli arazi lastiği ıslak zeminde kendini bırakır dikkat! Ekstra yavaş gitmek lazım yağmurlu havalarda..

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    cok geçmiş olsun kardeşim. Allahtan sana bişey olmamış.

manifolt icin o parayı alan servis şerefsizmiş. benimde 500km de yırtıldı. 1 haftada getirdi aldığım yer. ve ücretsiz taktı.

Motosikleti
    kuba strike 150
    Tesekkurler. Bende birsey yok mafsalli dizlik sayesinde ezilmedi bacagim isin garip yani motorda cizilmedi sadece vitesin ucu zedelenmis cok kaygandi demekki yol.

falcon4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun arkadaşım.Dün bende motoru teslim aldım ve 50 km yağmurlu havada yol yapmak zorunda kaldım .Üstündeki standart lastik gerçekten ıslak zeminde yol tutuşu yok denecek kadar kötü en kısa zamanda arka dişliyi 38 ve lastikleri pırellı duo tracion ile dğiştirmek olacak.

Motosikleti
    strike 150
    Ön lastik 2.75/18 ybr, cbf de kullanılan michelin,prelli lastikler uyar ama arka jant bizim diğerlerinden geniş 90,90/18 lastik takılabilir, fakat küçük gelir.pahalı olmakla birlikte metzeler 3.25/18 lastik arkaya cuk oturur, çokta güzel olur.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Alıntı meugur74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön lastik 2.75/18 ybr, cbf de kullanılan michelin,prelli lastikler uyar ama arka jant bizim diğerlerinden geniş 90,90/18 lastik takılabilir, fakat küçük gelir.pahalı olmakla birlikte metzeler 3.25/18 lastik arkaya cuk oturur, çokta güzel olur.
    SEN orjinal lastikmi kullanıyorsun??

Motosikleti
    strike 150
    Evet orjinal lastik kullanıyorum, kışın yağmurlu havalarda sıkıntılı oldu kullanmak, fakat düşmeden kurtardık. Eğer önümüzdeki kışta motor bende kalırsa arka lastiği kesin değiştirecem...

subaru3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    STRİKE 150
    Evet bende 12.000km deyim orijinal lastikle devam ediyorum yağmurlarda çok kayıyordu zorladı beni bende kışa yeni lastik şart zaten 20.000km dayanır. Lastiklerde ekonomik ömrünü bitirir. Ben kararsızım iki marka da 1. Seçimin Pirelli traction 2. Si Michelin street modeli kullananlar yorum yaparsa sevinirim. Bu arda falcon arkadaşımla tanıştık iyi bir sohbet oldu .malzemeleri hazır göndericem kendisinin siperlik çalışması olacak sabırsızlıkla bekliyoruz cbf tur çamı kaldı konuda alınca kargoya vericem kardeşim.

Merhaba. arkadaşlar Motrumun benzin göstergesi calısmıyordu sorunun şamandırada oldugunu düşündüm ve degiştirdim fakat sorun şamandırada deil göstergedeymiş tüm aksamlar calısıyor fakat depo göstergesi çalışmıyor kablo ile şase yaptırınca 1 2 dakika calısıyor bozuluyor bütün gösterge panosunu değiştirmeden sadece benzin göstergesini değiştirmem mumkunmu acaba yada başka bir onerisi olan varmı

Motosikleti
    strike 150
    Komple km göstergesinin değişmesi lazım, servis baktımı? Olabiliyorsa Garanti kapsamında değişim iste..

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Senin pulsar isi ne oldu? iptalmi?

Motosikleti
    strike 150
    Buraya daha motorlar gelmedi, canlı göremedik makinayı,resim, video ve yorumlardan iyi motor görünüyor, fiyat; ktm ve japon motorlarından uygun.cbf nin 6000'e geldiği düşünülürse gayet cazip görünüyor bakalım,1 aya kadar anca gelir gibi görünüyor.

Motosikleti
    kuba strike 150
    Arkadaslar bugun lastikciye gittim pirelli marka lastik alacaktim ama tam uyan yoktu ordaki usta da gel yanima egil bak ne yaziyor lastiginde dedi baktim kocaman plastic yaziyor ustaya kaydigi icin degistirmek istedigimi soylemistim o de dedi ki bu lastikte kavucuk yok denecek kadar az hamuru cok kalitesiz yani yol tutmaz dedi acaba dogru mu soyledi eger dogruysa kuba insanlari virajda kayip olsunler diye bu lastikleri taktirmis derim. Bu kadar kalitesiz malzeme takmis olamazlar herhalde. Bujiyide ngk ile degistiricem o da uyduruk birsey sanirim pehhh
    Sinuzitten korksak motora binmezdik

Motosikleti
    strike 150
    Doğru hemen hemen bütün küçük cc commiter motorlarda olduğu gibi bu motorunda fabrika çıkış lastikleri kötü;honda cbf, cb125, ace, yamaha ybr'de buna dahil.daha ben fabrika çıkışı 100-150cc motorlara ; pirelli, michelin, metzeler takan firma görmedim..

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Meugur, orjinal nujinin kodunu verebilirmisin. Siparis verecem.

motoru 2. el olarak aldım garantisi devam ediyormu bilmiyorum bunu servise gitmeden telefonla falan öğrenemezmiyim garantisinin devam edip etmedigini

Motosikleti
    strike 150
    Gökhan; Orjinal bujisi; NGK DR8EA

Fenerforce; servisi arayıp şase no verip bi kontrol ettirebilirsin.garantiye girmesine çalış,

falcon4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değerli arkadaşlar motoru aldıktan sonra pek yazma fırsatım olmadı ancak fırsat bulabıldım.Öncelikle motoru forum daki yazılanlar doğrultusunda tercih etmiş olmaktan memnunum.Pazar gün hava bozuk olunca bende motorun belli yerlerine ve kablo soket bağlantılarını kontrol edip wd40 spreyle oksidasyona karşı yağladım.Arkadaşlar kablo ve soket bağlantılarınızı oksit oluşumuna karşı wd40 la yağlamanızı tavsiye ederim çünkü buralarda oluşan oksit motorda saçma sapan problemler yapabilir.Örnek ateşlemenin kesik kesik olması gibi sizin aklınıza gelmeyen basit bir soket bağlantısındaki oksit sizi sağlam parçalar üzerinde arıza araştırmaya yönlendirir.Birde bu motora özgü yan ayak açıkken marş basıyor ama motor çalışmıyor aslında iyi bir özellık ama normalde yan ayak açıkken motor çalışır vitese takınca stop eder neyse bu sorun değil.Benim motora özgü olabilir bir geç çalışma problemi vardı ve problemi çok ilginç bir yerden çözdüm yan ayaklığın arkasında bir müşür var ve bu müşürün vidası ikisi birden gevşemiş ve yan ayaklığa tam temas etmıyor yani bir kararsız durum da kalmış müşür.Vidaları söktüm ve daha uzun olanlarla değiştim fiberli somunlarla da sabitledim.ARKA Fren levyesi benimkınde biraz yukardaydı ve ayağımı rahatsız ediyordu inceleyince ayar vidasının olmadığını yerinin boş olduğunu gördüm bu durum benimkıne özgü olabilir düşmüşte olması mumkün.Hemen bir alyen civata ve somunla arka fren levyesini ayarlanabılır hale getirdim incelerseniz sağ arka ayak pedalında ayar vidasının yerini görebilirsiniz.Umarım bir ön bilgi olarak yardımcı olabilmişimdir.
    baytu ve webbilgisi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 152324252627 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)